ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
18 серпня 2011 року № 2а-3927/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Келеберди В.І. при секретарі судового засідання Віруцькій О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Солом'янському районі міста Києва
до Приватної фірми "Рондо 2"
про стягнення заборгованості у розмірі 151233,18грн.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач ДПІ у Соломянському районі м. Києва звернувся до суду з вимогою стягнути з в Приватної фірми «Рондо 2»(далі Відповідач) податкову заборгованість в розмірі 151233,18 грн. на користь Держави.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що було проведено ряд перевірок господарської діяльності Відповідача в ході яких було виявлено порушення п. 1, 2 ст 3 Закону України про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№265 від 06.07.1995, ч. 1 ст 7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»№98/96 від 23.03.1996, п. 2, 9 ст. 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності»№1775-ІІІ, на підставі виявлених порушень були винесені податкові повідомлення-рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, а саме рішення №0007672305, №0007662305, №0007682305, №0007692305 від 11.09.2008, рішення №0008502305 від 08.10.2008, рішення №0008192305, №0008192305 від 30.09.2008, рішення №0009522305 від 14.10.2008. Заборгованість відповідачем на даний час не ліквідована.
Позовні вимоги представник позивача в судовому засіданні підтримав.
Представник Відповідача проти позовних вимог частково заперечував з підстав, викладених у письмових запереченнях та зазначив, що позивач не має обґрунтованих доказів здійснення відповідачем протиправної діяльності з 05.08.2008 по 03.09.2008 та з 09.05.2008 по 04.09.2008, а тому податкові повідомлення рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0007662305, №0007692305 від 11.09.2008 є безпідставними.
31.08.2009 ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва по справі №2а-3927/09/2670 провадження по справі зупинено до набрання законної сили рішень суду по справам №14/398 та №14/395.
23.06.2011 ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва провадження по справі 2а-3927/09/2670 поновлено.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
ВСТАНОВИВ :
Державною податковою інспекцією в Соломянському районі міста Києва було проведено перевірку щодо дотримання відповідачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги) вимог з регулювання обігу готівки, результати якої оформлені Актом №6302/26/58/23/21526373 від 03.09.2008.
У вказаному Акті перевірки позивач дійшов висновку про порушення відповідачем п. 1 ст. 3 Закону №265 та ч. 1 ст. 7 Закону №98/96, п. 2, 9 Закону України
На підставі висновків Акту перевірки позивачем 11 вересня 2008 року були прийняті податкові повідомлення-рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій:
-№0007672305 на суму 13345,00грн.
- №0007662305 на суму 40947,74грн.
Крім того, Державною податковою інспекцією в Соломянському районі міста Києва було проведено перевірку щодо дотримання відповідачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги) вимог з регулювання обігу готівки, результати якої оформлені Актом №6307/26/58/23/21526373 від 04.09.2008.
На підставі висновків Акту перевірки позивачем 11 вересня 2008 року були прийняті податкові повідомлення-рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій:
-№0007682305 на суму 7960,00грн
- №0007692305 на суму 51869,38 грн.
Також, Державною податковою інспекцією в Соломянському районі міста Києва було проведено перевірку щодо дотримання відповідачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги) вимог з регулювання обігу готівки, результати якої оформлені Актом №6310/26/58/23/36039907 від 25.09.2008.
На підставі висновків Акту перевірки позивачем 08 жовтня 2008 року було прийнято податкове повідомлення-рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0008502305 на суму 10060,00 грн.
Крім того, Державною податковою інспекцією в Соломянському районі міста Києва було проведено перевірку щодо дотримання відповідачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги) вимог з регулювання обігу готівки, результати якої оформлені Актом №6376/26/58/23/21526373 від 22.09.2008.
На підставі висновків Акту перевірки позивачем 30 вересня 2008 року були прийняті податкові повідомлення-рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій:
-№0008192305 на суму 20065,00грн.
- №0008192305 на суму 1255,44грн.
Також, Державною податковою інспекцією в Соломянському районі міста Києва було проведено перевірку щодо дотримання відповідачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги) вимог з регулювання обігу готівки, результати якої оформлені Актом №6540/26/58/23/21526373 від 14.10.2008.
На підставі висновків Акту перевірки позивачем 14 жовтня 2008 року було прийнято податкове повідомлення-рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0009522305 на суму 6800,00 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, корінці вищевказаних податкових повідомлень-рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій були вручені відповідачу під підпис.
Відповідно до п. 1 ст.15. Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №265 від 06.07.1995, контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Як вбачається з Акту перевірки (а.с. 10), перевіркою встановлено надання відповідачем послуг через 15 реєстраторів розрахункових операцій (гральних автоматів з надання послуг), які не зареєстровані, не опломбовані у встановленому порядку та не переведені у фіскальний режим, тобто порушення відповідачем п. 1 ст. 3 Закону №265.
Пунктом 1 ст. 17 Закону №265, встановлено розміри фінансових санкцій за порушення вимог цього закону, а саме: у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті, а в разі використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання:
вчинене вперше - 1 гривня;
вчинене вдруге - 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг);
за кожне наступне вчинене порушення - у п'ятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).
Відповідно до ст. 25 Закону №265, суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Крім того перевіркою встановлено, що торгові патенти на надання послуг у сфері грального бізнесу, повязаного з влаштуванням 15 гральних автоматів з грошовим виграшем відсутні та до перевірки не надані, тобто порушення ч. 1 ст 7 Закону №98/96.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 8 Закону 98/96, за порушення порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною першою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у розмірі вартості торгового патенту за один календарний місяць.
Відповідно до п. 3 ст. 8 Закону №98/96, штрафи, передбачені цією статтею, підлягають сплаті порушником у п'ятиденний термін відповідно до законодавства.
Також, перевіркою встановлено, проведення господарської діяльності, без оформлення ліцензій Київської міської державної адміністрації на здійснення господарської діяльності з організації та утримання тоталізаторів гральних закладів, тобто порушення п. 29 ст. 9 Закону №1775-ІІІ.
Статтею 22 Закону №1775-ІІІ встановлено, що Посадові особи органів ліцензування та спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування у разі недодержання законодавства у сфері ліцензування несуть відповідальність згідно із законом, до суб'єктів господарювання за провадження господарської діяльності без ліцензії застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірах, встановлених законом. Зазначені штрафи спрямовуються до Державного бюджету України. Рішення про стягнення штрафів, приймаються органом, на який згідно з чинним законодавством покладено функції контролю за наявністю ліцензій.
Заборгованість у сумі 151233,18грн. до державного бюджету відповідачем у встановлені законодавством строки сплачено не було
Твердження відповідача щодо безпідставності винесення податкових повідомлень рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0007662305, №0007692305 від 11.09.2008 суд вважає необґрунтованими, виходячи з наступного.
Ухвалою Окружного адміністративного суду від 28.09.2009 року по справі №2а-11420/09/2670 за позовом Приватної фірми «Рондо-2»до Державної податкової служби у Соломянському районі міста Києва про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 11.09.2009 №0007692305, позовну заяву повернуто позивачу.
Також, ухвалою Окружного адміністративного суду від 23.10.2009 року по справі №2а-11446/09/2670 за позовом Приватної фірми «Рондо-2»до Державної податкової служби у Соломянському районі міста Києва про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, позовну заяву повернуто позивачу.
В інші частині позовних вимог, відповідач не заперечував.
Виходячи з викладеного, суд приходить до висновку, що сума податкового боргу є узгодженою.
Відповідно до п.п 3.1.1. п. 3.1 ст 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.
Беручи до уваги те, що заборгованість у сумі 151233,18грн. до державного бюджету відповідачем у встановлені законодавством строки сплачено не було, доказів погашення вказаного боргу станом на день розгляду цього спору відповідачем суду, не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Доказів, які б спростовували доводи позивача відповідач суду не надав.
Керуючись ст.ст. 69-72, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
П О С Т А Н О В И В:
1.Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з Приватної фірми «Рондо 2»податкову заборгованість у сумі 151233,18грн. на користь Держави.
Постанова набирає законної сили у відповідності з нормами ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.І. Келеберда