Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №10.1
ПОСТАНОВА
Іменем України
26 вересня 2011 року Справа № 2а-8107/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Кисельової Є.О..
при секретарі: Гришиній О.Ю.
за участю представників сторін
від позивача: ОСОБА_1 (довіреність від 12.09.2011 №4194/01-06)
від відповідача: ОСОБА_2 (довіреність від 26.09.2011 №266)
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного Фонду України в Слов'яносербському районі Луганської області до Державного підприємства «Дослідне господарство «Агроспілка» Луганського інституту агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування у розмірі 83692, 73 грн.,
В С Т А Н О В И В :
13 вересня 2011 року Управління Пенсійного Фонду України в Слов'яносербському районі Луганської області до Державного підприємства «Дослідне господарство «Агроспілка» Луганського інституту агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування у розмірі 83692, 73 грн., в якому зазначив, що в порушення вимог Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування” відповідач не сплачує єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, у зв'язку з чим за червень липень 2011 року утворилась заборгованість у сумі 83692, 73 грн.
Відповідно до вимог Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування” платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суму недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.
У разі якщо згоди з органом Пенсійного фонду не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти робочих днів з дня надходження рішення відповідного органу Пенсійного фонду або оскаржити вимогу до органу Пенсійного фонду вищого рівня чи в судовому порядку.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
У випадках, зазначених в абз.6 ч. 4 ст. 25 ЗУ №2464-VI, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Управлінням Пенсійного фонду України в Слов'яносербському районі Луганської області відповідно до положень закону було надіслано позивачу вимоги про сплату недоїмки: вимога про сплату боргу №Ю 57 на суму 56573, 42 грн.(загальна сума боргу платника станом на 01 липня 2011 року) та вимога про сплату боргу №Ю 60 на суму 105766, 14 грн. (загальна сума боргу платника станом на 01 серпня 2011 року).
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеному у позові та просив задовольнити позов повністю, стягнувши з державного підприємства «Дослідне господарство «Агроспілка» Луганського інституту агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України» несплачені суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 83692, 73 грн.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнала в повному обсязі, про що надала письмову заяву. Також надала письмову заяву про відстрочку сплати позовних вимог Управління Пенсійного фонду України в Слов'яносербському районі, щодо несплаченої суми єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та просила задовольнити зазначену заяву. В обґрунтування заяви відповідач посилався на скрутне фінансове становище підприємства, на підтвердження чого додав до заяви копію балансу на 30.06.2011, відповідно до якого мається кредиторська заборгованість у сумі 2095 тис. грн.. та відповідно до строки 530 Ф-1 балансу поточні зобов'язання усього за розділом ІV Ф-1 балансу 2657 тис. грн..
Представник позивача щодо встановлення порядку виконання рішення суду шляхом надання відстрочки сплати позовних вимог Управління Пенсійного фонду України в Слов'яносербському районі, щодо несплаченої суми єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування заперечувала та просила відмовити в задоволенні заявленого клопотання.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Судом встановлено, що Державне підприємство «Дослідне господарство «Агроспілка» Луганського інституту агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України» 23.10.2006 зареєстровано Слов'яносербською районною державною адміністрацією Луганської області. 27.12.2010 змінено найменування юридичної особи відповідача, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи Серії АОО №479202. (а.с.21). Також Державне підприємство «Дослідне господарство «Агроспілка» Луганського інституту агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України» є платником єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування. (а.с.11).
Згідно з п. 3 розділу VIII Прикінцеві та перехідні положення Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування”від 08.07.2010 року № 2464-VI, з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування вважаються платниками єдиного внеску.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування” платники єдиного внеску зобовязані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Пунктом 4 ч. 2 ст. 6 зазначеного Закону встановлено, що платник єдиного внеску зобовязаний, зокрема, подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообовязкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.
Згідно п. 8 ст. 9 цього Закону платники єдиного внеску зобовязані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом для відповідача є календарний місяць.
Згідно з пп. 8.2 п. 8 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року №21-1, органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки у випадку, зокрема, якщо страхувальник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати страхових внесків. Вимога формується на підставі даних особових рахунків платників на всю суму боргу.
Відповідно до вимог абз. 6 та 7 ч. 4 ст. 25 названого Закону у разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десятиробочих днівзднянадходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки. У випадках, зазначених вабзацішостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до судуз позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулюванняспорів,передбачені законом, не застосовуються.
За відповідачем утворилась заборгованість по єдиному внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за червень липень 2011 року на загальну суму 83 692, 73 грн., що карткою особового рахунку платника єдиного внеску та розрахунком ціни позову. (а.с. 9-15).
У відповідності з ч. 4 ст. 25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування” позивачем на адресу відповідача були направлені вимоги від 06 липня 2011 року №Ю 51, від 08 серпня 2011 року №Ю - 60. Зазначені вимоги були отримані відповідачем вимога від 06 липня 2011 року №Ю 51 12.07.2011, вимога від 08 серпня 2011 року №Ю 60 11.08.2011, про що свідчить особистий підпис уповноваженої особи відповідача в повідомленнях про вручення поштового відправлення.(а.с. 18-20)
Відповідач в установленому порядку вимоги не оскаржував та не узгодив з органами Пенсійного фонду суму заборгованості.
Оскільки до теперішнього часу відповідач заборгованість не сплатив, суд вважає за необхідне стягнути з Державного підприємства «Дослідне господарство «Агроспілка» Луганського інституту агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України» заборгованість з єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування в розмірі 83692, 73 грн.
Таким чином, позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджені наданими суду доказами, а тому підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Дії відповідача при визнанні адміністративного позову не суперечать закону і не порушують чиї - небудь права, свободи або інтереси, тому визнання позову приймається судом.
Відносно питання щодо встановлення порядку виконання рішення суду шляхом надання відстрочення сплати позовних вимог Управління Пенсійного фонду України в Слов'яносербському районі про стягнення суми заборгованості з єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 83692, 73 грн., суд прийшов до наступного.
Згідно зі статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Відповідно до пункту 10 постанови Пленуму Верховного Суду України від 26 грудня 2003 року № 14 “Про практику розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернення учасників виконавчого провадження” при вирішенні заяв державного виконавця чи сторони про відстрочку чи розстрочку виконання рішення суду потрібно мати на увазі, що відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України - їх задоволення можливе лише у виняткових випадках, які суд визначає виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо).
Підставою для відстрочення чи розстрочення виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим та всі ці обставини повинні бути доведені особою яка подала таку заяву .
Відповідачем суду не надано жодних доказів наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Крім того, при вирішенні даної заяви, суд вважає за необхідне зазначити, що відповідачем повинно також бути зазначено економічне обґрунтування, яке свідчить про можливість погашення зазначеного боргу внаслідок застосування режиму відстрочення та розстрочення, протягом якого відбудуться зміни політики управління чи збуту. У даному випадку такі події відповідачем не зазначені.
Посилання на тяжке фінансове становище, як на підставу для розстрочення виконання судового рішення, судом до уваги не беруться, оскільки, на думку суду, не є винятковою обставиною у розумінні статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.
З огляду на вищезазначене суд вважає заяву відповідача про встановлення порядку виконання постанови суду шляхом надання відстрочення сплати позовних вимог Управління Пенсійного фонду України в Слов'яносербському районі про стягнення суми заборгованості з єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 83692, 73 грн. таким, що не підлягає задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ
Адміністративний позов Управління Пенсійного Фонду України в Слов'яносербському районі Луганської області до Державного підприємства «Дослідне господарство «Агроспілка» Луганського інституту агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування у розмірі 83692, 73 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Державного підприємства «Дослідне господарство «Агроспілка» Луганського інституту агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України» (код ЄДРПОУ 34201917, місцезнаходження: 93733 Луганська область, сел.. Металіст, Слов'яносербський район, вул..Октябрська, 14) заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 83692, 73 грн. (вісімдесят три тисячі шістсот дев'яносто дві гривні 73 коп.).
Заяву Державного підприємства «Дослідне господарство «Агроспілка» Луганського інституту агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України» про встановлення порядку виконання постанови суду шляхом надання відстрочення сплати позовних вимог Управління Пенсійного фонду України в Слов'яносербському районі про стягнення суми заборгованості з єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 83692, 73 грн. залишити без задоволення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено та підписано 30 вересня 2011 року.
СуддяЄ.О. Кисельова