Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
26 вересня 2011 року Справа № 2а-8027/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Кисельової Є.О.,
при секретарі: Гришиній О.Ю.,
в присутності сторін:
представник позивача: ОСОБА_1 (довіреність №1 від 04.01.2011)
представник відповідача: не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Луганська справу за адміністративним позовом Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції в Луганській області до Комунального підприємства "Жилсервіс №9" про стягнення суми податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
12 вересня 2011 року Стахановська об'єднана державна податкова інспекція в Луганській області звернулась до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства "Жилсервіс №9" про стягнення суми податкового боргу.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається, що комунальне підприємство «Жилсервіс №9» не сплатило до бюджету узгоджену суму податкового боргу по податку на додану вартість, податку на прибуток, податку на землю у сумі 7040, 59 грн., а саме: по податку на додану вартість в розмірі 5727, 83 грн., в тому числі за основним платежем 4472 грн., пеня 1255, 63 грн.; з податку на прибуток в розмірі 76, 00 грн.; з податку на землю в розмірі 1236, 96 грн., втому числі за основним платежем 1215, 00 грн., пеня 21, 30 грн. Зазначений податковий борг виник у зв'язку з несплатою боржником суми податкових зобов'язань визначених платником податків самостійно у податкових деклараціях. У відповідності до п.п.6.2.1 п. 6.2 т. 6 Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181(що діяв на момент направлення вимоги) було направлено першу податкову вимогу №1/251 від 23.08.2011 яку було вручено 03.09.2007 особисто під підпис головному бухгалтеру КП Кунцовій Т.В., а також другу податкову вимогу №2/35 від 04.02.2008 яку було вручено 25.02.2008 особисто під підпис також головному бухгалтеру Кунцовій Т.В.
Згідно п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. На підставі викладеного позивач просить стягнути з коммунального підприємства «Жилсервіс №9» суму податкового боргу у розмірі 7040, 59 грн. шляхом стягнення коштів з рахунків банків, що його обслуговують.
У судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені вимоги в повному обсязі та просив задовольнити позов.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Представник відповідача не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлявся належним ичном. Відповідно до статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважається, що відповідач належним чином був повідомлений про розгляд справи. Тому суд вважає можливим вирішення справи на підставі наявних в ній доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Судом встановлено, що відповідач Комунальне підприємство «Жилсервіс №9» зареєстровано в якості юридичної особи Виконавчим комітетом Стахановської міської ріди Луганської області 23.06.2005 р. (арк. справи 7).
Судом встановлено, що за комунальним підприємством «Жилсервіс №9» виник податковий борг по податку на додану вартість, з податку на прибуток та земельного податку на загальну суму 7040, 59 грн., , в тому числі за основним платежем 5763, 66 грн. пеня 1276, 93 грн. (а.с.5).
Зазначений податковий борг виник у зв'язку з несплатою боржником суми податкових зобов'язань самостійно визначених платником у декларації з податку на додану вартість №9000266884 від 14.02.2011, якою визначено суму податкового зобов'язання в розмірі 705, 00 грн.; у декларації з податку на додану вартість №9001029104 від 16.03.2011, якою визначено суму податкового зобов'язання в розмірі 561, 00 грн.; у декларіції з податку на додану вартість №9001993229 від 16.04.2011, якою визначено суму податкового зобов'язання в розмірі 594, 00 грн.; у декларації з податку на додану вартість №9003313368 від 18.05.2011, якою визначено суму податкового зобов'язання в розмірі 420, 00 грн.; у декларації з податку на додану вартість №9003916918 від 16.06.2011, якою визначено суму податкового зобов'язання в розмірі 836, 00 грн.; у декларації з податку на додану вартість №9004858947 від 18.07.2011, якою визначено суму податкового зобов'язання в розмірі 1356, 00 грн.; у декларації з податку на прибуток №27470 від 05.05.2011, якою визначено суму податкового зобов'язання в розмірі 7, 00 грн.; у декларації з податку на прибуток №35658 від 27.07.2011, якою визначено суму податкового зобов'язання в розмірі 69, 00 грн.(а.с.9-27). Також сума податкової заборгованості з податку на прибуток, з податку на додану вартість та з податку на землю підтверджується розшифровкою заборгованості до бюджету по КП «Жилсервіс №9» станом на 29.08.2011.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.
У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України:
- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);
- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);
- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).
Згідно із статтею 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).
Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).
Згідно із пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Платник податків відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Платник податку у відповідності із пунктом 203.2 статті 203 Податкового кодексу України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Як вбачається із матеріалів справи, в порушення вимог пункту 57.1 статті 57 та пункту 203.2 статті 203 Податкового кодексу України Комунальне підприємство «Жилсервіс №9» протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку самостійно суму податкового зобов'язання, зазначену у поданих ним податкових деклараціях, не сплатило, внаслідок чого за платником податків утворився податковий борг.
Відповідно до пункту 129. 1 ст. 129 Податкового кодексу України пеня нараховується після закінчення встановлених цим кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
У судовому засіданні судом встановлено, що сума пені нарахована податковим органом відповідно до вимог ст. 129 складає 1276, 93 грн. та підтверджується розшифровкою заборгованості до бюджету по КП «Жилсервіс №9».(а.с.5).
У відповідності із статтею 6 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, (який був чинним до 01.01.2011) Стахановської об'єднаною державною податковою інспекцією в Луганській області було винесено першу податкову вимогу від 23 серпня 2007 року № 1/251 з повідомленням про податковий борг в сумі 702, 33 грн. та другу податкову вимогу від 04 лютого 2008 року № 2/35 з повідомленням про податковий борг в сумі 3681, 35 грн. Зазначені вимоги були отримані головним бухгалтером КП «Жилсервіс №9»: перша податкова вимога №1/251 від 23 серпня 2007 року 03.09.2007 , друга податкова вимога №2/35 від 04 лютого 2008 року 25.02.2008. (а.с. 29-30).
У державному реєстрі обтяжень рухомого майна 06 червня 2007 року внесено запис про реєстрацію податкової застави КП «Жилсервіс №9» . (а.с. 28).
З матеріалів справи вбачається, що позивачем вживалися передбачені законодавством заходи щодо погашення податкового боргу про те, вони не призвели до повного погашення відповідачем податкового боргу.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).
Приймаючи до уваги те, що Комунальне підприємство «Жилсервіс №9» станом на дату розгляду та вирішення позову у добровільному порядку податковий борг з податку на додану вартість, з податку на землю та по податку на прибуток підприємства в сумі 7040, 59 грн. не сплатило, вимоги податкового органу про стягнення зазначених коштів за податковим боргом з рахунків обслуговуючих такого платника, суд визнає обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 16, 20, 57, 87, 95, 102 Податкового кодексу України, статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 158-163, 167, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції в Луганській області до Комунального підприємства "Жилсервіс №9" про стягнення суми податкового боргу задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства "Жилсервіс №9"(код ЄДРПОУ 31349006, місцезнаходження вул. Полярна, 75, м. Стаханов, Луганська область 94000) суму податкового боргу в розмірі 7040, 59 грн. (сім тисяч сорок гривень 59 коп.) шляхом стягнення коштів з разунків у банках обслугоуючих боржника.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 30 вересня 2011 року.
СуддяЄ.О. Кисельова