Категорія №5.8.2 П О С Т А Н О В А ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 01 вересня 2011 року Справа № 2а-7026/11/1270
14 год. 00 хв. м. Луганськ
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Агевич К.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Прокурора м. Луганська в інтересах держави в особі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” в особі Інспекції Держенергонагляду в Луганській області відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні»до Державного підприємства «Донасантрацит»в особі відокремленого підрозділу «шахта «Хрустальська»про стягнення штрафних санкцій у розмірі 5100 грн.,
ВСТАНОВИВ:
15 серпня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду звернувся прокурор м. Луганська в інтересах держави в особі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” в особі Інспекції Держенергонагляду в Луганській області відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні»до Державного підприємства «Донасантрацит»в особі відокремленого підрозділу «шахта «Хрустальська»про стягнення штрафних санкцій у розмірі 5100 грн..
Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідно до ч.3 ст.27 Закону України “Про електроенергетику” субєкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Інспекції та порушення умов ліцензій штраф у розмірі до пяти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Оскільки відповідач не забезпечив виконання заходів з усунення виявлених порушень щодо наявності технічної документації, організації експлуатації електроустановок та технічного стану у кількості 97-и пуктів, які були виявлені під час обстеження інспектором Держенергонагляду в Луганській області, постановою № 02/26-03-0027 від 29.06.2011 на відповідача накладено штраф за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 5100,00 грн.
Ухвалою від 16 серпня 2011 року справу призначено до розгляду у порядку скороченого провадження.
19.08.2011 відповідачем отримано копію ухвали про відкриття скороченого провадження, що підтверджується відміткою про отримання у повідомленні про вручення рекомендованого поштового відправлення.(а.с.31). Разом з тим, у строк, встановлений частиною 3 статті 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем не подано до суду заперечень проти позову.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
17.12.2010 відповідачу винесено припис № 02/26-0923, яким зобовязано виконати заходи з усунення виявлених порушень.(а.с.10-15)
23.06.2011, у присутності представника відповідача, позивачем було проведено перевірку виконання вимог припису від 17.12.2010 № 02/26-0923. Актом перевірки від 23.06.2011 № 02/26-03-0027 встановлено часткове невиконання відповідачем припису від 17.12.2010 № 02/26-0923.(а.с.9)
29.06.2011 інспекцією прийнято постанову № 02/26-05-0027 про накладення штрафу на відповідача за порушення законодавства про електроенергетику на суму 5100,00 грн. у зв'язку з невиконанням окремих пунктів припису від 17.12.2010 № 02/26-0923. Зазначену постанову відповідачем отримано 04.07.2011.(а.с.8) Відомостей про оскарження припису, чи постанови про накладення штрафу відповідачем у встановленому порядку суду не надано.
Відповідно до ст. 5 Закону України “Про електроенергетику” до принципів державної політики в енергетиці належать створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів. Частиною 1 ст. 9 зазначеного закону визначено, що державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (далі - Інспекція) у порядку, визначеному законодавством України, а частиною 5 ст. 9 зазначеного закону Інспекції надано повноваження щодо застосування, у встановленому порядку, санкцій до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів у сфері ПЕК.
Так, відповідно до ч. 3 ст. 27 Закону України “Про електроенергетику” субєкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Інспекції та порушення умов ліцензування у вигляді штрафу у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пунктом 10 Положення про порядок накладення на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року № 1312, передбачено, що субєкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови, а у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
До теперішнього часу штраф відповідачем не сплачено.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Відповідно до частини 1 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження виконуються негайно.
Керуючись ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 136, 158 - 163, 167, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Прокурора м. Луганська в інтересах держави в особі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” в особі Інспекції Держенергонагляду в Луганській області відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні»до Державного підприємства «Донасантрацит»в особі відокремленого підрозділу «шахта «Хрустальська»про стягнення штрафних санкцій у розмірі 5100 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Державного підприємства «Донасантрацит»в особі відокремленого підрозділу «шахта «Хрустальська»до Державного бюджету України (п/р 31115106700039, одержувач Держбюджет м. Красний Луч Луганської області, банк одержувача ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013, і.к. 24046797, код бюджетної класифікації 21081100) штраф в розмірі 5100,00 (пять тисяч сто) грн.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя К.В. Агевич