ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
10 жовтня 2011 р. о 10:55 Справа №2а-3003.1/11/0170/4
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Циганової Г.Ю., при секретарі судового засідання Шевцовій Г.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Керченського міського центру зайнятості
до ОСОБА_1
про стягнення 2077,97 грн.
Суть спору: Керченський міський центр зайнятості (далі - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовом до ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення 2077,97 грн. Позов мотивовано тим, що відповідачем після реєстрації в службі зайнятості був прихований факт працевлаштування та отримання винагороди, внаслідок чого вона незаконно отримала матеріальне забезпечення на випадок безробіття.
Ухвалами суду від 03.08.2011 року відкрито провадження у справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.
Позивач явку представника в судове засідання не забезпечив, направи заяву про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, причин неявки не повідомив.
Враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, суд, керуючись статтями 122, 128 КАС України, вважає можливим розглянути справу за відсутності представника позивача і відповідача.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши доказі по справі в їх сукупності, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до заяви відповідача від 30.07.2009 року (а.с. 16, 17) відповідач просила надати їй статус безробітного з виплатою допомоги по безробіттю, відповідно до Закону України "Про зайнятість населення" і Закону України від 02.03.2000 року №1533-ІІІ "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (далі Закон №1533). При цьому відповідач повідомляв, що на час звернення за призначенням допомоги він не зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається, пенсії не отримує.
Положеннями статті 22 Закону №1533 передбачено, що загальним критеріям визнання за особою права на допомогу по безробіттю є визнання її у встановленому порядку безробітною.
Відповідно до частини першої статті 2 Закону України від 01.03.1991 року №803-ХІІ "Про зайнятість населення" безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.
Згідно із наказом позивача від 30.07.2009 року №НТ090730 відповідачеві надано статус безробітного (а.с. 7).
Згідно із частинами другою і третьою статті 36 Закону №1533 застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Порядок надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності затверджено наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000 року N307, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14.12.2000 року за N915/5136.
Згідно із пунктом 5.5 цього Порядку виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі працевлаштування безробітного, зайняття підприємницькою або іншою діяльністю, пов'язаною з одержанням доходу безпосередньо від цієї діяльності, виконання робіт (послуг) за цивільно-правовими угодами (з дня працевлаштування, державної реєстрації як суб'єкта підприємницької або іншої діяльності, виконання робіт (послуг) за цивільно-правовими угодами).
Відповідно до пункту 6.14 цього Порядку якщо під час одержання допомоги по безробіттю безробітний своєчасно не подав відомості про обставини, що впливають на умови її виплати, у тому числі встановлені під час розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення, з безробітного стягується сума виплаченої допомоги по безробіттю з моменту виникнення цих обставин. Якщо безробітний відмовився добровільно повернути зазначені кошти, то питання щодо їх повернення вирішується у судовому порядку.
Згідно із актом розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення №11 від 23.07.2011 року за результатами обміну відомостями між ДПІ в м. Керчі та Керченським міським центром зайнятості отримана інформація про те, що відповідач, в період перебування на обліку у якості безробітної (4 квартал 2009 року) працювала в ОВК ТВО №5 з виборів Президента України 17 січня 2010 року.
Судом встановлено, що листом від 27.07.2010 року №09/3305 (а.с. 15) позивач звернувся до відповідача із вимогою про повернення виплачених коштів допомоги по безробіттю.
Відповідачем у встановленому порядку не надано доказів погашення заборгованості або інших доказів, що б спростовували доводи позивача, тому суд вважає заявлені позивачем вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись статтями 158-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з ОСОБА_1 (адреса зареєстрованого місця проживання: АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Керченського міського центру зайнятості (п/р 37171001000358 в ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 20708617) суму безпідставно виплаченої допомоги по безробіттю у розмірі 2077,97 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення постанови. У разі оголошення в судовому засіданні вступної і резолютивної частини постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Циганова Г.Ю.