Постанова № 18844863, 14.10.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
14.10.2011
Номер справи
2а-10502/11/0170/3
Номер документу
18844863
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

14 жовтня 2011 р. Справа №2а-10502/11/0170/3

(16:54) м. Сімферополь

Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючого судді Шкляр Т.О., при секретарі Желудковій О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "СімСітіТранс"

до Головного Управління Державної автомобільної інспекції МВС України в АР Крим

про визнання протиправними дій та спонукання до виконання певних дій

за участю представників сторін:

від позивача - ОСОБА_1, дов.,

від відповідача - ОСОБА_2, дов.,

від відповідача - ОСОБА_3, дов.

Суть справи:

Товариство з обмеженою відповідальністю "СімСітіТранс" звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Головного Управління Державної автомобільної інспекції МВС України в АР Крим про:

- визнання протиправними дій у вигляді відповіді - листа Сімферопольського відділу Реєстраційно-екзаменаційної роботи при Управлінні ДАІ Головного управління МВС України в АР Крим від 12.07.2011 р. за № 11/м/1-3225, яким в першій державній реєстрації на території України причепа LOHR IVS13Р114, шасі НОМЕР_1 відмовлено;

- зобов'язання Сімферопольського відділу Реєстраційно-екзаменаційної роботи при Управлінні ДАІ Головного управління МВС України в АР Крим вчинити певні дії - провести першу державну реєстрацію на території України причепа LOHR IVS13Р114, шасі НОМЕР_1.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 25.08.2011 р. відкрито провадження в адміністративній справі, справу призначено до судового розгляду.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 14.10.11 р. залишено без розгляду позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "СімСітіТранс" до Головного Управління Державної автомобільної інспекції МВС України в АР Крим в частині позовних вимог про визнання протиправними дій відповідача - відмови відповідача, у вигляді листа Сімферопольського відділу Реєстраційно-екзаменаційної роботи при Управлінні ДАІ Головного управління МВС України в АР Крим від 12.07.2011 р. за № 11/м/1-3225, яким в першій державній реєстрації на території України причепа LOHR IVS13Р114, шасі НОМЕР_1 відмовлено.

У судовому засіданні представником позивача було подано уточнення адміністративного позову, у прохальній частині якого позивач просить:

- зобов'язати відповідача вчинити певні дії - провести першу державну реєстрацію на території України причепа LOHR IVS13Р114, шасі НОМЕР_1, для здійснення подальшого дублювання ідентифікаційного номера транспортного засоба - причепа LOHR IVS13Р114, шасі НОМЕР_1, у встановленому законом порядку.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на положення Постанови Кабінету Міністрів України № 1388 "Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів і мопедів" в частині вимог щодо проведення першої державної реєстрації транспортного засобу.

Відповідачем надані письмові заперечення проти позову за тих підстав, що ідентифікаційний номер причепа пошкоджено шляхом внесення змін до нього заводом-виробником, у зв'язку із чим перша державна реєстрація транспортного засобу є неможливою.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні проти позовних вимог заперечував, просив відмовити у задоволенні.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, дослідивши надані докази та оцінивши їх у сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмежено відповідальністю "СімСітіТранс" (ЄДРПОУ 31898522) зареєстровано Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим 04.03.2002 р. за адресою місцезнаходження 95000, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Мамеди Емир-Усеина, буд. 14, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію серії А00 № 632394 (а.с.55) та свідчить довідка статистики (а.с.54).

24.02.11 р. ТОВ "СімСітіТранс" звернулось до Сімферопольського ВРЕР із заявою про здійснення реєстрації транспортного засобу, привезеного з-за кордону, а саме причепа LOHR IVS13Р114, шасі НОМЕР_1 (а.с.9), що підтверджується ВМД № 600000009/11/000788 від 22.02.11 р. (а.с. 11). Зазначений транспортний засіб отриманий відповідачем на підставі договору № 17/12-10 від 17.12.10 р. (а.с.37), акту приймання-передачі від 17.01.11 р. (а.с.46).

12.07.11 р. вих.№ 11/м/1-3225 Сімферопольський відділ реєстраційно-екзаменаційної роботи при управлінні ДАІ ГУ МВС України в АР Крим повідомило ТОВ "СімСітіТранс" про неможливість проведення першої державної реєстрації на території України причепа LOHR IVS13Р114, шасі НОМЕР_1 у зв'язку із тим, що згідно з вимогами п. 15 Постанови КМУ № 1388 "Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів і мопедів" перша державна реєстрація транспортних засобів без ідентифікаційного номера, зі знищеними, пошкодженими (один чи кілька символів номера візуально не визначаються) чи підробленими (змінено один або кілька символів номера, замінено панель (табличку) або частину панелі (таблички) з номером) ідентифікаційними номерами складових частин (кузова, шасі, рами, двигуна) не допускається (а.с.8).

Згідно частини 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність субєктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належить орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі, на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Статтею 5 Закону України № 2344 від 05.04.01 р. “Про автомобільний транспорт" зазначено, що державне регулювання та контроль у сфері автомобільного транспорту реалізується шляхом проведення центральними та місцевими органами виконавчої влади, державними органами управління автомобільним транспортом, органами місцевого самоврядування економічної, тарифної, науково-технічної та соціальної політики, ліцензування, стандартизації та сертифікації на автомобільному транспорті, задоволення потреб автомобільного транспорту в паливно-енергетичних і матеріально-технічних ресурсах і транспортних засобах.

Згідно п. 3. Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. № 1567органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та Севастополі. Відповідно до п.1. Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2004 р. № 1190Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція) є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується, одним із завдань має здійснення відповідно до законодавства ліцензування та контролю у сфері надання послуг з перевезення пасажирів чи вантажів автомобільним транспортом, у зв'язку з чим має право перевіряти додержання суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів (п.5). Головавтотрансінспекція у процесі виконання покладених на неї завдань взаємодіє з Державтоінспекцією, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями (п.7), а також має право для виконання покладених на неї завдань за погодженням з Міністром транспорту та зв'язку утворювати територіальні органи у межах граничної чисельності працівників Головавтотрансінспекції (п.8).

Відповідно до ст. 34 Закону України «Про дорожній рух" № 3353-XII від 30.06.1993 року державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов'язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків. Державний облік зареєстрованих транспортних засобів включає в себе процес реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про зареєстровані транспортні засоби та їх власників.

Державній реєстрації та обліку підлягають призначені для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування транспортні засоби усіх типів: автомобілі, автобуси, мотоцикли всіх типів, марок і моделей, самохідні машини, причепи та напівпричепи до них, мотоколяски, інші прирівняні до них транспортні засоби та мопеди, що використовуються на автомобільних дорогах державного значення.

Державна реєстрація та облік автомобілів, автобусів, мотоциклів та мопедів усіх типів, марок і моделей, самохідних машин, причепів та напівпричепів до них, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів здійснюються підрозділами Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ України. Для автоматизованого обліку зареєстрованих транспортних засобів та відомостей про їх власників ведеться Єдиний державний реєстр, держателем якого є Державтоінспекція Міністерства внутрішніх справ України.

На транспортні засоби оформляються та видаються реєстраційні документи, зразки яких затверджуються Кабінетом Міністрів України, та закріплюються номерні знаки, які відповідають вимогам стандартів. Закупівля за державні кошти бланків реєстраційних документів та номерних знаків для транспортних засобів здійснюється відповідно до вимог законодавства тими органами, на які покладений обов'язок щодо їх реєстрації.

Єдині зразки державних номерних знаків та вимоги до них, у тому числі тих, що виготовляються за індивідуальним замовленням, встановлюються державними стандартами України.

Власникам транспортних засобів або уповноваженим на використання цих транспортних засобів особам може бути відмовлено в проведенні реєстрації (перереєстрації) таких транспортних засобів, коли такі особи мають заборгованість зі сплати штрафних санкцій за порушення правил, норм і стандартів у сфері безпеки дорожнього руху, - до сплати ними зазначеної заборгованості.

Пунктом 1 «Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1388 від 07.09.1998 року (далі Порядок № 1388), встановлена єдина на території України процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (далі - транспортні засоби), оформлення та видачі реєстраційних документів і номерних знаків.

Відповідно до пункту 3 Порядку № 1388 державна реєстрація транспортних засобів проводиться підрозділами Державтоінспекції з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції та технічного стану транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів, дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), використанням транспортних засобів в умовах воєнного і надзвичайного стану, а також для ведення їх обліку та запобіганню вчиненню щодо них протиправних дій. Державний облік зареєстрованих транспортних засобів передбачає реєстрацію, накопичення, узагальнення, зберігання і передачу інформації про такі засоби та відомостей про їх власників, які вносяться до Єдиного державного реєстру Державтоінспекції. Порядок ведення Єдиного державного реєстру Державтоінспекції та надання інформації з нього затверджується МВС.

Згідно з пунктом 8 Порядку № 1388 державна реєстрація транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, оцінку їх вартості (проводиться спеціалістом, що пройшов необхідну підготовку в порядку, встановленому МВС, Мін'юстом, Мінпромполітики, Держмитслужбою та Фондом державного майна, і має відповідні документи), відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів.

В матеріалах справи наявна копія заяви позивача про здійснення відповідачем державної реєстрації транспортного засобу, привезеного з-за кордону, а саме причепа LOHR IVS13Р114, шасі НОМЕР_1 (а.с.9), що підтверджується ВМД № 600000009/11/000788 від 22.02.11 р. (а.с. 11).

Відповідно до п. 10 Порядка № 1388 державна реєстрація нових транспортних засобів, а також тих, що перебували в експлуатації та ввезені на митну територію України, проводиться за умови відповідності конструкції і технічного стану даної марки (моделі) транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, обов'язковим вимогам правил, нормативів і стандартів України, що підтверджується сертифікатом відповідності або свідоцтвом про визнання іноземного сертифіката, копію яких власники подають до підрозділів Державтоінспекції.

В матеріалах справи наявна копія сертифікату відповідності причепу вантажного LOHR тип IVS13Р114, б/к (що був у користуванні) усім обов'язковим вимогам: ДСТУ UN/ECE R 13-09:2002, ДСТУ UN/ECE R 48-01:2002, ДСТУ UN/ECE R 58-01:2003, ДСТУ 3649-97 (а.с.10).

Відповідно до пункту 15 Порядку № 1388 під час проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортні засоби, крім випадків вибракування їх у цілому, підлягають огляду та дослідженню з метою звірення ідентифікаційних номерів їх складових частин з номерами, зазначеними у поданих власником для реєстрації документах, визначення їх справжності та проведення перевірки за Єдиним державним реєстром Державтоінспекції та автоматизованою базою даних про розшукувані транспортні засоби, встановлення відповідності конструкції і технічного стану транспортних засобів обов'язковим вимогам правил, нормативів і стандартів України.

Огляд проводиться уповноваженими працівниками підрозділів Державтоінспекції за місцем реєстрації транспортних засобів, а дослідження - фахівцями експертної служби МВС або іншими спеціалістами, що мають свідоцтво про право проведення відповідного виду експертних досліджень і внесені до Реєстру атестованих судових експертів. За результатами огляду в документах, які подаються для державної реєстрації, уповноважений працівник підрозділу Державтоінспекції робить відповідну відмітку або складає акт технічного огляду. До зазначених документів додається відповідний висновок фахівця. Державна реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів, крім випадків вибракування їх у цілому, без ідентифікаційного номера або із знищеними, пошкодженими (один чи кілька символів номера візуально не визначаються) чи підробленими (змінено один або кілька символів номера, замінено панель (табличку) або частину панелі (таблички) з номером) ідентифікаційними номерами складових частин (кузова, шасі, рами, двигуна) не допускається. Перша державна реєстрація таких засобів, а також ввезених на митну територію України транспортних засобів, що розшукуються правоохоронними органами інших держав, не проводиться. На самостійно сконструйовані транспортні засоби та на зареєстровані в підрозділах Державтоінспекції транспортні засоби із знищеними ідентифікаційними номерами їх складових частин (кузова, шасі, рами, двигуна) або на транспортні засоби, ідентифікаційні номери складових частин яких пошкоджені під впливом корозії, знищені (пошкоджені) чи підроблені внаслідок незаконного заволодіння або в разі, коли проведена заміна таких складових частин після дорожньо-транспортної пригоди, наносяться спеціальні індивідуальні номери чи здійснюється дублювання первинних ідентифікаційних номерів складових частин (у разі встановлення відповідності ідентифікаційного номера таким засобам) згідно з вимогами міжнародних і державних стандартів. У такому разі до реєстраційних документів та Єдиного державного реєстру Державтоінспекції вносяться в установленому МВС порядку відповідні відмітки. Комбінація символів, порядок їх нанесення та залучення до їх нанесення спеціалізованих підприємств визначається МВС.

З аналізу пункту 15 Порядку № 1388 вбачається що перелік підстав, за яким не проводиться реєстрація транспортного засобу є вичерпним.

12.07.11 р. вих.№ 11/м/1-3225 Сімферопольський відділ реєстраційно-екзаменаційної роботи при управлінні ДАІ ГУ МВС України в АР Крим повідомило ТОВ "СімСітіТранс" про неможливість проведення першої державної реєстрації на території України причепа LOHR IVS13Р114, шасі НОМЕР_1 у зв'язку із тим, що згідно з вимогами п. 15 Постанови КМУ № 1388 "Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів і мопедів" перша державна реєстрація транспортних засобів без ідентифікаційного номера, зі знищеними, пошкодженими (один чи кілька символів номера візуально не визначаються) чи підробленими (змінено один або кілька символів номера, замінено панель (табличку) або частину панелі (таблички) з номером) ідентифікаційними номерами складових частин (кузова, шасі, рами, двигуна) не допускається (а.с.8).

Згідно з підпунктом 1.4 пункту 1 Інструкції про проведення огляду транспортних засобів та їх реєстраційних документів під час реєстрації, перереєстрації і зняття з обліку, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10.11.2005 року № 987 (далі Інструкція № 987), основним завданням експертів підрозділів МВС України при огляді ТЗ та РД є попередження і розкриття злочинів, пов'язаних із знищенням, підробкою, заміною ідентифікаційного номера або заміною без дозволу відповідних органів номерної панелі з ідентифікаційним номером ТЗ та підробкою РД (частковою чи повною підробкою бланка документа та його змісту) шляхом застосування спеціальних знань.

Відповідно до підпункту 1.6 пункту 1 Інструкції № 987, у цій Інструкції та при підготовці відповідного висновку експерта (спеціаліста) вживаються такі терміни: номерна табличка - плоска пластина (металева або полімерна), що встановлена на визначеному місці кузова автомобіля, містить ШТЗ, а також інші відомості щодо ТЗ (найменування чи логотип виробника, тип ТЗ, вагові характеристики та інші технічні відомості); носій даних ТЗ - будь-який предмет, що містить інформацію ідентифікаційного характеру.

Підпунктом 3.1 пункту 3 Інструкції № 987 передбачено, що у результаті огляду здійснюються: загальний огляд ТЗ; огляд ідентифікаційного позначення (далі - ІП) кузова; огляд кодових табличок; огляд номерного майданчика та прилеглих до нього частин ТЗ; огляд лакофарбового покриття; огляд інших носіїв інформації; огляд номера двигуна в разі технічної (конструктивної) можливості. Указані об'єкти огляду підлягають обов'язковому фотографуванню.

Згідно з підпунктом 3.3 пункту 3 Інструкції № 987, у разі виявлення ознак зміни або підроблення об'єктів, указаних у підрозділі 3.1 цієї Інструкції, слід керуватися Правилами державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 року № 1388. Результати проведеного дослідження в установленому порядку передаються працівникові РЕП ДАІ.

Так, зокрема, 02.02.11 р. за результатами проведеного дослідження спеціалістом Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при ГУ МВС України № 5 виявлено, що рельєфне маркувальне зображення наданого на дослідження причепа LOHR змінено на НОМЕР_1 в умовах виробника, внаслідок помилкового нанесення дев'ятого знаку, букви Р.

Крім того, згідно висновку спеціаліста з комплексного дослідження транспортних засобів № 7679 від 24.01.11 р., відповідно до якого на момент огляду причепа LOHR IVS13Р114, шасі НОМЕР_1 встановлено, що номер шасі НОМЕР_1 змінено в умовах виробника внаслідок заводської помилки; на момент огляду ознак змін та знищення первинних ідентифікаційних номерів не виявлено, реєстраційні документи відповідають зразкам документів (а.с.19).

Також, 27.04.11 р. висновком № 0427/4Л спеціального дослідження причепа LOHR IVS13Р114, проведеним Науково-дослідним бюро судових експертиз, встановлено, що ідентифікаційним номером (номером шасі) причепа LOHR IVS13Р114, не зареєстрованого в Україні є номер "*НОМЕР_1*"; 9, 10, 12 знаки номера змінені заводом-виробником у зв'язку із технологічною необхідністю; номерна площадка з ідентифікаційним номером (номером шасі) та правий лонжерон від рами - не відділялись (не змінювались) (а.с.20).

Відповідно до п. 14 Порядку 1388 допускається державна реєстрація самостійно сконструйованих мотоциклів, легкових, а також вантажних автомобілів, повна маса яких не перевищує 3500 кг, причепів та напівпричепів до них, інших прирівняних до них транспортних засобів і мопедів, виготовлених відповідно до обов'язкових норм і стандартів України, на підставі документів, що підтверджують правомірність придбання складових частин із зазначенням їх ідентифікаційних номерів, а також висновків Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС та інших, визначених Кабінетом Міністрів України підприємств, установ та організацій.

Відповідно до п.п.9.5.1 Інструкції про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України 11.08.2010 N 379, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27 січня 2011 р. за N 123/18861, дублювання первинних ідентифікаційних номерів складових частин ТЗ (далі - ідентифікаційні номери ТЗ) здійснюється в разі:

пошкодження ідентифікаційного номера ТЗ внаслідок впливу корозії на поверхню номерної площадки або при проведенні ремонтних робіт у місці нанесення ідентифікаційного номера;

повернення ТЗ власникові після незаконного заволодіння з пошкодженими ідентифікаційними номерами;

пошкодження номерних складових частин ТЗ внаслідок дорожньо-транспортної пригоди;

заміни складової частини з ідентифікаційним номером на безномерну в установленому порядку;

виявлення ідентифікаційного номера ТЗ з ознаками його нанесення із заводськими дефектами;

відсутності нанесення заводом-виробником ідентифікаційного номера (кузова, шасі, рами) ТЗ на невід'ємних металевих складових частинах кузова ТЗ при його виготовленні.

Тимчасовий порядок проведення такого дублювання згідно вказівки Департаменту ДАЇ МВС України вих.№ 4/8-4176 від 15.05.2008 р. проводиться Науково-дослідним бюро судових експертиз "Сантадор".

В матеріалах справи наявний експертний висновок Науково-дослідного бюро судових експертиз "Сантадор" № 0427/4Л від 27.04.11 р., згідно якого ідентифікаційним номером (номером шасі) причепа LOHR IVS13Р114, не зареєстрованого в Україні є номер "*НОМЕР_1*"; 9, 10, 12 знаки номера змінені заводом-виробником у зв'язку із технологічною необхідністю; номерна площадка з ідентифікаційним номером (номером шасі) та правий лонжерон від рами - не відділялись (не змінювались) (а.с.20).

Відповідачем не надані докази в порядку ст. 71 КАС України, що підтверджують правомірність відмови у першій державній реєстрації транспортного засобу причепа LOHR IVS13Р114, шасі НОМЕР_1.

Позовні вимоги підлягають задоволенню.

У судовому засіданні 14.10.11 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. У повному обсязі постанову складено 18.10.11 р.

Керуючись ст.ст. 158, 160-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Зобов'язати Управління Державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим провести першу державну реєстрацію на території України причепа Товариства з обмеженою відповідальністю "СімСітіТранс" (ЄДРПОУ 31898522) LOHR IVS13Р114, шасі НОМЕР_1 з подальшим дублюванням ідентифікаційного номера цього транспортного засоба - причепа LOHR IVS13Р114, шасі НОМЕР_1 у встановленому законом порядку.

2. Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "СімСітіТранс" (ЄДРПОУ 31898522) 3,40 грн. судових витрат.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Шкляр Т.О.