ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
10 жовтня 2011 р. об 11:18 Справа №2а-9437/11/0170/4
Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючого суддіЦиганової Г.Ю., при секретарі судового засідання Шевцовій Г.В., за участі представника позивача - Добридень О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Євпаторії АР Крим
до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2
про стягнення
Суть спору: Державна податкова інспекція в м. Євпаторії АР Крим (далі - позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (далі - відповідач) про стягнення 11812,56 грн.
Позов мотивовано наявністю у відповідача податкового боргу з податку з доходів фізичних осіб, штрафних санкцій і пені.
Ухвалою суду від 03.08.2010 року відкрито провадження у справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надав пояснення по суті спору.
Відповідач в судове засіданні не з'явився, явку уповноваженого представника не забезпечив, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, причин неявки не повідомив.
Враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, суд, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим розглянути справу за відсутності відповідача.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач є фізичною особою - підприємцем, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, перебуває на податковому обліку в ДПІ в м. Євпаторії АР Крим.
Відповідно до пункту 6 підрозділу 1 розділу ХХ "Особливості справляння податку на доходи фізичних осіб" Податкового кодексу України оподаткування доходів платника податку, нарахованих за наслідками податкових періодів до 1 січня 2011 року, здійснюється за ставками та згідно з нормами, що діяли до 1 січня 2011 року, незалежно від дати їх фактичної виплати (надання).
Відповідно до підпункту 9.12.1 пункту 9.12 статті 9 Закону України від 22.05.2003 року №889-ІV "Про податок з доходів фізичних осіб" (чинний до 01.01.2011 року) оподаткування доходів, отриманих фізичною особою від продажу нею товарів (надання послуг, виконання робіт) у межах її підприємницької діяльності без створення юридичної особи, а також фізичною особою, яка сплачує ринковий збір, здійснюється за правилами, встановленими спеціальним законодавством з цих питань, з урахуванням норм цього пункту.
Згідно із підпунктом 22.10 статті 22 Закону України від 22.05.2003 року №889-ІV “Про податок з доходів фізичних осіб” визнано таким, що втратив чинність, Декрет Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року N 13-92 “Про прибутковий податок з громадян”, крім розділу IV у частині оподаткування доходів фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю, який застосовується з урахуванням положень пункту 9.12 статті 9 цього Закону та діє до набрання чинності спеціальним законом з питань оподаткування фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності.
Відповідно до підпункту "б" частини першої статті 14 розділу ІV Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року N 13-92 “Про прибутковий податок з громадян” з доходів, зазначених у цьому розділі Декрету (в тому числі, одержані протягом календарного року від здійснення підприємницької діяльності без створення юридичної особи), податок обчислюється податковими органами на підставі декларацій, поданих громадянами про очікуваний (оціночний) у поточному році доход або про фактично одержані у звітному календарному році доходи та інших відомостей про доходи громадян, визначених у цьому розділі.
Обчислення податку з фактичного річного доходу провадиться податковими органами за місцем постійного проживання платника, а якщо його діяльність здійснюється в іншому місці за місцем здійснення цієї діяльності з обов'язковим повідомленням податковому органу за місцем постійного проживання громадянина про розміри одержаного ним доходу i сплаченого податку за минулий рiк.
Податок, обчислений податковими органами, сплачується в такому порядку: протягом року платники щоквартально сплачують до бюджету по 25 процентів річної суми податку, обчисленої за доходами за попередній рiк, а платники, які вперше залучаються до сплати податку, - 25 процентів суми, обчисленої їм податковими органами за оціночним доходом на поточний рік. Для сплати авансових платежів податку встановлюються такі строки протягом року: до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня i до 15 листопада. У разі значного збільшення або зменшення протягом року доходу платника податковими органами може бути проведено перерахунок сум податку за строками сплати податку, що не настали (ч. 3 ст. 14 Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року N 13-92 “Про прибутковий податок з громадян”).
Судом встановлено, що податковим органом визначено суму податкового зобов'язання з податку з доходів фізичних осіб за 2010 рік на підставі поданих відповідачем декларацій у податковому повідомленні від 09.02.2011 року №0000891702/0 на суму 11812,56 грн. (отримано відповідачем 09.02.2011 року, а. с. 5).
У зв'язку із несплатою у встановлені строки суми податкового зобов'язання податковий орган направив на адресу відповідача вимогу про сплату боргу від 24.02.2011 року №162 (а.с. 8).
Згідно із пунктом 58.3 статті 58 ПК України у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Матеріалами справи підтверджується, що податкова вимога не була вручена відповідачу, поштове відправлення повернуто позивачу "за закінченням терміну зберігання".
Відповідно до підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податків - ума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності. Згідно із підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно із пунктом 95.2 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів платника податків проводяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. До Окружного адміністративного суду АР Крим позивач звернувся 01.08.2011 року, тобто з дотриманням вимог статті 95 ПК України.
Відповідачем в порядку, встановленому статтею 71 КАС України не надано доказів погашення суми заборгованості у повному обсязі, оскарження у встановленому порядку податкового повідомлення контролюючого органу та податкової вимоги, зазначене є належним доказом наявності заборгованості відповідача, яка підлягає погашенню в порядку, встановленому законом.
Згідно із пунктом 87.11 статті 87 ПК України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Враховуючи викладене позов підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 158-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в дохід місцевого бюджету м. Євпаторії АР Крим (п/р 33219801700015 в Управлінні Держказначейства у м. Євпаторії Головного управління Держказначейства в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 34740798, код платежу 53-11010200) 11812,56 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення постанови. У разі оголошення в судовому засіданні вступної і резолютивної частини постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Циганова Г.Ю.