Постанова № 18612067, 15.08.2011, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.08.2011
Номер справи
2а-0870/3304/11
Номер документу
18612067
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 серпня 2011 року <Текст >Справа № 2а-0870/3304/11

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Артоуз О.О., при секретарі судового засідання Вітковській С.О.

за участю представника позивача: не зявився

відповідача: не зявився

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовною заявою: Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя

до: Відкритого акціонерного товариства «Компанія «Дніпрохолод»

про: стягнення коштів з рахунків платника податків у банках

ВСТАНОВИВ:

11 травня 2011 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя до Відкритого акціонерного товариства «Компанія «Дніпрохолод» про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках.

В позовній заяві вказано, що ВАТ «Компанія «Дніпрохолод», станом на 19.04.2011 має податковий борг на загальну суму 25571 грн. 65 коп., а саме:

-з орендної плати за землю з юридичних осіб у розмірі 4696 грн. 64 коп.;

-з земельного податку у розмірі 18465 грн. 61 коп.;

-з податку на додану вартість у розмірі 159 грн. 82 коп.;

-з транспортного податку у розмірі 1127 грн. 76 коп.;

-плата за патенти у розмірі 1121 грн. 82 коп.

У звязку із несплатою відповідачем у добровільному порядку, позивач звернувся до суду із позовом про стягнення податкового боргу, на загальну суму 25571 грн. 65 коп.

15.08.2011 представник позивача в судове засідання не зявився, надав до суду клопотання про розгляд справи без його участі. Позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання, не зявився, письмові заперечення на позов не направив, про причини неявки до суду не повідомив. Про дату та час судового засідання був повідомлений належним чином, про що свідчить поштове повідомлення про вручення повістки. Тому подальше відкладення розгляду справи суд вбачає недоцільним.

Згідно з ч. 1 ст.41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Керуючись приписами ст. 41 КАС України суд розглянув справу на підставі наявних доказів, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Вивчивши матеріали адміністративного позову, зясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до наступних висновків.

Відкрите акціонерне товариство «Компанія «Дніпрхолод» зареєстроване розпорядженням Ленінської районної ради м. Запоріжжя за № 119-р від 03.11.1997.

Податковий борг з земельного податку у розмірі 18465 грн. 61 коп. виник в результаті:

-подання до ДПІ у Ленінському районі м. Запоріжжя податкового розрахунку № 2087 від 31.01.2009, відповідно до якого відповідач по справі повинен був сплачувати щомісячні платежі у 2009 році у розмірі 706 грн. 01 коп. та за грудень 2009 року у розмірі 705 грн. 96 коп., але починаючи з 30.03.2009 за відповідачем рахується заборгованість, в результаті часткової сплати у сумі 103 грн. 39 коп. розмір боргу зменшено та становить 7662 грн. 67 коп.;

-подання податкового розрахунку № 2310 від 01.02.2010, відповідно до якого відповідач по справі повинен був сплачувати щомісячні платежі у 2010 році в розмірі 747 грн. 66 коп. та у грудні 2010 року податок у розмірі 747 грн. 62 коп., але починаючи з 02.03.2010 за підприємством рахується податковий борг за 12 місяців у сумі 8971 грн. 88 коп.;

-подання податкового розрахунку № 387 від 26.01.2011, відповідно до якого необхідно сплачувати щомісячні платежі у 2011 році в розмірі 791 грн. 77 коп., але починаючи з 02.03.2011 за підприємством рахується податковий борг за 2 місяця у сумі 1583 грн. 54 коп.

-невиїзної документальної перевірки з питань своєчасності сплати податку. За результатами перевірки складено Акт № 1504 від 14.05.2009 на підставі якого встановлені порушення п.п. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України від «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та прийняте податкове повідомлення-рішення за № 0031901501\0 від 27.05.2009 на суму 60 грн. 63 коп. Вказаний Акт перевірки вручено того ж дня керівнику підприємства, податкове повідомлення-рішення вручене у день його винесення головному бухгалтеру підприємства.пені у розмірі 186 грн. 89 коп., яка нарахована на підставі п.п. 16.4.1 п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» за несвоєчасну сплату узгоджених сум податкових зобов'язань з вказаного податку, де визначено, що нарахування пені розпочинається від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання.

Як встановлено з матеріалів справи, податковий борг з орендної плати за землю з юридичних осіб у розмірі 4696 грн. 64 коп. виник в результаті:

-подання до ДПІ у Ленінському районі м. Запоріжжя податкового розрахунку № 1148 від 28.01.2009, відповідно до якого відповідач по справі повинен був сплачувати щомісячні платежі у 2009 році в розмірі 175 грн. та у грудні 2009 року в розмірі 169 грн. 90 коп., але починаючи з 02.03.2009 за підприємством рахується податковий борг за 12 місяців у сумі 2062 грн. 94 коп.;

-подання розрахунку № 1703 від 28.01.2010, відповідно до якого необхідно сплачувати щомісячні платежі у 2010 році в розмірі 184 грн. 88 коп. та у грудні 2010 у розмірі 184 грн. 82 коп., але починаючи з 02.03.2010 за підприємством рахується податковий борг за 12 місяців у сумі 2218 грн. 05 коп.;

-подання розрахунку № 307 від 26.01.2011 відповідно до якого необхідно сплачувати щомісячні платежі у 2011 році в розмірі 195 грн. 78 коп., але починаючи з 02.03.2011 за підприємством рахується податковий борг за 2 місяця у сумі 391 грн. 56 коп.;

-невиїзної документальної перевірки з питань своєчасності сплати податку. За результатами перевірки складено Акт № 1504 від 14.05.2009 та прийняте податкове повідомлення-рішення за № 0031911501/0 від 27.05.2009 на суму 15 грн. 28 коп. Вказаний Акт перевірки вручено того ж дня керівнику підприємства, податкове повідомлення-рішення вручене у день його винесення головному бухгалтеру підприємства;

-невиїзної документальної перевірки з питань своєчасності сплати податку. За результатами перевірки складено Акт № 2692 від 14.08.2009 та прийняте податкове повідомлення-рішення за № 0038751501/0 від 28.08.2009 на суму 7 грн. 64 коп. Вказаний акт перевірки вручено того ж дня керівнику підприємства, податкове повідомлення-рішення вручене у день його винесення головному бухгалтеру підприємства;

-пені у розмірі 72 коп., яка нарахована за несвоєчасну сплату узгоджених сум податкових зобов'язань з вказаного податку, де визначено, що нарахування пені розпочинається від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання.

Податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 159 грн. 82 коп. виник на підставі проведення невиїзної документальної перевірки з питань своєчасності подання податкової звітності. За результатами перевірки складено Акт № 275 від 11.11.2009 на підставі якого встановлені порушення п.п. 7.8.1 п. 7.8 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» та прийняте податкове повідомлення-рішення за № 0007551502/0 від 16.11.2009 на суму 170 грн. Вказаний акт перевірки та податкове повідомлення-рішення вручено в день їх складання керівнику підприємства.

Податковий борг з транспортного податку у розмірі 1127 грн. 76 коп. виник в результаті:

-подання до ДПІ у Ленінському районі м. Запоріжжя податкового розрахунку № 5121 від 13.02.2009, відповідно до якого відповідачем нараховано до сплати з І по III квартал суму збору у розмірі 160 грн. та у IV кварталі у розмірі 159 грн., починаючи з II кварталу за відповідачем рахується заборгованість у розмірі 479 грн.;

-подання податкового розрахунку № 8665 від 25.02.2010, відповідно до якого відповідачем нараховано до сплати з І по III квартал суму збору у розмірі 160 грн. та у IV кварталі у розмірі 159 грн., починаючи з І кварталу за відповідачем рахується заборгованість у розмірі 639 грн.;

-проведення невиїзної документальної перевірки з питань своєчасності сплати податку. За результатами перевірки складено Акт № 275 від 11.11.2009 на підставі якого встановлені порушення на підставі якого встановлені порушення п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та прийняте податкове повідомлення-рішення за № 0018921700\0 від 12.06.2009 на суму 15 грн. 88 коп. Вказаний Акт перевірки та податкове повідомлення-рішення вручено засобами поштового зв'язку уповноваженим особам підприємству. У зв'язку із тим, що на момент узгодження рішення у підприємства рахувалась переплата, сума боргу зменшена та становить 9 грн. 76 коп.

Податковий борг з плати за патенти у розмірі 1121 грн. 82 коп. виник в результаті:

-подання до ДПІ у Ленінському районі м. Запоріжжя податкового розрахунку № 418506 від 02.02.2011, відповідно до якого відповідач по справі повинен був сплачувати щомісячні платежі у 2011 році за придбання торгового патенту, але починаючи з 15.01.2011 за відповідачем рахується борг у розмірі у розмірі 1120 грн. 58 коп.

-пені у розмірі 1 грн. 24 коп., яка нарахована за несвоєчасну сплату узгоджених сум податкових зобов'язань з вказаного податку, де визначено, що нарахування пені розпочинається від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання.

Згідно до п.п 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2. цього пункту.

Зі скаргами на прийняті повідомлення-рішення відповідач не звертався, а тому вони вважаються узгодженими та з дати їх отримання починається строк для погашення податкового зобов'язання.

Відповідно до абз. 2 пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки визначені у законі з відповідного податку, а за; їх відсутності протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.

У зазначені строки податкові зобов'язання не сплачені, а тому у відповідності до п.п. 5.4.1 зазначеного Закону визнається сумою податкового боргу платника податків.

Що стосується самостійно задекларованих податкових зобов'язань слід зазначити, що згідно з п.п. 5.311 п 5.3 статі 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4. пункту 4.1 ст. 4 зазначеного Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до п. 5.1 статі 5 цього ж Закону податкове зобов'язання самостійно визначене платникам податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Аналогічні положення містяться і в п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, де визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ник податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації.

У зазначені строки податкові зобов'язання не сплачені, а тому у відповідності до п.п. 59.1 ст. 59 зазначеного Кодексу визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п. 131.1 статті 131 Податкового кодексу України нараховані контролюючим органом суми пені самостійно сплачуються платником податків.

Згідно з п. 5.3 ст. 5 Інструкції про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби, затвердженої наказом ДПА України від 17.12.2010 № 953 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.12.2010 за № 1350\18645, за бажанням платника податків органами державної податкової служби проводиться звірення нарахованих та погашених сум.

Таким чином, нарахування пені проводиться в автоматичному режимі органами державної податкової служби, при цьому таке нарахування розпочинаються від дня граничного строку сплати зобов'язання та закінчується днем погашення зобов'язання.

У зв'язку з несплатою платником податків узгоджених сум податкового зобов'язання ДПІ вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку, а саме згідно п.п. 6.2.1 п. 6.2, п.п 6.2.4 п. 6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» були направлені платнику податків:

- перша податкова вимога форми «Ю1» № 1/257 від 04.03.2009, та друга податкова вимога форми «Ю2» № 2/1302 від 02.09.2009.

Згідно із п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий боргу» з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника на суму податкового боргу або його частини.

Згідно із п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

При цьому відповідно до п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Відповідно до п. 95.3. ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Таким чином, суд вважає вимоги позивача по стягненню з відповідача податкового боргу, на загальну суму 25571 грн. 65 коп. обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 94, 158, 161-163 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя до Відкритого акціонерного товариства «Компанія «Дніпрохолод» про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Компанія «Дніпрохолод» (код ЄДРПОУ 25220174) кошти з рахунків платника податків у всіх банках, обслуговуючих товариство на користь місцевого бюджету Ленінського району м. Запоріжжя податкового боргу, у сумі 25571 грн. 65 коп. :

-з орендної плати за землю з юридичних осіб у розмірі 4696 грн. 64 коп.;

-з земельного податку у розмірі 18465 грн. 61 коп.;

-з податку на додану вартість у розмірі 159 грн. 82 коп.;

-з транспортного податку у розмірі 1127 грн. 76 коп.;

-плата за патенти у розмірі 1121 грн. 82 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя /підпис/О.О. Артоуз