Ухвала суду № 18691857, 07.09.2011, Господарський суд Луганської області

Дата ухвалення
07.09.2011
Номер справи
19/113/2011
Номер документу
18691857
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32

______

УХВАЛА

07.09.11 Справа № 19/113/2011.

Суддя Косенко Т.В., за участю секретаря судового засідання Скокової К.Л., розглянувши матеріали справи за позовом

Державної екологічної інспекції в Луганській області, м. Луганськ

до субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, с.Козачий Станично-Луганського району Луганської області

третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Широківьска сільська рада Луганської області, с.Широкий Луганської області

про стягнення 62,03 грн.

в присутності представників сторін:

від позивача ОСОБА_2, головний спеціаліст юридичного сектору, довіреність від 05.01.2011 № 1;

від відповідача ОСОБА_1, паспорт серії ЕК № НОМЕР_2, виданий Станично-Луганським РВ УМВС України в Луганській області від 21.02.1997;

від третьої особи ОСОБА_3, спеціаліст 2-ї категорії за довіреністю від 07.09.2011 № 05;

В С Т А Н О В И В:

Обставини справи: позивачем заявлено вимогу стягнути з відповідача на користь держави шкоду, заподіяну порушенням природоохоронного законодавства, в розмірі 62,03 грн.

Ухвалою господарського суду Луганської області від 23.08.2011 було порушено провадження та розгляд справи було призначено на 07.09.2011.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив такі обставини.

Згідно акту перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства від 27.11.2008 (а.с.8-9) встановлено, що фізичною особою підприємцем ОСОБА_1 самовільно зайнята земельна ділянка площею 150 м2 під розміщення сільськогосподарської техніки за адресою АДРЕСА_1, напроти будинку 51, що є порушенням ст.ст.96, 125, 126, 211 Земельного кодексу України.

Розмір шкоди, нанесеної державі внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства фізичною особою підприємцем ОСОБА_1, обчислений згідно Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття грунтового покриву (родючого шару грунту) без спеціального дозволу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2007 № 963 та складає 62,03 грн. (а.с.10).

Позивач на адресу відповідача надіслав претензію № 207 (вих. № 02-2755/1084 від 12.12.2008) (а.с.11-12), яка останнім отримана 17.12.2008 та залишена без відповіді та задоволення.

Згідно ст.2 Закону України "Про охорону земель" об'єктом особливої охорони держави є всі землі в межах території України.

Статтею 35 Закону України "Про охорону земель" встановлено, що власники і землекористувачі, в тому числі орендарі, земельних ділянок при здійсненні господарської діяльності зобов'язані: дотримуватися вимог земельного та природоохоронного законодавства України; проводити на земельних ділянках господарську діяльність способами, які не завдають шкідливого впливу на стан земель та родючість ґрунтів; підвищувати родючість ґрунтів та зберігати інші корисні властивості землі на основі застосування екологобезпечних технологій обробітку і техніки, здійснення інших заходів, які зменшують негативний вплив на ґрунти, запобігають безповоротній втраті гумусу, поживних елементів тощо; дотримуватися стандартів, нормативів при здійсненні протиерозійних, агротехнічних, агрохімічних, меліоративних та інших заходів, пов'язаних з охороною земель, збереженням і підвищенням родючості ґрунтів; надавати відповідним органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування відомості про застосування пестицидів та агрохімікатів; сприяти систематичному проведенню вишукувальних, обстежувальних, розвідувальних робіт за станом земель, динамікою родючості ґрунтів; своєчасно інформувати відповідні органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування щодо стану, деградації та забруднення земельних ділянок; забезпечувати додержання встановленого законодавством України режиму використання земель, що підлягають особливій охороні; забезпечувати використання земельних ділянок за цільовим призначенням та дотримуватися встановлених обмежень (обтяжень) на земельну ділянку; забезпечувати захист земель від ерозії, виснаження, забруднення, засмічення, засолення, осолонцювання, підкислення, перезволоження, підтоплення, заростання бур'янами, чагарниками і дрібноліссям; уживати заходів щодо запобігання негативному і екологонебезпечному впливу на земельні ділянки та ліквідації наслідків цього впливу.

За самовільне зайняття земельних ділянок; псування сільськогосподарських угідь та інших земель, їх забруднення хімічними та радіоактивними речовинами і стічними водами, засмічення промисловими, побутовими та іншими відходами; розміщення, проектування, будівництво, введення в дію об'єктів, що негативно впливають на стан земель;невиконання вимог щодо використання земель за цільовим призначенням; порушення строків повернення тимчасово займаних земель або невиконання обов'язків щодо приведення їх у стан, придатний для використання за призначенням громадяни та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законодавства (ст.211 Земельного кодексу України).

Також чинним законодавством України передбачена відповідальність за порушення законодавства України про охорону земель, а саме ст.56 Закону України "Про охорону земель" передбачено, що юридичні і фізичні особи, винні в порушенні законодавства України про охорону земель, несуть відповідальність згідно із законом.

Застосування заходів дисциплінарної, цивільно-правової, адміністративної або кримінальної відповідальності не звільняє винних від відшкодування шкоди, заподіяної земельним ресурсам.

Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства України про охорону земель, підлягає відшкодуванню в повному обсязі.

Пунктом 4 ст. 68 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»встановлено, що підприємства, установи, організації та громадяни повинні відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення природоохоронного законодавства, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.

В судовому засіданні 07.09.2011 відповідач надав квитанцію № 92 від 02.09.2011, згідно якої оплатив шкоду, заподіяну порушенням природоохоронного законодавства, в розмірі 62,03 грн., на рахунок, зазначений позивачем.

Тобто суд приходить до висновку про відсутність предмету спору, у зв"язку з чим провадження по справі підлягає припиненню на підставі п.11 ст.80 Господарського процесуального кодексу України з віднесенням судових витрат на відповідача, згідно до ст.ст.44, 49 Господарського процесуального кодексу України, оскільки оплата була здійснена після звернення позивача до господарського суду Луганської області (ухвала господарського суду Луганської області від 23.08.2011).

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 44, 49, п.11 ст.80, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Луганської області,

У Х В А Л И В:

1.Провадження по справі № 19/113/2011 за позовом Державної екологічної інспекції в Луганській області, м.Луганськ, до суб"єкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1, с.Козаче Станично-Луганського району Луганської області, припинити.

2. Стягнути з субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, АДРЕСА_1, код НОМЕР_1 в доход Державного бюджету України на поточний рахунок 31118095700006, МФО 804013, ОКПО 24046582, одержувач УДК у м.Луганськ ГУ ДКУ у Луганській області, банк ГУДКУ в Луганській області, код бюджетної класифікації 22090200 державне мито в сумі 102 грн.; в доход Державного бюджету України на р/р 31217264700006, банк - ГУДКУ в Луганській області, одержувач - УДК у м.Луганськ, МФО 804013, ОКПО 24046582, код бюджетної класифікації 22050003, символ звітності банку 264 витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 236 грн. 00 коп., видати наказ Державній податковій інспекції в Станично-Луганському районі.

Суддя Т.В.Косенко

Помічник судді Г.А.Кравцова

Надруковано 4 примірника:

1-до справиВих. №

2-позивачу (простою) 2

3- відповідачу (простою)

4-3-й особі (простою)12.09.2011