Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №10.1
ПОСТАНОВА
Іменем України
05 жовтня 2011 року Справа № 2а-7470/11/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Захарової О.В.
при секретарі: Білоконі Д.І.
за участю:
представника позивача:ОСОБА_1 (довіреність від 29.09.2011)
представник відповідача:не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м.Алчевську Луганської області до Приватного підприємства фірми «Вікторія плюс» про стягнення недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в розмірі 4742,96 грн., -
ВСТАНОВИВ:
29 серпня 2011 року позивач управління Пенсійного фонду України в м.Алчевську Луганської області звернувся до суду з позовом до Приватного підприємства фірми «Вікторія плюс» про стягнення недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в розмірі 4742,96 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що Приватне підприємство фірма «Вікторія плюс» зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України в м.Алчевську Луганської області як платник страхових внесків. Відповідач не здійснив своєчасно перерахування єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в сумі 4742,96 грн. до Пенсійного фонду України в строк, передбачений ст. 9 Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування». Сума боргу відповідача є заборгованістю зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, яка утворилася за період з 20.04.2011 по 05.07.2011 рік і складає 4742,96 грн., що підтверджується карткою особового рахунку платника та вимогою про сплату боргу.
У звязку з чим позивач просив стягнути з відповідача недоїмку зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в розмірі 4742,96 грн.
У судовому засіданні представник позивача уточнив позовні вимоги, надавши суду письмову заяву, суду пояснив, що за відповідачем рахується заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за період з березня 2011 року по травень 2011 року (включно) і складає 4742,96 грн. Просив суд стягнути з відповідача заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в сумі 4742,96 грн. за період з березня 2011 року по травень 2011 року (включно).
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином.
03 жовтня 2011 року на адресу суду повернувся конверт з позначкою пошти (відмова від отримання).
Відповідно до ч. 11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
З огляду на вищезазначене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів. Правом подати суду заперечення проти позову та докази на підтвердження своїх доводів не скористався.
Суд вважав можливим розглядати справу без участі представника відповідача, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Постановою Правління пенсійного фонду України N8-2 від 30.04.2002 затверджено Положення про управління Пенсійного фонду (далі - Постанова № 8-2).
Згідно із Положенням № 8-2, управління Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах є органами Фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - регіональні управління), що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду.
Як зазначено в п.1 ч.1 ст.3 КАС України справа адміністративного суду публічно-правовий спір у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.
Пенсійний фонд України та його органи, у розумінні пункту 7 частини першої статті 3 КАС України, є суб'єктами владних повноважень, а спори за участю цих органів є публічно правовими ,оскільки виникають за участю суб'єкта владних повноважень, що реалізує у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції, та відповідають визначенню “адміністративної справи ”.
Відповідач Приватне підприємство фірма «Вікторія плюс», і.к. 24179423, зареєстроване в якості юридичної особи виконавчим комітетом Алчевської міської ради Луганської області 22.03.1996, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію (а.с.6).
Відповідно Довідки №291 Приватне підприємство фірма «Вікторія плюс» внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с. 5).
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначаються Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування ” від 08.07.2010 №2464 (далі ЗУ №2464) , який набрав чинності 01 січня 2011 року.
Відповідно до ч.3 розділу VIII Прикінцеві та перехідні положення ЗУ №2464 з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.
Перереєстрація платників страхових внесків та застрахованих осіб не здійснюється. Пенсійний фонд спільно з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та Державною податковою адміністрацією України проводить звірення платників страхових внесків у порядку, встановленому Пенсійним фондом спільно з Державною податковою адміністрацією України за погодженням з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Згідно заяви про реєстрацію від 28.03.1996 відповідач як платник страхових внесків відповідач зареєстрований в управлінні Пенсійного фонду України в м.Алчевську Луганської області (а.с. 7) та вважається платником єдиного внеску.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 1 ЗУ №2464 єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
У відповідності до п. 1. ч. 1. ст. 4 Закону №2464-VI платниками єдиного внеску є: роботодавці підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.6 вищезазначеного Закону платники єдиного внеску зобовязані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Пунктом 1 ч.1 ст.7 Закону України №2464 передбачено, що єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами
Згідно ч. 5 вищезазначеної статті єдиний внесок нараховується на суми, зазначені в частинах першій і другій цієї статті, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.
Згідно ч. 8 ст. 9 Закону №2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Частиною 12 вищезазначеної статті передбачено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).
Відповідно до Закону №2464-VI суми єдиного внеску своєчасно несплачені платником у строки,визначені ст. 9 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю недоїмкою зі сплати єдиного внеску.
В порушення вищезазначених норм відповідач не сплачує єдиний внесок, у звязку з чим за період з березня 2011 року по травень 2011 року (включно) утворилась заборгованість у сумі 4742,96 грн., в тому числі нарахування єдиного внеску 36,80% - 4320,32 грн., утримання з найманих працівників 3,6% - 422,64 грн., що підтверджується розрахунком заборгованості, складеним управлінням ПФУ в м.Алчевську Луганської області (а.с. 8) та звітами відповідача до управління Пенсійного фонду України в м.Алчевську Луганської області (а.с. 9-17).
Згідно ч. 4 ст. 25 Закону №2464-VI територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
У звязку з несвоєчасною сплатою відповідачем єдиного внеску, на підставі ч. 4 ст. 25 Закону №2464-VI, 05 липня 2011 року управлінням Пенсійного фонду України в м.Алчевську Луганської області була винесена вимога №Ю-75У про сплату боргу на загальну суму 7861,84 грн. (а.с. 18).
Вимога №Ю-75У про сплату боргу від 05.07.2011 відповідачем отримана 09.07.2011, що підтверджується підписом директора ОСОБА_2 у корінці вимоги (а.с. 18), у встановленому законом порядку вимога не оскаржувалась та є чинною на час розгляду даної справи.
Відповідно до абз.6-7 ч.4 ст.25 ЗУ №2464 платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
До теперішнього часу сума заборгованості в розмірі 4742,96 грн. відповідачем не сплачена.
Враховуючи, що позовні вимоги документально обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, відповідають чинному законодавству, суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито” від 21.01.1993 та при поданні заяви не сплачував судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 105,112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в м.Алчевську Луганської області до Приватного підприємства фірми «Вікторія плюс» про стягнення недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в розмірі 4742,96 грн., задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства фірми «Вікторія плюс» (94213, Луганська область, м.Алчевськ, вул. Леніна, 51, і.к. 24179423) на користь управління Пенсійного фонду України в м.Алчевську Луганської області (94204, Луганська область, м.Алчевськ, вул. Ленінградська, 43, і.к. 21792347) недоїмку зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в розмірі 4742,96 грн. (чотири тисячі сімсот сорок дві гривні 96 копійок), з яких: 4320,32 грн. (чотири тисячі триста двадцять гривень 32 копійки) на розрахунковий рахунок №37196005001205 в ГУДК в Луганській області, МФО 804013, та 422,64 грн. (чотириста двадцять дві гривні 64 копійки) на р/р №37196083001205 в ГУДК в Луганській області, МФО 804013.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови складено та підписано 10 жовтня 2011 року.
СуддяО.В. Захарова