ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
04 жовтня 2011 року 11:30 № 2а-8486/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Аблова Є.В.;
при секретарі Мальчик І.Ю.,
за участю сторін:
представника позивача – ОСОБА_1,
представника відповідача – ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Національного комплексу «Експоцентр Україна»до Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення № 000241550/2 від 02.11.06р. на суму 556129,50 грн., обґрунтовуючи свої вимоги тим, що позивач правомірно застосував нульову ставку оподаткування податком на додану вартість в результаті здійснення експортного продажу товару.
В позовній заяві позивач просить суд визнати недійсним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 000241550/2 від 02.11.06р. на суму 556129,50 грн.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та просив суд позов задовольнити.
Представник відповідача позовні вимоги не визнав повністю та зазначив, що оскаржуване податкове повідомлення – рішення прийнято відповідно до вимог чинного законодавства, оскільки позивачем занижено суму податкових зобов’язань в грудні 2003 року та квітні 2004 року в розмірі 370753,00 грн., що призвело до невірного визначення чистої суми зобов’язань з податку на додану вартість по розрахунках з бюджетом.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, заслухавши представника позивача, представника відповідача, суд дійшов наступних висновків:
Судом встановлено, що Спеціалізованою державною податковою інспекцією у м. Києві по роботі з великими платниками податків проведено перевірку дотримання вимог податкового законодавства України Національним Комплексом «Експоцентр Україна»з питань правильності визначення податкових зобов’язань з податку на додану вартість за грудень 2003р. та квітень 2004 року при здійсненні експортних операцій з продажу труб нержавіючих іноземним компаніям за результатами якої складено акт № 08/26-0/21710384 від 30.05.06р.
В ході перевірки встановлено порушення вимог п.п. 6.2.1 п. 6.2. ст. 6 Закону України «Про податок на додану вартість»; згідно п.п. 7.7.1 п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»належить сплатити до бюджету податок на додану вартість у сумі 370753,00 грн., в т. ч за грудень 2003 року –108382,00 грн., за квітень 2004 року –262371,00 грн.
На підставі акта перевірки № 08/26-0/21710384 від 30.05.06р. відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення з податку на додану вартість № 0000241550/0 від 06.06.06р. на суму 741506,00 грн., з яких за основним платежем 370753 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 370753,00 грн.
За результатами розгляду скарги позивача на податкове повідомлення-рішення з податку на додану вартість № 0000241550/0 від 06.06.06р. на суму 741506,00 грн. відповідачем прийнято рішення про часткове задоволення скарги позивача, а саме задоволено в частині зменшення застосованої штрафної санкції та прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000241550/2 від 02.11.2006р., яким визначено до сплати податку на додану вартість в розмірі 556 129, 50 грн. з яких за основним платежем 370753 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 185 376, 50 грн.
З акту перевірки вбачається, що Національним Комплексом «Експоцентр Україна»експортовано у грудні 2003 року на користь компанії «Import-Export SDS»та у квітні 2004 року на користь компанії «R.S.N. & F. LLC»труби нержавіючі, що підтверджується вантажно-митними деклараціями № 70301/3/105921 від 29.12.03р, № 70301/4/101800 від 19.04.04р., № 70301/4/101776 від 19.04.04р.
Проте, згідно листа Управління СБУ в м. Києві № 51/2/1/1-40629 за матеріалами, отриманими від Національного центрального Бюро Інтерполу в Україні: компанія «R.S.N. & F. LLC»станом на 01.01.03р. припинила своє існування, а її юридичну справу закрито. Компанія «Import-Export SDS»наймала магазин на ім'я ОСОБА_3, який не проходить за документацією пошукової бази як засновник-спадкоємець. Крім того, вказана компанія не зареєстрована в реєстрі компаній і фінансово-господарської діяльності не здійснювала.
Таким чином, відповідачем на підставі вищевказаного листа зроблено висновок про фіктивність господарських операцій, у зв’язку з чим, позивачем занижено суму податкових зобов’язань в грудні 2003 року та квітні 2004 року в розмірі 370753,00 грн. як наслідок відповідачем прийнято оскаржуване податкове повідомлення-рішення.
Відповідно до положень п.п. 6.2.1 п. 6.2. ст. 6 Закону України «Про податок на додану вартість»товари вважаються експортованими платником податку в разі, якщо їх експорт засвідчений належно оформленою митною вантажною декларацією.
Згідно до Податкового роз’яснення щодо порядку застосування нульової ставки податку на додану вартість по операціях з вивезення (експортування) товарів за межі митної території України, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 418 від 05.09.02р. з метою підтвердження факту перетину товарами митного кордону України та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України 01.03.02р. № 243 «Про вдосконалення механізму відшкодування бюджетної заборгованості з податку на додану вартість за операціями з експорту продукції»платник податку, який здійснив операцію з вивезення (пересилання) товарів за межі митної території України (експорт), повинен мати оригінал п'ятого основного аркуша (примірник для декларанта) вантажної митної декларації форми МД-2 (МД-3), на якому митним органом за зверненням платника податку вчинено напис про фактичне вивезення експортованих товарів за межі митної території України та засвідчено гербовою печаткою митного органу і підписом відповідальної особи, який разом з розрахунком експортного відшкодування подається до податкового органу.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність», експорт визначено як продаж товарів українськими суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності іноземним суб'єктам господарської діяльності (у тому числі з оплатою в не грошовій формі).
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем згідно договорів купівлі-продажу № 121/10 від 28.10.03р., № 179/12 від 24.12.03р., № 19/02 від 27.02.04р. придбано у Закритого акціонерного товариства «Завод нестандартного обладнання»труби нержавіючі, які у подальшому передано на експорт за укладеними договорами комісії з товариством з обмеженою відповідальністю «Дніпроспецекспорт»та Приватним підприємством «Металопром» № 80\10 від 28.10.03р., № 68/12 від 24.12.03р., № 69/02 від 27.02.04р.
На виконання договору комісії № 80/10 від 28.10.03р. товариством з обмеженою відповідальністю «Дніпроспецекспорт»(комісіонером) укладено контракт № 95/12 від 08.12.03р. з компанією «Import-Export SDS»(Греція).
Згідно договорів № 68/12 від 24.12.03р., № 69/02 від 27.02.04р. Приватним підприємством «Металопром»(комісіонером) укладено зовнішньоекономічні контракти № 44/03 від 26.03.04р., № 46/03 від 26.03.04р. з компанією «R.S.N. & F. LLC»(США).
На підтвердження вивезення за межі митного кордону України експортованого товару в матеріалах справи наявні товаротранспортні накладні № 232110, № 0033556/2, 230543 та вантажно-митні декларації № 70301/4/101776 від 19.04.04р.
Згідно Інструкції «Про порядок заповнення вантажної митної декларації», затвердженої наказом Державної митної служби України № 307 від 09.07.97р., (у редакції, що діяла на момент виникнення правовідносин) графа - 1 містить відомості про тип ВМД, який застосовується, літери ЕК –визначають напрямок переміщення предметів, а саме вивезення предметів (товарів) з України; графа - 2 містить відомості про відправника товарів - НК «Експоцентр України»; графа - 8 містить відомості про одержувачів товарів «Import-Export SDS»(Греція), «R.S.N. & F. LLC»(США) - графа –17 містить відомості про країни призначення - Естонія, Греція; графа - 29 містить відомості про найменування митного органу, в зоні якого розташовано пункт пропуску на митному кордоні - Маріупольська митниця;
Вантажно-митні декларації, надані позивачем, мають особисту номерну печатку інспектора митниці, що здійснив митне оформлення товару, напрямок переміщення предметів (експорт), найменування митного органу, в зоні якого розташовано пункт пропуску на митному кордоні.
Крім того, в матеріалах справи наявний лист Маріупольської митниці, у якому митниця підтвердила перетин митного кордону вантажу «труби нержавіючі»02.01.2004р. за ВМД № 70301/3/105921 від 29.12.03р., 22.04.04р. за ВМД № 70301/4/101800 від 19.04.04р., № 70301/4/101776 від 19.04.04р.
Таким чином, матеріалами справи підтверджується факт експортування позивачем у грудні 2003 року та квітні 2004 року згідно договорів комісії з ТОВ ««Дніпроспецекспорт»та ПП «Металопром»труб нержавіючих за межі митної території України.
Відповідно до пункту 7.3.1 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість»датою виникнення податкових зобов'язань з поставки товарів (робіт, послуг) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають поставці, а у разі поставки товарів (робіт, послуг) за готівкові грошові кошти - дата їх оприбуткування в касі платника податку, а при відсутності такої - дата інкасації готівкових коштів у банківській установі, що обслуговує платника податку; або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата оформлення документа, відчує факт виконання робіт (послуг) платником податку.
Так, на виконання договорів комісії ТОВ ««Дніпроспецекспорт»та ПП «Металопром»перераховано на розрахунковий рахунок позивача кошти за реалізований товар.
Згідно з п. 6.1.1 ст. 6 Закону України «Про податок на додану вартість»податок становить 20 відсотків бази оподаткування, визначеної статтею 4 вказаного Закону та додається до ціни товарів (робіт, послуг). При експорті товарів та супутніх такому експорту послуг ставка податку становить "0" відсотків до бази оподаткування, відповідно до п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про податок на додану вартість».
Відповідно до п. 6.2.1 ст. 6 вказаного Закону товари вважаються експортованими платником податку в разі, якщо їх експорт засвідчений належно оформленою митною вантажною декларацією.
П.п. 7.4.1. п. 7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»передбачено, що податковий кредит звітного періоду складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 8-1 цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Не підлягають включенню до складу податкового кредиту, згідно з п.п. 7.4.5. п. 7.4 ст. 7 вказаного Закону, суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями. У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим підпунктом документами, платник податку несе відповідальність у вигляді фінансових санкцій, установлених законодавством, нарахованих на суму податкового кредиту, не підтверджену зазначеними цим підпунктом документами.
Оскільки, факт експорту товару (труб нержавіючих) підтверджений належно оформленими ВМД № 70301/3/105921 від 29.12.03р., ВМД № 70301/4/101800 від 19.04.04р., № 70301/4/101776 від 19.04.04р. то вказаний товар згідно з п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про податок на додану вартість»вважається експортованим платником податку, що дає йому підстави застосовувати ставку «0» відсотків до бази оподаткування операції з експорту труб нержавіючих.
За таких обставин, суд приходить до висновку про правомірність застосування Національним Комплексом «Експоцентр Україна»нульової ставки оподаткування податком на додану вартість в результаті здійснення експортного продажу товару (труб нержавіючих).
Враховуючи те, що Спеціалізованою державною податковою інспекцією у м. Києві по роботі з великими платниками податків не надало доказів правомірності винесення податкового повідомлення-рішення № 000241550/2 від 02.11.06р. на суму 556129,50 грн., суд вважає його протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
Керуючись ст.ст. 11, 94, 158-163 КАС України суд ,-
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Визнати проитпраним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 000241550/2 від 02.11.06р.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня її проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Київського апеляційного адміністративного суду.
Якщо апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови складений та підписаний суддею 07.10.11 р.
Суддя Є.В. Аблов