Постанова № 18614844, 22.09.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.09.2011
Номер справи
2а-7931/11/1270
Номер документу
18614844
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №5.1.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

22 вересня 2011 року Справа № 2а-7931/11/1270 < Текст >

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - суддіГорпенюк О.А

при секретарі Марковій О.О.

за участю сторін:

представника позивача: ОСОБА_1 (дов. 01.06.2011 № 01-1055/1)

представник відповідача: не зявився,

представник третьої особи: не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов ДВАТ ШАХТА «БІЛОРІЧЕНСЬКА» ДП ДХК «ЛУГАНСЬКВУГІЛЛЯ» до Державного реєстратора Лутугинської районної державної адміністрації Луганської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача, - Міністерство енергетики та вугільної промисловості України про визнання дій незаконними та зобовязання здійснити державну реєстрацію, -

ВСТАНОВИВ:

08 вересня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ДВАТ ШАХТА «БІЛОРІЧЕНСЬКА» ДП ДХК «ЛУГАНСЬКВУГІЛЛЯ» до Державного реєстратора Лутугинської районної державної адміністрації Луганської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача, - Міністерство енергетики та вугільної промисловості України про визнання дій незаконними та зобовязання здійснити державну реєстрацію.

Позивач надав уточнення до адміністративного позову, яке обґрунтував наступним.

19 листопада 2010 року позачерговими загальними зборами акціонерів ДВАТ ШАХТА «БІЛОРІЧЕНСЬКА» ДП ДХК «ЛУГАНСЬКВУГІЛЛЯ» було прийнято рішення про реорганізацію, шляхом його перетворення у ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ШАХТА «БІЛОРІЧЕНСЬКА».

Рішення було прийнято повноважними зборами акціонерів, у розумінні т. 41 Закону України «Про акціонерні товариства», та до сьогодні ніким не оскаржене.

22 липня 2011 року було проведено загальні збори учасників новоствореного Товариства, на яких було прийнято рішення про його створення та затверджено Статут. Відповідно до Статуту учасниками Товариства стали ті самі акціонери, які володіли корпоративними правами у статутному капіталі позивача, а саме Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, як правонаступник Міністерства вугільної промисловості України та компанія нерезидент МАГЕЛЛАН (НЗ) ЛІМІТЕД.

Представник учасника, визначений загальними зборами учасників Товариства, звернувся до державного реєстратора Лутугинської районної державної адміністрації Луганської області для проведення державної реєстрації новоствореного Товариства.

Відповідач розглянув пакет документів, прийняв рішення про залишення документів без розгляду з наступних підстав: документи подані особою, що не має на це повноважень та на підставі ст. 87 ЦПК України.

Позивач вважає, що такі дії відповідача не відповідають нормам чинного законодавства, та просить визнати дії відповідача незаконними та зобовязати відповідача здійснити державну реєстрацію створеного у процесі реорганізації ТОВ «ШАХТА «БІЛОРІЧЕНСЬКА».

Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав пояснення аналогічні викладеним в позовній заяві та уточненні до адміністративного позову.

Відповідач в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надав заяву про розгляд справи за його відсутністю та заперечення, яке обґрунтував наступним.

07.09.2011 до державного реєстратора надійшли документи для державної реєстрації новоствореної юридичної особи шляхом перетворення ДВАТ шахта «Білоріченська» ДП ДХК «Луганськвугілля» в ТОВ «ШАХТА «Білоріченська», для чого надало пакет документів.

Згідно ст. 24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців», якщо документи для проведення державної реєстрації юридичної особи подаються особою, уповноваженою засновником (засновниками) юридичної особи, державному реєстратору додатково предявляється її паспорт та документ, що засвідчує її повноваження.

Документ, що посвідчував повноваження особи, що подала документи для реєстрації до державного реєстратора, був підписаний одним засновником юридичної особи, а не від усіх засновників зазначених в Статуті Товариства.

Згідно п. 11 ст. 24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» документи для реєстрації юридичної особи були залишені без розгляду.

Підставою для залишення документів без розгляду поданих документів для проведення реєстраційної дії «Державна реєстрація юридичної особи шляхом перетворення» ТОВ «ШАХТА «БІЛОРІЧЕНСЬКА» є порушенням вищезазначених статей та порядку створення юридичної особи.

Третя особа в судове засідання не прибула, про дату, час та місце судового розгляду повідомлена належним чином, причини неявки суду не відомі.

Суд заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи зобовязані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

У відповідності з Конституцією України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій, чи бездіяльності органів державної влади, місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

У відповідності зі ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах про оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень слід перевіряти, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законами України, з виконанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія), з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно п. 2 ст. 71 КАСУ в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень, обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно ст. 7 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» № 755-IV від 15.05.2003 року спеціально уповноваженим органом з питань державної реєстрації є центральний орган виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері підприємництва. Спеціально уповноважений орган з питань державної реєстрації:

- здійснює державний нагляд за дотриманням законодавства у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;

- узагальнює практику застосування нормативно-правових актів з питань державної реєстрації та розробляє проекти нормативно-правових актів у цій сфері;

- затверджує нормативно-правові акти щодо формування та ведення Єдиного державного реєстру;

- забезпечує формування та ведення Єдиного державного реєстру;

- затверджує порядок подання та обігу електронних документів державному реєстратору;

Стаття 8 Закону України № 755-IV закріплює вимоги до документів, які відповідно до вимог цього Закону подаються (надсилаються рекомендованим листом або електронним документом) державному реєстратору.

Відповідно до частини 1 статті 24 Закону України № 755-IV для проведення державної реєстрації юридичної особи засновник (засновники) або уповноважена ними особа повинні особисто подати державному реєстратору (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення або в разі подання електронних документів подати опис, що містить відомості про надіслані електронні документи, в електронній формі) такі документи:

- заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації юридичної особи;

примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи у випадках, передбачених законом;

- два примірники установчих документів (у разі подання електронних документів - один примірник);

- документ, що засвідчує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичної особи. У разі подання електронних документів для проведення державної реєстрації юридичної особи підтвердженням внесення плати за проведення державної реєстрації юридичної особи є примірник електронного розрахункового документа, засвідченого електронним цифровим підписом;

- інформацію з документами, що підтверджують структуру власності засновників - юридичних осіб, яка дає змогу встановити фізичних осіб - власників істотної участі цих юридичних осіб.

Якщо документи для проведення державної реєстрації юридичної особи подаються особою, уповноваженою засновником (засновниками) юридичної особи, то згідно частини 9 ст. 24 Закону України № 755-IV державному реєстратору додатково пред'являється її паспорт та надається документ, що засвідчує її повноваження.

Державний реєстратор зобов'язаний залишити без розгляду документи, які подані для проведення державної реєстрації юридичної особи, на підставі ч. 11 Закону України № 755-IV якщо:

- документи подані за неналежним місцем проведення державної реєстрації;

- документи не відповідають вимогам, які встановлені частинами першою, другою, четвертою - сьомою статті 8 та частиною п'ятою статті 10 цього Закону;

- до державного реєстратора надійшло рішення суду щодо заборони у проведенні реєстраційних дій;

- документи подані не в повному обсязі.

- документи подано особою, яка не має на це повноважень.

З матеріалів справи вбачається наступне.

В Законі України «Про господарські товариства» (ст. 43) закріплено, що повідомлення про проведення загальних зборів акціонерів друкується в місцевій пресі за місцезнаходженням акціонерного товариства і в одному із офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України чи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку із зазначенням часу і місця проведення зборів та порядку денного.

В статті 41 Закону України «Про господарські товариства» зазначено, що загальні збори визнаються правомочними, якщо в них беруть участь акціонери, що мають відповідно до статуту товариства більш як 60 відсотків голосів.

20 вересня 2010 року та 24 вересня 2010 року повідомлення про проведення позачергових загальних зборів ДВАТ Шахта «БІЛОРІЧЕНСЬКА» ДП Холдингова компанія «Луганськвугілля» та порядок денний були опубліковані в газетах «Бюлетень. Цінні папери України» № 174 (а.с. 71 - 72) та «Трудова слава» (а.с. 67 70), відповідно.

Згідно протоколу від 19 листопада 2010 року № 1/2010 позачергових загальних зборів акціонерів ДВАТ ШАХТА «БІЛОРІЧЕНСЬКА» ДП Державна Холдингова компанія «Луганськвугілля» для участі в загальних зборах зареєструвався акціонер MAGELLAN (NZ) LIMITED, що тотожно 74,173 % від загальної їх кількості, загальні збори є правомочними (а.с. 11 19). Одним з питань на зборах є припинення ДВАТ ШАХТА «БІЛОРІЧЕНСЬКА» ДП ДХК «ЛУГАНСЬКВУГІЛЛЯ» в процесі реорганізації, шляхом перетворення в ТОВ ШАХТА «БІЛОРІЧЕНСЬКА».

Згідно протоколу від 22.07.2011 № 1/2011 загальних зборів учасників ТОВ ШАХТА «БІЛОРІЧЕНСЬКА» для участі в загальних зборах зареєструвався акціонер MAGELLAN (NZ) LIMITED, що тотожно 74,173 % від загальної їх кількості, загальні збори є правомочними (а.с. 20 -23).

Про проведення загальних зборів учасників Міністерство енергетики та вугільної промисловості України повідомлялося рекомендованим листом, про що свідчить фіскальний чек та опис внутрішнього вкладення (а.с. 24 25).

Згідно протоколу від 22.07.2011 № 1/2011 прийнято рішення доручити ОСОБА_1 (ід. код НОМЕР_1) здійснити державну реєстрацію новоствореного ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ШАХТА «БІЛОРІЧЕНСЬКА», у всіх державних органах, передбачених чинним законодавством України, для чого наділити її повноваженнями підписувати та отримувати будь які документи від імені ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ШАХТА «БІЛОРІЧЕНСЬКА». (а.с. 23)

На виконання цього рішення на імя ОСОБА_1 була видана довіреність від 25.07.2011 на здійснення державної реєстрації новоствореного ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ШАХТА «БІЛОРІЧЕНСЬКА». (а.с 50)

Згідно Статуту ТОВ «ШАХТА «БІЛОРІЧЕНСЬКА» (а.с. 27 36) учасниками товариства є: юридична особа нерезидент МАГЕЛЛАН (НЗ) ЛТД (частка учасника в статутному капіталі складає 74,173 %) та Міністерство енергетики та вугільної промисловості України (частка учасника в статутному капіталі складає 25,827 %).

Юридична особа - МАГЕЛЛАН (НЗ) ЛТД надала повноваження ОСОБА_3 (ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії НОМЕР_2, виданий 23.26.2004, строк дії 23.06.2014) згідно довіреності від 19.01.2011 (а.с. 46 49), підписаної директором МАГЕЛЛАН (НЗ) ЛТД Агнес Юанем та засвідченої нотаріусом ОСОБА_2, Сейшельські острови, строк дії довіреності до 01.03.2012, (перекладач ОСОБА_4., засвідчено переклад приватним нотаріусом Донецького міського нотаріального округу ОСОБА_6 25.07.2011, р. № 1620) на керівництво компанією, в тому числі (з) … «передавати повноваження, викладені в цьому документі, іншій особі, особам та/або юридичним особам та відкликати такі делегування». (а.с 48)

На правомочних загальних зборах ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ШАХТА «БІЛОРІЧЕНСЬКА» 22.07.2011 було прийнято рішення доручити ОСОБА_1 здійснити державну реєстрацію новоствореного ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ШАХТА «БІЛОРІЧЕНСЬКА».

На підставі довіреності від 19.01.2011 ОСОБА_3 від імені юридичної особи МАГЕЛЛАН (НЗ) ЛТД, як учасник ТОВ «ШАХТА «БІЛОРІЧЕНСЬКА», надав довіреність ОСОБА_1 (паспорт серії НОМЕР_3, виданий Краснолиманським МВ УМВС України в Донецькій області 12.03.1996), згідно якої уповноважує її здійснити державну реєстрацію новоствореного ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ШАХТА «БІЛОРІЧЕНСЬКА». Строк дії довіреності до 25 липня 2012 року.

Довіреність підписана ОСОБА_3, засвідчена печаткою МАГЕЛЛАН (НЗ) ЛІМІТЕД 25.07.2011 в м. Донецьку.

Доказів відкликання довіреності від 25.07.2011 на ОСОБА_1 в судовому засіданні не надано.

07.09.2011 позивач, в особі ОСОБА_1, звернувся до відповідача з питанням щодо реєстрації ТОВ «ШАХТА «БІЛОРІЧЕНСЬКА», надавши пакет документів, згідно опису від 07.09.2011 (а.с. 7)

Повідомленням від 07.09.2011 № 4 (а.с. 8) відповідач залишив документи, подані позивачем для проведення реєстраційної дії «Державна реєстрація юридичної особи шляхом перетворення» залишив без розгляду на підставі:

1.Документи подані особою, що не має на це повноважень.

2. На підставі ст. 87 ЦКУ.

Згідно стаття 8 Закону України № 755-IV встановлені наступні вимоги до документів, які подаються державному реєстратору:

1. Документи, які відповідно до вимог цього Закону подаються (надсилаються рекомендованим листом або електронним документом) державному реєстратору, повинні бути викладені державною мовою.

2. Реєстраційна картка заповнюється машинодруком або від руки друкованими літерами. Якщо документи надсилаються державному реєстратору рекомендованим листом, справжність підпису заявника на реєстраційній картці (заяві, повідомленні) повинна бути нотаріально засвідчена.

Підпис особи, уповноваженої діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), на реєстраційній картці та заяві про втрату (заміну) документів повинен бути засвідчений відповідною посадовою особою в установленому порядку.

3. Установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи повинні містити відомості, передбачені законом. Відповідальність за відповідність установчих документів законодавству несуть засновники (учасники) юридичної особи.

4. Статути банків, установчі документи інших юридичних осіб, які відповідно до закону підлягають погодженню Національним банком України, іншими органами державної влади, подаються з відміткою про їх погодження відповідно Національним банком України, іншими органами державної влади.

5. Установчі документи юридичної особи, а також зміни до них, викладаються письмово, прошиваються, пронумеровуються та підписуються засновниками (учасниками) або уповноваженими особами, якщо законом не встановлено інший порядок їх затвердження. У випадках, які передбачені законом, установчі документи повинні бути погоджені з відповідними органами державної влади.

Внесення змін до установчих документів юридичної особи оформляється окремим додатком або викладенням установчих документів у новій редакції. На титульній сторінці додатка до установчих документів юридичної особи робиться відмітка про те, що зазначені документи є невід'ємною частиною відповідних установчих документів.

6. Документ про підтвердження реєстрації іноземної юридичної особи в країні її місцезнаходження повинен бути легалізований у встановленому порядку.

7. Вимоги щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу встановлюються спеціально уповноваженим органом з питань державної реєстрації.

8. Електронні документи, подані для проведення державної реєстрації у випадках, передбачених цим Законом, оформляються згідно з вимогами законодавства у сфері електронних документів та електронного документообігу, а також електронного цифрового підпису.

9. З документів, поданих для проведення державної реєстрації на паперових носіях державним реєстратором, обов'язково виготовляється електронна копія шляхом сканування.

10. У разі подання електронних документів у випадках, передбачених цим Законом, реєстраційна картка та документи, крім документів, що засвідчують повноваження уповноваженої особи, засвідчуються електронним цифровим підписом заявника.

11. Електронний документ вважається одержаним державним реєстратором з часу надходження заявникові повідомлення в електронній формі про одержання такого електронного документа державним реєстратором. Державний реєстратор автоматично після отримання від заявника електронного документа надсилає йому електронний документ з підтвердженням факту одержання електронного документа.

В статті 24 Закону України № 755-IV вказаний вичерпний перелік підстав для залишення без розгляду документів, які подані для проведення державної реєстрації юридичної особи, а саме:

- документи подані за неналежним місцем проведення державної реєстрації;

- документи не відповідають вимогам, які встановлені частинами першою, другою, четвертою - сьомою статті 8 та частиною п'ятою статті 10 цього Закону;

- до державного реєстратора надійшло рішення суду щодо заборони у проведенні реєстраційних дій;

- документи подані не в повному обсязі.

- документи подано особою, яка не має на це повноважень.

Посилання відповідача на ст. 87 ЦК України, як підставу для залишення без розгляду документів, які подані для проведення державної реєстрації юридичної особи, суд вважає незаконним, так як це не передбачено законодавством, а саме Законом України № 755-IV, який статтею 24 встановив вичерпний підстав для залишення без розгляду вищезазначених документів.

Посилання відповідача в своєму запереченні на адміністративний позов, що Статут ТОВ «ШАХТА «БІЛОРІЧЕНСЬКА» не відповідає вимогам законодавства, суд вважає необґрунтованим, так як згідно ч. 3 ст. 8 Закону України № 755-IV відповідальність за відповідність установчих документів законодавству несуть засновники (учасники) юридичної особи.

Згідно ст. 6 Закону України № 755-IV державний реєстратор проводить державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; проводить резервування найменувань юридичних осіб; передає органам державної статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України повідомлення та відомості з реєстраційних карток про вчинення реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, у тому числі щодо створення або ліквідації відокремлених підрозділів юридичних осіб; формує, веде та забезпечує зберігання реєстраційних справ; оформлює та видає виписки, довідки з Єдиного державного реєстру; проводить державну реєстрацію змін до установчих документів юридичних осіб та державну реєстрацію зміни імені або місця проживання фізичних осіб - підприємців; проводить державну реєстрацію припинення юридичних осіб та державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичними особами - підприємцями; звертається до суду із заявою про зміну мети установи у встановленому законом порядку; здійснює оформлення, видачу та засвідчення юридичним особам дублікатів оригіналів їх установчих документів та змін до них; вносить до Єдиного державного реєстру відомості про державну реєстрацію особи на підставі рішення суду; здійснює облік одержаного ним від заявника електронного документа та направляє заявнику підтвердження факту одержання електронного документа, проводить необхідні реєстраційні дії у випадках, передбачених цим Законом, та надсилає заявнику відповідний документ у вигляді електронного документа і на паперовому носії.

Згідно ст. 237 ЦК України представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобовязана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє. Не є представником особа, яка хоч і діє в чужих інтересах, але від власного імені, а також особа, уповноважена на ведення переговорів щодо можливих у майбутньому правочинів. Представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства.

Статтею 238 ЦК України закріплено, що представник може бути уповноважений на вчинення лише тих правочинів, право на вчинення яких має особа, яку він представляє. Представник не може вчиняти правочин, який відповідно до його змісту може бути вчинений лише особисто тією особою, яку він представляє. Представник не може вчиняти правочин від імені особи, яку він представляє, у своїх інтересах або в інтересах іншої особи, представником якої він одночасно є, за винятком комерційного представництва, а також щодо інших осіб, встановлених законом.

Відповідно до вимог статті 239 ЦК України правочин, вчинений представником, створює, змінює, припиняє цивільні права та обовязки особи, яку він представляє.

Цивільним Кодексом України визначено, що форма довіреності повинна відповідати формі, в якій відповідно до закону має вчинятися правочин. А ст. 246 ЦК України зазначає, що довіреність від імені юридичної особи видається її органом або іншою особою, уповноваженою на це її установчими документами, та скріплюється печаткою цієї юридичної особи.

Представництво за довіреністю припиняється відповідно до ст. 248 ЦК України у разі:

1) закінчення строку довіреності;

2) скасування довіреності особою, яка її видала;

3) відмови представника від вчинення дій, що були визначені довіреністю;

4) припинення юридичної особи, яка видала довіреність;

5) припинення юридичної особи, якій видана довіреність;

6) смерті особи, яка видала довіреність, оголошення її померлою, визнання її недієздатною або безвісно відсутньою, обмеження її цивільної дієздатності.

У разі смерті особи, яка видала довіреність, представник зберігає своє повноваження за довіреністю для ведення невідкладних справ або таких дій, невиконання яких може призвести до виникнення збитків;

7) смерті особи, якій видана довіреність, оголошення її померлою, визнання її недієздатною або безвісно відсутньою, обмеження її цивільної дієздатності.

З припиненням представництва за довіреністю втрачає чинність передоручення. У разі припинення представництва за довіреністю представник зобовязаний негайно повернути довіреність.

Також в Цивільному Кодексі України зазначені умови та порядок скасування довіреності (ст.248). Особа, яка видала довіреність, за винятком безвідкличної довіреності, може в будь-який час скасувати довіреність або передоручення. Відмова від цього права є нікчемною. Особа, яка видала довіреність і згодом скасувала її, повинна негайно повідомити про це представника, а також відомих їй третіх осіб, для представництва перед якими була видана довіреність. Права та обовязки щодо третіх осіб, що виникли внаслідок вчинення правочину представником до того, як він довідався або міг довідатися про скасування довіреності, зберігають чинність для особи, яка видала довіреність, та її правонаступників. Це правило не застосовується, якщо третя особа знала або могла знати, що дія довіреності припинилася.

З системного аналізу зазначених норм вбачається, що довіреності від 25.07.2011 на ОСОБА_1 відповідає вимогам діючого законодавства по формі, змісту та обсягу повноважень, наданих їй.

З урахуванням того, що під час судового розгляду справи до суду не надані докази скасування, відкликання довіреності, невідповідності її по змісту, формі тощо, суд прийшов до висновку, що до відповідача з документами для проведення державної реєстрації юридичної особи, - ТОВ «ШАХТА «БІЛОРІЧЕНСЬКА», звернулася уповноважена особа - ОСОБА_1 згідно довіреності від 25.07.2011.

Також суд зазначає, що припинення ДВАТ ШАХТА «БІЛОРІЧЕНСЬКА» ДП ДХК «ЛУГАНСЬКВУГІЛЛЯ» в процесі реорганізації, шляхом перетворення в ТОВ ШАХТА «БІЛОРІЧЕНСЬКА» згідно Закону України «Про господарські товариства» є зміною форми власності товариства, а не створення нової юридичної особи.

Дослідивши матеріали справи та проаналізувавши діюче законодавство, суд прийшов до висновку, що у відповідача не було законних підстав для залишення документів, які були подані позивачем 07 вересня 2011 року для проведення державної реєстрації юридичної особи - ТОВ «ШАХТА «БІЛОРІЧЕНСЬКА», без розгляду, позов є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Також суд при вирішенні питання про зобовязання відповідача здійснити державну реєстрацію створеного у процесі реорганізації ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ШАХТА «БІЛОРІЧЕНСЬКА», звертає увагу на те, що відповідно до ч. 5 ст. 24 Закону України № 755-IV строк державної реєстрації юридичної особи не повинен перевищувати три робочих дні з дати надходження документів для проведення державної реєстрації юридичної особи.

Відповідно до ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а відповідно до ст.105 КАС України позивач має право вимагати скасування або визнання нечинним рішення відповідача субєкта владних повноважень повністю чи окремих його положень.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 22 вересня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови буде складено та підписано 27 вересня 2011 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Питання щодо судового збору вирішується відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 11, 17, 18, 71, 72, 94, 158-163, 167, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

Керуючись ст. ст. 3, 17, 18, 94, 128, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ДВАТ ШАХТА «БІЛОРІЧЕНСЬКА» ДП ДХК «ЛУГАНСЬКВУГІЛЛЯ» до Державного реєстратора Лутугинської районної державної адміністрації Луганської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача, - Міністерство енергетики та вугільної промисловості України про визнання дій незаконними та зобовязання здійснити державну реєстрацію задовольнити повністю.

Визнати неправомірними дії державного реєстратора Лутугинської районної державної адміністрації Луганської області з приводу залишення документів для державної реєстрації створеного у процесі реорганізації ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ШАХТА «БІЛОРІЧЕНСЬКА» без розгляду.

Зобовязати державного реєстратора Лутигинської районної державної адміністрації Луганської області здійснити державну реєстрацію створеного у процесі реорганізації ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ШАХТА «БІЛОРІЧЕНСЬКА» на підставі документів, поданих представником учасника 07 вересня 2011 року, а саме реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи, утвореної шляхом реорганізації діючої юридичної особи; рішення засновників про створення юридичної особи № 1/2011 від 22.07.2011 року (примірник оригіналу); Статуту, підписаного представником учасника компанії МАГЕЛЛАН (НЗ) ЛІМІТЕД (два примірника); копії квитанції, виданої банком; документу, що підтверджує структуру власності засновників юридичних осіб, який дає змогу встановити фізичних осіб власників істотної участі цих юридичних осіб; документу про підтвердження реєстрації іноземної особи в країні її місцезнаходження, зокрема витяг з торгівельного, банківського або судового реєстру; документу (копії довіреності на імя ОСОБА_3), що засвідчує повноваження уповноваженої особи (примірник оригіналу); довіреності б/н від 25.07.2011 року (на імя ОСОБА_1), що засвідчує її повноваження, згідно з рішенням загальних зборів учасників № 1/2011 від 22.07.2011 року (примірник оригіналу) на представництво від юридичної особи засновника.

Стягнути судові витрати в сумі 3,40 (Три грн. 40 коп.) на користь ДВАТ ШАХТА «БІЛОРІЧЕНСЬКА» ДП ДХК «ЛУГАНСЬКВУГІЛЛЯ» (код ЄДРПОУ 00176897, 92016 Луганська обл., Лутугинський район, смт Білоріченський) з Державного бюджету України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не буде подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено та підписано 27 вересня 2011 року.

< Текст >

СуддяО.А. Горпенюк