ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.10.11 Справа№ 5015/4789/11
Господарським судом Львівської області розглянуто у відкритому судовому засіданні матеріали справи
За позовом: Галицька районна адміністрація Львівської міської ради м.Львів;
До Відповідача: Приватного підприємства “Армена” м.Львів;
Третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Управління архітектури Департаменту містобудування, м.Львів;
Про: демонтаж літнього майданчику.
Суддя: Левицька Н.Г.
Секретар судового засідання: Байко А.Я.
В судовому засіданні взяли участь представники Сторін:
Позивача: ОСОБА_1- предст.(дов.№4-31-1697 від 20.09.2011р.);
Відповідача: не з’явився;
Третьої особи: не з’явився;
Представнику позивача роз’яснено його процесуальні права та обов’язки, передбачені ст.ст. 20, 22, 811 ГПК України, зокрема, право заявляти відводи.
Від здійснення технічного запису судового процесу позивач відмовився.
Суть справи:
Позовні вимоги заявлено Галицькою районною адміністрацією Львівської міської ради м.Львів до Приватного підприємства “Армена” м.Львів за участю третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Управління архітектури Департаменту містобудування, м.Львів про демонтаж літнього майданчику.
Обставини справи:
Розглянувши матеріали справи, суд визнав представлені матеріали достатніми для прийняття заяви до розгляду, ухвалою від 22.08.2011. порушив провадження у справі та ухвалив призначити розгляд справи на 07.09.2011. Цією ж ухвалою суд зобов’язав сторони долучити ряд документів, необхідних для вирішення спору.
В судовому засіданні 07.09.2011р. позивач позовні вимоги підтримав, з підстав, наведених у тексті позовної заяви.
Враховуючи те, що суду представлено достатньо доказів для вирішення справи по суті, відповідно до вимог ст.75 ГПК України, справу розглянуто за відсутності представника відповідача за наявними у ній матеріалами.
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази, всебічно та повно з’ясувавши обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оглянувши у судовому засіданні оригінали документів, копії яких знаходяться у матеріалах справи, судом встановлено наступне:
Як зазначив позивач, порядок отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м.Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності, затверджений ухвалою міської ради №2452 від 05.03.2009р. з наступними змінами та доповненнями, розроблений відповідно до вимог чинного законодавства та регламентує набуття дозволів на розміщення літніх майданчиків лише біля стаціонарних закладів ресторанного господарства.
Відкритий літній майданчик - це стаціонарний або тимчасовий (щоденного демонтажу) пункт ресторанного господарства, який розташовується виключно біля стаціонарного закладу (ресторану, кафе, бару, їдальні) у теплий період року з 1 квітня по 1 листопада і не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей.
Згідно із п.4.1. зазначеного Порядку, контроль за його дотриманням здійснюють районні адміністрації за місцем знаходження літнього майданчика.
Відповідно до п.1.3. Порядку, дозволи на встановлення літніх майданчиків видає управління архітектури департаменту містобудування на підставі позитивних висновків комісії з видачі дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків. У п.2.1. Порядку зазначено, що для отримання дозволу на встановлення відкритого літнього майданчика суб'єкт господарювання подає до
управління “Дозвільний офіс” письмову заяву встановленої форми, у якій зазначає бажане місце та термін розміщення, функціональне призначення і характеристику об'єкта.
Пунктом 6.4.1. Порядку встановлено, що демонтажу підлягають самочинно встановлені літні майданчики.
Відповідно до п.4.2.3. Порядку, районні адміністрації забезпечують демонтаж літніх майданчиків на підставі рішення суду.
11.04.2011р. комісією працівників Галицької районної адміністрації ЛМР з виходом на місце складено акт проведення обстеження на предмет наявності дозвільних документів на розміщення ПП “Армена” літнього майданчика на вул. Л.Курбаса,3, однак дозвіл на розміщення об'єкту відсутній.
12.04.2011р. керівника ПП “Армена” зобов'язано до 25.04.2011р. демонтувати самовільно встановлений літній майданчик за адресою: м.Львів, вул. Л.Курбаса,3.
30.05.2011р., враховуючи те, що на вул. Л.Курбаса, 3 встановлено літній майданчик ПП “Армена” з порушенням ухвал Львівської міської ради №2452 від 05.03.2009р. та №376 від 21.04.2011р., головою Галицької районної адміністрації ЛМР винесено Розпорядження №р-246 “Про демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика на вул. Л.Курбаса,3”.
04.06.2011р. на виконання вимог вказаного Розпорядження комісією працівників Галицької районної адміністрації ЛМР з виходом на місце складено акт про те, що вимогу добровільно демонтувати літній майданчик на вул. Л.Курбаса,3, який належить ПП “Армена”, не виконано, майданчик продовжує функціонувати.
Враховуючи вказані обставини, Галицька районна адміністрація ЛМР звернулась з відповідним позовом до суду.
При прийнятті рішення суд виходить із наступного:
Відповідно до ст.20 ГК України, держава забезпечує захист прав і законних інтересів суб'єктів господарювання. Кожний суб'єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів.
Відповідно до ч.2 ст.1 Господарсько-процесуального кодексу, у випадках, передбачених законодавчими актами України, до господарського суду мають право також звертатися державні та інші органи.
Відповідно до вимог п.1.10 “Правил благоустрою м.Львова” (надалі - Правила), затверджених ухвалою Львівської міської ради від 21.04.2011 року №376, відкритий літній майданчик - це стаціонарний або тимчасовий (щоденного демонтажу) пункт ресторанного господарства, який розташовується виключно біля стаціонарного закладу (ресторану, кафе, бару, їдальні) у теплий період року з 1 квітня по 1 листопада і не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей. Самочинне встановлення (малої архітектурної форми, відкритого літнього майданчика, засобу зовнішньої реклами) - це встановлення малої архітектурної форми, відкритого літнього майданчика, засобу зовнішньої реклами, дозвіл на встановлення яких не видавався або закінчився і не був продовжений у передбачені терміни або був скасований у встановленому порядку.
Частинами 1, 4 статті 20 Закону України “Про благоустрій населених пунктів” передбачено, що організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом. Рішення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо благоустрою території певного населеного пункту є обов’язковим для виконання розміщеними на цій території підприємствами, установами, організаціями та громадянами, які на ній проживають.
У відповідності до ст.1 Закону України “Про благоустрій населених пунктів” благоустрій населених пунктів – комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.
Відповідно до п.10 ст.10 Закону України “Про благоустрій населених пунктів” та п.1.3. Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об’єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності, затвердженого ухвалою Львівської міської ради №2452 від 05.03.2009р., дозволи на встановлення літніх майданчиків видає управління архітектури департаменту містобудування (Львівської міської ради) на підставі позитивних висновків комісії з видачі дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків.
Пунктом 4.1. Порядку визначено, що контроль за дотриманням цього порядку здійснюють районні адміністрації за місцем знаходження літнього майданчика.
Згідно із пунктом 4.2.3 Порядку, демонтажу підлягають самочинно встановлені майданчики. Районні адміністрації забезпечують демонтаж літніх майданчиків на підставі рішення суду. Відповідно до пункту 6.4.1 Порядку демонтажу підлягають самочинно встановлені літні майданчики.
Згідно із ч.1 ст. 73 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради, прийняті в межах своїх повноважень, є обов’язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Відповідно до п.п.6.4., 6.4.1. “Порядку отримання дозволів на встановлення літніх майданчиків у м.Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності”(надалі - Порядок), затверджених ухвалою Львівської міської ради від 05.03.2009р. №2452 (зі змінами та доповненнями), самочинно встановлені літні майданчики підлягають демонтажу. Відповідно до п. 4.1. контроль за дотриманням цього Порядку здійснюють районні адміністрації за місцем знаходження літнього майданчика.
Відповідно до п.п.4.2.3, 6.2. “Порядку отримання дозволів на встановлення літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності”, затверджених ухвалою Львівської міської ради від 05.03.2009р. №2452 (зі змінами та доповненнями), районні адміністрації звертаються до суду з позовами про примусовий демонтаж літніх майданчиків та забезпечують їх демонтаж на підставі рішення суду.
Відповідно до ст. 144 Конституції України, ст.73 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”акти органів місцевого самоврядування, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Як з’ясовано в ході розгляду справи, 30.05.2011р., на вул. Л.Курбаса, 3 встановлено літній майданчик ПП “Армена” у порушення ухвал Львівської міської ради №2452 від 05.03.2009р. та №376 від 21.04.2011р., головою Галицької районної адміністрації ЛМР винесено розпорядження №р-246 “Про демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика на вул. Л.Курбаса,3”.
11.04.2011р. на виконання вимог вказаного Розпорядження комісією працівників Галицької районної адміністрації ЛМР з виходом на місце складено акт про те, що вимогу добровільно демонтувати літній майданчик на вул. Л.Курбаса, 3, який належить ПП “Армена”, не виконано, майданчик продовжує функціонувати.
Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Відповідно до вимог статті 34 ГПК України, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Суд, враховуючи викладене, вбачає підстави для задоволення позовних вимог.
Відповідно до ст.49 ГПК України, судові витрати слід покласти на відповідача, оскільки спір виник з його вини.
Керуючись вимогами ст.ст.1, 2, 4, 32, 33, 43, 49, 69, 80, 82, 84, 85 ГПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
1. Позовні вимоги задоволити.
2. Зобов”язання Приватне підприємство “Армена” демонтувати самочинно встановлений літній майданчик, який знаходиться за адресою: м.Львів, вул. Л.Курбаса, 3.
3. Стягнути з Приватного підприємства “Армена” (м.Львів, вул.Гнатюка, 12/21) на користь Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, вул. Френца Ліста,1 м.Львів (код ЄДРПОУ 20847537) –85,00 грн. - сплаченого державного мита та 236,00 грн. сплачених витрат на оплату інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Наказ видати відповідно до вимог ст.116 ГПК України.
Рішення вступає в законну силу за вимогами ч.3 ст. 85 ГПК України.
Рішення може бути оскаржено до Львівського апеляційного господарського суду, в порядку встановленому розділом ХII ГПК України.
Суддя Левицька Н.Г.