Постанова № 18679406, 15.09.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
15.09.2011
Номер справи
2а-11570/11/2670
Номер документу
18679406
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

15 вересня 2011 року 13:56 № 2а-11570/11/2670

За позовомЗаступника прокурора Голосіївського району м.Києва в інтересах держави в особі Територіального управління в місті Києві та Київській області Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку

до Відкритого акціонерного товариства «Автотранспортне підприємство 13002»

про стягнення заборгованості у розмірі 17 000,00 грн.,

Суддя Смолій І.В.,

Секретар судового засідання Колесник І.Ю.

Представники:

Від прокуратуриЛеванда К.А. посвідчення №228 від 27.10.08

Від позивача не зявився

Від відповідачане зявився

На підставі ч. 3 ст. 160 КАСУ в судовому засіданні 15.09.2011 проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Заступник прокурора Голосіївського району м.Києва звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва в інтересах держави в особі Територіального управління в місті Києві та Київській області Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Автотранспортне підприємство 13002»про стягнення заборгованості у розмірі 17 000,00 грн.

Ухвалою суду від 12.08.11р. відкрито провадження по справі та призначено до розгляду по суті на 30.08.11р.

Судове засідання, що призначалось на 30.08.11р., було відкладено судом на 15.09.11р. у звязку з неявкою належним чином повідомленого представника відповідача.

В судове засідання 15.09.11р. повторно не зявився представник відповідача, про причину неявки суду не повідомили, проте належним чином повідомлявся про час та місце судового засідання.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем було порушено вимоги п. 10 ст. 8 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, а саме: невиконання Розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 12.04.2010 року № 416КУ, згідно якого, до відповідача застосовано санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у вигляді штрафу у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 грн.

Відповідач суду заперечень не надав та явку свого законного представника у судові засідання не забезпечив.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представників позивачів, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Розпорядженням Територіального Управління в м. Києві та Київській області Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про усунення порушень законодавства про цінні папери від 12.04.2010 року № 416КУ було встановлено порушення Відкритим акціонерним товариством “Автотранспортне підприємство 13002” вимог законодавства про цінні папери, а саме вимог ст.40 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок”, І, V розділів “Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів”, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 р. № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 р. № 97/13364 та «Положення щодо підготовки аудиторських висновків, які подаються до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку при розкритті інформації емітентами та професійними учасниками фондового ринку, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку»від 19 грудня 2006 р. № 1528, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23 січня 2007 р. за № 53/13320, а саме помилки в електронній та паперовій формах:

1. У формі «Опис бізнесу»не в повному обсязі наведено аудиторський висновок..

2. У формі “Інформація щодо освіти та стажу роботи посадових осіб емітента” опис не містить всієї необхідної інформації.

3. У формі «Опис бізнесу»не повністю розкрито інформацію про основні засоби.

4. В аудиторському висновку не повністю розкрито інформацію основні засоби.

5. В аудиторському висновку не повністю розкрито інформацію виробничі засоби

6. В аудиторському висновку не повністю розкрито інформацію про формування статутного капіталу.

7. В аудиторському висновку не повністю розкрито інформацію про інші поточні зобовязання.

8. В аудиторському висновку не повністю розкрито інформацію про інший додатковий капітал.

З метою контролю виконання відповідачем зазначеного розпорядження, працівниками Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області було проведено перевірку Відкритого акціонерного товариства «Автотранспортне підприємство 13002», в результаті якої було встановлено, що на виконання Розпорядження від 12.04.2010 року № 416КУ ВАТ «Автотранспортне підприємство 13002»було надано пакет документів, при перевірці якого зясувалось, що пункти 1,3 вищезазначеного Розпорядження невиконані.

А отже, позивачем був встановлений факт порушення відповідачем вимог п. 10 ст. 8 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, а саме: невиконання Розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 12.04.2010 року № 416КУ, термін виконання якого закінчився ще 30.04.2010 р.

Зважаючи на викладене, уповноваженою особою Територіального Управління в м. Києві та Київській області Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, головним спеціалістом відділу звітності та моніторингу Жупаненко Віктором Миколайовичем 24.02.2011 р. було складено акт № 344-КУ про правопорушення на ринку цінних паперів, в якому встановлено вищевказаний факт порушення чинного законодавства з боку відповідача, а саме не виконання відповідачем Розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 12.04.2010 року № 416КУ.

Примірник зазначеного акту був скерований на адресу відповідача, що підтверджується відповідними доказами, наявними в матеріалах справи.

Як вбачається з матеріалів справи, жодних письмових пояснень та заперечень відповідачем щодо зазначеного акту позивачу не надсилалось.

Постановою Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області від 09.03.2011 р. за № 333-КУ на підставі п. 10 п.14 ст. 8, ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” та п. 3 розділу VII, п. 1 розділу ХІV, п. 1.8 розділу ХVІІ Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затвердженим Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Комісії від 11.12.2007 року № 2272, та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України від 12.12.2008 р. за № 120/14811 до відповідача було застосовано санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у вигляді штрафу у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 грн.

Вказана постанова надіслана відповідачу, що підтверджується відповідними доказами, наявними в матеріалах справи.

Згідно Постанови від 09.03.2011 р. за № 333-КУ, штраф мав бути перерахований на рахунок, відкритий в Управлінні Державного казначейства за місцезнаходженням платника, за балансовим рахунком 3111, код бюджетної класифікації 21081100, символ банку 106, протягом 15 днів з моменту отримання постанови.

Як вбачається з матеріалів справи та наданих представниками позивачів пояснень, Постанову Територіального Управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку відповідач не виконав, а також зазначена Постанова у встановлений законом строк не була оскаржена відповідачем в адміністративному чи судовому прядку.

Таким чином, станом на день розгляду справи, відповідачем не сплачено до Державного бюджету України суму штрафу в розмірі 17 000 грн., визначеної Постановою про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 09.03.2011 р. за № 333-КУ.

Жодних заяв, клопотань чи пояснень відповідач до суду не надав, а також не надавав заперечень щодо адміністративного позову.

Дослідивши наявні у справі докази, проаналізувавши матеріали справи та заслухавши пояснення представників позивачів, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі, зважаючи також на наступне.

Відповідно до ст.40 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок”, регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді).

Звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік.

Перший звітний період емітента може бути меншим, ніж 12 місяців, та обчислюється відповідно до цього Закону.

Емітент має право додатково подавати іншу інформацію.

Річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.

Примірник офіційного друкованого видання, в якому опубліковано річну інформацію про емітента, він (емітент) надсилає до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Звітним періодом для складання квартальної інформації про емітента є квартали поточного року.

Квартальна інформація про емітента повинна містити такі відомості:

- найменування та місцезнаходження емітента, розмір його статутного капіталу;

- орган управління емітента, його посадові особи та засновники;

- господарська та фінансова діяльність емітента;

- цінні папери емітента (вид, форма випуску, тип, кількість);

- квартальна фінансова звітність;

- участь емітента у створенні інших підприємств, установ та організацій.

Емітент має право додатково подавати іншу інформацію.

Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Публічні акціонерні товариства додатково розкривають інформацію про свою діяльність на основі міжнародних стандартів бухгалтерського обліку в порядку, встановленому Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку встановлює додаткові вимоги до розкриття регулярної інформації про емітента та вживає заходів щодо її розкриття.

Особливості подання та оприлюднення регулярної інформації інститутами спільного інвестування встановлюються законодавством.

Згідно глави 1, розділу V “Положення про розкриття інформації емітентам цінних паперів”, емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати регулярну річну інформацію (далі - річна інформація) у повному обсязі відповідно до вимог цього розділу.

Звітним періодом для складання річної інформації є календарний рік.

Перший звітний рік новоствореного емітента може бути меншим за 12 місяців, він обчислюється:

- для акціонерних товариств - з дати державної реєстрації товариства до 31 грудня звітного року включно;

- для емітентів цінних паперів, крім акцій, - з дня реєстрації випуску до 31 грудня звітного року включно.

Пункту 1 глави 2, розділу V “Положення про розкриття інформації емітентам цінних паперів”, визначено форму річної інформації емітентів цінних паперів (крім емітентів облігацій місцевих позик) що подається.

Річна інформація складається відповідно до вимог цієї глави та додатка 37 до цього Положення.

Відповідно до п. 10 ст. 8 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.

Згідно до п. 14 ст. 8 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Згідно п. 1 розділу ХІV Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери (далі - розпорядження про усунення порушень) виноситься уповноваженою особою за наслідками розгляду справи про правопорушення одночасно з постановою про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у разі, якщо на момент розгляду справи порушення не усунуто.

Відповідно до п. 7 ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно п. 1.8 розділу ХVІІ Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, за правопорушення на ринку цінних паперів до юридичних осіб застосовуються такі фінансові та інші санкції: за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Комісії або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Комісії щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до п. 4 мотивувальної частини рішення Конституційного суду від 8.04.1999 р. № 3-рп/99 прокурор або його заступник в кожному конкретному випадку самостійно визначає, в чому є порушення інтересів держави, обґрунтовуючи в позовній заяві необхідність захисту, та визначає орган, який уповноважений державою виконувати відповідні функції в спірних правовідносинах.

Згідно ст. 6 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку звертається до суду з позовами (заявами) у зв'язку з порушенням законодавства України про цінні папери.

Також, згідно ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до ст. 36-1 Закону України “Про прокуратуру”, підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються у відносинах між ними або з державою.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які він посилається.

Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що з урахуванням положень зазначеної статті необхідно позов задовольнити повністю, оскільки у позивача наявні докази несплати відповідачем, у визначені законодавством строки, штрафу за порушення на ринку цінних паперів та фондового ринку в розмірі 17000 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Оскільки позивач, як субєкт владних повноважень, довів правомірність заявлених позовних вимог, а відповідач будь-яких заперечень проти позовної заяви суду не надав, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі шляхом примусового стягнення з Відкритого акціонерного товариства «Автотранспортне підприємство 13002»штрафу в розмірі 17000 грн.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 69-71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Автотранспортне підприємство 13002»(код ЄДРПОУ 03114307) на користь Державного бюджету України 17000 грн. на рахунок, відкритий в Управлінні Державного казначейства за місцезнаходженням платника, за балансовим рахунком 3111, код бюджетної класифікації 21081100, символ банку 106.

Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.

Суддя І.В. Смолій