Постанова № 18705462, 18.07.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
18.07.2011
Номер справи
2а-8190/11/2670
Номер документу
18705462
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

18 липня 2011 року № 2а-8190/11/2670

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі:

Судді Добрянської Я.І,

відповідно до вимог ст.183-2 КАС України, без виклику сторін, розглянув в порядку скороченого провадження справу

За позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в м. Києві

до Субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1

про стягнення фінансових санкцій в сумі 8500, 00 грн. ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в м. Києві (далі по тексту позивач) звернулось в Окружний адміністративний суд м. Києва з позовом до Субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (далі по тексту відповідач) про стягнення фінансових санкцій в сумі 8500, 00 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 09.06.2011 р., відповідно до вимог п.4 ч.1 ст.183-2 КАС України, було відкрито скорочене провадження у справі №2a-8190/11/2670 та запропоновано відповідачу у строк до 04.06.2011 р. або у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали про відкриття скороченого провадження надати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.

Ухвала про відкриття скороченого провадження у справі, була отримана відповідачем 21.06.2011 р., про що свідчить повідомлення про вручення відповідачу поштового відправлення, яке наявне в матеріалах справи.

Станом на 18.07.2011 р. заперечення на позовну заяву, чи будь-яких заяв або клопотань по даній справі від відповідача до суду не надходило.

Згідно вимог ч.4 ст.183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України у м. Києві (далі - регіональне управління) на підставі наказу від 08.11.2010 р. № 870 про проведення позапланової фактичної перевірки та направлення № 32-01/841 від 08.11.2010 р., що був отриманий ФОП ОСОБА_1, було проведено перевірку відповідача.

Перевіркою господарської одиниці - павільйону, що розташований за адресою: АДРЕСА_2, та використовується відповідачем - ФОП ОСОБА_1 (ДРФО НОМЕР_1) встановлено порушення ст.ст. 11, 15-3 Закону України від 19.12.1995р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», про що складено Акт № 0734/01/НОМЕР_1 від 08.11.2010 р. Перевірка була здійснена в присутності ФОП ОСОБА_1

Перевіркою було встановлено ряд порушень а саме:

- роздрібна торгівля алкогольними напоями на розлив для споживання на місці у закладі, що не має статусу суб'єкта господарювання громадського харчування.

- за реалізовані алкогольні напої споживачеві не роздруковано розрахунковий документ.

Згідно з положеннями ст. 15-3 Закону України № 481/95-ВР, продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки субєктам господарювання громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус суб'єктів господарювання громадського харчування, суб'єктів господарювання з універсальним асортиментом товарів.

Відповідно до абз. 9 ч. 2 ст. 17 Закону України № 481/95-ВР до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі порушення вимог статті 15-3 цього Закону, - 6 800 гривень.

Крім того, як вбачається з акту перевірки, в магазині в реалізації знаходились алкогольні напої описані в додатку №№ 1,2,3,4 - без марки акцизного збору встановленого зразка на загальну суму 1 440,00 грн.

Відповідно до ст. 11 Закону України № 481/95-ВР, алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.

Пункт 12 Постанови Кабінету Міністрів України від 30.07.1994 р. № 854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями»встановлює, що зберігання та реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів, крім алкогольних напоїв з вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць, вироблених в Україні, дозволяється тільки за наявності марки акцизного збору встановленого зразка на пляшці або на іншій тарі згідно із законодавством.

Відповідно до п. 20 Постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2003 р. № 567 «Про запровадження марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів», марки наклеюються виробниками на кожну пляшку, пачку (упаковку) у такий спосіб, щоб вони розривалися під час відкупорювання (розкривання) виробів.

Для алкогольних напоїв використовуються марки із зазначенням суми акцизного збору, сплаченого за одиницю маркованої продукції, з точністю до тисячного знака, яка відповідає сумі, визначеній з урахуванням діючих ставок акцизного збору, міцності продукції та місткості тари.

Марки наклеюються на пляшку П - чи Г-подібним способом через горловину.

У разі реалізації напоїв в упаковках (типу «Tetra Pak») марки наклеюються по осі упаковки на верхній площині.

Вважаються немаркованими:

- алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з порушенням вимог цього Положення та/або марками, що не видавалися безпосередньо виробникові (імпортерові) зазначеної продукції;

- алкогольні напої з марками акцизного збору попереднього зразка, що не відповідають виду продукції та місткості тари;

- алкогольні напої з марками акцизного збору нового зразка, на яких зазначення суми акцизного збору, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі визначеній з урахуванням діючих ставок акцизного збору, міцності продукції та місткості тари.

Відповідно до абзацу 15 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:

- зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

Як вбачається з матеріалів справи, ФОП ОСОБА_1 відмовилась від підписання матеріалів перевірки, про що було складено Акт відмови від підписання акта перевірки №57/01/НОМЕР_1 від 08.11.2010 р., а також Акт відмови від отримання акта перевірки №58/01/НОМЕР_1 від 08.11.2010 р.

У зв'язку з наявними порушеннями, начальником РУ Департаменту САТ ДПА України у м. Києві були винесені Рішення про застосування фінансових санкцій від 07.12.2010 р. № 262190/32-330/1362 (6 800,00 грн.), та № 262191/32-330/1363 (1 700,00 грн.).

Зазначені рішення від 07.12.2010 р. № 262190/32-330/1362 (6 800,00 грн.) та №262191/32-330/1363 (1 700,00 грн.) були направлені відповідачу поштою 09.12.2010 р., але конверт повернувся з відміткою пошти: за закінченням терміну зберігання, про що 20.01.2011 р. позивачем було складено акт № 16/32-331 про неможливості вручення рішень, та зазначені рішення були розмішені на стенді оголошень.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Також, як вбачається з матеріалів справи, зазначені рішення про стягнення фінансових санкцій від 07.12.2010 р. № 262190/32-330/1362 (6 800,00 грн.) та №262191/32-330/1363 (1 700,00 грн.) на час подання позову відповідачем в адміністративному чи судовому порядку не оскаржувалися, та зазначені суми фінансових санкцій не були сплачені відповідачем до державного бюджету.

Згідно вимог п.4 ч.1 ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які він посилається.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Оскільки позивач, як субєкт владних повноважень, довів правомірність заявлених позовних вимог, а відповідач заперечень щодо наявності такого боргу суду не надав, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача шляхом примусового стягнення з Субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 8500, 00 грн.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.69-71, 158-163, ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (код ДРФО НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1) фінансові санкції в сумі 8 500,00 грн. до Державного бюджету на: код платежу 21081100 Дніпровський район УДК у м. Києві розрахунковий рахунок 31112106700005, МФО 820019, Отримувач: РВДК у Дніпровському районі, код 26077906.

Стягувач - Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в м. Києві (01033, м. Київ, вул. Саксаганського, 40/85, код ЄДРПОУ 35001207).

Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.

Суддя Я.І.Добрянська