ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 вересня 2011 р. № 2а-4886/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі
головуючої судді Крутько О.В.,
з участю секретаря судового засідання Чернишенко Н.А.,
представника позивача Андруневчик Л.Г.,
представника відповідача Пастернак У.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу
за позовом МПП «Західтранс»
до ДПІ у Дрогобицькому районі Львівської області,
Дрогобицького УДК ГУДКУ у Львівській області
про визнання протиправною бездіяльності, стягнення бюджетного відшкодування,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з позовом до ДПІ у Дрогобицькому районі Львівської області, Дрогобицького УДК ГУДКУ у Львівській області, просить: визнати протиправною бездіяльність ДПІ у Дрогобицькому районі Львівської області щодо ненадання Дрогобицькому УДК у Львівській області висновків про відшкодування підприємству суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за грудень 2010 р., зобов»язати надати висновок; стягнути з Державного бюджету України на його користь бюджетне відшкодування з податку на додану вартість в сумі 360773 грн. на розрахунковий рахунок № 26004141004301, Львівська філія «Брокбізнесбанк», м. Дрогобич, МФО 325774 та судові витрати (позовні вимоги уточнено 10.06.2011 р.).
Позов мотивується тим, зокрема, що: ДПІ у Дрогобицькому районі Львівської області під час перевірки МПП «Західтранс»з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування (акт перевірки від 24.02.2011 р. № 125/23-4/23954676) визнав правомірність бюджетного відшкодування на суму 360773 грн., однак позивач не може отримати відшкодування у зв»язку з невиконанням посадовими особами відповідача дій, які прямо передбачені п.7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість».
Представник позивача в судових засіданнях позовні вимоги підтримав з підстав, зазначених у позовній заяві.
Представник відповідача просив у задоволенні позовних вимог відмовити. По суті заявлених позовних вимог не заперечив, а посилався на те, що перевіркою було встановлено завищення від»ємного значення різниці між сумою податкового зобов»язання та сумою податкового кредиту за грудень 2010 р. на суму 3151 грн.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, оцінивши докази, які мають значення для справи, суд вважає, що позов слід задоволити з огляду на наступне.
Судом встановлено, що позивачем було подано до ДПІ у Дрогобицькому районі Львівської області податкову декларацію з ПДВ за грудень 2010 р. з розрахунком суми бюджетного відшкодування, згідно якої сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню становить 362320 грн.
Державною податковою інспекцією у Дрогобицькому районі Львівської області проведено документальну позапланову перевірку МПП «Західтранс»з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника в банку за грудень 2010 р., яка виникла за рахунок від»ємного значення з ПДВ, що декларувалось у листопаді 2010 р., за результатами якої складено акт № 125/23-4/23954676 від 24.02.2011 р.
Перевіркою встановлено порушення МПП «Західтранс»пп.7.4.3 п.7.4, пп.7.7.2 п.7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»№ 168/97-ВР зі змінами та доповненнями (надалі Закону № 168/97), завищення суми бюджетного відшкодування за грудень 2010 р. в сумі 1547 грн., завищення від»ємного значення різниці між сумою податкового зобов»язання та сумою податкового кредиту за грудень 2010 р. на суму 3151 грн.
У висновках до акту перевірки також зазначено, що за результатами перевірки неможливо підтвердити заявлену суму бюджетного відшкодування за грудень 2010 р. в сумі 360773 грн., що пов»язано з відсутністю матеріалів зустрічних перевірок по ланцюгах постачання до виробника.
Позивач вважає, що податковим органом неправомірно не надано висновок органам державного казначейства та не відшкодовано йому з Державного бюджету України 360773 грн. податку на додану вартість.
Згідно з п.1.8 ст.1 Закону № 168/97 (чинного у спірний період) бюджетне відшкодування - сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв'язку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених цим Законом.
Відповідно до п.п.7.7.1, п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону № 168/97 сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. Якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг)
Підпунктом 7.7.4 п.7.7 ст. 7 Закону № 168/97 платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.
Позивачем були дотримані вимоги пп. 7.7.4 п. 7.7 ст. 7 Закону № 168/97.
Відповідно до п.п.7.7.5, п.п.7.7.6 п.7.7 ст.7 Закону № 168/97 податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
На підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку податкового органу.
Щодо твердження ДПІ у Дрогобицькому районі Львівської області про те, що заявлену суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за грудень 2010 року в сумі 360773 грн. підтвердити неможливо у звязку з відсутністю матеріалів зустрічних перевірок по ланцюгах постачання до виробника, то суд не приймає вказані доводи до уваги.
Закон № 168/97 підставою для отримання відшкодування визначав дані податкової декларації за звітний період і питання відємного значення суми податку на додану вартість поширювалося тільки на окремо взятого платника податків. Даний закон не пов'язує право платника податку на відшкодування бюджетної заборгованості з податку на додану вартість із закінченням перевірок до кінцевого виробника та фактом підтвердження сплати податку контрагентами позивача по всьому ланцюгу постачання.
Вказані у акті перевірки обставини не є підставою для позбавлення платника податку права на відшкодування податку на додану вартість.
З огляду на викладене, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню. Бездіяльність ДПІ у Дрогобицькому районі щодо ненадання Дрогобицькому УДУ у Львівській області висновків про відшкодування підприємству суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за грудень 2010 р в сумі 360773 грн. слід визнати протиправною, зобов»язати вчинити дії, які визначені вищенаведеними нормами закону щодо надання висновку.
Стягнути з Державного бюджету України на користь МПП «Західтранс»бюджетне відшкодування з податку на додану вартість за грудень в сумі 360773 грн. та судові витрати в розмірі 1703,4 грн.
Керуючись ст.ст. 71, 86, 158, 159, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задоволити повністю.
Визнати протиправною бездіяльність ДПІ у Дрогобицькому районі щодо ненадання Дрогобицькому УДК у Львівській області висновку про відшкодування підприємству суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за грудень 2010 р в сумі 360773 грн.
Зобов»язати ДПІ у Дрогобицькому районі Львівської області надати висновок Дрогобицькому УДК у Львівській області про відшкодування підприємству суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за грудень 2010 р. в сумі 360773 грн.
Стягнути з Державного бюджету України на користь МПП «Західтранс»бюджетне відшкодування з податку на додану вартість в сумі 360773 грн.
Стягнути з Державного бюджету України на користь МПП «Західтранс»судовий збір у розмірі 1703,4 грн.
Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 КАС України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.
У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Крутько О.В.