Ухвала суду № 18670992, 15.09.2011, Господарський суд Одеської області

Дата ухвалення
15.09.2011
Номер справи
21/17-1542-2011
Номер документу
18670992
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______________________

УХВАЛА

"15" вересня 2011 р. Справа № 21/17-1542-2011

За заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю (надалі ТОВ) „Трансхлібекспорт” (03115, м. Київ, просп. Перемоги, будинок 104, код ЄДРПОУ 36546777);

до Боржника: Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії (надалі ДП ДАК) „Хліб України” „Одеський портовий елеватор” (65003, м. Одеса, Хлібна Гавань, 4, код ЄДРПОУ 00955176);

про визнання боржника банкрутом.

Господарський суд Одеської області у складі:

судді - ЗЕЛЕНОВА Г.М.,

секретаря судового засідання - Шаргородського Д.В.;

за участю представників сторін:

від Заявника: не зявився, не зважаючи на те, що був повідомлений належним чином;

від боржника: ОСОБА_1. представник ДП ДАК „Хліб України” „Одеський портовий елеватор” на підставі довіреності від 09.06.2011р.;

від ДАК „Хліб України”: ОСОБА_2. представник ДАК „Хліб України” на підставі довіреності №02-14/452 від 29.06.2011р.;

від Міністерство аграрної політики та продовольства України: не зявився, не зважаючи на те, що був повідомлений належним чином;

від відділу з питань банкрутства в Одеській області: ОСОБА_3. на підставі довіреності №05-57 від 07.07.2011 р.;

Арбітражний керуючий - ОСОБА_5, ліцензія серії АВ №НОМЕР_1 від 28.05.2010р.

СУТЬ СПОРУ: 18.04.2011р. ТОВ „Трансхлібекспорт” звернулося до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство ДП ДАК „Хліб України” „Одеський портовий елеватор” за загальною процедурою банкрутства відповідно до ст.ст.6,7 Закону України “Про відновлення неплатоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (надалі Закон №2343-ХІІ), оскільки боржник неспроможний виконати свої грошові зобовязання перед товариством у сумі 381086 грн. 03 коп. протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати.

Ухвалою господарського суду від 20.04.2011р. порушено провадження у справі № 21/17-1542-2011 про банкрутство ДП ДАК) „Хліб України” „Одеський портовий елеватор”, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

07.07.2011р. до господарського суду (вх. 21684/2011) відповідно до ч.2 ст. 2 Закону (№2343-ХІІ) Комісією з підготовки пропозицій господарському суду щодо кандидатур арбітражних керуючих Державного департаменту з питань банкрутства запропоновано призначити у справі № 21/17-1542-2011 розпорядником майна Дочірнього підприємства ДП ДАК „Хліб України” „Одеський портовий елеватор” ОСОБА_5, ліцензія серії АВ №НОМЕР_1 від 28.05.2010р.

07.07.2011р. від ініціюючого кредитора надійшло клопотання (вх. 21770/2011) про призначення розпорядником майна Дочірнього підприємства ДП ДАК „Хліб України” „Одеський портовий елеватор” Рябця О. М., ліцензія серії АВ №НОМЕР_2 від 10.02.2010р.

07.07.2011р. від Дочірнього підприємства ДП ДАК „Хліб України” „Одеський портовий елеватор” надійшов відзив на заяву про порушення провадження у справі про банкрутство ( вх. №21747/2011) відповідно до якого боржник повідомив, що відповідно до рішення господарського суду Одеської області від 22.09.2010р. по справі 11123-10-3245 з ДП ДАК „Хліб України” „Одеський портовий елеватор” стягнуто на користь ТОВ „Трансхлібекспорт” 365200 грн. 18 коп. - основного боргу, 3679 грн.39 коп. - інфляційних витрат, 4562 грн. 50 коп. - три відсотки річних, 3652 грн. - пені, 3770 грн. 94 коп. - витрат по сплаті державного мита, 221 грн. 02 коп. - витрат на оплату послуг на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

На виконання вказаного рішення суду 08.10.2010р. виданий наказ, який був направлений заявником до Другого Суворовського відділу ДВС Одеського міського управління юстиції.

09.11.2010 р. вказаний наказ суду був направлений до комісії з ліквідації боржника з постановою про закінчення виконавчого провадження від 05.11.2010р.

Разом з цим, з огляду на ч. 2 ст. 111 Цивільного кодексу України, комісія з ліквідації боржника не мала права погашати заборгованість перед заявником.

Отже, враховуючи наведене, а також норми Закону України „Про введення мораторію на примусову реалізацію майна”, питання щодо невиконання боржником вимог заявника протягом місяців являється спірним.

07.07.2011р. від Дочірнього підприємства ДП ДАК „Хліб України” „Одеський портовий елеватор” надійшов відзив (№217444/2011) щодо розгляду та подання пропозицій арбітражного керуючого від згідно з яким, боржник повідомив, що відповідно до положень Закону України „Про управління обєктами державної власності та п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 11.08.2010р. №764 „Про заходи з утворення державного підприємства „Державна продовольчо зернова корпорація України” органом, уповноваженим управляти майном боржника, є Міністерство аграрної політики та продовольства України, представник якого не був на засіданні постійно діючої комісії Державного департаменту з питань банкрутства Міністерства економіки України, яке відбулося 01.07.2011р., а тому запропонована кандидатура арбітражного керуючого , яка розглядалась на зазначеному засіданні, не може бути запропонована суду.

21.07.2011р. до господарського суду від арбітражного керуючого ОСОБА_5 відповідно до ст. 3-1 Закону (№2343-ХІІ), надійшла заява про участь у справі про банкрутство ДП ДАК „Хліб України” „Одеський портовий елеватор” та належним чином засвідчених копіях: ліцензія на право провадження діяльності арбітражного керуючого, свідоцтво Субєкта підприємницької діяльності, дипломи про освіту, трудова книжка, показники роботи у попередніх справах, кількість справ у яких бере участь арбітражний керуючий в теперішній час.

26.07.2011р. від Державного департаменту з питань банкрутства Міністерства економіки України надійшов витяг з протоколу №19 постійно діючого при Державному департаменту з питань банкрутства Комісії з підготовки пропозицій господарського суду щодо кандидатур арбітражних керуючих, відповідно до якого Комісія заслухала представника ДАК „Хліб України”, як органа уповноваженого управляти майном боржника ОСОБА_4., який висловив позицію викладену в листі від 01.07.2011р. №1-2-24/ щодо перенесення засідання на іншу дату для надання можливості запропонувати іншу кандидатуру арбітражного керуючого, мотивуючи непогодження запропонованої кандидатури арбітражного керуючого ОСОБА_5 у звязку з тим, що у органа управління відсутні відомості про нього.

26.07.2011р. від Державної акціонерної компанії „Хліб України” надійшли письмові пояснення (вх. №23332/2011) згідно з яких ДАК „Хліб України” вважає, що кандидатура розпорядника майна ДП ДАК „Хліб України” „Одеський портовий елеватор” не може бути запропонована Комісією з підготовки пропозицій господарського суду щодо кандидатур арбітражних керуючих Державного департаменту з питань банкрутства, оскільки:

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2011 р. № 346 „Про ліквідацію урядових органів”, було прийнято рішення про ліквідацію урядових органів за переліком згідно з додатком.

Відповідно до переліку урядових органів, що ліквідуються, було прийнято рішення, зокрема про ліквідацію Державного департаменту з питань банкрутства.

Відповідно до п. 32 ч. 4 Указу Президента України від 06.04.2011 р. № 395/2011, Міністерство юстиції України пропонує господарському суду кандидатури арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) для державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 25 відсотків, щодо яких порушена справа про банкрутство, та в інших передбачених законом випадках.

Таким чином, враховуючи викладене, надання пропозиції щодо призначення розпорядника майна ДП ДАК „Хліб України” „Одеський портовий елеватор” віднесено до компетенції Міністерства юстиції України, а від так запропоновані Комісією з підготовки пропозицій господарському суду щодо кандидатури арбітражних керуючих Державного департаменту з питань банкрутства кандидатури розпорядника майна ДП ДП ДАК „Хліб України” „Одеський портовий елеватор” не можуть бути розглянуті та призначені розпорядником майна боржника.

25.08.2011р. від Державного департаменту з питань банкрутства Міністерства економіки України надійшов лист (вх.29513/2011) відповідно до якого департамент на виконання ухвали суду від 26.07.2011р. повідомляє, що рішення відносно надання пропозиції господарському суду щодо кандидатури арбітражного керуючого приймається створеним Міністерством економіки України колегіальним органом, який постійно діє при Департаменті, а саме, Комісією з підготовки пропозицій господарському суду щодо кандидатур арбітражних керуючих.

Відбір кандидатур арбітражних керуючих здійснюється у відповідності до вимог Порядку, затвердженого наказом Міністерства економіки України 21.11.2008 № 715 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.12.2008 за № 1197/15888. Так, Комісія погоджує кандидатуру арбітражного керуючого виходячи з критеріїв, визначених в пункті 15 Порядку.

Так, на засіданні Комісії, що відбулося 01.07.2011, було розглянуто питання погодження кандидатури арбітражного керуючого на призначення розпорядником майна Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії „Хліб України” „Одеський портовий елеватор”. Для розгляду надійшло лише одне звернення від арбітражного керуючого ОСОБА_5 щодо власної кандидатури.

Про час і місце розгляду зазначеного питання завчасно була розміщена інформація на офіційному сайті Державного департаменту з питань банкрутства та направлена до ДАК „Хліб України” факсограма від 25.06.2011 № 216-30-20/2160 про порядок денний наступного засідання Комісії .

Під час розгляду питання щодо погодження кандидатури арбітражного керуючого на призначення розпорядником майна Дочірнього підприємства ДАК „Хліб України” був присутній уповноважений представник органу, уповноваженого управляти державним майном боржника, ОСОБА_4. Проте, на засіданні при обговоренні запропонованої кандидатури уповноваженим представником не надано жодної оцінки відповідності його діяльності критеріям Порядку та висловлено позицію, викладену в листі від 01.07.2011 № 1-2-24/860, щодо перенесення засідання на іншу дату для надання можливості запропонувати іншу кандидатуру арбітражного керуючого, мотивуючи непогодження запропонованої кандидатури арбітражного керуючого ОСОБА_5., у зв'язку з відсутністю у органа управління відомостей про нього.

На засіданні Комісії було зазначено, що з часу порушення господарським судом Одеської області справи про банкрутство Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії „Хліб України»„Одеський портовий елеватор” орган, уповноважений управляти державним майном боржника, мав час запропонувати кандидатуру арбітражного керуючого.

Ураховуючи вищевказане та відсутність додаткового часу для розгляду зазначеного питання, оскільки терміни розгляду звернень обмежені в часі датами, встановленими господарськими судами строками (ухвалою господарського суду Одеської області від 20.05.2011 зобов'язано надати погоджену кандидатуру арбітражного керуючого до 07.07.2011), Комісією не було задоволено клопотання органу, уповноваженого управляти державним майном боржника, щодо перенесення засідання Комісії.

В день проведення засідання Комісія, обговоривши кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_5., його професійні якості; наявність досвіду роботи на підприємствах державного сектору економіки (розпорядником майна ПАТ „Одеська ТЕЦ” 100%), відсутність скарг на діяльність арбітражного керуючого, відсутність інших пропозицій щодо кандидатур арбітражних керуючих, одноголосно прийняла рішення щодо погодження кандидатури арбітражного керуючого ОСОБА_5. на призначення розпорядником майна Дочірнього підприємства ДАК „Хліб України” „Одеський портовий елеватор”.

Таким чином, Комісія під час розгляду питання щодо погодження кандидатури арбітражного керуючого на призначення розпорядником майна Дочірнього підприємства ДАК „Хліб України” діяла в межах повноважень та у спосіб, визначений чинним законодавством.

Ураховуючи вищезазначене, а також той факт, що на засіданні Комісії, яке відбулося 01.07.2011, був присутній представник органу, уповноваженого управляти майном боржника, Комісія пропонує призначити погоджену у встановленому порядку кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_5. розпорядником майна Дочірнього підприємства ДАК „Хліб України” „Одеський портовий елеватор”.

Представники Заявника у судових засіданнях від 10.05.2011р., 20.05.2011р., 21.06.2011р., 07.07.2011р. заяву про визнання ДП ДАК „Хліб України” „Одеський портовий елеватор” банкрутом, підтримували і наполягли на продовжені розгляду справи про банкрутство та визнання кредитором до боржника.

Представник боржника та представник ДАК „Хліб України” у судовому засіданні від 15.09.2011р. заявили, що кандидатура розпорядника майна ДП ДАК „Хліб України” „Одеський портовий елеватор” арбітражного керуючого ОСОБА_5 без погодження з органом уповноваженого управляти державним майном або корпоративними правами держави.

Представник відділу з питань банкрутства в Одеській області у судовому засіданні від 15.09.2011р. пояснив, що кандидатура розпорядника майна ДП ДАК „Хліб України” „Одеський портовий елеватор” арбітражного керуючого ОСОБА_5 була запропонована господарському суду без порушень у відповідності до Порядку розгляду та подання пропозицій господарському суду щодо кандидатур арбітражних керуючих, затвердженого наказом Міністерства економіки України 21.11.2008р. № 715.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні наявні матеріали у справі, заслухавши представника боржника, представника ДАК „Хліб України” - органу уповноваженого управляти майном боржника, представника відділу з питань банкрутства в Одеській області, господарський суд встановив, що заява ТОВ „Трансхлібекспорт” про наявність і безспірність боргу та неплатоспроможність боржника обґрунтована й підтверджена наступними матеріалами справи:

Рішенням господарського суду Одеської області від 22.09.2010р. по справі № 15/123-10-3245 стягнуто з ДП ДАК „Хліб України” „Одеський портовий елеватор” на користь ТОВ „Трансхлібекспорт” 365200 грн. 18 коп. - основного боргу, 3679 грн.39 коп. - інфляційних витрат, 4562 грн. 50 коп. - три відсотки річних, 3652 грн. - пені, 3770 грн. 94 коп. - витрат по сплаті державного мита, 221 грн. 02 коп. - витрат на оплату послуг на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

08.10.2010р. господарським судом Одеської області видано наказ про примусове виконання рішення суду по справі № 15/123-10-3245.

Наказ про примусове виконання подано 15.10.2010р. до Другого Суворовського відділу ДВС Одеського управління юстиції.

Постановою Другого Суворовського відділу ДВС Одеського управління юстиції від 15.10. 2010р. №В 3/867 відкрито виконавче провадження по виконанню наказу суду по справі № 15/123-10-3245.

Відповідно до постанови Другого Суворовського відділу ДВС Одеського управління юстиції ВП № 22389613 від 05.11.2010р. закінчене виконавче провадження у звязку з надходженням заяви, щодо направлення виконавчого документа до ліквідаційної комісії підприємства ДП ДАК „Хліб України” „Одеський портовий елеватор” у звязку з находженням боржника в стані припинення підприємницької діяльності, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних. У звязку з чим, виконавчий документ направлено до ліквідаційної комісії для подальшого виконання.

Згідно з Законом України „Про державний бюджет України на 2011р.” мінімальна заробітна плата з 01.04.2011р. складає 960 грн. (960 х 300 = 288000 грн.).

Таким чином, заявлені безспірні кредиторські вимоги ТОВ „Трансхлібекспорт” до ДП ДАК „Хліб України” „Одеський портовий елеватор” складають 381086 грн. 03 коп., що перевищує 300 мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку.

Відповідно до ч.1 ст.11 Закону ( №2343-ХІІ), суддя, прийнявши заяву про порушення справи про банкрутство, не пізніше ніж на пятий день з дня її надходження виносить і направляє сторонам та державному органу з питань банкрутства ухвалу про порушення провадження у справі про банкрутство, в якій вказується про прийняття заяви до розгляду, про введення процедури розпорядження майном боржника, призначення розпорядника майна, дату проведення підготовчого засідання суду, яке має відбутися не пізніше ніж на тридцятий день з дня прийняття заяви про порушення справи про банкрутство, якщо інше не передбачено цим Законом, введення мораторію на задоволення вимог кредиторів.

На підставі положень ст. 1 Закону (№2343-ХІІ), кредитор - юридична або фізична особа, яка має у встановленому порядку підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника.

Згідно з п. 3 ст.6 Закону (№2343-ХІІ), справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.

Частиною 1 ст.7 Закону (№2343-ХІІ) передбачено, що заява про порушення справи про банкрутство подається боржником або кредитором у письмовій формі, підписується керівником боржника чи кредитора (іншою особою, повноваження якої визначені законодавством або установчими документами), громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності (його представником) і повинна містити, зокрема, виклад обставин, які підтверджують неплатоспроможність боржника, з зазначенням суми боргових вимог кредиторів, а також строку їх виконання, розміру неустойки (штрафів, пені), реквізитів розрахункового документа про списання коштів з банківського або кореспондентського рахунку боржника та дату його прийняття банківською установою боржника до виконання.

Відповідно до п.8 ст.7 Закону (№2343-ХІІ) до заяви кредитор зобов'язаний додати рішення суду, господарського суду, які розглядали вимоги кредитора до боржника; копію неоплаченого розрахункового документа, за яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника, з підтвердженням банківською установою боржника про прийняття цього документа до виконання із зазначенням дати прийняття, виконавчі документи (виконавчий лист, виконавчий напис нотаріуса тощо) чи інші документи, які підтверджують визнання боржником вимог кредиторів.

Відповідно до ст.1 Закону (№2343-ХІІ) безспірні грошові вимоги кредиторів вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.

Таким чином, за Законом (№2343-ХІІ) вимоги кредиторів набувають характеру безспірності, якщо вони підтверджені відповідними документами, зокрема виконавчими.

Даної правової позиції також дотримується Верховний суду України в постановах від 17.10.2006 року у справі №3/157 та від 22.05.2007 року у справі №01/5314.

Статтею першою, вказаного Закону (№2343-ХІІ) неплатоспроможність неспроможність субєкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобовязання перед кредиторами, в тому числі по заробітній платі, а також виконати зобовязання щодо сплати податків і зборів (обовязкових платежів) не інакше як через відновлення платоспроможності.

Таким чином, ініціюючим кредитором ТОВ „Трансхлібекспорт” надані докази безспірних вимог до ДП ДАК „Хліб України” „Одеський портовий елеватор” вказана заборгованість складає більше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, яка не була задоволена протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, а боржник неспроможний виконати свої грошові зобовязання перед кредитором.

Крім того, на виконання п. 5 Постанови Кабінету міністрів України від 11.08.2010р. №764 „Про заходи з утворення державного продовольчо-зернової корпорації України”, наказу ДАК „Хліб України” від 25.10.2010р. №140 „Про утворення ліквідаційної комісії та здійснення заходів з ліквідації ДП ДАК „Хліб України” „Одеський портовий елеватор” було прийнято рішення про ліквідацію боржника.

Таким чином, станом на 14.04.2011р. ДП ДАК „Хліб України” „Одеський портовий елеватор” знаходиться в стані припинення підприємницької діяльності, що підтверджується витягом Серії АЄ №005866 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.

Оголошення про припинення підприємницької діяльності ДП ДАК „Хліб України” „Одеський портовий елеватор” опубліковано в газеті “Урядовий курєр” від 10.11.2011 р. № 210.

14.12.2010р. кредитор ТОВ „Трансхлібекспорт” звернувся з претензією вимогою до ліквідаційної комісії боржника. Вказана претензія вимога головою ліквідаційної комісії визнана у повному обсязі.

Посилання боржника - ДП ДАК „Хліб України” „Одеський портовий елеватор” на ч. 2 ст. 111 ЦК України, про те, що комісія з ліквідації боржника не мала права погашати заборгованість перед заявником, являються безпідставними, а свідчить лише про те, що ліквідаційна комісія не мала наміру виплачувати заборгованість перед кредитором.

Відповідно до вимог ч.4 ст.105 ЦК України комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації , в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.

Комісія вживає усіх можливих заходів щодо виявлення кредиторів, а також письмово повідомляє їх про припинення юридичної особи.

Статтею 112 ЦК України та ст. 61 ГК України передбачений порядок розгляду претензій кредиторів, порядок розрахунків з кредиторами та черговість задоволення вимог кредиторів.

За приписами частини ч. 1 ст.111 ЦК України ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.

Згідно з вимогами ч.3 ст.110 ЦК України, якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

За змістом частини 5 статті 60 Господарського кодексу України, яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання, вбачається, що ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується, і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.

Крім того, суд зазначає, що звернення до суду із заявою про порушення справи про банкрутство боржника є правом кредитора і прийняття рішення про самоліквідацію не є перешкодою в порушенні справи про банкрутство за заявою кредитора боржника. З прийняттям рішення про ліквідацію підприємство не втрачає статусу юридичної особи і несе відповідальність по своїх зобов'язаннях та може бути суб'єктом банкрутства.

Чинне законодавство про банкрутство не містить заборони щодо порушення провадження у справі про банкрутство за заявою кредитора у випадку прийняття органами управління боржника рішення про ліквідацію та відкриття ліквідаційної процедури, а навпаки, зобов'язує голову ліквідаційної процедури боржника звернутися до суду з заявою про порушення справи про банкрутство для уникнення солідарної відповідальності по зобов'язаннях боржника у випадку встановлення недостатності майна боржника для задоволення вимог кредиторів (частина 1, 6 ст. 51 Закону (№2343-ХІІ).

(З такою правовою позицією погоджується ВГСУ у Постанові від 07.06.2006р.по справі № 5/224-Б-05. Ухвалою Судової палати у господарських справах Верховного Суду України від 23.08.2006 відмовлено у порушенні провадження з перегляду).

Заперечення боржника та власника майна ДАК „Хліб України” щодо надання пропозиції про призначення розпорядника майна ДП ДАК „Хліб України” „Одеський портовий елеватор” віднесено до компетенції Міністерства юстиції України, являється безпідставним.

Так, відповідно до листів Міністерства юстиції України від 24.05.2011р. №13.2-19/1 щодо повноважень державного органу з питань банкрутства на період до передачі відповідних функцій Міністерству юстиції України , державного департаменту з питань банкрутства Міністерства економіки України від 01.07.2011р. № 216-30-24/2239 та Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 01.08.2011р. №01-06/1037 „Щодо визначення державного органу, який здійснює функції з надання кандидатур арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів” зазначено, що до завершення реалізації заходів, необхідних для початку виконання Міністерством юстиції України функції із забезпечення реалізації повноважень державного органу з питань банкрутства, ухвали господарських судів у справах про банкрутство щодо надання кандидатур арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) для зазначених підприємств боржників та окремі ухвали суду слід надсилати до територіальних органів Державного департаменту з питань банкрутства.

Також, необґрунтованим являється клопотання боржника про погодження кандидатури розпорядника майна ДП ДАК „Хліб України” „Одеський портовий елеватор” з Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Відповідно до статуту ДП ДАК „Хліб України” „Одеський портовий елеватор”, витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців засновником та органом, уповноваженого управляти майном боржника є ДАК „Хліб України”.

Також, слід зазначити, що відповідно до п. 1 Постанови Кабінету міністрів України від 11.08.2010р. №764 „Про заходи з утворення державної продовольчо-зернової корпорації України”, повноваження з управління корпоративними правами держави щодо ДАК „Хліб України” здійснює Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Господарський суд зазначає, що Комісія з підготовки пропозицій господарському суду щодо кандидатур арбітражних керуючих Державного департаменту з питань банкрутства Міністерства України під час розгляду питання щодо погодження кандидатури арбітражного керуючого ОСОБА_5 на призначення розпорядником майна Дочірнього підприємства ДАК „Хліб України” діяла в межах повноважень та у спосіб, визначений чинним законодавством.

Разом з цим, господарський суд зазначає, що проведення підготовчого засідання суду, яке має відбутися не пізніше ніж на тридцятий день з дня прийняття заяви про порушення справи про банкрутство, господарським судом справа призначалась до розгляду у підготовчому засіданні суду на 10.05.2011р., на 20.05.2011р., на 21.06.2011р., на 07.07.2011р., на 26.07.2011р., на 15.09.2011р., а тому у ДАК „Хліб України” було достатньо часу для надання можливості запропонувати іншу кандидатуру арбітражного керуючого.

Крім того, враховуючи, що максимальний строк процедури розпорядження майном боржника не може перевищувати семи місяців (п. 67 постанови Пленуму Верховного Суду України №15 від 18 грудня 2009 року „Про судову практику в справах про банкрутство”), а відповідно до ч.7 ст. 13 Закону (№2343-ХІІ) розпорядник майна призначається на строк не більше ніж шість місяців, який спливає, господарський суд вважає за необхідне призначити розпорядником майна ДП ДАК „Хліб України” „Одеський портовий елеватор” арбітражного керуючого ОСОБА_5, ліцензія серії АВ №НОМЕР_1 від 28.05.2010р. з урахуванням його професійних якостей, наявність досвіду роботи на підприємствах державного сектору економіки, відсутність скарг на його діяльність.

Господарський суд відмовляє ініціюючому кредитору - ТОВ „Трансхлібекспорт” у клопотанні про призначення розпорядником майна ДП ДАК „Хліб України” „Одеський портовий елеватор” арбітражного керуючого - Рябця О. М. у звязку з недотриманням вимог Порядку подання пропозицій господарському суду щодо кандидатур арбітражних керуючих, затвердженого наказом Міністерства економіки України 21.11.2008 № 715 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.12.2008 за № 1197/15888.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1,2, 3-1,11,12,13 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

У Х В А Л И В :

1. Визнати Товариство з обмеженою відповідальністю „Трансхлібекспорт” (03115, м. Київ, просп. Перемоги, будинок 104, код ЄДРПОУ 36546777) кредитором Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії „Хліб України” „Одеський портовий елеватор” (65003, м. Одеса, Хлібна Гавань, 4, код ЄДРПОУ 00955176) із грошовими вимогами у сумі 381 086 грн. 03 коп.

2. Розпорядником майна Державної акціонерної компанії „Хліб України” „Одеський портовий елеватор” (65003, м. Одеса, Хлібна Гавань, 4, код ЄДРПОУ 00955176) призначити арбітражного керуючого ОСОБА_5, ліцензія серії АВ №НОМЕР_1 від 28.05.2010р.

3. Зобовязати кредитора ТОВ „Трансхлібекспорт”, у десятиденний строк за його рахунок подати до офіційного друкованого органу Верховної Ради чи Кабінету Міністрів (газети “Голос України” чи “Урядовий курєр”) оголошення про порушення справи про банкрутство Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії „Хліб України” „Одеський портовий елеватор” з метою виявлення всіх кредиторів та можливих санаторів.

В газетному оголошенні повинні обовязково міститися реквізити, зазначені в ст. 11 Закону

України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Подати до господарського суду примірник газети з надрукованими оголошеннями .

4. З дня винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство рішення про ліквідацію юридичної особи боржника може прийматись виключно у порядку, визначеному Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

5. Розпоряднику майна скласти реєстр майнових вимог кредиторів та подати до суду не пізніше двох місяців та десяти днів після дати проведення підготовчого засідання суду, а саме не пізніше 29.11.2011 р.

6. Попереднє засідання суду має відбутися не пізніше трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду, а саме не пізніше 19.12.2011 р.

7. Скликання перших загальних зборів кредиторів має відбутися не пізніше трьох місяців і десяти днів після дати проведення підготовчого засідання суду, а саме, не пізніше 29.12.2011 р.

8. Засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника, чи про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи припинення провадження у справі про банкрутство, яке має відбутися не пізніше шести місяців після дати проведення підготовчого засідання суду, а саме не пізніше 19.03.2012 р.

9. Відмовити ТОВ „Трансхлібекспорт” у клопотанні про призначення розпорядником майна ДП ДАК „Хліб України” „Одеський портовий елеватор” арбітражного керуючого - Рябця О. М.

10. Копію ухвали надіслати: кредитору, боржнику, Державній акціонерній компанії „Хліб України”, Державний департамент з питань банкрутства Міністерства економіки України, Відділ з питань банкрутства в Одеській області, розпоряднику майна - арбітражному керуючому ОСОБА_5

Повний текст ухвали складено та підписано 19.09.2011р.

Суддя </підпис/ >Зеленов Г.М.

Про банкрутство

Підлягає оскарженю документи зі справ про банкрутство

<Довідник >