Постанова № 18694227, 04.10.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.10.2011
Номер справи
2а-8455/11/1370
Номер документу
18694227
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 жовтня 2011 р. № 2а-8455/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого судді - Сакалоша В.М.,

за участю секретаря судового засідання Кавки Н.І.,

представника позивача Стасів М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Перемишлянському районі Львівської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Автомобіліст»про стягнення податкової заборгованості -

в с т а н о в и в :

Державна податкова інспекція у Перемишлянському районі Львівської області (далі - ДПІ у Перемишлянському районі) звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Автомобіліст» (далі-ТзОВ «Автомобіліст») коштів в сумі 33328,02 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач має заборгованість по сплаті податку з власників транспортних засобів та орендної плати, яку в добровільному порядку не сплачує, а тому такі кошти підлягають стягненню в судовому порядку.

Ухвалою суду від 29.07.2011 року відкрито провадження у справі. В судовому засіданні 04.10.2011 року відповідно до вимог ч.3 ст. 160 КАС України судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з мотивів, викладених у позовній заяві.

Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, хоча про розгляд справи повідомлений належним чином, заперечень проти позову не надав, а тому суд розглядає справу за наявними матеріалами, згідно ст. 71 КАС України.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Як вбачається з Довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України №3579 Товариство з обмеженою відповідальністю «Автомобіліст»зареєстроване як юридична особа Перемишлянською районною державною адміністрацією Львівської області 06.08.2001 року.

Відповідно до довідки Позивача №4910/19-032 від 23.05.2011 року станом на 23.05.2011 року за ТзОВ «Автомобіліст»рахується заборгованість по сплаті податку з власників транспортних засобів в сумі 4630,31 грн., в тому числі пеня 453,01 грн., та орендної плати за землю в сумі 28656,71 грн., в тому числі пеня 980,10 грн.

Так, заборгованість відповідача виникла внаслідок не сплати орендної плати за землю, зокрема:

- нарахованої по декларації, термін сплати якої настав 30.05.08р., в сумі 120,81 грн.;

- нарахованої по декларації, термін сплати якої настав 01.07.08р., в сумі 232,24 грн.;

- нарахованої по декларації, термін сплати якої настав 30.07.08р., в сумі 232,24грн.;

- донарахованої штрафної санкції, визначеної податковим повідомленням-рішенням № 0004101521 від 13.08.08р., термін сплати якої настав 26.08.08р., в сумі 1018грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 01.07.08р., в сумі 232,24грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 01.09.08р., в сумі 232,24 грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 01.07.08р., в сумі 232,24 грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 01.12.08р., в сумі 232,24 грн.;

- донарахованої штрафної санкції, визначеної податковим повідомленням-рішенням № 0006491521 від 27.11.08р., термін сплати якої настав 08.12.08р., в сумі 1018 грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 08.12.08р., в сумі 1018,63грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 30.12.08р., в сумі 232,24 грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 30.01.09р., в сумі 232,24 грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 02.03.09р., в сумі 802,66 грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 30.03.09р., в сумі 802,66 грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 30.04.09р., в сумі 802,66 грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 30.03.09р., в сумі 802,66 грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 01.06.09р., в сумі 802,66 грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 30.06.09р., в сумі 802,66 грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 30.07.09р., в сумі 802,66 грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 31.08.09р., в сумі 802,66 грн.;

- донарахованої штрафної санкції, визначеної податковим повідомленням-рішенням № 0003851521 від 10.09.09р., термін сплати якої настав 21.09.09р., в сумі 1018,66 грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 30.09.09р., в сумі 802,66грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 30.10.09р., в сумі 802,66 грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 30.11.09р., в сумі 802,66 грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 30.12.09р., в сумі 802,66 грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 01.02.10р., в сумі 802,66 грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 02.03.10р., в сумі 850,05 грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 30.03.10р., в сумі 850,01 грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 30.04.10р., в сумі 850,01 грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 31.05.10р., в сумі 850,01 грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 30.06.10р., в сумі 850,01 грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 30.07.10р., в сумі 850,01 грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 30.08.10р., в сумі 850,01 грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 30.09.10р., в сумі 850,01 грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 01.11.10р., в сумі 850,01 грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 30.11.10р., в сумі 850,01 грн.;

- донарахованої штрафної санкції, визначеної податковим повідомленням-рішенням № 0002671521 від 25.10.10р., термін сплати якої настав 04.11.10р., в сумі 348,37 грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 30.11.10р., в сумі 850,01 грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 30.12.10р., в сумі 850,01 грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 30.01.11р., в сумі 850,01 грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 02.03.11р., в сумі 850,55 грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 30.03.11р., в сумі 850,51 грн.;

- нарахованої декларації, термін сплати якої настав 30.04.11р., в сумі 850,51 грн.

Крім того, заборгованість ТзОВ «Автомобіліст»виникла внаслідок несплати податку з власників транспортних засобів, зокрема:

- донарахованої штрафної санкції, визначеної податковим повідомленням-рішенням № 0004231701 від 14.10.08р., термін сплати якої настав 27.10.10р., в сумі 1 300,00 грн.;

- нарахованого відповідно до декларації, термін сплати якої настав 02.09.10р., в сумі 900,00 грн.;

- донарахованої штрафної санкції, визначеної податковим повідомленням-рішенням № 000771701 від 12.02.09р., термін сплати якої настав 23.02.09р., в сумі 170,00 грн.;

- нарахованого відповідно до декларації, термін сплати якої настав 14.04.09р., в сумі 225,00 грн.;

- нарахованого відповідно до декларації, термін сплати якої настав 14.07.09р., в сумі 225,00 грн.;

- нарахованого відповідно до декларації, термін сплати якої настав 14.01.10р., в сумі 225,00 грн.

Спірні правовідносини на момент їх виникнення регламентувались Конституцією України, Законами України «Про систему оподаткування», «Про державну податкову службу в Україні», «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та іншими нормативно-правовими актами.

Згідно вимог ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Відповідно до ст. 20 Закону України «Про систему оподаткування» контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обовязкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими органами в межах повноважень, визначених законом.

Відповідно до ст. 9 цього ж Закону платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до п.п. 5.2.1. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181-ІІІ від 21.12.2000 року (далі-Закон) податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Підпунктом 4.2.3. ст.4 Закону встановлено, що обов'язок доведення того, що будь-яке нарахування здійснене контролюючим органом є помилковим, покладається на платника податків.

Якщо згідно з нормами Закону сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність та повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне і повне погашення нарахованого податкового зобов'язання та має право на оскарження цієї суми у порядку, встановленому цим Законом (пп. 4.2.1. ст.4 Закону).

У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати (пп.5.2.2. ст.5 Закону).

З урахуванням строків давності платник податків має право оскаржити до суду рішення контролюючого органу про нарахування податкового зобов'язання у будь-який момент після отримання відповідного податкового повідомлення. У цьому випадку зазначене рішення контролюючого органу не підлягає адміністративному оскарженню (пп.5.2.5. ст.5 Закону).

Відповідно до п.п 5.4.1 п. 5.4. ст.5 Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Пунктом 6.2.1. ст.6 Закону передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Суд встановив, що позивач направляв відповідачу:

- першу податкову вимогу №1/9 від 04.01.2002 року на суму 845,57 грн.;

- другу податкову вимогу №2/126 від 22.02.2002 року на суму 3050,72 грн.

В.о. начальника ДПІ у Перемишлянському районі було винесене рішення №47 від 03.12.2001 року про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів відповідно до п.п. 7.2.1 п. 7.2 Закону.

Суд бере до уваги те, що відповідачем не представлено доказів оскарження у встановленому чинним законодавством порядку рішень позивача, на підставі яких йому визначені податкові зобовязання. А відтак, вказане свідчить про узгодження податкових зобовязань.

Відповідно до положень, закріплених статтею 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Враховуючи вищевикладене, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи, не спростовані відповідачем належними та допустимими доказами і підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 7-14, 70, 71, 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

п о с т а н о в и в :

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Автомобіліст»(81200, Львівська область, м. Перемишляни, вул. Боршівська, 46А, ЄДРПОУ 31373163) до Державного бюджету України заборгованість в сумі 33287 (тридцять три тисячі двісті вісімдесят сім) гривень 02 (дві) копійки.

3. Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова виготовлена у повному обсязі 07 жовтня 2011 року.

Суддя Сакалош В.М.