ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
12 жовтня 2011 р. Справа №2а-13684/10/13/0170
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Ольшанської Т.С., при секретарі Ківа А.С.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Прокурора м. Ялта в інтересах держави в особі Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим
до Закритого акціонерного товариства "Дюльбер-2"
про стягнення заборгованості у сумі 1700,00 грн.,
за участю представників:
прокурора не зявився;
позивача ОСОБА_2, довіреність №04 від 04.01.2011;
відповідача не зявився;
Суть спору: Прокурора м. Ялта в інтересах держави в особі Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим звернувся до Окружного адміністративного АР Крим з адміністративним позовом до Закритого акціонерного товариства "Дюльбер-2" про стягнення заборгованості у сумі 1700,00грн., мотивуючи свої вимоги тим, шо відповідачем не сплачується суми фінансових санкцій, застосованих за правопорушення на ринку цінних паперів.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 25.10.2010 адміністративний позов залишено без руху
10.11.2010 на ухвалу Окружного адміністративного суду АР Крим від 25.10.2010 надійшла апеляційна скарга.
Ухвалами Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 27.01.2011 відкрито апеляційне провадження та закінчено підготовче провадження та призначено справу до апеляційного розгляду.
Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 13.04.2011 апеляційна скарга Прокуратури м. Ялта задоволена, ухвала Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 25.10.10 у справі № 2а-13684/10/13/0170 скасована. Справа № 2а-2а-13684/10/13/017 направлена до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 29.06.2011 відкрито провадження по адміністративній справі та закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Представник позивача у судовому засіданні наполягал на задоволенні позовних вимог.
Представник прокуратури та представник відповідача явку своїх представників у судове засідання не забезпечили, про час, день та місце його проведення були повідомлені належним чином, про причини явки суд не повідомили.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представників прокуратури та позивача, суд
ВСТАНОВИВ:
Закрите акціонерне товариство "Дюльбер-2" зареєстроване виконавчим комітетом Ялтинської міської ради АР Крим 04.06.2001, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Закон України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” від 30 жовтня 1996 року N 448/96-ВР (далі - Закон) визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні.
Положеннями Закону встановлено, що державне регулювання ринку цінних паперів - це здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
Відповідно до статті 3 Закону, державне регулювання ринку цінних паперів здійснюється у таких формах: прийняття актів законодавства з питань діяльності учасників ринку цінних паперів; регулювання випуску та обігу цінних паперів, прав та обов'язків учасників ринку цінних паперів; реєстрація випусків (емісій) цінних паперів та інформації про випуск (емісію) цінних паперів; контроль за дотриманням емітентами порядку реєстрації випуску цінних паперів та інформації про випуск цінних паперів, умов продажу (розміщення) цінних паперів, передбачених такою інформацією; створення системи захисту прав інвесторів і контролю за дотриманням цих прав емітентами цінних паперів та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів; контроль за достовірністю інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, контролюючим органам; встановлення правил і стандартів здійснення операцій на ринку цінних паперів та контролю за їх дотриманням; контроль за системами ціноутворення на ринку цінних паперів; контроль за діяльністю осіб, які обслуговують випуск та обіг цінних паперів; проведення інших заходів щодо державного регулювання і контролю за випуском та обігом цінних паперів.
Статтею 5 Закону встановлено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Нормами статті 6 Закону встановлено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи. Комісія може делегувати надані їй повноваження центральному апарату і територіальним органам шляхом прийняття відповідного рішення, затвердженого в установленому порядку.
Положеннями статті 8 Закону врегульовано, що Комісія має право, зокрема, надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства, накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Відповідно до статті 11 Закону Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції, зокрема, за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді.
Правила розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджені рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 р. N 2272 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2008 за N 120/14811. Ці Правила визначають порядок та строки розгляду Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія) справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів.
Правилами встановлено, що Акт про правопорушення на ринку цінних паперів повинен містити, зокрема: виклад обставин правопорушення; посилання на нормативно-правовий акт, норму якого порушено; відомості про наявність повторного вчинення правопорушення особою, щодо якої складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів; інші відомості, необхідні для вирішення справи про правопорушення.
Розглянувши справу про правопорушення, уповноважена особа приймає рішення за справою. Рішення уповноваженої особи за справою оформлюється у вигляді постанови.
Постанова складається з вступної, описової, мотивувальної та резолютивної частин. Описова частина повинна містити викладення обставин, встановлених при розгляді справи, та посилання на нормативно-правовий акт, норми якого порушено. У мотивувальній частині наводяться посилання на докази, що підтверджують факт правопорушення і вину юридичної особи, або ж факти, що вказують на відсутність правопорушення, посилання на відповідні норми нормативно-правового акта, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.
Закон України “Про цінні папери та фондовий ринок” від 23 лютого 2006 року N 3480-IV регулює відносини, що виникають під час розміщення, обігу цінних паперів і провадження професійної діяльності на фондовому ринку, з метою забезпечення відкритості та ефективності функціонування фондового ринку.
Емітент - юридична особа, ОСОБА_1 Крим або міські ради, а також держава в особі уповноважених нею органів державної влади, яка від свого імені розміщує емісійні цінні папери та бере на себе зобов'язання щодо них перед їх власниками.
Частиною першою статті 39 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” передбачено: емітенти, які здійснили відкрите (публічне) розміщення цінних паперів, зобов'язані своєчасно та в повному обсязі розкривати інформацію про: фінансово-господарський стан і результати діяльності емітента у строки, встановлені законодавством; будь-які дії, що можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни ціни на його цінні папери; власників великих пакетів (10 відсотків і більше) акцій.
Частиною пятою статті 40 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” встановлено, що звітним періодом для складання квартальної інформації про емітента є квартали поточного року. Квартальна інформація про емітента повинна містити такі відомості: найменування та місцезнаходження емітента, розмір його статутного капіталу; орган управління емітента, його посадові особи та засновники; господарська та фінансова діяльність емітента; цінні папери емітента (вид, форма випуску, тип, кількість); квартальна фінансова звітність; участь емітента у створенні інших підприємств, установ та організацій.
Емітент має право додатково подавати іншу інформацію.
25.03.2010 винесена постанова начальником відділу корпоративних фінансів, організаційного та кадрового забезпечення Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим про порушення справи правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні закритого акціонерного товариства "Дюльбер-2"
07.04.2010 начальником відділу корпоративних фінансів, організаційного та кадрового забезпечення Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим складено акт №69-АР про правопорушення на ринку цінних паперів.
Зазначеним актом встановлено порушення відповідачем ст. 40 ЗУ " Про цінні папери та фондовий" та розділу IV Положення " Про закриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондованого ринку від 19.12.2006 № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 № 97/13364, а саме : не розміщення у загальнодоступній базі даних Комісій про ринок цінних паперів щоквартальної інформації за 4 квартал 2009, яка розкривається згідно ст. 40 ЗУ " Про цінні папери та фондовий ринок" від 23.02.2006 № 3480-IV та розділ IV Положення "Про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 № 97/13364. Згідно п.3 глави 3 розділу IV Положення , щоквартальна інформація за 4 квартал розкривається не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним роком, тобто до 25 липня 2010.
Розкриття квартальної інформації на фондовому ринку здійснюється шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та подання до Комісії. Особи, зазначені у підпункту 3.1 пункту 3 глави 1 цього розділу, зобов'язані розкрити квартальну інформацію у строк не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом, квартальну інформацію за четвертий квартал - не пізніше 20 лютого року, наступного за звітним роком. При наданні квартальної інформації до Комісії: особи, зазначені у підпункту 3.1 пункту 3 глави 1 цього розділу, надають (надсилають) квартальну інформацію до територіального органу Комісії за їх місцезнаходженням.
Територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим 15.04.2011 було винесено постанову про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 68-АР, якою на закрите акціонерне товариство "Дюльбер-2" накладено штрафні санкції у розмірі 1700,00 грн. та роз'яснено що штрафні санкції необхідно сплатити протягом 15-ти днів з моменту отримання постанови, а копію платіжного доручення направити протягом 5 робочих днів до Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим.
Таким чином, вимоги позивача про стягнення фінансових санкцій у сумі 1700,00грн. засновані на законі, підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню у повному обсязі.
В судовому засіданні 12.10.2011 проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Відповідно до ст. 160 КАС України повний текст постанови виготовлено 18.10.2011.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити.
2.Стягнути з закритого акціонерного товариства "Дюльбер-2" (98671, АР Крим, м. Ялта, смт. Кореїз, вул. Алупкінське шосе, 19, ЄДРПОУ 31159150) заборгованість перед бюджетом в сумі 1700,00грн. до Державного бюджету України ( код платежу: 21081100, в УДК у м. Ялта, ГУ ДКУ в АР Крим, МФО 824026, р/р 31118106700039, ЄДРПОУ 34740850).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ольшанська Т.С.