Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 жовтня 2011 р. м. Львів№ 2а-8549/11/1370
11год.02 хв.
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сподарик Н.І., за участі секретаря судового засідання Янчака П.О., представника позивача Завалишина Ю.О., представника відповідача Мусійчук А.О. за позовом Державного територіально-галузевого обєднання «Львівська залізниця»до державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення-рішення,
встановив:
Державне територіально-галузеве обєднання «Львівська залізниця»звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовною заявою до державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова (далі ДПІ у Залізничному районі) з вимогами: визнати нечинним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 13.04.2011 року № 0001931503 в частині донарахування 1447,23 грн. штрафних санкцій.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач неправомірно застосував штрафні санкції в розмірі 10 % від суми податкового зобовязання за порушення термінів сплати узгодженого податкового зобовязання терміном на один день. Вважає, що чинним законодавством, а саме пунктом 7 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України, визначені інші розміри штрафних санкцій не більше 1 гривні за кожне порушення.
Представник позивача просив позов задовольнити в повному обсязі, визнати нечинним та скасувати оскаржуване податкове повідомлення-рішення.
Відповідач проти позову заперечив з підстав викладених у письмових запереченнях від 05.09.2011 року № 28949/9/10-008. Зазначив, що штрафні (фінансові) санкції за несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобовязання нараховано правильно, оскільки розмір штрафу визначено п. 126.1 ст. 126 Податкового кодексу України. Представник відповідача просив у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши долучені до матеріалів справи докази, оцінивши їх в сукупності та встановив наступні фактичні обставини справи:
Державне територіально-галузеве обєднання «Львівська залізниця»(ідентифікаційний код 01059900) зареєстровано як юридична особа виконавчим комітетом Львівської міської ради 16.03.1992 року, про що свідчить довідка з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.
Як вбачається з матеріалів справи, ДПІ Залізничного районі м. Львова з питань дотримання вимог п.287.3 ст.287 Податкового кодексу України за період 26.03.2011 року по 28.03.2011 року проводилась перевірка. Перевіркою встановлено несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобовязання (земельний податок з фізичних осіб) , а саме суму податкового боргу 14482,31 грн., граничний термін сплати якої настав 27.03.2011 р., фактично сплачено 28.03.2011 р., тобто із простроченням 3 дні. Податковим органом встановлено порушення п. 287.3 ст.287 ПК України та нараховано штрафні санкції в розмірі 10 % від суми.
За результатами проведення перевірки складено акт від 13.04.2011 року №854/156/1503/22386419. На підставі акта встановлено порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання, за що відокремленому підрозділу «Локомотивне Депо Львів»Державного територіально-галузевого обєднання «Львівська залізниця»було прийнято відповідачем оскаржуване податкове повідомлення рішення від 13.04.2011 року № 0001931503 на суму 1448,23 грн.
Позивач не погоджуючись з податковим повідомленням - рішенням оскаржив останнє в адміністративному порядку, а саме подав скаргу до державної податкової служби вищого рівня ДПА у Львівській області, яка своїм рішенням про результати розгляду первинної скарги залишила скаргу без задоволення, а податкове повідомлення рішення без змін. Державне територіально-галузеве обєднання «Львівська залізниця»не погодилось з отриманим рішенням та продовжила процес оскарження. ДПА України винесла рішення від 20.07.2011 року № 13094/6/25-0215 про результати розгляду повторної скарги, яким залишено без змін попереднє рішення.
Не погоджуючись з висновками посадових осіб державної податкової служби та з прийнятим податковим повідомленням рішенням, позивач оскаржив вказане рішення в судовому порядку.
Оцінюючи встановлені обставини та доводи сторін суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних міркувань:
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, добросовісно.
Згідно з пунктом 7 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.
Згідно з п. 109.1 Податкового кодексу України податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Несвоєчасну сплату узгодженого зобовязання слід вважати бездіяльністю платників податків. Отже, несвоєчасно сплативши податкове зобовязання, платник податків порушив податкове законодавство. І відповідно до гл. 11 Податкового кодексу України до нього повинні бути застосовані штрафні (фінансові) санкції (штрафи).
Згідно з п. 113.3 Податкового кодексу України штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, застосовуються у порядку та у розмірах, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Податковий кодекс не робить будь-яких винятків щодо кола порушень податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року, для яких застосовується штраф в розмірі 1 гривня.
Враховуючи те, що порушення податкового законодавства (несвоєчасна сплата податкового зобовязання), допущене відокремленим підрозділом «Локомотивне Депо Львів»Державного територіально-галузевого обєднання «Львівська залізниця», мало місце в період з 1 січня по 30 червня 2011 року, тобто в березні 2011 р., то й штрафні санкції повинні нараховуватися з урахуванням пункту 7 підрозділу 10 Перехідних положень Податкового кодексу України.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до задоволення повністю.
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України підлягають відшкодуванню з Державного бюджету України понесені позивачем судові витрати у виді судового збору в розмірі 3 грн. 40 коп.
Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-163,167 КАС України, суд
постановив:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати нечинним та скасувати податкове повідомленнярішення ДПІ у Залізничному районі м. Львова від 13.04.2011 року № 0001931503 в частині донарахування 1447,23 штрафних санкцій .
Стягнути з державного бюджету України на користь приватного Державного територіально-галузевого обєднання «Львівська залізниця» судового збору в сумі 3 (три) гривні 40 (сорок) копійок.
Апеляційну скаргу на постанову суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, виготовленої в повному обсязі. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 17 жовтня 2011 року.
Суддя Сподарик Н.І.