Категорія статобліку - 68
Справа № 2-а-3893/08
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
Іменем України
за результатами розгляду справи в судовому засіданні
13 червня 2008 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого – судді Захарчук Н.В.
при секретарі – Михалевич І.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Нікопольської об‘єднаної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «Акцепт.ЛТД» про звернення стягнення на активи на суму 510грн. 00коп.,
В С Т А Н О В И В :
06.05.2008 р. Нікопольська об‘єднана державна податкова інспекція звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ТОВ «Акцепт.ЛТД» про звернення стягнення на користь державного бюджету податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств за періоди з 04.01.2007 р. до 21.01.2007 р. та з 20.02.2007 р. до 31.12.2007 р., що з урахуванням переплати у сумі складає 2246грн. 79коп.
Представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязіта просить суд задовольнити їх повністю, звернувши стягнення на активи відповідача у розмірі 2246грн. 79коп.
Відповідач у судове засідання не з‘явився,повістки про дату, час та місце їх проведення судом направлені вчасно,заперечення проти позовуне надав, з клопотанням про відкладення розгляду справи не звертався.
Таким чином, суд, вивчивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності вважає необхідним задовольнити даний позов повністю з наступних підстав.
Відповідно до свідоцтва № 21901523 від 15.09.1994 року, товариство з обмеженою відповідальністю «Акцепт.ЛТД» зареєстроване як юридична особа.
27.08.2007 року ТОВ «Акцепт.ЛТД» зареєстроване як платник податку на додану вартість, загальний податковий номер – 219015204079, свідоцтво № 100061084.
Згідно довідки № 397 від 23.08.2007 року ТОВ «Акцепт.ЛТД» включене до ЄДРПОУ, ідентифікаційний код -21901523.
ТОВ «Акцепт.ЛТД» діє на підставі статуту, зареєстрованого виконкомом Нікопольської міської ради та є платником податків, зборів (обов‘язкових платежів) і перебуває на податковому обліку в Нікопольській ОДПІ.
Відповідно до абзацу «а» пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Таким чином, граничні терміни подання податкових декларацій з податку на додану вартість для Відповідача складають:
- за вересень 2007 року – 22.10.2007 р.
- за жовтень 2007 року – 20.11.2007 р.
Відповідач, в порушення діючого законодавства, не надав до Нікопольської ОДПІ податкові декларації з податку на додану вартість за вересень та жовтень 2007 року.
За таких обставин, за результатами перевірок, Нікопольською ОДПІ до Відповідача застосовані штрафні санкції:
- на підставі Акту № 2443/152.21901523 від 09.11.2007 р. – податковим повідомленням-рішенням Нікопольської ОДПІ № 0002441520/0/49838 від 23.11.2007 р. у сумі 170грн. 00коп.;
- на підставі Акту № 2759/152.21901523 від 12.12.2007 р. – податковим повідомленням-рішенням Нікопольської ОДПІ № 0002601520/0/54387 від 20.12.2007 р. у сумі 170грн. 00коп.;
Також, відповідно до абзацу «б» пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Таким чином, граничний термін подання декларації з податку на прибуток підприємств за 3 квартали 2007 року – 09.11.2007 р.
Відповідач не надав до Нікопольської ОДПІ декларацію з податку на прибуток підприємств за 3 квартали 2007 року, чим порушив діюче законодавство.
За таких обставин, на підставі Акту № 2593/151.21901523 від 28.11.2007 р. Нікопольською ОДПІ до Відповідача були застосовані штрафні санкції у сумі 170грн. 00коп. (податкове повідомлення-рішення Нікопольської ОДПІ № 0004081510/0/52240 від 06.12.2007 р.).
Абзацом 3 пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що у разі визначення податкового зобов‘язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах «а» - «в» пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 зазначеного Закону, платник податків зобов‘язаний погасити нараховану суму податкового зобов‘язання протягом 10 календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків, коли протягом такого строку платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
За нормами пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов‘язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначення процедури оскарження дій органів стягнення встановлюється Законом України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (далі Закон), який є спеціальним законом з питань оподаткування.
Відповідно до п. 1.2 ст. 1 зазначеного Закону податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Згідно до пп.6.2.1. п.6.2 ст. 6 зазначеного Закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Виконуючи визначену норму Закону, в зв'язку з добровільною несплатою самостійно узгодженого податкового зобов'язання Відповідачу були надіслані податкові вимоги про погашення податкової заборгованості № 1/56554073 від 18.12.2007 р. та № 2/48 від 24.01.2008 р. (а.с.33,35).
28.01.2008 р. та 04.03.2008 р. Позивачем відповідно складено акти № 9/240 та 27/240 про неможливість вручення Відповідачу податкових вимог № 1/56554073 від 18.12.2007 р. та № 2/48 від 24.01.2008 р (а.с.34, 36). За таких обставин, зазначені податкові вимоги розміщені на дошці податкових оголошень.
Відповідальність за несвоєчасність сплати податкових зобов'язань платники податків несуть у відповідності з законодавством України. Примусове стягнення податкового боргу - передбачена законодавством України процедура погашення податкового боргу платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Як вказано у п. 1.7 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 зазначеного Закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Статтею 124 Конституції України передбачено, що юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, водночас частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать органи державної податкової служби) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Як зазначено у пункті 1.7 статті 1 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Відповідно до пункту 11 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Статтями 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.
Таким чином, ТОВ «Акцепт.ЛТД» при здійсненні виду діяльності, допустило податковий борг по сплаті податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств на загальну суму 510грн. 00коп., що підтверджується наданими розрахунками позивача також матеріалами справи.
Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що на час розгляду справи сума боргу Відповідачем не сплачена в добровільному порядку, відповідних доказів суду не надано, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а тому податкові зобов’язання Відповідача підлягають погашенню за рахунок примусовому стягнення його активів.
Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати по справі з Відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 158-163, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов Нікопольської об‘єднаної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «Акцепт.ЛТД» про звернення стягнення на активи на суму 510грн. 00коп. - задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Акцепт.ЛТД» (53208, м.Нікополь, вул.Чалого, буд.58, код ЄДРПОУ 21901523, р/р 26004110029321, р/р 26060110029321 ДОД АКБ «Укрсоцбанк» МФО 305017) в дохід Державного бюджету України за рахунок активів податковий борг зі сплати податку на додану вартість у розмірі 340грн. 00коп. (триста сорок грн. 00коп.) – р/р 31115029700029 код платежу 14010100 отримувач Відділення ДКУ у м.Нікополь банк УДКУ у Дніпропетровській області МФО 805012); зі сплати податку на прибуток підприємств у розмірі 170грн. 00коп. (сто сімдесят грн. 00коп.) – р/р 31113009700029 код платежу 11021000 отримувач відділення ДКУ у м.Нікополь банк УДКУ у Дніпропетровській області МФО 805012.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Текст постанови у повному обсязі складений 18.06.2008 р.
Суддя Н.В. Захарчук