Постанова № 18611349, 07.10.2011, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.10.2011
Номер справи
2а-0770/897/11
Номер документу
18611349
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Cправа № 2а-0770/897/11

Ряд стат. звіту № 9.2

Код - 03

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 жовтня 2011 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шешеня О.М. за участю секретаря судового засідання Сочка О.Я. та сторін, які беруть участь у справі:

позивача: Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Західному регіоні" Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго", представник Лешкович Г.А.;

відповідача: Комунальне підприємство "Житлово-експлуатаційна контора Берегівської міської ради", представник - не зявився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Західному регіоні" Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" до Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора Берегівської міської ради" про стягнення штрафу в розмірі 510 грн., -

встановив :

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 07 жовтня 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано протягом 11 жовтня 2011 року.

Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Західному регіоні" Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" звернулося до суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора Берегівської міської ради" про стягнення штрафу в розмірі 510 грн..

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав, наведених у позовній заяві. Просить стягнути суму штрафних санкцій в сумі 510, 00 грн..

Відповідач повторно в судове засідання не з'явився з невідомих причин. Про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Суд вважає, що спір можливо вирішити на підставі наявних у справі доказів.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що пунктом 1 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 7 серпня 1996 р. N 929 ( зі змінами і доповнення), передбачено, що державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії, технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовуючих установок та мереж суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергія (Держенергонагляд).

Функція державного енергетичного нагляду за додержанням режимів споживання електричної та теплової енергії закріплена також за центральним органом виконавчої влади - Міністерством палива і енергетики України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 2 листопада 2006 р. N 1540).

Згідно п. 1 Наказу Міністерства палива та енергетики України „Про державний енергетичний нагляд" № 422 від 03.11.2006р. Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд) безпосередньо підпорядкована Мінпаливенерго щодо виконання функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, здійснює допоміжні заходи із забезпечення надійного і сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України та діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»(далі -ДП «НЕК «Укренерго»).

Одним із основних напрямків діяльності ДП «НЕК «Укренерго», передбачених п.2.3. Статуту ДП „НЕК „Укренерго", затвердженого Наказом Міністерства палива та енергетики України № 121 від 27.02.2007р., є здійснення державного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

З вищенаведеного випливає, що ДП «НЕК «Укренерго»є суб'єктом делегованих владних повноважень у розумінні п.7 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до Положення про Державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Закарпатській області Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Закарпатській області є структурним підрозділом Відокремленого Підрозділу „Держенергонагляд у Західному регіоні" Державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго" і не є юридичною особою, а отже діє в інтересах Інспекції Держенергонагляду у Закарпатській області.

Згідно зі ст.9 зазначеного Закону державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії. Державні інспектори мають право давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів; застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів.

26 листопада 2010 р. позивачем була проведена перевірка виконання Комунальним підприємством «Житлово-експлуатаційна контора Берегівської міської ради»припису Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Закарпатській області № 03/20/У-Х-044П від 06 серпня 2010р. щодо усунення порушень законодавства про електроенергетику. Перевіркою було встановлено факт ухилення від виконання вищезазначеного припису в повному обсязі, про що був складений акт перевірки (протокол) № 03/20/У-Х-060 від 26.11.2010р. (а.с. 7, 8).

Відповідно до п. 8 ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»припис - це обов'язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб'єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства. Так, припис Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Закарпатській області № 03/20/У-Х-044ІІ від 06 серпня 2010р. мав бути виконаний до 1 жовтня 2010р.

Згідно ч. 1 ст.12 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»невиконання приписів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених під час здійснення заходу державного нагляду (контролю), тягне за собою застосування до суб'єкта господарювання штрафних санкцій у порядку, встановленому законодавством.

Відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання припису передбачена ст.27 Закону України «Про електроенергетику». Відповідно до абз.2 ч. 3 ст.27 даного Закону суб'єкти господарської діяльності за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Порядок застосування таких санкцій передбачений Постановою Кабінету Міністрів України №1312 від 21.06.99р. „Про затвердження Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання".

Тому на підставі зазначеного акту перевірки (протоколу) було винесено Постанову № 34 від 29 листопада 2010 року про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику, якою за ухилення від виконання припису Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на Комунальне підприємство „Житлово-експлуатаційна, контора Берегівської міської ради" накладено штраф у розмірі 510 грн. (а.с. 9).

Відповідно до п.10 зазначеної Постанови КМУ суб'єкт господарювання повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у визначений термін він стягується в судовому порядку.

Штрафи, які накладаються Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, скеровуються в державний бюджет України.

На даний час штраф не сплачений.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними і допустимими доказами, відповідачем не спростовані та підлягають до задоволення повністю.

Керуючись ст. ст. 17, 71, 86, 94, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

постановив:

1. Позов Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Західному регіоні" Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" до Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора Берегівської міської ради" задовольнити.

2. Стягнути з Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора Берегівської міської ради" (90200, м. Берегово, вул. Богдана Хмельницького, 7, код ЄДРПОУ 35055912, р/р 2600730125980 у відділенні КБ Промінвестбанк м. Ужгород, МФО 312163) на користь державного бюджету України штраф в розмірі 510 (пятсот десять) грн.

3. Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Суддя Шешеня О.М.