Постанова № 18615242, 13.09.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.09.2011
Номер справи
2а-143/11/1270
Номер документу
18615242
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

13 вересня 2011 року Справа № 2а-143/11/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді:Захарової О.В.,

при секретарі:Білоконі Д.І.,

за участю:

представника позивача:ОСОБА_1 (довіреність від 19.08.2011),

представника відповідача:ОСОБА_2 (довіреність від 26.01.2011),

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в м.Первомайську Луганської області до Дочірнього підприємства «Первомайське авторемонтне підприємство Публічного акціонерного товариства «Луганськбудтранс» про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

05 січня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в м.Первомайську Луганської області до Дочірнього Первомайського ремонтного підприємства ЗАТ «Луганськбудтранс» про стягнення на користь держави податкового боргу по податку на додану вартість в сумі 38189,27 грн., який виник за період з 22.04.2010 по 15.12.2010 та податкового боргу по податку на землю в сумі 27496,01 грн., який виник за період з 30.04.2010 по 15.12.2010.

Позивач у судовому засіданні неодноразово уточнював позовні вимоги, зменшивши суму позову, остаточно просив суд стягнути податковий борг в сумі 15270,67 грн., який складається з податку на землю в розмірі 15228,48 грн., в тому числі за розрахунком №154 від 23.01.2009 на суму 7660,96 грн., за розрахунком №354 від 25.01.2010 на суму 6025,03 грн., рішення-повідомлення №0000951500 від 22.04.2010 в сумі 1542,49 грн. та пені в сумі 42,19 грн.

Уточнені позовні вимоги позивач підтримав у повному обсязі, суду пояснив, що на виконання судового рішення Луганського окружного адміністративного суду від 11.03.2011 за позовом Дочірнього Первомайського ремонтного підприємства ЗАТ «Луганськбудтранс» до Державної податкової інспекції в м.Первомайську Луганської області, що залишено без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 31.05.2011, яким визнано незаконними дії ДПІ в м.Первомайську Луганської області щодо розподілу та спрямування на погашення податкового боргу з податку на додану вартість за період з квітня 2010 року по грудень 2010 року та земельного податку за 2009-2010 роки в порядку календарної черговості та зобов'язано сплачені позивачем суми зарахувати відповідно призначенню платежу, ДПІ в м.Первомайську здійснено зарахування сплачених позивачем сум з податку на додану вартість за період з квітня 2010 року по грудень 2010 року та земельного податку за 2009-2010 роки згідно призначенню платежу. В результаті цього, податковий борг по податку на додану вартість за період з 22.04.2010 по 15.12.2010 відсутній, а податковий борг по податку на землю після здійснення зарахування сплачених сум згідно призначенню платежу за період з 30.04.2010 по 15.12.2010 залишається у сумі 15270,67 грн., в тому числі за розрахунком №154 від 23.01.2009 на суму 7660,96 грн., за розрахунком №354 від 25.01.2010 на суму 6025,03 грн., рішення-повідомлення №0000951500 від 22.04.2010 в сумі 1542,49 грн. та пені в сумі 42,19 грн. Позивач просив суд стягнути суму податкового боргу з земельного податку в розмірі 15 270,67 грн.

Відповідач у судовому засіданні позов визнав частково, про що надав суду письмову заяву, суду пояснив, що сума податкового боргу з податку на землю за розрахунком №154 від 23.01.2009 на суму 7660,96 грн., сума визначена у повідомленні - рішенні №0000951500 від 22.04.2010 в розмірі 1542,49 грн. та пені в сумі 42,19 грн. визнаються повністю. Сума податкового боргу з земельного податку за розрахунком №354 від 25.01.2010 на суму 6025,03 грн. визнається частково у сумі 4428,80 грн. у зв'язку із тим, що позивачем не виконано судове рішення Луганського окружного адміністративного суду від 11.03.2011, що залишено без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 31.05.2011, яким визнано незаконними дії ДПІ в м.Первомайську Луганської області щодо розподілу та спрямування на погашення податкового боргу позивача з земельного податку за 2009-2010 роки в порядку календарної черговості та зобов'язано сплачені позивачем суми зарахувати відповідно призначенню платежу, в тому числі згідно судового рішення позивач був зобов'язаний зарахувати згідно призначення платежу сплачену позивачем суму з податку на землю за платіжним дорученням №100149010 від 31.03.2010 на суму 1600 грн. згідно призначення платежу. Однак як свідчить розрахунок податкового боргу з податку на землю, позивачем не здійснено зарахування сплаченої суми згідно призначенню платежу за платіжним дорученням №100149010 від 31.03.2010 на суму 1600 грн., та ці кошти податковим органом спрямовано в рахунок погашення податкового боргу за штрафною санкцією. В цій частині позивач просив відмовити у задоволенні позову.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи та надані суду докази, суд прийшов до наступного.

01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та Закон України «Про систему оподаткування» втратили чинність.

Проте, у звязку з тим, що правовідносини виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, в даному випадку слід застосовувати норми Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та Закону України «Про систему оподаткування», які були чинні на момент виникнення даних правовідносин.

Згідно з п.1.3. ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.

Згідно з п.п.5.1. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Відповідно до п.п.5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України №2181 податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п.п.4.2 та 4.3 ст.4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених п.п.5.2.2 цього пункту.

Згідно з п.п.5.4.1 п.5.4. ст.5 Закону України №2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у встановлений термін, визнається сумою податкового боргу.

Статтею 16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Нарахування пені розпочинається:

а) при самостійному нарахуванні суми податкового зобовязання платником податків від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобовязання, визначеного цим Законом;

б) при нарахуванні суми податкового зобовязання контролюючими органами від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобовязання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону.

Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також напрями використання коштів, що надійшли від плати за землю, відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також, пільги з земельного податку визначені Законом України «Про плату за землю».

Відповідно до вимог ч. 1 статті 17 Закону України «Про плату за землю» податкове зобовязання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

У судовому засіданні встановлено, що Дочірнє підприємство Первомайський завод по виготовленню спеціалізованого пересувального потягу ЗАТ «Луганськбудтранс» зареєстроване виконавчим комітетом Первомайської міської ради Луганської області 23.11.1999 №1388120 0000 000350 (а.с. 53).

Відповідачем змінено найменування юридичної особи з Дочірнього підприємства Первомайський завод по виготовленню спеціалізованого пересувального потягу ЗАТ «Луганськбудтранс» на Дочірнє підприємство «Первомайське авторемонтне підприємство Публічного акціонерного товариства «Луганськбудтранс» (а.с. 154).

Ухвалою суду від 29.08.2011 замінено первинного позивача - Дочірнє підприємство Первомайський завод по виготовленню спеціалізованого пересувального потягу ЗАТ «Луганськбудтранс» на належного - Дочірнє підприємство «Первомайське авторемонтне підприємство Публічного акціонерного товариства «Луганськбудтранс».

Судом встановлено, що відповідач перебуває на обліку в ДПІ у м. Первомайську Луганської області з 23.11.1999 (а.с. 10).

Сума податкового зобовязання визначена платником у податкових розрахунках земельного податку №154 від 23.01.2009 на суму 17002,17 грн.(а.с. 40) та №354 від 25.01.2010 на суму 18010,07 грн. (а.с. 41).

Штрафні (фінансові) санкції за несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобовязання визначені ДПІ у м. Первомайську Луганської області податковим повідомленням рішенням від 22.04.2010 №0000951500 (а.с.35).

Розмір пені, нарахованої за несвоєчасну сплату податку становить 42,19 грн.

В рахунок сплати земельного податку відповідачем були сплачені платіжними квитанціями та дорученнями наступні суми: №33 від 18.02.2009 на суму 1340,00 грн., №101 від 27.05.2009 на суму 1420,00 грн., №168 від 28.07.2009 на суму 350,00 грн., №211 від 28.08.2009 на суму 350,00 грн., №246 від 30.10.2009 на суму 1416,85 грн., №64.140676 від 29.12.2009 на суму 1000,00 грн., №64.145871 від 26.02.2010 на суму 1416,00 грн., №100149010 від 31.03.2010 на суму 1600,00 грн., №64.149858 від 12.04.2010 на суму 1000,00 грн., №64.151876 від 30.04.2010 на суму 501,00 грн., №64.154188 від 26.05.2010 на суму 500,00 грн., №64.155070 від 07.06.2010 на суму 980,00 грн., №64.160683 від 30.07.2010 на суму 1500,00 грн., №64.163454 від 31.08.2010 на суму 1500,84 грн., №64.166009 від 29.09.2010 на суму 1500,84 грн., №64.168816 від 29.10.2010 на суму 1500,84 грн., №64.171541 від 30.11.2010 на суму 1500,84 грн., №419 від 29.12.2010 на суму 1500,84 грн.

ДПІ в м.Первомайську Луганської області було здійснено перерозподіл сплачених сум в рахунок погашення минулої заборгованості.

Такі дії податкового органу були оскаржені відповідачем у судовому порядку.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 11 березня 2011 року позов Дочірнього підприємства «Первомайський завод по ремонту та виготовленню спеціалізованого пресувального потягу» Відкритого акціонерного товариства «Луганськбудтранс» до Державної податкової інспекції в м. Первомайську Луганської області про визнання дій незаконними, зобовязання вчинити певні дії задоволено повністю (а.с. 132-135).

Визнано незаконними дії ДПІ в м. Первомайську Луганської області щодо розподілу та спрямування на погашення податкового боргу з податку на додану вартість за період з квітня 2010 року по грудень 2010 року та земельного податку за 2009-2010 роки в порядку календарної черговості його виникнення за такими платіжними дорученнями та квитанціями, а саме стосовно земельного податку квитанції та платіжні доручення №33 від 18.02.2009 на суму 1340,00 грн., №101 від 27.05.2009 на суму 1420,00 грн., №168 від 28.07.2009 на суму 350,00 грн., №211 від 28.08.2009 на суму 350,00 грн., №246 від 30.10.2009 на суму 1416,85 грн., №64.140676 від 29.12.2009 на суму 1000,00 грн., № 64.145871 від 26.02.2010 на суму 1416,00 грн., №100149010 від 31.03.2010 на суму 1600,00 грн., №64.149858 від 12.04.2010 на суму 1000,00 грн., №64.151876 від 30.04.2010 на суму 501,00 грн., №64.154188 від 26.05.2010 на суму 500,00 грн., №64.155070 від 07.06.2010 на суму 980,00 грн., №64.160683 від 30.07.2010 на суму 1500,00 грн., №64.163454 від 31.08.2010 на суму 1500,84 грн., №64.166009 від 29.09.2010 на суму 1500,84 грн., №64.168816 від 29.10.2010 на суму 1500,84 грн., №64.171541 від 30.11.2010 на суму 1500,84 грн., №419 від 29.12.2010 на суму 1500,84 грн. та зобовязано ДПІ в м. Первомайську Луганської області суми сплачені зазначеними платіжними дорученнями та квитанціями зарахувати відповідно призначенню платежу та внести відповідні зміни до картки особового рахунку дочірнього підприємства «Первомайський завод по ремонту та виготовленню спеціалізованого пресувального потягу відкритого акціонерного товариства «Луганськбудтранс».

Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 31.05.2011 постанова Луганського окружного адміністративного суду від 11 березня 2011 року залишена без змін (а.с. 129-131).

Статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обовязковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України. Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.

Таким чином, судове рішення у адміністративній справі за позовом Дочірнього підприємства «Первомайський завод по ремонту та виготовленню спеціалізованого пресувального потягу» Відкритого акціонерного товариства «Луганськбудтранс» до Державної податкової інспекції в м. Первомайську Луганської області про визнання дій незаконними, зобовязання вчинити певні дії, є таким, що набрало законної сили та підлягає виконанню.

На виконання судового рішення, ДПІ в м.Первомайську Луганської області здійснено зарахування сплачених позивачем сум з земельного податку відповідно призначенню платежу.

Згідно із розрахунком суми податкового боргу за відповідачем після зарахування усіх платежів, рахується податковий борг з земельного податку, який складається з податку на землю в розмірі 15228,48 грн., в тому числі за розрахунком №154 від 23.01.2009 на суму 7660,96 грн., за розрахунком №354 від 25.01.2010 на суму 6025,03 грн., за рішенням-повідомленням №0000951500 від 22.04.2010 в сумі 1542,49 грн. та пені в сумі 42,19 грн.

Згідно зворотного боку облікової картки платника податку сума податкового боргу за відповідачем рахується податковий борг у зазначеній сумі.

Однак, як вбачається з розрахунку податкового боргу від 12.09.2011 №2955/24-017 сплачена позивачем сума з податку на землю за платіжним дорученням №100149010 від 31.03.2010 на суму 1600 грн. зарахована в рахунок суми податкового боргу, що залишилась непогашеною за штрафною санкцією (22-6795 1594,89 грн. та зараховано плата пені 5,11 грн.)

Як вже було зазначено, судовим рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 11.03.2011, що залишено без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 31.05.2011, ДПІ в м.Первомайську Луганської області було зобовязано здійснити зарахування сум сплачених позивачем, у тому числі платіжним дорученням №100149010 від 31.03.2010 на суму 1600 грн. відповідно призначенню платежу, а саме в рахунок погашення земельного податку.

Тому позивач повинен був зарахувати суму сплачену відповідачем платіжним дорученням №100149010 від 31.03.2010 в розмірі 1600 грн. в рахунок погашення земельного податку, а не в рахунок погашення минулої заборгованості із штрафної санкції.

Таким чином, суд вважає встановленим, що за відповідачем дійсно існує податковий борг, однак у сумі 13670,67 грн. (15270,67 грн. (сума податкового боргу, заявлена до стягнення позивачем) 1600 грн. (сплачена відповідачем в рахунок погашення земельного податку).

Відповідно до п. п. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, що набрав чинності з 01.01.2011, податкове зобовязання сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.

Відповідно до п. п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг це сума грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання.

П. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України визначено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобовязання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно з п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

П. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 06.12.2000 №2181-ІІІ (надалі Закон №2181), який діяв до 01.01.2011, є спеціальним законом з питань оподаткування та встановлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами.

Відповідно до п.п. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону №2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Згідно з п.п. 6.2.3. п. 6.2 ст. 6 Закону №2181 податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобовязання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обовязок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

П.п. 6.2.4 вказаної статті визначено, що податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення.

У відповідності до вимог п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181 органом державної податкової служби на адресу відповідача було вручено податкову вимогу від 06.10.2008 №2/86 (а.с. 12).

Відповідачем визнається податковий борг за розрахунком №154 від 23.01.2009 у сумі 7660,96 грн., за розрахунком №354 від 25.01.2010 у сумі 4428,80 грн., сума податкового повідомлення - рішення №0000951500 від 22.04.2010 в розмірі 1542,49 грн. та пені в сумі 42,19 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового засідання, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Дії відповідача з визнання адміністративного позову не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси, тому суд приймає часткове визнання адміністративного позову відповідачем .

За таких підстав, суд дійшов висновку про часткове задоволення адміністративного позову та стягнення з відповідача суми податкового боргу в загальній сумі 13670,67 грн.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 6, 7, 17, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції в м.Первомайську Луганської області до Дочірнього підприємства «Первомайське авторемонтне підприємство Публічного акціонерного товариства «Луганськбудтранс» про стягнення податкового боргу, - задовольнити частково.

Стягнути з Дочірнього підприємства «Первомайське авторемонтне підприємство» Публічного акціонерного товариства «Луганськбудтранс» (і.к. 01236242) на користь держави податковий борг з податку на землю у розмірі 13 670,67 грн. (тринадцять тисяч шістсот сімдесят гривень 67 копійок), перерахувавши його на р/р 33212811700054, отримувач: УДК в м. Первомайську, код 13050100, ОКПО 24053509, МФО 804013.

В решті позовних вимог відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Постанову у повному обсязі складено та підписано 16 вересня 2011 року.

Суддя О.В. Захарова