Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.О.Невського/Річна, 29/11, к. 207
РІШЕННЯ
Іменем України
07.10.2011Справа №5002-2/3439-2011 За позовом Приватного підприємства "Фірма "АВС-Сервіс" (95000, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Пролетарська, 12 А, 95053, м. Сімферополь, вул.. Гаспринського, 5, офіс 2)
до відповідача Ялтинської міської ради (98600, м. Ялта, пл. Радянська, 1)
Про скасування рішення Ялтинської міської ради № 44 від 23.02.2007 року та залишення в силі Рішення 7-ї сесії Ялтинської міської ради 5-го скликання від 14.03.2007 р. № 301.
Суддя Толпиго В.І.
Представники сторін:
Від позивача - ОСОБА_1. представник, довіреність у справі.
Від відповідача - не зявився
Обставини справи: Приватне підприємство "Фірма "АВС-Сервіс" звернулось до господарського суду Автономної Республіки Крим із позовом до Ялтинської міської ради, яким просить суд скасувати рішення 6-ї сесії Ялтинської міської ради 6-го скликання 23.02.2007 р. № 44, а також залишити в силі Рішення 7-ї сесії Ялтинської міської ради 5-го скликання від 14.03.2007 р. № 301.
Позовні вимоги мотивовані тим, що рішенням 7-ї сесії Ялтинської міської ради 5-го скликання від 14.03.2007 р. № 301 Приватному підприємству "Фірма "АВС-Сервіс" було надано дозвіл на розробку проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки площею 0,5983 га для будівництва та обслуговування рекреаційного комплексу, розташованого за адресою: м. Ялта, вул. Дражинського, на землях Ялтинської міської ради, з наступною передачею в оренду. Рішенням 6-ї сесії Ялтинської міської ради 6-го скликання 23.02.2007 р. № 44 було відмінене Рішення № 301 від 14.03.2007 р. як нереалізоване. Вищенаведене і стало підставою для звернення із позовом до суду.
30.08.2011р. представник відповідача надав суду у судовому засіданні заперечення на позов, в якому просить суд відмовити ПП "Фірма "АВС-Сервіс" в позові в повному обсязі, тому що рішення № 301 від 14.03.2007 р. Ялтинської міської ради не реалізоване, таким чином проект землеустрою в повному обсязі не складено та не був наданий на затвердження в раду.
22.09.2011 р. представник позивача надав суду доповнення до позовної заяви, в якому просить суд задовольнити позовні вимоги, посилаючись на те, що в самому рішення 7-ї сесії Ялтинської міської ради 5-го скликання від 14.03.2007 р. № 301 строк для оформлення проекту землеустрою не був вказаний, таким чином рішення є безстроковим.
04 жовтня 2011 року судове засідання відбулось за участю представника позивача ОСОБА_1. Інтереси відповідача представляв Матвієць О.П. завідуючий сектором правової роботи.
4 жовтня 2011 року в судовому засіданні оголошувалась перерва до 07 жовтня 2011 року.
Після перерви судове засідання було продовжено.
Представник відповідача в судове засідання не заявився, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений, про що свідчить підпис представника на бланку перерви.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухавши представника позивача, суд встановив:
Згідно ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів розповсюджується на всі правовідносини, що виникають в державі. Судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Суд вважає необхідним дотримуватися принципів судочинства, що встановлені ст. 129 Конституції України, нормами якої вказано, що основними засідками судочинства є зокрема, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Тобто суд вважає потрібним застосувати принцип змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів.
Відповідно до ст.1 Господарського процесуального кодексу України до господарського суду звертаються особи за захистом своїх порушених чи оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, що кореспондується із положеннями статті 21 ГПК України, де до позивачів віднесено осіб, які предявили позов або в інтересах яких предявлено позов саме про захист порушеного права чи охоронюваного законом інтересу.
Згідно статті 20 Господарського кодексу України держава забезпечує захист прав і законних інтересів суб'єктів господарювання та споживачів.
Статтею 10 Закону України „Про місцеве самоврядування" встановлено, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Згідно п. «а» ст.12 ЗК України до повноважень сільських, селищних, міських рад в області земельних відносин на території сіл, селищ, міст відноситься розпорядження землями територіальних громад.
Нормами частини 1 статті 124 Земельного кодексу України визначено, що передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу.
На підставі рішення 7 сесії 5-го скликання Ялтинської міської ради «Про дачу "Фірмі "АВС-Сервіс" дозволу на розробку проекту землеустрою по відводу земельної ділянки орієнтовною площею 0,5983 га для будівництва та обслуговування рекреаційного комплексу, розташованого за адресою: м. Ялта, вул.. Дражинського, до південно - сходу готелю «Ялта», на землях Ялтинської міської ради» від 14 березня 2007 року №301 дано Фірмі "АВС-Сервіс" дозвіл на розробку проекту землеустрою по відводу земельної ділянки орієнтовною площею 0,5983 га для будівництва та обслуговування рекреаційного комплексу, розташованого за адресою: м. Ялта, вул.. Дражинського, до південно - сходу готелю «Ялта», на землях Ялтинської міської ради», з подальшою передачею в оренду.
Відповідно пункту 2.1 Рішення ПП Фірма "АВС-Сервіс" повинна замовити в землевпорядній організації проект землеустрою по відводу земельної ділянки.
Між ПП Фірмою "АВС-Сервіс", як замовником, ТОВ «Едитепе-Укрраина», як інвестором, та ТОВ «Институт экологи, землеустройства и проектирования», як виконавцем, були укладені договори №44/2007-п на виконання проектно-вишукувальних робіт від 30.8.2007 року та №101/2007-з від 17.8.2007 року, відповідно до п.1.1 яких замовник доручає, інвестор оплачує, а виконавець приймає на себе виконання комплексу робіт для обєкту на земельній ділянці, яка розташована у м. Ялта, вул.. Дражинського, до південно - сходу від готелю «Ялта» по розробці та узгодження ескізного проекту.
Приватне підприємство Фірма "АВС-Сервіс" вважає, що винесене Ялтинською міською радою рішення 6-ої сесії Ялтинської міської ради 6-го скликання 23.02.2011 року №44 про відміну рішення Ялтинської міської ради від 14 березня 2007 року №301 прийнято з порушенням норм законодавства та підлягає відміні.
Стосовно вимоги Приватного підприємства Фірма "АВС-Сервіс" про відміну рішення 6-ї сесії Ялтинської міської ради 6-го скликання 23.02.2007 р. № 44 суд вважає необхідним зазначити наступне:
Дійсно, відповідно пункту 34 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до виключної компетенції міської ради віднесено вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.
Рішенням 7 сесії 5-го скликання Ялтинської міської ради від 14 березня 2007 року №301 дано ПП Фірмі "АВС-Сервіс" дозвіл на розробку проекту землеустрою по відводу земельної ділянки орієнтовною площею 0,5983 га для будівництва та обслуговування рекреаційного комплексу, розташованого за адресою: м. Ялта, вул.. Дражинського, до південно - сходу готелю «Ялта», на землях Ялтинської міської ради.
При прийнятті Ялтинською міською радою рішення 7 сесії 5-го скликання Ялтинської міської ради від 14 березня 2007 року №301 строк його дії не був визначений.
Приписами статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Рішенням Конституційного суду України у справі за конституційним поданням Харківської міської ради щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 19, статті 144 Конституції України, статті 25, частини чотирнадцятої статті 46, частин першої, десятої статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (справа про скасування актів органів місцевого самоврядування) від 16 квітня 2009 року N 7-рп/2009 Конституційний Суд України дійшов висновку, що органи місцевого самоврядування мають право скасовувати свої рішення на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією ( 254к/96-ВР ) і законами України, тобто орган місцевого самоврядування має право відмінити своє рішення у випадках, передбачених законом.
Ялтинська міська рада не представила суду доказів наявності у неї права, передбаченого діючим законодавством, своїм рішенням відміняти своє рішення, яке прийнято в установленому законом порядку, як нереалізоване.
Стосовно позовних вимог про залишення в силі Рішення 7-ї сесії Ялтинської міської ради 5-го скликання від 14.03.2007 р. №301 суд дійшов до висновку, що вона не підлягає задоволенню на підставі наступного:
Згідно ст.15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання та свого інтересу, а стаття 16 цивільного кодексу України передбачає, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: 1) визнання права; 2) визнання правочину недійсним; 3)припинення дії, яка порушує право; 4) відновлення становища, яке існувало до порушення; 5) примусове виконання обов'язку в натурі; 6) зміна правовідношення; 7) припинення правовідношення; 8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; 9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди; 10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.
Позивачем не доведена обґрунтованість та правомірність обраного способу захисту, а саме: залишення в силі Рішення 7-ї сесії Ялтинської міської ради 5-го скликання від 14.03.2007 р. №301, та вказаний спосіб захисту не відповідає способам захисту цивільних прав, передбачених статтею 16 Цивільного кодексу України.
З вищевказаного вбачається, що позивачем невірно обраний спосіб захисту свого порушеного права і суд відмовляє в задоволенні позову в цій частині.
Позивачем при зверненні з позовом до суду заявлено дві вимоги немайнового характеру, з яких сплачено державне мито у розмірі 85,00грн, тоді як відповідно до ст.3 (п.2 підпункт «б») Декрету КМУ «Про державне мито» з позовних заяв немайнового характеру, що подаються до господарських судів України, держмито стягується у розмірі 5 неоподатковуваних мінімальних доходів громадян (85,00грн), отже позивачем недосплачене державне мито за одну немайнову вимогу, і воно підлягає стягненню з позивача в дохід державного бюджету.
Враховуючи той факт, що позовні вимоги позивача задоволенні частково, державне мито та витрати по інформаційно-технічному забезпеченню судового процесу відповідно статті 49 Господарського процесуального кодексу покладається на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
У судовому засіданні були оголошені вступна та резолютивна частини рішення згідно зі статтею 85 Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст рішення складений та підписаний у відповідності до вимог статті 84 Господарського процесуального кодексу України 12.10.2011 р.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.49, 82,84,85 ГПК України
В И Р І Ш И В :
1.Позов задовольнити частково.
2.Визнати недійсним та скасувати рішення 6-ої сесії 6-го скликання Ялтинської міської ради від 23.02.2011 року №44 «Про відміну рішення Ялтинської міської ради №301 7-ої сесії Ялтинської міської ради 5-го скликання від 1403.2007 року від 14 березня 2007 року «Про дачу Фірмі "АВС-Сервіс" дозволу на розробку проекту землеустрою по відводу земельної ділянки площею 0,5983 га для будівництва та обслуговування рекреаційного комплексу, розташованого за адресою: м. Ялта, вул.. Дражинського, до південно - сходу готелю «Ялта», на землях Ялтинської міської ради».
3.В частині залишення в силі Рішення 7-ї сесії Ялтинської міської ради 5-го скликання від 14.03.2007 р. №301 «Про дачу Фірмі "АВС-Сервіс" дозволу на розробку проекту землеустрою по відводу земельної ділянки площею 0,5983 га для будівництва та обслуговування рекреаційного комплексу, розташованого за адресою: м. Ялта, вул.. Дражинського, до південно - сходу готелю «Ялта», на землях Ялтинської міської ради» у позові відмовити.
4.Стягнути з Приватного підприємства "Фірма "АВС-Сервіс" (95000, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Пролетарська, 12 А; Ідентифікаційний код 25144390) удоход державного бюджету України (р/р 31115095700002; у банку одержувача: ГУ ГКУ в АР Крим м.Сімферополь; МФО 824026, ЗКПО 34740405, код платежу 22090200 одержувач: Держбюджет м. Сімферополь чи на інший розрахунковий рахунок) 85,00грн держмита.
5.Стягнути з Ялтинської міської ради (98600, м. Ялта, пл. Радянська, 1) на користь Приватного підприємства "Фірма "АВС-Сервіс" (95000, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Пролетарська, 12 А; Ідентифікаційний код 25144390) 85,00грн держмита та 118,00 грн. витрат на інформаційно - технічне забезпечення судового процесу.
6.Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки КримТолпиго В.І.