ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 вересня 2011 року <Текст >Справа № 2а-0870/7097/11
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Калашник Ю.В.,
при секретарі судового засідання Корольові О.О.,
за участю:
представника позивача не зявився;
відповідача не зявився
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовною заявою Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Запоріжжя
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення сум податкового боргу
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду звернулась Державна податкова інспекція у Ленінському районі м.Запоріжжя (далі ДПІ у Ленінському районі або позивач) до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі ФОП ОСОБА_1 або відповідач) про стягнення податкової заборгованості у розмірі 816,35грн. посилаючись на те, що відповідач має податковий борг за період вересень-листопад 2008 по сплаті єдиного податку на підприємницьку діяльність фізичних осіб.
Представник позивача у судове засідання не зявився, проте 28.09.2011 надіслав на адресу суду клопотання про розгляду справи без його участі.
Відповідач в судове засідання не зявився, про час та день судового розгляду повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу по суті без участі представників сторін.
У звязку із неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, на підставі приписів ч.6 ст.12 та ч.1 ст.41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Розглянувши подані документи і матеріали судом встановлені наступні обставини.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Запорізької міської ради 05.07.2006 про що видане свідоцтво про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності фізичної особи за адресою: АДРЕСА_1.
17.03.2008 ФОП ОСОБА_1 було подано до податкової інспекції заяву про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності з проханням перевести на спрощену систему оподаткування на 2008.
Розділом ХХ Податкового кодексу України установлено, що з 01 січня 2011 до внесення змін до розділу ХIV Податкового кодексу України в частині оподаткування субєктів малого підприємництва Указ Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» від 03.07.1998 №727/98 зі змінами та доповненнями застосовується з урахуванням окремих особливостей, викладених у п.1 підрозділу 8розділу ХХ Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ.
Указом встановлено, що фізична особа платник єдиного податку сплачує єдиний податок у фіксованому розмірі, який встановлюється місцевими радами за місцем державної реєстрації цього платника залежно від виду діяльності, яку здійснює самостійно такий платник, у межах від 20 до 200грн. на місяць, і розмір єдиного податку не залежить від результатів підприємницької діяльності, тобто від розміру чистого доходу від такої діяльності за умови , що обсяг виручки від реалізації (товарів, робіт, послуг) не перевищує 500 тис. грн. за календарний рік.
Відповідно до п.2 Указу субєкт підприємницької діяльності фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок Держказначейства України.
Згідно даних обліку та звітності станом на 17.08.2011 відповідач має податковий борг за період з вересня-листопад 2008 по сплаті єдиного податку на підприємницьку діяльність фізичних осіб в сумі 599грн.99 коп.
Відповідно до п.п 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000 (далі Закон №2181) платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання.
Пунктом 5.1 статі 5 Закону №2181 встановлено, що податкове зобов'язання самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до п.1.3 ст. 1 Закону №2181 податковий борг - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно п.п 1.11 ст. 1 Закону №2181 податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
Тобто, до заяви «Про застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» від 12.12.2008 р., поданої відповідачем до податкового органу, застосовуються положення Закону України №2181.
Відповідно до п.п. 5.3.1 п 5.3 статі 5 Закону №2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4. пункту 4.1 статті 4 зазначеного закону для подання податкової декларації.
Таким чином, суми сплати єдиного податку є узгодженими відповідачем з 17.03.2008 - дати звернення до податкового органу з заявою про застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.
Згідно п. 5.4 Закону №2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків
Податковою інспекцією було проведено перевірку з питання своєчасності сплати єдиного податку, за результатами якої складено Акт від 02.10.2008 № 1795, на підставі якого було прийнято:податкове повідомлення - рішення № 0028381700/0 від 02.10.2008 на суму 80,00 грн., яке отримано платником 02.10.2008 згідно підпису на корінці податкового повідомлення - рішення; податкове повідомлення - рішення 0028391700/0 від 02.10.2008 на суму 99,36 грн., яке отримано платником 02.10.2008 згідно підпису на корінці податкового повідомлення - рішення; податкове повідомлення - рішення № 0028371700/0 від 02.10.2008 на суму 20,00 грн., яке було отримано платником 02.10.2008 згідно підпису на корінці податкового повідомлення - рішення. Акт перевірки та податкові повідомлення рішення відповідачу у день їх складення.
Вищевказані податкові повідомлення - рішення не оскаржувались належним чином ні в адміністративному, ні в судовому порядку.
Відповідачу була нарахована пеня у розмірі 17.00грн. на підставі п.п.16.4.1 п.16.4 ст.16 Закону №2181 за несвоєчасну сплату узгоджених сум податкових зобовязань з єдиного податку за період з 21.05.2008 по 02.09.2008.
Відповідно до п.41.5 ст.41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
З метою погашення податкового боргу позивачем вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості з відповідача, а саме відповідно до ст.6 Закону №2181, на адресу відповідача була направлення податкова вимога №2/3729/1264 від 05.12.2008, вказана податкова вимога була отримана відповідачем.
Пунктом 59.3 ст. 59 Податкового кодексу встановлено, що податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Відповідно до пп. 20.1.28 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобовязань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості субєкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну ( місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеним цим Кодексом.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Вищенаведеними нормативними актами не передбачено направлення податкових вимог в інших випадках.
На момент розгляду справи в суді, вказана сума податкової зобовязання відповідачем не сплачена, заборгованість перед бюджетом не погашена.
Частиною 1 ст. 11 КАС України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Проаналізувавши вищезазначені норми законодавства, всебічно розглянувши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 17, 160, 163 КАС України,суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) суму заборгованості у розмірі 816 (вісімсот шістнадцять) грн. 35 коп. на користь місцевого бюджету Ленінському району м.Запоріжжя (код одержувача 34677103 в ГУДКУ у Запорізькій області МФО 813015) єдиного податку з фізичних осіб (код платежу 18050400 на р/р 31514970700006). Видати виконавчий лист.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст.167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова в повному обсязі у відповідності до вимог ст. 160 КАС України оформлена і підписана 30.09.2011
Суддя (підпис) Ю.В.Калашник
< Текст >