Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Харків
04.10.2011 р. №2а-11227/11/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Мар'єнко Л.М.
розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Спеціалізової державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Харкові до Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Пранк" про стягнення коштів за податковим боргом, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Спеціалізова державна податкова інспекція по роботі з великими платниками податків у місті Харкові, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Пранк", в якому просить суд стягнути з відповідача, а саме з його відкритих рахунків у банках - ПАТ "КБ "Хрещатик" №26009001057552, ПАТ "ВТБ Банк" №26007010059595 кошти у розмірі 1256,31 грн. з податку на додану вартість в рахунок погашення податкового боргу ТОВ фірма "Пранк".
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що ТОВ "Пранк" перебуває на обліку в Спеціалізованій державній податковій інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Харкові. Відповідач має узгоджену суму податкового боргу у розмірі 1256,31 грн. (247,10 грн. - з ПДВ, 1007,31 грн. - комунальний податок, 1,00 грн. - з податку з доходів фізичних осіб). На теперішній час сума податкового боргу відповідачем не сплачена.
Від представника позивача - Ламанової Т.В. надійшла письмова заява з проханням слухати справу без участі представника позивача.
Відповідач у судове засідання не зявився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлявся судовими повістками з поштовими повідомленнями, які направлялися за офіційним місцем знаходженням. Відповідно до ст.35 КАС України відповідач є належно повідомленим про дату, час та місце судового засідання. Відповідач відзив на позов не надав, правом участі в судовому засіданні не скористався.
На підставі ч.4 ст.128 КАС України, справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, враховуючи повторне неприбуття у судове засідання представника відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.
Судом розглянуто справу у письмовому провадженні у відповідності до ч.6 ст.128 КАС України, оскільки відсутні перешкоди для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, і прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, та відсутні потреби заслухати свідка чи експерта.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст.41 КАС України.
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд встановив наступне.
Судом встановлено, що відповідач - ТОВ фірма "Пранк" зареєстрований виконавчим комітетом Харківської міської ради, 06.12.2004 року, про що зроблено запис в журналі обліку реєстраційних справ №14801200000004422.
ТОВ фірма "Пранк" взято на облік до Спеціалізової державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Харкові, що підтверджується матеріалами справи.
Ідентифікаційний код ТОВ фірма "Пранк": 23468734, місцезнаходження відповідача просп.Гагаріна, 60, кв.2, м.Харків, 61140, згідно довідки з ЄДРПОУ (а.с.10).
Відповідачем було подано до СДПІ по роботі з ВПП у м.Харкові податкову декларацію вх.№9005771127 від 20.12.2010 року з визначеною сумою в розмірі 5604, 00 грн., що належить до сплати в бюджет у якості узгодженої суми податкового зобовязання по сплаті ПДВ, яке відповідно до п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" є узгодженим з дня подачі декларації. Таким чином, граничним терміном сплати зобовязання у розмірі 5604,00 грн. по податковій декларації з ПДВ (в контексті звітного періоду, за який рахується заборгованість) - 30.12.2010 року.
Згідно розрахунку заборгованості відповідачем по зазначеній декларації сплачено 5526,90 грн., залишок сплати - 77,10 грн.
Таким чином, повністю сплата узгодженого податкового зобовязання у граничний термін не відбулась, відповідно, зазначена сума набула статусу податкового боргу.
Фахівцями Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Харкові, було проведено ряд перевірок, а саме: здійснена позапланова невиїна документальна перевірка ТОВ фірми «Пранк»з питання неподання в установлений законом строк податкової декларації з ПДВ за січень 2011 року. Складений акт від 18.03.2011 року №683/48-021/23468734, на підставі якого винесено податкове повідомлення-рішення №0000140848 від 05.04.2011 року на суму 170,00 грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення було надіслане ТОВ фірмі «Пранк»05.04.2011 року листом з повідомленням про вручення який повернуто 14.04.2011 р. з відміткою про неможливість вручення. Зазначене податкове повідомлення-рішення відповідачем не було оскаржене, граничний термін сплати сплив 24.04.2011 року. Оскільки сплати ТОВ фірмою «Пранк»узгодженого зобовязання у визначений строк не відбулось, відповідно, зазначена сума набула статусу податкового боргу.
Також, здійснена невиїзна документальна перевірка ТОВ фірми «Пранк»з питання неподання розрахунку комунального податку за 4 квартал 2010 року, за результатами якої складений акт від 11.04.2011 року №961/48-021/23468734, на підставі висновків якого винесено податкове повідомлення-рішення №0000230848 від 29.04.2011 року на суму 1020,00 грн. Зазначене рішення надіслано відповідачу 29.04.2011 року листом з повідомленням про вручення який повернуто 07.05.2011 року з відміткою поштового відділення про неможливість вручення. Податкове повідомлення-рішення №0000230848 від 29.04.2011 року на суму 1020,00 грн. відповідачем оскаржено не було, термін сплати сплив 17.05.2011 року, відповідачем погашено частково зазначена сума в розмірі 12,79 грн., згідно розрахунку заборгованості, таким чином, зазначена сума - 1007,21 грн. набула статусу податкового боргу.
11.05.2011 року здійснена невиїзна документальна перевірка ТОВ фірми «Пранк»з питання неподання до СДПІ по роботі з ВПП у м.Харкові податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб за лютий 2011 року. За результатами вказаної перевірки складений акт від 11.05.2011 року №1317/48-021/23468734, на підставі якого винесено податкове повідомлення-рішення №0000410848 від 17.06.2011 року на суму 1,00 грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення надіслано відповідачу 20.06.2011 року листом з повідомленням про вручення який повернуто 27.06.2011 року з відміткою про неможливість вручення. Термін сплати за вказаним податковим повідомленням-рішенням сплив 07.07.2011 року, відповідно, зазначена сума набула статусу податкового боргу.
Також, за висновками акту від 11.05.2011 року №1318/48-021/23468734 про результати невиїзної документальної перевірки ТОВ фірми "Пранк" з питання неподання податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб за січень 2011 року, за висновками якого винесено податкове повідомлення-рішення №0000400848 від 17.06.2011 року на суму 1,00 грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення надіслано відповідачу 20.06.2011 року листом з повідомленням про вручення який повернуто 27.06.2011 року з відміткою про неможливість вручення. Термін сплати також сплив 07.07.2011 року, відповідно, зазначена сума набула статусу податкового боргу.
Враховуючи, що податковий борг виник на момент дії Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» суд розглядає справу враховуючи вимоги даного Закону.
Згідно з п.п.4.1.1 п.4.1 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.00 р., платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації.
Згідно з п.п.5.3.1 п.5.3. ст.5 закону №2181-ІІІ від 21.12.2000 р., платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.
Згідно ч.1 п.57.3 ст.57 ПК України - у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Пунктом 58.3 ст.58 ПК України встановлено, що податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.
У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Пунктом 59.1 ст.59 ПК України - у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Позивачем надіслана вимога на адресу відповідача №1/3 від 11.01.2011 року листом з поштовим повідомленням, який отримано підприємством 14.01.2011 року, однак сума податкового боргу відповідачем сплачена не була.
Виходячи з викладеного вище, ТОФ фірма «Пранк», з урахуванням переплат, має податковий борг перед бюджетом у розмірі 1256,31 грн. (247,10 грн. - з податку на додану вартість, 1007,21 грн. - з комунального податку та 2,00 грн. з податку з доходів фізичних осіб), що виник внаслідок несплати підприємством узгоджених податкових зобовязань.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", Завданнями органів державної податкової служби є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі); внесення у встановленому порядку пропозицій щодо вдосконалення податкового законодавства; прийняття у випадках, передбачених законом, нормативно-правових актів і методичних рекомендацій з питань оподаткування; формування та ведення Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та Єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб; надання податкових консультацій; запобігання злочинам та іншим правопорушенням, віднесеним законом до компетенції податкової міліції, їх розкриття, припинення, розслідування та провадження у справах про адміністративні правопорушення.
Згідно з ст.10 вказаного закону - Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції виконують такі функції: 1) здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів; 2) забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів; 3) контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; 4) здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю документа, що підтверджує державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців відповідно до закону, за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів; 5) ведуть облік векселів, що видаються суб'єктами підприємницької діяльності при здійсненні операцій з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах та щомісяця подають інформацію про це місцевим органам державної статистики; здійснюють контроль за погашенням векселів; видають суб'єктам підприємницької діяльності дозволи на відстрочення оплати (погашення) векселів із зазначених операцій; 6) забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; 7) аналізують причини і оцінюють дані про факти порушень податкового законодавства; 8) проводять перевірки фактів приховування і заниження сум податків та зборів (обов'язкових платежів) у порядку, встановленому цим Законом та іншими законами України; 9) за дорученням спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю проводять перевірки своєчасності подання та достовірності документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, інших платежів в порядку, встановленому законом; 10) передають відповідним правоохоронним органам матеріали за фактами правопорушень, за які передбачено кримінальну відповідальність, якщо їх розслідування не належить до компетенції податкової міліції; 11) подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна; звертаються до суду в інших випадках, передбачених законом; 111) подають до судів позови про застосування санкцій, пов'язаних із забороною організації і проведення азартних ігор на території України; 12) проводять роботу, пов'язану з виявленням, обліком, оцінкою та реалізацією у встановленому законом порядку, безхазяйного майна, майна, що перейшло за правом успадкування до держави, скарбів і конфіскованого майна; 13) контролюють дотримання виконавчими комітетами сільських і селищних рад порядку прийняття і обліку податків, інших платежів від платників податків, своєчасність і повноту перерахування цих сум до бюджету; 14) розглядають звернення громадян, підприємств, установ і організацій з питань оподаткування та, в межах своїх повноважень, з питань валютного контролю, а також скарги на дії посадових осіб державних податкових інспекцій в порядку, встановленому законом, здійснюють апеляційні процедури узгодження податкових зобов'язань; 15) подають відповідним фінансовим органам та органам Державного казначейства України звіт про надходження податків, інших платежів; 16) здійснюють контроль за наявністю марок акцизного збору на пляшках (упаковках) алкогольних напоїв і на пачках (упаковках) тютюнових виробів під час їх транспортування, зберігання і реалізації; 161) здійснюють контроль за дотриманням суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють роздрібну торгівлю тютюновими виробами, максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів;17) надавати відповіді на запити платника податків із додержанням вимог, встановлених Податковим кодексом України та іншими законами України; 18) виконують функції, передбачені пунктом 17 статті 8, а також інші функції, пов'язані із здійсненням відповідними підрозділами податкової міліції повноважень, передбачених статтею 21 цього Закону; 19) при отриманні органом податкової міліції інформації у випадках, встановлених законом, приймають рішення про проведення позачергової податкової перевірки платника податку без його попереднього попередження, якщо органом податкової міліції отримано інформацію про ухилення такого платника від оподаткування.
Згідно п.п.20.1.18, п.п.20.1.28 п.20.1 ст.20 ПК України - органи державної податкової служби мають право: звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини; застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Згідно п.95.1 ст.95 ПК України - орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктом 95.3 ст.95 ПК України встановлено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
На підставі викладеного вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факту погашення заборгованості у розмірі 1256,31 грн., суд дійшов висновку про законність та обґрунтованість позовних вимог, через що позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Відповідно ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 2, 8-14, 41, 51, 94, 128, 160-163, 167, 186 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Спеціалізової державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Харкові до Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Пранк" про стягнення коштів за податковим боргом задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю фірми "Пранк" (пр.Гагаріна, 167/1, м.Харків, 61124, код 23468734) з рахунків у банках - ПАТ "КБ "Хрещатик" №26009001057552, ПАТ "ВТБ Банк" №26007010059595 кошти в рахунок погашення податкового боргу в розмірі 1256.31 грн. (одна тисяча двісті п'ятдесят шість гривень 31 копійка).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Л.М. Мар'єнко