ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
Вн. № 2а-8429/11/2670
У Х В А Л А
про закриття провадження у справі в частині позовних вимог
16 серпня 2011 року м. Київ № 2а-8429/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
Судді Добрянської Я.І
Секретаря судового засідання Юзині О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Представництва «ЛЖЛ Франс»
до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 30.12.2010 р. №0002712204/0, від 30.12.2010 р. № 0009901705/0
Представники:
від позивача: ОСОБА_1 (довіреність № 14-07/2011 від 14.07.2011 р.)
ОСОБА_2 (довіреність № 14-07/2011 від 14.07.2011 р.)
Реїнт М.Г. (Голова Представництва «ЛЖЛ Франс»)
від відповідача: ОСОБА_4 (довіреність № 21849/9/10-209 від 24.12.2010 р.)
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось Представництво «ЛЖЛ Франс»(надалі - позивач) з позовом до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва (далі - відповідач) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 30.12.2010 р. №0002712204/0, від 30.12.2010 р. № 0009901705/0.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 15.06.2011 р. суддею Добрянською Я.І. відкрито провадження у справі № 2а-8249/11/2670.
В позовній заяві позивач просить суд:
- визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва по складанню Акта планової виїзної перевірки від 16.12.2010 р. № 190/2204/26170202, на підставі якого були винесенні податкові повідомлення-рішення від 30.12.2010 р. № 0002712204/0 та № 0009901705/0.
- визнати нечинними та скасувати податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва від 30.12.2010 р. № 0002712204/0 та №0009901705/0.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив, що оскаржуваний документ, а саме: Акт перевірки від 16.12.2010 р. № 190/2204/26170202 Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва не є рішенням, яке містить обов'язковість приписів для платника, а є документом на підставі якого відповідачем були прийняті оскаржувані податкові повідомлення-рішення від 30.12.2010 р. № 0002712204/0 та № 0009901705/0.
Так, ч.2 ст.2 КАС України передбачено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Кодекс адміністративного судочинства України не містить визначення термінів нормативно-правовий акт та правовий акт індивідуальної дії.
Враховуючи практику застосування термінів, слів та словосполучень у юриспруденції, можна зробити висновок, що правовий акт - офіційний письмовий документ, що породжує певні правові наслідки, створює юридичний стан і спрямований на регулювання суспільних відносин. Правові акти поділяються на нормативні акти, які встановлюють норми права, що регулюють певну сферу суспільних відносин, та індивідуальні акти, що породжують конкретні права та обов'язки для конкретних суб'єктів права. Нормативно-правовий акт - виданий суб'єктом владних повноважень документ, який встановлює, зміст чи припиняє дію обов'язкових правил поведінки, обмежень в часі, просторі та за колом осіб, та призначений для неодноразового застосування. Правовий акт індивідуальної дії - виданий суб'єктом владних повноважень документ, прийнятий з метою реалізації положень нормативно-правового акту/актів/щодо конкретної життєвої ситуації, не містить загальнообов'язкових правил поведінки не стосується прав і обов'язків чітко визначеного суб'єкта /суб'єктів/, якому він адресований.
Обов'язковою ознакою як нормативно-правового так і правового акта індивідуальної дії є юридичний характер, тобто обов'язковість його приписів для відповідного суб'єкта /суб'єктів/, дотримання яких забезпечується правовими механізмами.
Так згідно ст. 1 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що діяв в періоді за який проведено перевірку, рішеннями податкових органів, які несуть для платника юридичні наслідки є податкові повідомлення та податкові вимоги.
Такі рішення приймаються з урахуванням п.п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 та ст. 17 вказаного Закону.
Оскаржуваний Акт перевірки 16.12.2010 р. № 190/2204/26170202, що був складений Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі м. Києва за наслідками проведеної документальної невиїзної перевірки позивача, є документом на підставі якого відповідачем були прийняті оскаржувані податкові повідомлення-рішення від 30.12.2010 р. № 0002712204/0 та № 0009901705/0.
Тому, оскарженню в адміністративному суді можуть підлягати податкові повідомлення-рішення, винесені контролюючим органом за результатами проведеної перевірки.
Згідно п.1 ст.157 КАС України, суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи те, що Акт перевірки від 16.12.2010 р. № 190/2204/26170202Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва не є правовим актом індивідуальної дії, що містить обов'язковість його приписів для відповідного суб'єкта, він не може бути оскаржений в адміністративному суді.
Отже, керуючись ч.2 ст.2, п.1 ст.17, п.1 ст.157 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва
УХВАЛИВ:
1. Провадження у справі 2а-8429/11/2670 за позовом Представництва «ЛЖЛ Франс»до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 30.12.2010 р. №0002712204/0, від 30.12.2010 р. № 0009901705/0 закрити в частині визнання протиправними дій Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва по складанню Акта планової виїзної перевірки від 16.12.2010 р. № 190/2204/26170202.
2. Про прийняте рішення повідомити осіб, які беруть участь у справі.
Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Порядок і строки апеляційного оскарження ухвали суду першої інстанції встановлено статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя:Я.І. Добрянська