Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
______ УХВАЛА
13.10.11 Справа № 13/58б/2011.
За заявою приватного підприємства «Теплоремонт»м. Луганськ
про банкрутство
Суддя Яресько Б.В.
За участю:Секретар судового засідання Ногіна О.М.
Від боржникаОСОБА_1 дов. № 04-10-11 від 04.10.2011 р. ОБСТАВИНИ СПРАВИ: ПП «Теплоремонт»звернулося з заявою про порушення відносно неї провадження у справі про банкрутство в порядку передбаченому ст. 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Ухвалою від 28.09.2011 р. суд порушив провадження про банкрутство Приватного підприємства "Теплоремонт", місто Луганськ, селище Дзержинське, вулиця Миру, будинок 30-А, ідентифікаційний код 32220393; ввів мораторій на задоволення вимог кредиторів, зобовязав боржника надати додаткові докази у справі. Розгляд справи призначено на 13.10.2011 р. на 10 год. 20 хвилин.
У судовому засіданні 13.10.2011 р. представник боржника вимоги підтримав, надав додаткові матеріали.
Зясувавши фактичні обставини справи, докази на їх підтвердження, виходячи з фактів, встановлених у процесі розгляду справи та правової норми, яка підлягає застосуванню, приймаючи до уваги доводи учасників судового процесу, суд
ВСТАНОВИВ: 13.07.2011р. засновником Приватного підприємства "Теплоремонт" винесене Рішення №1 про ліквідацію підприємства. Ліквідаційна комісія, на підставі Акту інвентаризації №01 від 15.08.2011р., запропонувала засновнику на підставі ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнанні його банкрутом" звернутися до суду з заявою про порушення справи про банкрутство.
Відповідно до вимог статті 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ( 2343-12 ), якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом ( 2343-12 ). У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Відповідно до вимог частини 1, статті 104 Цивільного кодексу України ( 435-15 ), юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.
Відповідно до вимог частини 4, статті 105 Цивільного кодексу України ( 435-15 ), комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.
Згідно частини 1, статті 110 Цивільного кодексу України ( 435-15 ), юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі, у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягнення мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.
Частиною 3, статті 110 Цивільного кодексу України ( 435-15 ), встановлено, що якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Відповідно до вимог частини 1, статті 111 Цивільного кодексу України ( 435-15 ), ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
Відповідно до вимог частини 5 статті 60 Господарського кодексу України ( 436-15 ), яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання, ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.
Таким чином, тільки після оцінки вартості наявного майна боржника, в порядку статті 60 Господарського кодексу України ( 436-15 ), публікації оголошення, в порядку статті 105 Цивільного кодексу України ( 435-15 ), для виявлення кредиторів, складання і затвердження проміжного ліквідаційного балансу можливе з'ясувати питання про недостатність вартості майна боржника для задоволення вимог кредиторів та можливе звернення до господарського суду, після закінчення строку, який передбачений статтею 105 Цивільного кодексу України ( 435-15 ), з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в порядку статті 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", яка передбачає спрощену процедуру банкрутства.
Відповідно до статей 4-3, 33, 34, 82 Господарського процесуального кодексу України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Рішення приймається господарським судом за результатами оцінки доказів, поданих сторонами та іншими учасниками господарського процесу.
Боржником не надано суду належних доказів додержання ним вимог процедури ліквідації, дотримання яких є обовязковим для порушення провадження у справі про банкрутство в спрощеному порядку встановленому ст. 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Як вбачається з матеріалів справи, боржником не надано суду доказів складання та затвердження проміжного ліквідаційного балансу учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи в порядку встановленому ст. 111 Цивільного кодексу України.
З врахуванням цього відсутні підстави для застосування відносно боржника положень ст. 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Оскільки провадження у справі було порушено помилково, воно підлягає припиненню за нормою ст.80 Господарського процесуального кодексу України, яка кореспондує нормі ст.62 Господарського процесуального кодексу України щодо підстав відмови у прийнятті заяви.
Втім, припинення провадження у даній справі не позбавляє боржника права звернутися повторно з заявою про банкрутство з дотриманням встановлених законом умов.
Відповідно до ст.12 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», припинення провадження у справі має наслідком скасування мораторію на задоволення вимог кредиторів.
Відповідно до ст. 47 Господарського процесуального кодексу України суд повертає повністю з Державного бюджету України боржнику Приватному підприємству "Теплоремонт", державне мито в сумі 85 грн. 00 коп., сплачене за квитанцією від 15.08.2011 № 4189.295.1 та витрати на інформаційно технічне забезпечення судового процесу в сумі 236 грн. 00 коп., сплачені за квитанцією від 15.08.2011 № 4189.295.3, на його розрахунковий рахунок, оскільки їх сплата боржниками, що звертаються до суду із заявами про порушення провадження у справі про банкрутство, не передбачена Декретом Кабінету Міністрів України "Про державне мито" від 21 січня 1993 року № 7-93 та Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов'язаних з розглядом цивільних та господарських справ, та їх розмірів" від 21 грудня 2005 р. № 1258.
Суд також вважає за необхідне, вилучити з матеріалів справи і видати боржнику оригінали квитанцій: від 15.08.2011 № 4189.295.1, що свідчить про сплату державного мита в сумі 85 грн. 00 коп. та від 15.08.2011 № 4189.295.3, що свідчить про сплату витрат на інформаційно технічне забезпечення судового процесу в сумі 236 грн. 00 коп.
Керуючись ст.ст. 12, 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 47, 80, 86 ГПК України, суд
ухвалив:
1.Провадження у справі припинити.
2.Скасувати мораторій на задоволення вимог кредиторів.
3.Повернути повністю з Державного бюджету України Приватному підприємству "Теплоремонт", місто Луганськ, м. Олександрівськ селище Дзержинське, вулиця Миру, будинок 30-А, ідентифікаційний код 32220393, державне мито в сумі 85 грн. 00 коп., сплачене за квитанцією від 15.08.2011 № 4189.295.1 та витрати на інформаційно технічне забезпечення судового процесу в сумі 236 грн. 00 коп., сплачені за квитанцією від 15.08.2011 № 4189.295.3, на його розрахунковий рахунок.
Підставою для повернення є зазначена ухвала скріплена гербовою печаткою суду.
4.Вилучити з матеріалів справи і видати Приватному підприємству "Теплоремонт" оригінали квитанцій: від 15.08.2011 № 4189.295.1, що свідчить про сплату державного мита в сумі 85 грн. 00 коп. та від 15.08.2011 № 4189.295.3, що свідчить про сплату витрат на інформаційно технічне забезпечення судового процесу в сумі 236 грн. 00 коп.
Суддя Б.В. Яресько