Ухвала суду № 18766007, 10.10.2011, Господарський суд Запорізької області

Дата ухвалення
10.10.2011
Номер справи
23/5009/824/11
Номер документу
18766007
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Запорізької області

УХВАЛА

10.10.11 Справа № 23/5009/824/11

Суддя Шевченко Т.М.

Господарський суд у складі судді Шевченко Т.М.,

за участю:

представника кредитора ОСОБА_1., головний державний податковий ревізор інспектор, довіреність № 20883/10/10-010 від 07.12.2010 р.;

ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Мірошника І.В. (на підставі постанови суду від 09.03.2011 р.),

розглянувши у відкритому судовому засіданні поданий ліквідатором звіт і ліквідаційний баланс, а також матеріали справи № 23/5009/824/11

за заявою кредитора Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя (69063, м. Запоріжжя, вул. Лепіка,34, ідент. код юридичної особи 20523154)

до боржник Товариства з обмеженою відповідальністю «Техкомпдеталь-98»(69065, м. Запоріжжя, вул. Горького, 159-б, ідент. код юридичної особи 34790152)

про визнання банкрутом,

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Запорізької області від 09.03.2011 р. у справі № 23/5009/824/11 Товариство з обмеженою відповідальністю «Техкомпдеталь-98»(м. Запоріжжя) визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Мірошника І.В., зобовязано ліквідатора здійснити ліквідаційну процедуру згідно із Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»та за результатами проведеної роботи подати до господарського суду звіт про свою діяльність та ліквідаційний баланс для затвердження у строк до 06.06.2011 р.

06.06.2011 року ліквідатором (арбітражним керуючим Мірошником І.В.) подано на затвердження суду звіт ліквідатора, реєстр вимог кредиторів та ліквідаційний баланс.

Для заслуховування звіту ліквідатора, розгляду ліквідаційного балансу, реєстру вимог кредиторів, документів, що підтверджують проведення ліквідаційної процедури, було призначено судове засідання на 20.06.2011 р.

Ухвалою суду від 20.06.2011 р. розгляд справи було відкладено до 25.07.2011 р.; ухвалою суду від 25.07.2011 р. до 10.10.2011 р.

Розгляд справи здійснювався без застосування технічних засобів фіксування судового процесу.

В судовому засіданні 10.10.2011 р. ліквідатор надав суду витребувані документи.

Представник кредитора проти затвердження звіту ліквідатора не заперечувала.

Заслухавши звіт ліквідатора, дослідивши подані документи, господарський суд вважає за можливе затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс.

Відповідно до ч. 5 ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»(далі за тестом Закон про банкрутство) ліквідатор письмово повідомляє про визнання господарським судом відсутнього боржника банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору заяви з вимогами до банкрута.

Виходячи з приписів ст. 25 та ст. 52 Закону про банкрутство в ліквідаційній процедурі ліквідатор виявляє та повідомляє кредиторів банкрута, здійснює пошук майна та будь-яких активів підприємства-банкрута, в тому числі можливих активів боржника по реєстрах обтяжень.

Згідно із ст. 32 Закону про банкрутство після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації); відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.

Якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до ліквідаційної маси, він зобов'язаний подати господарському суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.

Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

Отже, законодавством передбачено певну сукупність дій, яку необхідно ліквідатору вчинити в ході ліквідаційної процедури, та перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом із зазначеним звітом та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури, яке проводиться за участю кредиторів (комітету кредиторів); подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за наслідком всіх проведених нім дій в ході ліквідаційної процедури.

Якщо за результатами ліквідаційного балансу після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали направляється органу, який здійснив державну реєстрацію юридичної особи - банкрута, та органам державної статистики для виключення юридичної особи з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, а також власнику (органу, уповноваженому управляти майном), органам державної податкової служби за місцезнаходженням банкрута (ч. 2 ст. 32 Закону про банкрутство).

З поданих ліквідатором документів встановлено, що ним було повідомлено про визнання господарським судом відсутнього боржника банкрутом наступних потенційних кредиторів: ДПІ в Жовтневому районі м. Запоріжжя; Запорізьке обласне відділення Фонд соціального захисту інвалідів; УПФУ в Жовтневому районі м. Запоріжжя, Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, Запорізького обласного відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Південний районного центру зайнятості, ВАТ «Запоріжжяобленерго», ВАТ «Запоріжгаз», Концерн «Міські теплові мережі», КП «Водоканал».

З вимогами до банкрута звернулась лише ДПІ в Жовтневому районі м. Запоріжжя у розмірі 44777,30 грн.

Надані листи-відповіді від інших перелічених підприємств та державних органів свідчать про відсутність заборгованості у банкрута.

З метою виявлення майна банкрута ліквідатором було здійснено запити до ОП «Запорізьке міжміське бюро технічної інвентаризації», УДАІ при УМВС України в Запорізькій області, Інспекції держтехнагляду в Запорізькій області, Головного управління Держкомзему у місті Запоріжжя Запорізької області.

Згідно відповідей вказаних держаних органів за банкрутом не зареєстровано ані рухомого (транспортних засобів, сільськогосподарської техніки), ані нерухомого майна (земельних ділянок, приміщень, будівель, інших капітальних споруд тощо).

Згідно з інформацією державних органів, які реєструють обтяження рухомого майна, не було виявлено заставних кредиторів боржника та можливих активів боржника по реєстрах обтяжень, окрім податкової застави (а.с.13).

Ліквідатором також було зроблено запит до Жовтневого ВДВС Запорізького МУЮ (запит № 26/632/124093 від 30.03.2011 р.). Втім, державною виконавчою службою відповідь щодо наявності чи відсутності відкритих виконавчих проваджень відносно банкрута або за його участю не надано.

Відповідно до інформації ЗОД АТ «Райффайзен Банк Аваль»на рахунку банкрута № 26005225941 залишок коштів складає 79,60 грн., інший рахунок підприємства закритий 08.02.2010 р.

Згідно з даними ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя рахунки банкрута в інших банківських установах також закриті.

Всі здійснені ліквідатором запити та отримані відповіді досліджено та приєднано до матеріалів справи.

Отже, ліквідатором в повній мірі виконано обов'язки по розшуку кредиторів банкрута (державних органів, потенційних кредиторів) та виявленню майна (активів) банкрута.

Як вбачається з матеріалів справи та відображено у реєстрі вимог кредиторів, банкрут має заборгованість перед ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя у розмірі 44777,30 грн., з яких 33518,96 грн. вимоги третьої черги задоволення, 11258,34 грн. вимоги шостої черги задоволення.

Будь-яких інших заяв з кредиторськими вимогами до банкрута ліквідатору та господарському суду не надходило.

Оплата послуг ліквідатора становить 1920 грн.

Слід зазначити, що за підсумками ходу ліквідаційної процедури вбачається, що ліквідатором вчинено належні дії по виявленню активів та пасивів боржника, доведено неможливість відновлення платоспроможності боржника внаслідок вжитих ліквідатором заходів та необхідність його ліквідації. Вказані висновки про встановлені обставини відповідають дійсності та підтверджуються достовірними доказами, дослідженими в судовому засіданні та долученими до справи.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута затвердити.

Пунктом 6 ч. 1 ст. 40 Закону про банкрутство передбачено, що господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо: затверджено звіт ліквідатора в порядку, передбаченому статтею 32 цього Закону.

Таким чином, оскільки за результатами ліквідаційного балансу у банкрута не виявлено майна, за рахунок якого можливе погашення кредиторських вимог, підприємницька діяльність припинена, його необхідно ліквідувати, а провадження у справі припинити.

Відповідно до ч. 6 статті 31 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 5, 31, 32, 40, 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст.ст. 41, 45 , 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Запорізької області

УХВАЛИВ:

Звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута затвердити.

Банкрута - Товариства з обмеженою відповідальністю «Техкомпдеталь-98»(69065, м. Запоріжжя, вул. Горького, 159-б, ідент. код юридичної особи 34790152) - ліквідувати.

Провадження у справі припинити.

Вимоги, що не задоволені за недостатністю майна, вважати погашеними.

Завірені примірники ухвали надіслати: кредитору, ліквідатору, державному реєстратору виконавчого комітету Запорізької міської ради, Жовтневому ВДВС Запорізького МУЮ, Головному управлінню статистики у Запорізькій області, Відділу з питань банкрутства у Запорізькій області.

СуддяТ.М. Шевченко

10.10.2011