Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
25 серпня 2011 року 09:24 № 2а-8249/11/2670
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі:
Судді Добрянської Я.І.
Секретаря судового засідання Юзини О.В.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Київського міського центру зайнятості
до відповідача Дочірнього підприємства «Укренергохімзахист»Відкритого акціонерного товариства «Київенергоремонт»
про стягнення штрафу
за участю представників сторін
від позивача: ОСОБА_3 (довіреність № 11-77 від 05.01.2011 р.)
від відповідача: ОСОБА_4 (довіреність № б/н від 08.08.2011 р.)
Відповідно до п. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України 25.08.2011р. у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Господарського суду м. Києва звернувся позивач Київський міський центр зайнятості з позовною заявою до Відкритого акціонерного товариства «Київенергоремонт»про стягнення штрафу в розмірі 165445, 48 грн.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 21.02.2007 р. було відкрито провадження у справі № 23/87-А та призначено справу до судового розгляду.
Постановою Господарського суду м. Києва від 21.03.2007 р. по справі № 23/87-А позовні вимоги Київського міського центру зайнятості щодо стягнення з Відкритого акціонерного товариства «Київенергоремонт»165445, 48 грн. задоволено в повному обсязі.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 07.05.2007 р. по справі № 23/87-А (№ 22-а-544/07) клопотання Відкритого акціонерного товариства «Київенергоремонт»про поновлення процесуального строку на апеляційне оскарження постанови Господарського суду м. Києва від 21.03.2007 р. залишено без задоволення, а апеляційну скаргу без розгляду.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 15.01.2009 р. по справі № 23/87-А касаційну скаргу Відкритого акціонерного товариства «Київенергоремонт»задоволено, ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 07.05.2007 р. скасовано, справу направлено на новий розгляд до суду апеляційної інстанції.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 17.12.2009 р. по справі № 23/87-А апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства «Київенергоремонт»на постанову Господарського суду м. Києва від 21.03.2007 р. - залишено без задоволення, а постанову Господарського суду м. Києва від 21.03.2007 р. без змін.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 31.05.2011 р. по справі № 23/87-А касаційну скаргу Відкритого акціонерного товариства «Київенергоремонт»задоволено частково, постанову Господарського суду м. Києва від 21.03.2007 р. та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 07.05.2007 скасовано, та справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.
Зважаючи на викладене, після скасування судового рішення по справі № 23/87-А та направлення її на новий розгляд до суду першої інстанції - Окружного адміністративного суду м. Києва, справа була передана до провадження судді Добрянській Я.І. та справі присвоєно новий № 2а-8249/11/2670.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 10.06.2011 р. справу № 2а-8249/11/2670 за позовом Київського міського центру до Відкритого акціонерного товариства «Київенергоремонт»про стягнення штрафу було прийнято до провадження для нового розгляду суддею Добрянською Я.І.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 25.07.2011 р. було замінено неналежного відповідача по справі № 2а-8249/11/2670 Відкрите акціонерне товариство «Київенергоремонт»на належного - Дочірнє підприємство «Укренергохімзахист»Відкритого акціонерного товариства «Київенергоремонт».
В судовому засіданні 25.08.2011 р. позивачем було подано заяву про зміну розміру позовних вимог, відповідно до якої позивач просить суд стягнути з Дочірнього підприємства «Укренергохімзахист»ВАТ «Київенергоремонт»на користь Київського міського центру зайнятості штраф у розмірі 88 437,28 грн.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що у відповідача існує заборгованість зі сплати штрафу за порушення вимог Закону України «Про зайнятість населення»в розмірі 88 437,28 грн. щодо порушення подання до Київського міського центру зайнятості списків фактично вивільнених працівників.
В судовому засіданні 25.08.2011 р. представник відповідача позов визнав в повному обсязі.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Під час перевірки Дочірнього підприємства «Укренергохімзахист»Відкритого акціонерного товариства «Київенергоремонт»головним спеціалістом Інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість Київського міського центру зайнятості було виявлено порушення п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення», про що складено акт № 109-ш від 27.10.2006 р. про порушення законодавства України про зайнятість населення.
Встановлено, що за п.1 ст.40 КЗпП України (у зв'язку із скороченням штату) наказами № 26-к від 19.04.2006 р., № 28-к від 25.04.2006 р., № 30-к від 28.04.2006 р.,32-к від 03.05.2006 р. звільнено наступних громадян: ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8. Звіт про заплановане вивільнення працівників по формі 4-ПН (план), та звіт про фактичне вивільнення працівників по формі 4-ПН (факт) на вищезазначених громадян в центр зайнятості не подавались, що є порушенням п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення».
У відповідності до наказів № 39-к від 31.05.2006 р., № 44-к від 05.06.2006 р. звільнені у зв'язку із скорочення штату по п.1 ст.40 КЗпП України наступні громадяни: ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13. Звіт про наступне вивільнення вказаних працівників подано до Подільського районного центру зайнятості 27.04.2006 р., тобто з порушенням двохмісячного терміну передбаченого ст.20 Закону України «Про зайнятість населення». Звіт про фактичне вивільнення цих працівників подано до районного центру зайнятості 29.06.2006 р., тобто з порушенням десятиденного терміну, що є порушенням п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення».
Відповідно до наказів № 36(1)-к від 24.05.2006 р., № 41-к від 31.05.2006 р., № 42(3)-к від 01.06.2006 р., № 43-к від 05.06.2006 р. звільнені у зв'язку із скороченням штату за п.1 ст.40 КЗпП України наступні громадяни: ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18. Звіт про наступне вивільнення вказаних працівників подано до Подільського районного центру зайнятості 27.04.2006 р. Звіт про фактичне звільнення зазначених працівниках подано до Подільського районного центру зайнятості 29.06.2006 р., тобто з порушенням десятиденного терміну, чим порушено вимоги п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення».
Згідно п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення», при вивільненні працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці у письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікацій, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - списки фактично вивільнених працівників.
У разі неподання або порушення строків подання цих даних, стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до державного фонду сприяння зайнятості і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.
Розмір річної заробітної плати вивільнених громадян відповідно до довідок про річну заробітну плату становить:
ОСОБА_5 - 8 097,50 (вісім тисяч дев'яносто сім грн. 50 коп.);
ОСОБА_6 - 10 363,11 (десять тисяч триста шістдесят грн. 11 коп.);
ОСОБА_7 - 12 282,79 (дванадцять тисяч двісті вісімдесят дві грн. 79 коп.);
ОСОБА_8 - 9 477,93 (дев'ять тисяч чотириста сімдесят сім грн. 93 коп.);
ОСОБА_9 - 31 355,93 (тридцять одна тисяча триста п'ятдесят п'ять грн. 93 коп.);
ОСОБА_10 - 14 726,67 (чотирнадцять тисяч сімсот двадцять шість грн. 67 коп.);
ОСОБА_11 - 12 829,14 (дванадцять тисяч вісімсот двадцять дев'ять грн. 14 коп.);
ОСОБА_12 - 7 684,10 (сім тисяч шістсот вісімдесят чотири грн. 10 коп.);
ОСОБА_13 - 10 811,82 (десять тисяч вісімсот одинадцять тисяч 82 коп.);
ОСОБА_14 - 12 916,88 (дванадцять тисяч дев'ятсот шістнадцять грн. вісімдесят вісім коп.);
ОСОБА_15 - 20 621,37 (двадцять тисяч шістсот двадцять одна грн. 37 коп.);
ОСОБА_16 - 4 224,61 (чотири тисячі двісті двадцять чотири грн. 61 коп.);
ОСОБА_17 - 5 064,01 (п'ять тисяч шістдесят чотири грн. 01 коп.);
ОСОБА_18 - 4 989,62 (чотири тисячі дев'ятсот вісімдесят дев'ять грн. 62 коп.)
Загальна сума річної заробітної плати працівників становить 165 445 грн. 48 коп. (сто шістдесят п'ять тисяч чотириста сорок п'ять грн. 48 коп.).
У акті № 109-ш від 27.10.2006 р. про порушення законодавства України про зайнятість Відповідачу запропоновано сплатити штраф у сумі 165 445 грн. 48 коп. (сто шістдесят п'ять тисяч чотириста сорок п'ять грн. 48 коп.) протягом десяти днів. Вказаних в акті вимог підприємство не виконало.
З метою досудового врегулювання питання, 30.11.2006 р. до Відкритого акціонерного товариства «Київенергоремонт»Дочірнього підприємства «Укренергохімзахист»направлено претензію № 11-8060.
01.02.2007 р. до Київського міського центру зайнятості надійшла відповідь на претензію з проханням припинити до 29.01.2007 р. виконання Акту № 109-ш від 27.10.2006 р. з подальшим повідомленням про його виконання.
Станом на 12.02.2007 р. кошти у сумі 165 445 грн. 48 коп. (сто шістдесят п'ять тисяч чотириста сорок п'ять грн. 48 коп.) на рахунок Київського міського центру зайнятості не надходили.
Право Київського міського центру зайнятості стягувати з підприємств, установ, організацій штрафи за порушення ст.20 Закон України «Про зайнятість населення»регламентовано цим Законом, Положенням про державну службу зайнятості та Положенням про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.1991 р. № 47.
Так, у пунктах 1, 2, 4 (п.п. «ф»), 8 (п.п. «л») Положення про державну службу зайнятості зазначено, що державна служба зайнятості складається з Державного центру зайнятості Мінпраці, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, і районних у містах центрів зайнятості.
Основними завданнями державної служби зайнятості є контроль за дотриманням законодавства про ^зайнятість" підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності.
Державна служба зайнятості відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль за дотриманням підприємствами, установами і організаціями :- сіх форм власності, законодавства про зайнятість населення.
Державна служба зайнятості має право стягувати відповідно до Закону України «Про зайнятість населення»штрафи з підприємств, установ та організацій усіх форм власності, зокрема, у разі неподання або порушення строків надання державній службі зайнятості письмового повідомлення про наступне звільнення працівників, як це передбачено пунктом 5 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення».
На підставі того, що Київський міський центр зайнятості є місцевим органом державної виконавчої влади та місцевим органом державної служби зайнятості і підпорядковується Державному центру зайнятості Міністерства праці та фіскальної політики України та ним же утворюється, Київський міський центр зайнятості має право подавати до Господарського суду м. Києва позовні заяви про стягнення з підприємств, установ, організацій штрафи за порушення ст.20 Закону України «Про зайнятість населення».
Вищезгаданою постановою Кабінету Міністрів України № 47 від 24.06.1991 р. затверджено Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість (далі - Положення), яка, згідно п.1, 2 цього Положення, входить до складу державної служби зайнятості та складається з інспекції Державного центру зайнятості Мінпраці, інспекцій центрів зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських центрів зайнятості на правах підрозділів відповідних центрів зайнятості. Інспекція здійснює контроль за дотриманням підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, фермерами та іншими роботодавцями законодавства про зайнятість.
Відповідно до вищезазначеного Положення, інспекція має право застосовувати економічні санкції до підприємств, установ, організацій усіх форм злісності, за порушення законодавства про зайнятість населення, передбачені статтями 5 і 20 Закону України «Про зайнятість населення»і за недодержання вимог статей 8 і 18 зазначеного Закону.
Як було зазначено вище, позивачем було подано заяву про зміну розміру позовних вимог, відповідно до якої позивач просить суд стягнути з Дочірнього підприємства «Укренергохімзахист»ВАТ «Київенергоремонт»на користь Київського міського центру зайнятості штраф у розмірі 88 437,28 грн., що розрахований зокрема з наступного.
Згідно листа Державного центру зайнятості № ДЦ-09-848/0/6-07 від 19.02.2007 р. та листа Київського міського центру зайнятості № 12-1471 від 05.03.2007 р., адресованих відповідачу, Київський міський центр зайнятості має підстави для застосування штрафних санкцій до відповідача, лише в частині порушення ним вимог чинного законодавства при вивільненні працівників ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_8, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_16, ОСОБА_18
Таким чином, відповідно до ч. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення»сума штрафу становить річну заробітну плату даних працівників.
Згідно наданих відповідачем довідок (копії яких містяться в матеріалах справи), річна заробітна плата вищевказаних працівників складає:
ОСОБА_5 - 8097,50 грн.;
ОСОБА_6 - 10363,11 грн.;
ОСОБА_8 - 9477,93 грн.;
ОСОБА_10 - 14726,67 грн.;
ОСОБА_11 - 12829,14 грн.;
ОСОБА_13 10811, 82 грн.;
ОСОБА_14 - 12916,88 грн.;
ОСОБА_16- 4224,61 грн.;
ОСОБА_18 - 4989,62 грн.
Загальна сума заробітної плати даних працівників складає 88 437,28 грн.
Крім того, в судовому засіданні 25.08.2011 р. представник відповідача заборгованість в сумі 88 437,28 грн. визнав в повному обсязі та просив стягнути її в судовому порядку.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що з урахуванням положень зазначеної статті позов слід задовольнити повністю, оскільки у позивача наявні всі необхідні докази існування у відповідача несплаченої заборгованості в сумі 88 437,28 грн., та відповідач в повному обсязі визнав позовні вимоги.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69-71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Дочірнього підприємства «Укренергохімзахист»ВАТ «Київенергоремонт»(код ЄДРПОУ 30725870, адреса: 04071, м. Київ, пров. Електриків, 13) на користь Київського міського центру зайнятості штраф у розмірі 88 437,28 грн.
Стягувач - Київський міський центр зайнятості (01033, м. Київ, вул. Жилянська, 47-Б, ідентифікаційний код 03491091).
Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя Я.І.Добрянська
Дата складання та підписання постанови в повному обсязі 26.08.2011 р.