Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
25 жовтня 2011 р. № 2-а- 11512/11/2070
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Панов М.М. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом
Державної податкової інспекції у Київському районі м.Харкова
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Керама"
простягнення заборгованості ,
В С Т А Н О В И В:
Позивач,Державна податкова інспекція у Київському районі міста Харкова, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Керама", в якому просив стягнути з відповідача до державного бюджету України суму заборгованості у розмірі 15 249,97 грн. (одержувач УДК у Київському районі м.Харкова,код ЄДРПОУ 24134573, банк одержувача: Головне Управління Державного казначейства України в Х/о, МФО 851011, рахунок №31117029700004, КБК 14010100 - податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у розмірі 329,00 грн., №31116105700004, КБК 21081000 - пеня за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, за невиконання зобов'язань та штрафні санкції за порушення вимог валютного законодавства) у розмірі 14 920,97 грн.
Копія ухвали про відкриття скороченого провадження була надіслана відповідачу з поштовим повідомленням за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру. Але до суду повернувся конверт з позначкою "за зазначеною адресою не проживає", згідно ст. 35 ч. 11 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Заперечень проти позову або заяву про визнання позову до суду в десятиденний строк з дня одержання ухвали суду відповідач не надав.
Аналізуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи в скороченому провадженні, розгляд справи не порушує прав третіх осіб, за таких умов, відповідно до вимог ч. 4 ст. 128 КАС України справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, в порядку скороченого провадження.
Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Керама» зареєстровано виконавчим комітетом Харківської міської ради 14.07.2008р. №14801020000041224. Відповідно до Довідки про взяття на облік платника податків №655 від 18.03.10 ТОВ «Керама» взято на податковий облік у ДПІ у Київському районі М.Харкова 15.07.08 за №17749.
Так, з 01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України, з 01.01.2011 року Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та Закон України «Про систему оподаткування»втрачають чинність.
Проте, у звязку з тим, що правовідносини виникли до набрання чинності Податкового Кодексу України, суд приходить до висновку, що в даному випадку слід застосовувати саме норми Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Згідно з п. 1.2 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” Державна податкова інспекція у Дергачівському районі Харківської області здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів) та забезпечує правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків.
Згідно з п.п.1, 2 ч.1 ст.11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року за №509-ХІІ зі змінами та доповненнями, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, повязаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обовязкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обовязкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус субєктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обовязок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обовязкові платежі), крім Національного банку України та його установ, а також мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензування відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлення порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.
Встановлено , що на підставі направлень від 28.09.2009 року № 1095 та згідно ч.13.ст. 111 Закону України від 04.12.1990 року № 509 ХІІ « Про державну податкову службу в України» , відповідно наказу від 25.09.2009 року № 935, Фахівцями ДПІ у Київському районі м. Харкова було проведено позапланова виїзна документальна перевірка з питань дотримання ТОВ «Керама» вимог валютного законодавства по контракту № 1 від 14.10.08 за період з 14.10.08 по 02.10.09 року. За результатами перевірки складено акт від 07.10.2009 року № 6652/22-0/35973110, в якому встановлено порушення ст.2 Закону України від 23.09.1994 року № 185/94 «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті»,редакції Закону від 15 червня 2004 року № 1766-ІV.
16 жовтня 2009 року за результатами акту перевірки від 07.10.2009 року № 6652/22-0/35973110ДПІ у Київському районі м. Харкова було прийнято податкове повідомлення - рішення № 0000662200 про застосування штрафних (фінансових) у розмірі 14920,97 грн.
Також встановлено , що на підставі п.1 ст.11 Закону України від 4 грудня 1990 року № 509-ХІІ « Про Державну податкову службу в Україні» зі змінами та доповненнями, було проведено документальну перевірку ТОВ «Керама» з питань неподання податкової звітності з податку на додану вартість за січень 2009 року, березень 2010 року. За результатами перевірки складено акт від 02.06.2010 року № 3109/15-208/35973110, в якому встановлено порушення абз. «а» пп. 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.00 р. № 2181-ІІІ( із змінами та доповненнями) ТОВ «Керама» не надано декларацію з податку на додану вартість за січень 2009 року , березень 2010 року.
За результатами акту перевірки від від 02.06.2010 року № 3109/15-208/35973110 ДПІ у Київському районі м. Харкова було прийнято податкове повідомлення - рішення № 0004751503/0 від 14.06.2010 року у розмірі 340,00 грн.
Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 статті 6 Закону №2181-ІІІ, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Підпунктом 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону №2181-ІІІ встановлено, що перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк. Друга податкова вимога надсилається не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Матеріалами справи підтверджено, що позивачем до відповідача були надіслані перша податкова вимога № 1/1137 від 20.11.2009 року про сплату податкового боргу на суму 14920,97 грн., та друга податкова вимога № 2/142 від 17.02.2010 року про сплату податкового боргу на суму грн., які не отримані відповідачем про що свідчать акти ДПІ у Київському районі м. Харкова, які знаходяться в матеріалах справи.
Відповідно до п.1.17 Закону №2181 визначено, що податкова застава це спосіб забезпечення податкового зобов'язання платника податків, не погашеного у строк. Податкова застава виникає в силу закону. У силу податкової застави орган стягнення має право в разі невиконання забезпеченого податковою заставою податкового зобов'язання одержати задоволення з вартості заставленого майна переважно перед іншими кредиторами у порядку, встановленому законом. Пріоритет заставодержателя на задоволення вимог із заставленого майна встановлюється відповідно до закону.
Пунктом 8.1 ст.8 Закону №2181 передбачено, що з метою захисту інтересів бюджетних споживачів активи платника податків, що має податковий борг, передаються у податкову заставу.
Право податкової застави виникає згідно із законом та не потребує письмового оформлення.
Згідно із п.п.8.2.2 п.8.2 ст.8 Закону № 2181 з урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-які види активів платника податків, які перебували в його власності (повному господарському віданні) у день виникнення такого права, а також на будь-які інші активи, на які платник податків набуде прав власності у майбутньому, до моменту погашення його податкових зобов'язань або податкового боргу.
Відповідно до п.8.3 ст.8 Закону 2181 платник податків має право безоплатно зареєструвати податкову заставу в державних реєстрах застав рухомого чи нерухомого майна, а податковий орган зобовязаний безоплатно зареєструвати податкову заставу у відповідному державному реєстрі застав за умови строку дії такої податкової застави більш як десять календарних днів.
Також матеріалами справи підтверджено знаходження майна відповідача у податковій заставі витягом з державного реєстру обтяжень рухомого майна №25502862 від 30.11.2009 року.
29.03.2010 року начальником ДПІ у Київському районі м.Харкова прийнято рішення № 97 про стягнення коштів та інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу .
Відповідно до п.п.3.1.1 п.3.1 ст. З Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Частиною 1 ст.11 КАС України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Враховуючи викладене вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.
Згідно з ч. 1 ст. 256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження
Відповідно ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного,керуючись ст.ст. 9, 11, 71, 94,159, 160163,183-2, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Київському районі м.Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Керама" про стягнення заборгованості - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Керама" (адреса: м. Харків, вул. Шевченка, 327, код: 35973110) до державного бюджету заборгованості у розмірі 15249 (пятнадцять тисяч двісті сорок девять) грн.97 коп. з яких у розмірі 329 (триста двадцять дев"ять) грн. 00 коп. перерахувати на рахунок № 31117029700004, КБК 14010100 - податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), одержувач УДК у Київському районі м. Харкова, код ЄДРПОУ 24134573, банк одержувача: Головне Управління Державного казначейства України в Х/о, МФО 851011, та 14 920 (чотирнадцять тисяч дев"ятсот двадцять) грн. 97 коп. - пеня за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, за невиконання зобов'язань та штрафні санкції за порушення вимог валютного законодавства перерахувати на рахунок № 31116105700004, КБК 21081000 - податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), одержувач УДК у Київському районі м. Харкова, код ЄДРПОУ 24134573, банк одержувача: Головне Управління Державного казначейства України в Х/о, МФО 851011.
Постанова суду підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у десятиденний строк з дня отримання копії постанови.
Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Панов М.М.