ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
12 жовтня 2011 р. Справа №2а-10061/11/0170/13
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Ольшанської Т.С., при секретарі Ківа А.С.,
розглянув адміністративну справу
за позовом Чорноморського районного центру зайнятості
до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості у сумі 18820,00 грн.,
за участю представників сторін:
від позивача ОСОБА_2, довіреність №1404 від 28.09.2011,
від відповідача не зявився,
Обставини справи: Чорноморський районний центр зайнятості (далі позивач) звернувся до адміністративного суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення заборгованості в сумі 18820,00грн.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи його клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п.5 ч. 2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненнями субєкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією (254к/96-ВР) та законами України.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч.ч. 2, 3,4 Закону України "Про зайнятість населення", роботодавці мають право на використання праці іноземців та осіб без громадянства на умовах трудового договору лише за наявності виданого роботодавцю державною службою зайнятості дозволу на використання праці іноземців та осіб без громадянства, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Порядок видачі, продовження терміну дії та анулювання дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства визначається Кабінетом Міністрів України.
У разі використання роботодавцем праці іноземців або осіб без громадянства на умовах трудового договору без дозволу на використання праці іноземців та осіб без громадянства державна служба зайнятості стягує з роботодавця штраф за кожну таку особу у двадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом. Порядок накладення штрафу визначається центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.
Відповідач зареєстрований у Чорноморському районному центрі зайнятості у якості платника страхових внесків до Фонду 06.02.2009 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1.
28.02.11 до Кримського республіканського центру зайнятості надійшли лист прокурора міста Євпаторії та копія звернення судді Євпаторійського міського суду Захарової І.А. в яких вказано, що 28.01.20011 ФОП ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності по ч.1 ст.164 КУпАП за здійснення господарської діяльності без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, яке передбачено діючим законодавством. Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення та наданих до нього матеріалів вбачаються обставини, що містять ознаки порушення ФОП ОСОБА_1 трудового законодавства та законодавства, яке регулює питання працевлаштування іноземних громадян, а саме, що 28.12.2010 року о 17-00 у кафе-барі «ІНФОРМАЦІЯ_1» яке належить ФОП ОСОБА_1, громадянин Туреччини ОСОБА_3 здійснював реалізацію продуктів харчування та безалкогольних напоїв.
В зв'язку з чим прокуратурою м. Євпаторія ініційовано проведення повірки Інспекцією по контролю за додержанням законодавства Кримського республіканського центру зайнятість ФОП ОСОБА_1 в межах наданих діючим законодавством повноважень.
У ході перевірки фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 Інспекцією по контролю за додержанням законодавства Кримського республіканського центру зайнятість, за результатами якої складено акт № 27 від 28.03.2011, встановлено фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (роботодавець) використовувала труд іноземного громадянина, а саме громадянина Туреччини ОСОБА_3, на умовах трудового договору без наданого на це дозволу державною службою зайнятості.
Відповідно до статті 24 КЗпП України трудовий договір вважається укладеним і тоді, воли наказу чи розпорядження не було видано, але працівника фактично було допущено до роботи.
В зв'язку з тим, що фактичний допуск до роботи вважається укладенням трудового договору відповідач порушила ст.8 Закону України "Про зайнятість населення", положення постанови Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2009 N 322 тобто використовувала працю іноземного громадянина без дозволу державної служби зайнятості.
Акт № 27 від 28.03.2011 для ознайомлення та підписання відправлений Відповідачу 06.04.2011, який отриманий відповідачем 07.04.2011, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.
Відповідно до акту № 27/ш від 12.04.2011 на відповідача накладено штраф за працевлаштування іноземного громадянина у двадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом у сумі 18 820,00 грн., який запропоновано сплатити у добровільному порядку у місячний термін.
Акт № 27/ш від 12.04.2011 було отримано Відповідачем 15.04.2011 про, що свідчить поштове повідомлення.
Суд не приймає до уваги заперечення відповідача про наявність посвідки на постійне проживання для іноземного громадянина ОСОБА_3 оскільки зазначений документ виданий іншій особі- ОСОБА_4 що не надає право на працевлаштування без дозвілу центру зайнятості його родичу ОСОБА_3
Таким чином, позовні вимоги про стягнення заборгованості у розмірі 18 820,00грн., обґрунтовані та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
У судовому засіданні 12.10.2011 судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову складено у повному обсязі 19.10.2011.
Керуючись ст. ст. 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити.
2.Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (96423, АДРЕСА_1 ) на користь Чорноморського районного центру зайнятості (96400, АР Крим, смт. Чорноморське, вул. Щорса, 4; р/р 37171305900303, МФО 824026, ЄДРПОУ 20708735, УДК в АР Крим м. Сіфмерополь, код платежу: 50040500) заборгованість у розмірі 18 820,00грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ольшанська Т.С.