Постанова № 18691065, 29.09.2011, Господарський суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
29.09.2011
Номер справи
3419-2011
Номер документу
18691065
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.О.Невського/Річна, 29/11, к. 301

ПОСТАНОВА

Іменем України

29.09.2011Справа №5002-16/3419-2011

За заявою кредитора Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим (95013, м. Сімферополь, вул. Дм. Ульянова, 10, ідентифікаційний код 22300458)

До боржника Фірми «Движеніє-21» (95013, м. Сімферополь, вул.. Севастопольська, б.41/1, ідентифікаційний код 24875714)

Про визнання банкрутом

Суддя ГС АР Крим М.О.Білоус

Представники:

Від кредитора ОСОБА_1. представ., дов. № 46/09-5 від 04.01.2011р.

Від боржника не зявився

Від Управління з питань банкрутства в АРК та м. Севастополі Державного департаменту з питань банкрутства не зявився

Обставини справи: Кредитор - Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим звернувся до Господарського суду АР Крим з заявою про порушення справи про банкрутство у відношенні боржника Фірми «Движеніє-21», у порядку передбаченому ст.52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Ухвалою ГС АР Крим від 10.08.2011р. було порушено провадження у справі про банкрутство та призначений розгляд справи на 22.08.2011р. Цією ж ухвалою суду до участі у справі був залучений банк, який обслуговує боржника КРУ КБ «Приватбанк».

Ухвалою ГС АР Крим від 22.08.2011р. розгляд підготовчого засідання відкладався у звязку з необхідністю отримання додаткових доказів у справі.

29.09.2011р. від ініціюючого кредитора надійшло клопотання про залучення документів, витребуваних судом до матеріалів справи, зокрема, витяг з ЄДРПО України на боржника, копії судових рішень та відповідні постанови ВДВС. Надані документи були залучені судом до матеріалів справи.

Боржник Фірма «Движеніє-21» у судове засідання не зявився, ухвала ГС АР Крим від 22.08.2011р. була повернута відділенням поштового звязку з відміткою «за зазначеною адресою не проживає».

Письмовий відзив на заяву про порушення справи про банкрутство в установлений строк не надав, що відповідно до ст.11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», не припиняє провадження у справі.

Як вбачається з матеріалів справи, Фірма «Движеніє-21» зареєстровано в Управлінні Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим у якості платника зборів на загальнообовязкове державне пенсійне страхування (реєстраційний номер 15-03-5324)

Як вбачається з матеріалів справи, 02.06.1998р. Фірма «Движеніє-21» була зареєстрована рішенням Виконавчого комітету Сімферопольської міської ради як субєкт підприємницької діяльності, про що зроблений запис у журналі реєстраційних справ та видано свідоцтво про державну реєстрацію серії А00 № 437940 (а.с.10).

Кредитором заявлені вимоги про застосування до боржника процедури банкрутства, передбаченої ст.52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та мотивовані тим, що боржник не надає в органи Держаної податкової служби документів податкової та фінансової звітності з 2009 року, що підтверджується відповідної довідкою №6429/9/15-1 від 29.04.2011 р. (а.с.11), а також за Фірмою «Движеніє-21» числиться борг перед Управлінням ПФУ в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим у розмірі 6876,70 грн.

З матеріалів справи вбачається, що рішенням ГС АР Крим від 17.04.2006р. у справі № 2-28/7238-2006 з відповідача була стягнута недоїмка у розмірі 2 199,05 грн.

Також, рішенням ГС АР Крим від 22.12.2006. у справі № 2-30/17968-2006 з відповідача було стягнуто 4569,57 грн. заборгованості по внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.

На примусове виконання рішень суду були видані відповідні накази. Однак, постановами Центрального ВДВС Сімферопольського МУЮ від 18.06.2007р. накази були повернуті стягувачу у звязку з відсутністю майна, на яке можливе звернути стягнення.

Статтею 1 Закону передбачено, що вимоги кредиторів набувають характеру безспірних якщо вони підтверджені відповідними документами, зокрема виконавчими.

При розгляді питання щодо безспірності грошових вимог ініціюючого кредитора у справі про банкрутство за спрощеною процедурою, існують дві особливості, які притаманні процедурі, яка регулюється статтею 52 Закону в площині безспірності грошових вимог, а саме справа про банкрутство відсутнього боржника може бути порушена незалежно від розміру грошових вимог кредитора, які повинні мати безспірний характер, а також незалежно від спливу трьохмісячного строку, передбаченого частиною 3 статті 6 Закону, встановленого для їх погашення, з моменту відкриття виконавчого провадження всі інші підстави для порушення провадження у справі про банкрутство, у тому числі і вимоги щодо складу грошового зобов'язання, передбаченого статтею 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», регулюються загальними нормами Закону.

Таким чином кредиторські вимоги боржника у сумі 6145,54 грн. є безспірними, оскільки підтверджуються відповідними документами.

Дослідивши правову природу заявлених грошових вимог, у сумі 731,16 грн. (вимога № Ю-340С від 08.05.2008р.), суд встановив, що вони не є грошовим зобовязанням у розумінні статті 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», яким визначено, що грошове зобов'язання - зобов'язання боржника заплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених цивільним законодавством України. До складу грошових зобов'язань боржника не зараховуються недоїмка (пеня та штраф).

Виходячи із цього, ці вимоги не зараховуються судом до складу безспірних вимог.

Виконання зобов'язань щодо сплати податків і зборів регулювався Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (Закон № 2181) (у редакції на момент прийнятті рішень про застосування фінансових санкцій), який, відповідно до ч. 1 преамбули Закону, є спеціальним законом з питань оподаткування, і установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Відповідно до п.1.4 ст.1 Закону №2181, під поняттям пеня розуміється плата у вигляді процентів, нарахованих на суму податкового боргу (без урахування пені), що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання;

Податковий кодекс України дає поняття пені, згідно з яким це сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (п. 14.1.162 ст.14)

Більш того, відповідно до правової позиції Верховного суду України, викладеній у постанові Пленуму від 18.12.2009р. № 15 « Про судову практику в справах про банкрутство», вирішуючи питання про склад вимог з податками і зборами (обовязковими платежами) при порушенні справи про банкрутство суди мають виходити з того, що суми пені, штрафів та інших фінансових санкцій враховуються окремо в реєстрі вимог кредиторів і задовольняються у шосту чергу в порядку черговості, встановленої ст..31 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

При цьому, суд також враховував інформаційний лист Севастопольського апеляційного господарського суду від 24.01.2011р.

Згідно із ч. 1 ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» кредитор може подати заяву про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника у разі, якщо керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.

Отже, за правилами цієї статті справа про банкрутство може бути порушена у разі наявності хоча б однієї з перелічених умов, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.

Таким чином, кредитором надано достатньо доказів того, що боржник не надає в органи Пенсійного фонду та податкових органів звітності, що є однією із ознак, передбачених ст.. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

За наявності вказаних ознак, суд виносить постанову про визнання відсутнього боржника банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатора боржника.

У заяві про порушення справи про банкрутство кредитор дає згоду на призначення ліквідатором боржника Фірми «Движеніє-21» юридичну особу Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя (95013, м. Сімферополь, вул.. Дм. Ульянова, 10).

Вказана правова позиція викладена у постанові Вищого господарського суду України №2-30/3826-2009 від 22.09.2010р.

На підставі викладеного, керуючись ст.4, 22-34, 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (від 14.05.1992 року № 2343-XII із змінами та доповненнями) суд

ПОСТАНОВИВ :

1. Визнати грошові вимоги Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим у сумі 6 145,54 грн.

2. Визнати Фірму «Движеніє-21» (95013, м. Сімферополь, вул.. Севастопольська, б.41/1, ідентифікаційний код 24875714) - банкрутом.

3. Відкрити відносно боржника Фірми «Движеніє-21» (95013, м. Сімферополь, вул.. Севастопольська, б.41/1, ідентифікаційний код 24875714) ліквідаційну процедуру банкрутства відповідно до ст. 52 ЗУ «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» строком на шість місяців.

4. Призначити ліквідатором банкрута Фірми «Движеніє-21» юридичну особу - Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя (95013, м. Сімферополь, вул.. Дм. Ульянова, 10).

5. Зобовязати ліквідатора до завершення строку ліквідаційної процедури забезпечити виконання дій та заходів передбачених ст..ст.25-32 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», прийняти від органів Державної виконавчої служби виконавчі документи, письмово повідомити усіх кредиторів про уведення ліквідаційної процедури.

6. Строки виконання всіх грошових зобовязань банкрута й обовязки зі сплати податків і зборів (обовязкових платежів) вважати такими, що наступили.

7. Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), відсотків й інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута.

8. Скасувати арешти, накладені на активи (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності) боржника, визнаного банкрутом та усі інші обмеження, обтяження щодо активів банкрута. Накладення нових арештів або інших обмежень відносно активів боржника не допускається.

9. Припинити повноваження власника майна банкрута та органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.

10. Після завершення розрахунків з кредиторами ліквідатору представити суду звіт і ліквідаційний баланс відповідно до ст. 32 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» не пізніше 29.03.2012р.

11. Відповідні строки у цій справі обчислювати з дня винесення постанови з 29.09.2011р.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки КримБілоус М.О.