Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
______ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.10.11 Справа № 28/155пд/2011
Суддя Семендяєва І.В., при секретарі судового засідання Мартинцевій Н.М., розглянувши матеріали за позовом
1-го позивача Виконавчого комітету Луганської міської ради, м. Луганськ
2-го позивача Луганської міської ради, м. Луганськ
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Луганські товари", м. Луганськ
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Управління держкомзему у м. Луганськ Луганської області, м. Луганськ
про внесення змін до договору оренди земельної ділянки
за участю представників сторін:
від 1-го позивача: ОСОБА_1 головний спеціалістюрисконсульт відділу контрольно-юридичної роботи, довіреність № И01/03-30/5456/0/2-10 від 24.11.2010;
від 2-го позивача: ОСОБА_1 головний спеціалістюрисконсульт відділу контрольно-юридичної роботи, довіреність № И01/03-30/5457/0/2-10 від 24.11.2010;
від відповідача: представник ОСОБА_2., представник за дов. б/н від 01.09.2011;
від 3-ї особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Управління держкомзему у м. Луганськ Луганської області: представник не прибув.
В С Т А Н О В И В:
Обставини справи: позивачем заявлена вимога про внесення змін до договору оренди землі від 25.07.2000, державна реєстрація 15.09.2000 за № 3308, а саме:
- викласти п. 2.1. розділу ІІ "Плата за землю" договору у новій редакції: "2.1. Річна орендна плата встановлюється у розмірі 3 відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що передана в оренду, у гривнях";
- викласти у п. 2.2 розділу ІІ "Плата за землю" договору у новій редакції: "2.2 Річна орендна сплачується за базовий податковий (звітний) податковий період, який дорівнює календарному місяцю, у грошовій безготівковій формі щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Річна оренда плата сплачується на розрахунковий рахунок, реквізити якого Орендар уточнює у Орендодавця, або в уповноваженого їм органу" ;
- викласти третій абзац п. 6.4. розділу 6 "Інші умови" договору у новій редакції: "у разі невнесення орендної плати у строки, визначені договором оренди земельної ділянки, з орендаря справляється пеня у розмірі пені, передбаченої діючим законодавством, за несвоєчасну сплату земельного податку від несплаченої суми за кожний день прострочення";
- зміни до договору оренди земельної ділянки від 26.07.2000, державна реєстрація 15.09.2000 № 3308 зі змінами до нього, підлягають державній реєстрації у порядку, встановленому діючим законодавством.
Відповідач проти позову заперечує, посилаючись на те, що підстави для задоволення вимоги про викладення п. 2.1 договору в редакції позивача відсутні, оскільки на момент укладання договору оренди землі грошова оцінка земельної ділянки не проводилась. Це підтверджується тим, що в спірному договорі оренди відсутній пункт відносно розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки та тим, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки була затверджена після укладення спірного договору рішенням Луганської міської ради від 21.12.2000 № 22/4. На думку відповідача, застосовувати ст. 288 Податкового кодексу України до договору оренди земельної ділянки неможливо, оскільки розмір відсотків від 3 до 12 обчислюється від нормативної грошової оцінки землі, розмір якої відсутній в договорі оренди земельної ділянки від 26.07.2000. Крім того, як зазначає відповідач, умовами спірного договору не передбачена така підстава для перегляду орендної плати за землю, як встановлення чи зміна грошової оцінки землі. Також відповідач посилається на те, що рішення Луганської міської ради від 27.08.2010 № 69/27, яким обґрунтований позов, є рішенням нормативно-правового характеру, не враховує конкретних умов і особливостей договору, тому, на думку відповідача, дане рішення порушує порядок внесення змін до договору оренди землі, який встановлений законом. Відповідач також вважає, що дане рішення та Податковий кодекс України повинні розповсюджуватися на ті правовідносини, які виникли після набрання ними чинності, а не на усі договори, укладені Луганською міською радою за весь час.
Позивачі в позовній заяві вказали про участь у справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог - Управління держкомзему у м. Луганськ Луганської області, клопотанням від 22.09.2011 уточнили статус третьої особи, а саме Управління держкомзему у м. Луганськ Луганської області виступає у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача.
В судовому засіданні 08.09.2011 у відповідності до вимог ст. 77 Господарського процесуального кодексу оголошено перерву до 22.09.2011, у судовому засіданні 22.09.2011 оголошено перерву до 04.10.2011.
Рішення приймається у судовому засіданні 04.10.2011.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши представників сторін, які прибули у судове засідання, встановивши фактичні обставини справи, оцінивши надані докази, господарський суд Луганської області дійшов наступного.
Підставою свого позову позивачі - Виконавчий комітет Луганської міської ради та Луганська міська рада зазначають наступне.
Рішенням Луганської міської ради від 29.04.2010 № 65/150 Управлінню нерухомим майном Луганської міської ради було доручено провести ґрунтовний аналіз договорів, що посвідчують право оренди земельних ділянок, які розташовані на території м. Луганська, на предмет відповідності їх вимогам діючого законодавства, за результатами аналізу направити від імені Луганської міської ради пропозиції відповідним землекористувачам про внесення змін, спрямованих на приведення їх у відповідність з вимогами діючого законодавства.
Рішенням виконавчого комітету Луганської міської ради від 16.06.2000 № 185/13 зі змінами до нього, ТОВ "Луганські товари" була надана земельна ділянка на умовах оренди строком на 25 років загальної площею 0,0070 га за адресою: м.Луганськ, пл. Героїв ВВВ (біля будинку 7) під будівництво та розміщення прибудови для приміщення.
Між виконавчим комітетом Луганської міської ради та ТОВ "Луганські товари" укладено договір оренди земельної ділянки від 26.07.2000, державна реєстрація від 15.09.2000 № 3308. Договором про внесення змін до договору оренди землі від 25.08.2005 (державна реєстрація від 06.12.2005 № 040540200207) до вказаного договору були внесені зміни.
01.01.2011 набув чинності Податковий кодекс України (надалі - Кодекс), яким змінено деякі положення щодо орендної плати за землю.
Так, пунктом 288.5 статті 288 Кодексу встановлено, що розмір орендної плати встановлюється в договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою трикратного розміру земельного податку та не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки».
Згідно п. 2.1. розділу "Плата за землю" спірного договору орендна плата встановлюється в розмірі земельного податку з коефіцієнтом 2,5.
Позивачі вважають, що п. 2.1. договору необхідно викласти в наступній редакції: "2.1. Річна орендна плата встановлюється у розмірі 3 відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що передана в оренду, у гривнях".
Пунктом 2.2 спірного договору сторони передбачили, що річна орендна плата встановлюється у розмірі земельного податку з коефіцієнтом 2,5 та вноситься орендарем шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок орендодавця: 2.2.1 не пізніше 15 січня за кожний наступний рік дії договору оренди. 2.2.2 за 2000 рік згідно ч. 3 ст. 45 Закону України "Про державний бюджет України на 2000 рік" щомісячно до 15-го числа наступного місяця за звітним".
Згідно з пунктом 287.3 статті 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
В зв'язку з чим, на думку позивачів, необхідно викласти у п. 2.2 розділу ІІ "Плата за землю" договору у новій редакції: "2.2 Річна орендна сплачується за базовий податковий (звітний) податковий період, який дорівнює календарному місяцю, у грошовій безготівковій формі щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Річна оренда плата сплачується на розрахунковий рахунок, реквізити якого Орендар уточнює у Орендодавця, або в уповноваженого їм органу".
В абзаці третьому п. 6.4. розділу "6. Інші умови" договору передбачено, що за несвоєчасне внесення орендної плати орендар повинен сплатити пеню у розмірі 0,3% суми недоїмки за кожний день прострочення орендної плати".
Відповідно до п. 129.4 ст. 129 Податкового кодексу України пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті. Пеня, визначена підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті, нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день заниження. Пеня, визначена підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 цієї статті, нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виплати (нарахування) доходів на користь платників податків - фізичних осіб.
За таких підстав, позивачі вважають за необхідне викласти третій абзац п. 6.4. розділу 6 "Інші умови" договору у новій редакції: "у разі невнесення орендної плати у строки, визначені договором оренди земельної ділянки, з орендаря справляється пеня у розмірі пені, передбаченої діючим законодавством, за несвоєчасну сплату земельного податку від несплаченої суми за кожний день прострочення".
Враховуючи обставини справи, надані матеріали, суд приходить до наступного.
У відповідності до ст. 274.1 Податкового кодексу України ставка податку на земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про оренду землі" відносини, повязані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Відповідно до ст.16 Закону України „Про оренду землі” та ст. 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.
Право оренди землі оформляється договором, який реєструється відповідно до закону (ст.126 Земельного кодексу України).
Право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації (ст.125 Земельного кодексу України).
Відповідно до ч. 8 ст. 93 Земельного кодексу України відносини, повязані з орендою землі, регулюються законом.
Статтею 13 Закону України "Про оренду землі" визначено, що договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Істотними умовами договору оренди землі, відповідно до ст. 15 Закону України "Про оренду землі" є: об'єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки); строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату; умови використання та цільове призначення земельної ділянки, яка передається в оренду; умови збереження стану об'єкта оренди; умови і строки передачі земельної ділянки орендарю; умови повернення земельної ділянки орендодавцеві; існуючі обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки; визначення сторони, яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об'єкта оренди чи його частини; відповідальність сторін; умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки. За згодою сторін у договорі оренди землі можуть зазначатися інші умови, зокрема якісний стан земельних угідь, порядок виконання зобов'язань сторін, порядок страхування об'єкта оренди, порядок відшкодування витрат на здійснення заходів щодо охорони і поліпшення об'єкта оренди, проведення меліоративних робіт, а також обставини, що можуть вплинути на зміну або припинення дії договору оренди, тощо.
Загальні підстави внесення змін до договору визначені у Цивільному кодексі України, ст. 651 якого визначено, що зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору. У разі односторонньої відмови від договору у повному обсязі або частково, якщо право на таку відмову встановлено договором або законом, договір є відповідно розірваним або зміненим.
Відповідно до ст. 30 Закону України "Про оренду землі" зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Як передбачено ст. 632 ЦК України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни /тарифи, ставки тощо/, які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачі виявили намір внести зміни до укладеного договору оренди землі від 25.07.2000, які розглядаються судом. Відповідна пропозиція позивачем було направлена відповідачу 25.05.2011 /а.с. 19-21/.
Відповіді на пропозицію внесення змін до договору оренди земельної ділянки відповідачем надано не було.
Розмір орендної плати, яку відповідач має сплачувати за договором оренди земельної ділянки, безпосередньо залежить від грошової оцінки земельної ділянки.
Відповідно до ст. 7 Закону України "Про плату за землю" ставки земельного податку з земель, грошову оцінку яких встановлено, визначається у розмірі одного відсотка від їх грошової оцінки.
Згідно ст. 5 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
У зв'язку з тим, що з 01.01.2011 набрав чинності Податковий кодекс України, позивач обґрунтовано посилається на положення статей 274 та 288 цього Кодексу, якими аналогічним чином врегульовано правовідносини обчислення та сплати орендної плати за землю, а саме:
- розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою трикратного розміру земельного податку та не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки (ст. 288);
- ставка податку на земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки (ст. 274).
Згідно з пунктом 287.3 статті 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Відповідно до п. 129.4 ст. 129 Податкового кодексу України пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті. Пеня, визначена підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті, нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день заниження. Пеня, визначена підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 цієї статті, нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виплати (нарахування) доходів на користь платників податків - фізичних осіб.
Суд дійшов висновку, що позивачем доведено обґрунтованість та підставність внесення змін до договору оренди землі до пунктів 2.1, 2.2, 6.4.
Аналогічну правову позицію висловлено також у постанові Вищого господарського суду України від 10.02.11 у справі № 19/133пд.
Відповідно до ст. 33 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать підготовка і внесення на розгляд ради пропозицій щодо встановлення ставки земельного податку, розмірів плати за користування природними ресурсами, справляння плати за землю, здійснення контролю за додержанням земельного та природоохоронного законодавства.
Згідно ст. 23 Закону України "Про оренду землі" орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності, які передані в оренду для сільськогосподарського використання, переглядається один раз на три роки в порядку, встановленому законом або договором оренди.
Відповідно до змісту статей 759, 762 Цивільного кодексу України, законом можуть бути передбачені особливості укладання та виконання договору найму (оренди), і договором або законом може бути встановлено періодичний перегляд, зміну (індексацію) розміру плати за користування майном.
Отже чинним законодавством передбачена можливість зміни умов договору оренди землі за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках, встановлених договором або законом.
Оскільки сторонами в договорі оренди передбачена можливість збільшення розміру орендної плати, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.
Доводи відповідача про те, що підстави для внесення змін у діючий договір оренди у звязку з тим, що у цьому договорі відсутня нормативна грошова оцінка та що відсутнє рішення ради про внесення пропонованих змін відносно саме відповідача, судом до уваги не приймаються з наступних підстав.
Відповідач посилається на те, що у відповідності до ст. 275 Податкового кодексу України ставки податку на земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких не проведено, встановлюється у населених пунктах з чисельністю населення від 250 000 до 500 000 осіб з коефіцієнтом 2. Але відсутність у договорі розміру нормативної грошової оцінки не свідчить про те, що така оцінка взагалі проводилась. Позивач надав копію рішення 9 сесії Луганської міської ради 22 скликання № 9/1 від 14.02.1997, яким затверджені результати грошової оцінки земель м. Луганська. Отже на час укладання спірного договору оренди землі № 3308 від 26.07.2000 нормативна грошова оцінка існувала.
Відповідно до п. 274.1 ст. 274 Податкового кодексу України ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1% від їх нормативної грошової оцінки.
Суд погоджується з доводами позивача про те, що він зробив належну пропозицію відповідачу про внесення змін у діючий договір оренди земельної ділянки.
Рішенням Луганської міської ради від 29.04.2010 № 65/150 Управлінню нерухомим майном Луганської міської ради було доручено провести ґрунтований аналіз договорів, що посвідчують право оренди земельних ділянок, які розташовані на території м. Луганська, на предмет відповідності їх вимогам діючого законодавства, за результатами аналізу направити від імені Луганської міської ради пропозиції відповідним землекористувачам про внесення змін, спрямованих на приведення їх у відповідність з вимогами діючого законодавства.
69 сесією Луганської міської ради 5 скликання було прийнято рішення № 69/27 від 27.08.2010 "Про деякі питання щодо укладання договорів оренди землі" (а.с. 17-18), яким передбачено, що при укладанні та підписанні договорів оренди землі передбачається розмір орендної плати, пов'язаний у відсотковому відношенні від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
В даному рішенні зазначено, що після набрання чинності договором оренди землі протягом терміну дії договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки, в тому числі коефіцієнт функціонального використання земельної ділянки, визначаються (змінюються) згідно рішення Луганської міської ради від 28.12.2007 № 28/10, згідно іншого нормативно-правового рішення, прийнятого замість вказаного. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки визначається (змінюється) органом, уповноваженим орендодавцем, на підставі витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, який надається органом, уповноваженим діючим законодавством, про що орендарю не пізніш 10 днів після його звернення до органу уповноваженому орендодавцем, надається відповідна довідка.
З метою приведення спірного договору оренди земельної ділянки у відповідність з вимогами чинного законодавства України та чинних нормативно-правових актів Луганської міської ради, за підписом Луганського міського голови було надіслано відповідачу цю пропозицію про внесення змін до договору № И01/03-13/2778/0/2-11 від 24.05.2011, а також проект договору про внесення змін. В даному листі зазначено, що у разі згоди з пропозиціями в подальшому буде прийматися відповідне рішення Луганської міської ради.
Також слід прийняти до уваги п. 2 рішення Луганської міської ради народних депутатів від 02.07.1991 № 6/9, згідно якому Луганська міська рада визначила, що питання щодо регулювання земельних відносин приймаються виконкомом міської ради народних депутатів. На даний час дане рішення втратило чинність, тому всі рішення стосовно питань землекористування приймаються виключно Луганською міською радою.
Отже, Управління нерухомим майном Луганської міської ради виконало умови доручення, наданого рішенням ради від 29.04.2010 № 65/150, а саме надіслало пропозицію відповідачу про внесення змін до спірного договору, такими діями не перевищило виключної компетенції міської ради щодо вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.
Заявлене позивачем клопотання про залучення Управління Держкомзему у м. Луганськ Луганської області в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача, судом не розглядається, оскільки Управління Держкомзему у м. Луганськ Луганської області є учасником судового процесу в даній справі і виступає в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача відповідно до позовної заяви позивачів.
Згідно з постановою КМУ від 09.09.2009 № 1021 "Про затвердження порядків ведення Поземельної книги і Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі" повноваження ведення книги записів відкривається та ведеться у паперовому вигляді територіальним органом Держкомзему.
Отже, підлягають державній реєстрації третьою особою зміни, які вносяться до договору оренди земельної ділянки.
За таких обставин, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, враховуючи наведені приписи чинного законодавства України.
Відповідно до ст.ст.44,49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на відповідача та стягуються на користь Луганської міської ради, оскільки платником цих витрат відповідно до платіжних доручень №№ 380, 383 від 11.08.2011 є Управління Луганської міської ради з питань земельних ресурсів, яке входить до складу Луганської міської ради.
У судовому засіданні 04.10.2011 були оголошені вступна та резолютивна частини рішення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.44, 49, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Луганської області
В И Р І Ш И В:
1. Позов 1-го позивача Виконавчого комітету Луганської міської ради, м. Луганськ
2-го позивача Луганської міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю "Луганські товари" задовольнити повністю.
2. Викласти п. 2.1. розділу ІІ "Плата за землю" договору у новій редакції: "2.1. Річна орендна плата встановлюється у розмірі 3 відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що передана в оренду, у гривнях".
3. Викласти у п. 2.2 розділу ІІ "Плата за землю" договору у новій редакції: "2.2 Річна орендна сплачується за базовий податковий (звітний) податковий період, який дорівнює календарному місяцю, у грошовій безготівковій формі щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Річна оренда плата сплачується на розрахунковий рахунок, реквізити якого Орендар уточнює у Орендодавця, або в уповноваженого їм органу".
4. Викласти третій абзац п. 6.4. розділу 6 "Інші умови" договору у новій редакції: "у разі невнесення орендної плати у строки, визначені договором оренди земельної ділянки, з орендаря справляється пеня у розмірі пені, передбаченої діючим законодавством, за несвоєчасну сплату земельного податку від несплаченої суми за кожний день прострочення";
5. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Луганські товари", м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 7, ідентифікаційний код 13403702, на користь Луганської міської ради, м. Луганськ, вул. Коцюбинського, 14, ідентифікаційний код 26070794, державне мито у сумі 85 грн. 00 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у сумі 236 грн. 00 коп., видати наказ Луганській міській раді.
6. Зміни до договору оренди земельної ділянки від 26.07.2000, державна реєстрація від 15.09.2000 № 3308 зі змінами до нього, підлягають державній реєстрації у порядку, встановленому діючим законодавством.
Днем внесення змін до договору вважати дату прийняття рішення господарським судом у справі.
Дане рішення є підставою для реєстрації змін до договору оренди землі відповідними органами.
Відповідно до ст.85 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Дата підписання рішення: 10.10.2011.
СуддяІ.В. Семендяєва
Надр. 4 прим.
1-до справи вих.№
2- 1-му позивачу:
3- 2-му позивачу:
3- відповідачу3 прим.
4-третій особі
10.10.2011