ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 вересня 2011 року 09:45 Справа № 2а-0870/6543/11
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Максименко Л.Я.,
при секретарі - Приймаку Є.О.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовною заявою:Державної податкової інспекції у Комунарському районі м.Запоріжжя
до:Запорізької обласної молодіжної громадської організації «ТРІС», м.Запоріжжя
3-ті особи:ОСОБА_1, м. Запоріжжя
ОСОБА_2, м. Запоріжжя
ОСОБА_3, м. Запоріжжя
про:припинення юридичної особи,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Комунарському районі м.Запоріжжя звернулась із адміністративним позовом до Запорізької обласної молодіжної громадської організації «ТРІС», 3-ті особи на стороні відповідача, які не заявляють самостійні вимоги на предмет спору - ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, в якому позивач просить суд припинити юридичну особу Запорізьку обласну молодіжну громадську організацію «ТРІС» у звязку із тим, що відповідач більше року ухиляється від подання до органів державної податкової служби передбачених законодавством документів податкової та фінансової звітності та наявністю в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним місцезнаходженням.
Представник позивача в судове засідання не зявився, клопотанням від 14.09.2011 просить суд розглянути справу без участі уповноваженого представника. Позов підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача в судові засідання 30.08.2011, 12.09.2011 та 26.09.2011 не зявився, направлена на його адресу у справі ухвала про відкриття провадження та судові повістки повернулися з відмітками пошти «За закінченням терміну зберігання».
Враховуючи те, що ухвала про відкриття провадження та судові повістки направлялися відповідачу за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, то згідно ч. 4 ст. 33 та ч. 11 ст. 35 КАС України вважається, що відповідач був належним чином повідомлений про порушення щодо нього адміністративної справи та необхідність надання відзиву або пояснень.
Треті особи ОСОБА_3 та ОСОБА_2. у судове засідання не прибули, 26.09.2011 через канцелярію суду від них надійшла заява вх. № 35994, в якій ОСОБА_3 та ОСОБА_2. визнають позовні вимоги, просять розглянути справу за їх відсутності. Третя особа ОСОБА_1 у судове засідання не прибула, причини неявки суду не відомі, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином.
За таких обставин, суд дійшов висновку щодо можливості розгляду справи за відсутності представників сторін та третіх осіб, на підставі наявних у справі матеріалів.
Враховуючи неявку у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, суд керуючись ч. 1 ст. 41 КАС України не здійснював фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити повністю виходячи з наступного.
Запорізька обласна молодіжна організація «ТРІС» зареєстрована як юридична особа державним реєстратором Запорізької міської ради 25.08.2005, про що зроблено запис за №11031020000007565, з 06.09.2005 перебуває на обліку в органах державної податкової служби.
Відповідно до ч. 2 ст. 14 Закону України «Про обєднання громадян», у випадку реєстрації об'єднання громадян набуває статус юридичної особи. Дані реєстрації включаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців шляхом внесення відповідного запису в порядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб.
Згідно абз. 1 ст. 26 Закону України «Про обєднання громадян», об'єднання громадян у встановленому порядку подають фінансовим органам декларації про свої доходи та витрати.
Також, зазначений обовязок передбачений п.п. 16.1.3. п. 16.1. ст. 16 Податкового кодексу України, відповідно до якого, платник податків зобовязаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством декларації, звітність та інші документи, повязані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Судом встановлено, що відповідач податкову звітність не надає з липня 2009 року, заборгованість перед бюджетом відсутня.
Крім того, відповідно до частини 1 статті 93 Цивільного кодексу України, місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.
Статтею 1 Закону України від 15.05.2003р. № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» встановлено, що місцезнаходження юридичної особи - адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені (далі - виконавчий орган).
Частиною 1 статті 59 Господарського кодексу України встановлено, що припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених законами, - за рішенням суду.
Порядок державної реєстрації припинення юридичної особи на підставі судового рішення, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи, встановлений статтею 38 Закону України від 15.05.03 № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».
Порядок внесення інформації щодо відсутності юридичної особи за вказаним місцезнаходженням встановлено пунктами 7 та 8 ст. 19 Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 15.05.2003 р. № 755-ІУ.
Вказаними положеннями встановлено:
Пункт 7: Не пізніше тринадцяти місяців з дня подачі (надіслання рекомендованим листом) останньої реєстраційної картки, що містить відомості про юридичну особу, юридична особа зобов'язана подати (надіслати рекомендованим листом) державному реєстратору реєстраційну картку встановленого зразка про підтвердження відомостей про юридичну особу.
Пункт 8: Якщо до Єдиного державного реєстру не внесено запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, то в разі неодержання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу в установлений частиною сьомою цієї статті строк, а також у разі одержання державним реєстратором від органу державної податкової служби повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням державний реєстратор зобов'язаний у строк, що не перевищує десяти робочих днів з дати, яка встановлена для подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу, або з дати одержання повідомлення від органу державної податкової служби, направити рекомендованим листом юридичній особі повідомлення про необхідність подання державному реєстратору реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу.
У разі повернення до державного реєстратора рекомендованого листа з відміткою відділення зв'язку про відсутність юридичної особи за вказаною адресою або неподання юридичною особою протягом місяця з дати направлення їй відповідного повідомлення реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.
Із матеріалів справи встановлено, що згідно довідки із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо відповідача внесено запис № 2 про проведення реєстраційних дій від 10.09.2009 за № 11031430002007565 про відсутність юридичної особи Запорізької обласної молодіжної громадської організації «ТРІС» за адресою: 69118, м. Запоріжжя, вул. Автозаводська, буд. 16, кв. 156.
Підпунктом 20.1.12 пункту 20.1. статті 20 Податкового кодексу України передбачено, що органи державної податкової служби, у випадках, передбачених законом, мають право звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів субєктів господарювання.
За правилами ч. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» від 15.05.2003 № 755-IV, одними з підстав для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону та наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним місцезнаходженням.
Таким чином, суддя дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись п. п. 16.1.3. п. 16.1 ст. 16, п. п. 20.1.12 п. 20.1. ст.20 Податкового кодексу України, ст. 38 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», ст.ст. 71, 159-163, 183-2 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Комунарському районі м.Запоріжжя до Запорізької обласної молодіжної громадської організації «ТРІС», 3-ті особи на стороні відповідача, які не заявляють самостійні вимоги на предмет спору - ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про припинення юридичної особи, - задовольнити в повному обсязі.
Припинити юридичну особу Запорізьку обласну молодіжну громадську організацію «ТРІС», (69118, м. Запоріжжя, вул. Автозаводська, буд. 16, кв. 156, кодЄДРПОУ33754470).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Л.Я. Максименко