Постанова № 1869596, 05.04.2008, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.04.2008
Номер справи
2а-2385/2008
Номер документу
1869596
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 2а-2385/08

Україна

Харківський окружний адміністративний суд

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"15" квітня 2008 р. м. Харків

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді - Перцової Т.С.

при секретарі - Ульященко Л.М.

за участю представників сторін :

позивача - Парамонової О.В. (дов. № 1278/10/32-010 від 01.04.2008 року)

відповідача - не з'явився

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України в Харківській області до ФОП ОСОБА_1про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1700 грн., -

В С Т А Н О В И В :

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Харківській області звернулося до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просило суд стягнути з ФОП ОСОБА_1фінансові санкції у розмірі 1700,00 грн. застосовані рішенням Регіонального управління Департаменту САТ ДПА України в Харківській області № 200106 від 26.10.07, на користь Державного бюджету України.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив суд стягнути з ФОП ОСОБА_1заборгованість перед бюджетом по сплаті фінансових санкцій у сумі 1700 грн. Свої вимоги обґрунтовує з посиланням на ст.ст. 11, 17 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів” від 19.12.1995 року № 481 (далі - Закон України № 481), ст.ст. 1, 7, 8 Закону України „Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби” від 15.09.1995 року № 329 (далі Закон України № 329), Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору з голографічними захисними елементами і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затверджене Постановою Кабінету Міністрів України 23.04.2003 року № 567, Порядок направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затверджений Наказом Державної податкової адміністрації України від 21 червня 2001 року N 253, Інструкцію про порядок і строки розгляду матеріалів, які є підставою для застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затверджена Наказом Департаменту САТ ДПА України від 20.06.2007 року № 113, Порядок застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" , затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 р. N 790.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся повістками з поштовими повідомленнями. У відповідності до ст. 35 КАС України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання. Відповідач відзив на позов не надав, правом участі в судовому засіданні не скористався.

Таким чином, суд вважає, що відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання, його відсутність в судовому засідання не перешкоджає розгляду справи, слід розглянути справу за наявними в ній матеріалами.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця ОСОБА_1зареєстрований Виконавчим комітетом Лозівської міської ради Харківської області 15.09.1999 р., номер запису про включення відомостей про фізичну особу-підприємця до ЄДР НОМЕР_1.

Надані суду документи свідчать про те, що 14.09.2007 р. фахівцями Регіонального управління САТ ДПА України у Харківській області було проведено позапланову виїзну перевірку в межах повноважень податкових органів, визначених Законом України № 481 з питань дотримання відповідачем вимог законодавства, що регулює роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, в магазині, що розташований за адресою:АДРЕСА_1та належить фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1. За результатами перевірки складено акт від 14.09.2007 року № 200088.

Перевіркою вибірково зроблено опис алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що знаходились на реалізації в перевіряю чому магазині, а також були переписані марки акцизного збору, якими була маркована зазначена продукція. З складеного опису від 14.09.2007 року, яки є додатком до акту № 1 вбачається, що горілка „Графська на молоці” міцн. 40 % об., дата розливу 04.09.2007 року, виробник ЗАТ Кременчуцький ЛГЗ в кількості 2 штук маркована марками акцизного збору 16 АААЦ 507483 07/1 та 16 АААЦ 507480 07/1 ЛПП 0,5 л. спирт 25 %..

Для з'ясування інформації стосовно марок акцизного збору, якими була маркована описана продукція, були зроблені запити від 19.09.2007 року до регіональних управлінь Департаменту САТ ДПА України, якими зазначені марки видавались. Згідно відповіді РУД САТ ДПА України в Полтавській області від 26.09.2007 року № 66/8/32-827, марки акцизного збору за вище наведеними серіями та номерами були реалізовані ЗАТ „Кременчуцький ЛГЗ” для маркування продукції міцністю 25 %.

Таким чином в результаті перевірки відповідача встановлений факт порушення вимог абз 3 ч. 4 ст. 11 Закону України № 481 - зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка.

Перевірка проведена в присутності продавця ОСОБА_2, акт перевірки, опис алкогольних напоїв та тютюнових виробів були підписані останньою без претензій до перевіряючих та проведенню самої перевірки.

Відповідно до абзацу 3 ч. 4 ст. 11 Закону України № 481 алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.

Відповідно до абз. 2, 4 ч.1 ст. 1 Закону України № 329 марка акцизного збору - спеціальний знак, яким маркуються алкогольні напої та тютюнові вироби. Її наявність на цих товарах підтверджує сплату акцизного збору, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів; маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів - наклеювання марки акцизного збору в порядку, передбаченому Положенням про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору, маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Згідно абз. 2 ч. 2 ст. 7 Закону України № 329 забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізація на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка.

Відповідно до абз. 6 п. 20 Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору з голографічними захисними елементами і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затверджене Постановою Кабінету Міністрів України 23.04.2003 року № 567 вважаються немаркованими алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з порушенням вимог цього Положення та/або марками, що не видавалися безпосередньо виробникові (імпортерові) зазначеної продукції.

Стаття 8 Закону України № 329 встановлює, що відповідальність за недодержання порядку маркування, реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів, несвоєчасну сплату акцизного збору несуть виробники, імпортери, продавці цих товарів та їх посадові особи у порядку, передбаченому чинним законодавством України.

Приписами абз. 14 ч. 2 ст. 17 Закону № 481 визначено, що до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

На підставі матеріалів акту перевірки від 14.09.2007 року № 200088 позивачем прийнято рішення № 200106 від 26.10.2007 року про застосування до ФОП ОСОБА_1. фінансових санкцій за виявлене порушення в сумі 1700,00 грн.

30.10.2007 року дане рішення було відправлено відповідачу поштою, але останнім не отримано у зв'язку з закінченням строку зберігання і повернуто позивачу 01.12.2007 року, про що 05.12.2007 року РУД САТ ДПА України у Харківській області був складений акт № 8 про неможливість вручення та розміщення на дошці оголошень рішення про застосування фінансових санкцій до ФОП ОСОБА_1.

Зазначене рішення було розміщено на дошці податкових оголошень 05.12.2007 року.

Приписами „Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій”, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 21 червня 2001 року № 253, визначено, що надсилання податковими органами рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій суб'єктам господарювання здійснюється у порядку передбаченому для надсилання податковими органами податкових повідомлень платникам податків.

Згідно п. 4.9. вищезазначеного Порядку, якщо податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, то працівник структурного підрозділу, у якому складено таке податкове повідомлення, на підставі інформації від структурного підрозділу, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, або відповідальна особа, визначена керівником податкового органу для виконання таких функцій, у день надходження до податкового органу такої інформації оформляє відповідний акт, у якому вказує причину, яка призвела до неможливості вручення податкового повідомлення. Зазначений акт долучається до справи платника податків. У той самий день структурний підрозділ, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, або відповідальна особа, визначена керівником податкового органу для виконання таких функцій, розміщує податкове повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), установленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такого податкового повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), зафіксований в акті про неможливість його вручення платнику податків, вважається днем його вручення.

Таким чином, суд робить висновок про правомірність застосування позивачем до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. згідно з рішенням Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА в Харківській області № 200106 від 26.10.2007р.

Судом встановлено, що вказане рішення відповідачем в судовому порядку не оскаржено.

Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, що затверджений постановою КМУ від 02.06.2003р. № 790, передбачено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

На теперішній час фінансова санкція в добровільному порядку відповідачем не сплачена, в зв'язку з чим у відповідача існує заборгованість перед бюджетом по сплаті фінансових санкцій в розмірі 1700,00 грн.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги про стягнення суми фінансових санкцій в розмірі 1700 грн., документально та нормативно обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно із вимогами ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 4, 8, 17, 86, 87, 94, 138, 143, ч.1 ст.158, 161, 162, 163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України в Харківській області до ФОП ОСОБА_1про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1700 грн. - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з ФОП ОСОБА_1(АДРЕСА_2, код НОМЕР_2 ) на користь Державного бюджету України фінансову санкцію у розмірі 1700 ( одна тисяча сімсот) гривень на р/р 31115106700015, код платежу 21081100, УДК у Лозівському районі, код ЄДРПОУ 24134414 в установі банку ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011.

На постанову через суд першої інстанції може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова виготовлена в повному обсязі 17.04.2008року.

Суддя  (підпис) Т.С.Перцова