Постанова № 18844192, 05.10.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
05.10.2011
Номер справи
2а-6393/11/0170/22
Номер документу
18844192
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

05 жовтня 2011 р. (09:58) Справа №2а-6393/11/0170/22 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Радчука А.А., при секретарі судового засідання Щепанській А.В., за участю представників сторін:

від позивача Сейдаметова І.І.,

від відповідача Грязнова Г.М.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Товариства з обмеженою відповідальністю "ВВВ СКЕЛЯ"

до Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим

про скасування податкового повідомлення-рішення.

Обставини справи. ТОВ "ВВВ СКЕЛЯ" звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим про скасування податкового повідомлення-рішення №0008841700 від 20.05.2011 року.

Ухвалами суду від 06.06.2011 року відкрито провадження у справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.

Під час розгляду справи представник позивача позовні вимоги уточнив та остаточно просив суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення рішення Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим №0008841700 від 20.05.2011 року в частині донарахування податку з доходів фізичних осіб в сумі 14962,74 грн. та штрафних санкцій в сумі 3740,69грн на загальну суму 18703,43грн.

В судовому засіданні представник позивача уточнені позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив останні задовольнити.

Представники відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав у повному обсязі з підстав викладених у письмових запереченнях.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно з частиною 1 статтю 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність субєктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Пунктом 1 частини 2 статті 17 КАС України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із субєктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ст.ст. 1, 4 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах входять до складу органів державної податкової служби і є органами виконавчої влади.

Основним завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (ст. 2 Закону України від 04.12.1990р. №509-ХІІ “Про державну податкову службу в Україні”).

Статтею 4 Закону України від 21.12.2000р. №2181-ІІІ “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено право податкових органів приймати рішення за наслідками перевірок платників податків, яким визначається сума податкового зобов'язання з податків і зборів.

Враховуючи зазначене, відповідач, здійснюючи свої повноваження у спірних відносинах є суб'єктом владних повноважень, спір що виник між сторонами пов'язаний із захистом прав позивача у сфері публічно-правових відносин і є справою адміністративної юрисдикції, його належить розглядати в порядку, встановленому КАС України.

Товариство з обмеженою відповідальністю "ВВВ СКЕЛЯ" зареєстроване як юридична особа Нижньогірською райдерж адміністрацією АР Крим 16.05.2005, код ЄДРПОУ 33108459.

В судовому засіданні встановлено, що з 21.03.2011 року по 04.05.2011 року Нижньогірським відділом Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим проведено виїзну планову перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "ВВВ СКЕЛЯ" з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2010 року по 31.12.2010 року, за результатами якої складено акт перевірки №1528/23-1/33108459 від 12.05.2011 року.

За наслідками перевірки та зазначеного акту відповідачем 20.05.2011 року прийнято податкове повідомлення-рішення №0008841700 на суму 19733,19грн.

Також встановлено, що зазначена податкова заборгованість та суми штрафних санкцій виникли у звязку із наступним, а саме: в порушення п.1.15 ст.1, п.п.4.3.36 п. 4.3 ст.4, п.п.20.3.2 п. 20.3 ст.20 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» податковим агентом ТОВ «ВВВ Скеля» не утримав та не перерахував в бюджет суми виплачені власникам сільськогосподарської продукції ОСОБА_3 в розмірі 4161,75грн. та нарахування штрафних санкцій в розмірі 1040,44грн.; а також п.1.6, п.1.15 ст.1, п.п.8.1.1 п. 8.1 ст.8, п.п.9.12.2 п. 9.12. ст.9, ст.17, п.7.1 ст.7 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» оскільки виплачений дохід фізичним особам підприємцям ОСОБА_4 та ОСОБА_5 10800,99 грн. не в межах здійснення ними підприємницької діяльності, на які нараховано штраф у розмірі 2700,25грн. Крім того виявлені також і інші порушення, однак останні визнані позивачем та не є предметом оскарження по даній справі.

Згідно частині 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно із п.п.4.3.36 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи (що не підлягають відображенню в його річній податковій декларації): доходи від відчуження безпосередньо власником сільськогосподарської продукції (включаючи продукцію первинної переробки), вирощеної (виробленої) ним на земельних ділянках, наданих для: ведення особистого селянського господарства, якщо їх розмір не було збільшено в результаті отриманої в натурі (на місцевості) земельної частки (паю); будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибних ділянках), ведення садівництва та індивідуального дачного будівництва. Як же вбачається із наданої позивачем довідки ОСОБА_3 має в користуванні земельну ділянку і відповідно є власником виготовленої сільськогосподарської продукції.

Також позивачем надані в судовому засіданні свідоцтва про сплату ОСОБА_4 фіксованого податку, а ОСОБА_5 єдиного податку.

У відповідності ж до п.п.9.12.1 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» оподаткування доходів, отриманих фізичною особою від продажу нею товарів (надання послуг, виконання робіт) у межах її підприємницької діяльності без створення юридичної особи, а також фізичною особою, яка сплачує ринковий збір, здійснюється за правилами, встановленими спеціальним законодавством з цих питань, з урахуванням норм цього пункту.

З огляду на вищезазначене суд вважає, що висновки та виявлені порушення викладені у акті перевірки, за наслідками якої прийнято оскаржуване податкове повідомлення рішення, не знайшли свого підтвердження в судовому засіданні, у звязку із чим рахує заявлені позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Враховуючи висновок про задоволення позову суд вважає можливим стягнути на користь позивача суму сплаченого при зверненні до суду судового збору, в порядку, встановленому ст. 94 КАС України.

Під час судового засідання, яке відбулось 04.10.2011 року оголошено вступну та резолютивну частину постанови. Повний текст постанови складено 10.10.2011 року.

Керуючись ст.ст. 94, 98, 160-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення рішення Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим №0008841700 від 20.05.2011 року в частині донарахування податку з доходів фізичних осіб в сумі 14962,74 грн. та штрафних санкцій в сумі 3740,69грн на загальну суму 18703,43грн.

4. Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ВВВ СКЕЛЯ" 3,40 грн. судових витрат.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.

Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Радчук А.А.