ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а/1970/1143/11
"31" травня 2011 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Мандзія О.П.
при секретарі Бойко Н.Б.
за участю:
представника позивача Чорної О.В.
представника відповідача Монастириського О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі справу за адміністративним позовом Монастириського районного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття до відкритого акціонерного товариства «Монастириський молочний завод»про відшкодування коштів, -
ВСТАНОВИВ:
Монастириський районний центр зайнятості, звернувся до суду з адміністративним позовом до відкритого акціонерного товариства «Монастириський молочний завод», в якому просить стягнути суму отриманої дотації із врахуванням індексації у розмірі 102591,44 грн. по договорам про працевлаштування безробітних з наданням дотації.
Позовні вимоги мотивовано тим, що за результатами проведеної перевірки Монастириським районним центром зайнятості складено акт №12 від 18.10.2010 згідно якого виявлено факт подання ВАТ «Монастириський молочний завод»недостовірних даних про нараховану та фактично виплачену заробітну плату, що є порушенням пункту 15 Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних від затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.01.2001р. № 1, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 20.01.2001 за №75/5266 (далі Порядок). Враховуючи, що відповідачем проігноровано вимоги позивача щодо повернення перерахованої дотації у добровільному порядку на суму 102 591,44 грн., викладеної в листі № 03/925 від 19.10.2010 року, позивач просить стягнути з відповідача суму сплаченої дотації із врахуванням індексації на рівень інфляції.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просить їх задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, пояснивши, що ВАТ «Монастириський молочний завод»хоча і виплачував заробітну плату працівникам із затримкою, але перерахуванні центром зайнятості кошти на дотацію згодом повністю виплачувалися працівникам, що не призвело до нецільового використання наданих дотацій. Просив у задоволені позовних вимог відмовити.
Заслухавши в судовому представників позивача та відповідача, оцінивши представлені у справі докази у їх сукупності, на підставі чинного законодавства, судом встановлені наступні обставини.
Між ВАТ «Монастириський молочний завод»і Монастириським районним центром зайнятості укладені договори про працевлаштування безробітного з наданням дотацій, а саме: ОСОБА_3 договір № Д-09 від 27 березня 2008, ОСОБА_4 договір № Д-18 від 21 травня 2008, ОСОБА_5 договір № Д-19 від 21 травня 2008, ОСОБА_6 договір № Д-20 від 21 травня 2008, ОСОБА_7 договір № Д-22 від 4 червня 2008, ОСОБА_8 договір № Д-23 від 4 червня 2008.
На підставі укладених договорів, відповідно до ст. 30 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних Монастириський районний центр зайнятості надавав роботодавцю ВАТ «Монастириський молочний завод»дотацію для покриття витрат на заробітну плату працевлаштованих безробітних громадян за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття
Керуючись п. 15 Порядку Монастириським районним центром зайнятості 18.10.2010 року проведено перевірку в ВАТ «Монастириський молочний завод»щодо достовірності поданих роботодавцем даних, які є підставою для надання дотацій. За результатами перевірки складено акт від 18.10.2010 року № 12, в якому зафіксовано факт порушення відповідачем п.15 Порядку та п.2.3.3 Договорів на працевлаштування безробітних громадян з наданням дотацій. Виявлено факти подання до центру зайнятості недостовірних даних про фактичну виплату та суму виплаченої заробітної плати, а саме заробітна плата працівникам виплачувалася із затримкою, післяфактичного перерахуванняцентром зайнятостікоштів на дотацію.
Зазначені порушення призвело до заподіяння шкоди позивачу з урахуванням індексації на рівень інфляції на загальну суму 102 591,44 грн., а семе: по договору № Д-09 від 27 березня 2008 у розмірі 14872, 05 грн., по договору № Д-18 від 21 травня 2008 у розмірі 16864, 76 грн., по договору № Д-19 від 21 травня 2008 у розмірі 16864, 76 грн., по договору № Д-20 від 21 травня 2008 у розмірі 17711, 44 грн., по договору № Д-22 від 4 червня 2008 у розмірі 18138, 94 грн., по договору № Д-23 від 4 червня 2008 у розмірі 18138,94 грн., що підтверджується інформацією по сумам наданої дотації відповідачу.
У звязку з вищезазначеним, керуючись п.16 Порядку, директором Монастириського районного центру зайнятості прийнято наказ від 18.10.2010 року № 69 «Д»про відшкодування шкоди, заподіяної Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття ВАТ «Монастириський молочний завод».
19.10.2010 року Монастириським районним центром зайнятості на адресу відповідача, ВАТ «Монастириський молочний завод»направлено листа №03/925 про відшкодування коштів на суму 102591,44 грн.
На час розгляду справи кошти в сумі 102591,44 грн. відповідачем не сплачені.
Оцінивши зібрані по справі докази та дослідивши норми чинного законодавства, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення, виходячи з наступного.
Відповідно до п п.5,6 ч.7 розділу 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування», стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообовязкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообовязкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.
Відповідно до ст. 30 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття»Фондом може надаватися дотація роботодавцям для працевлаштування безробітних, у тому числі молоді на перше робоче місце, у розмірі витрат на заробітну плату прийнятих за направленням державної служби зайнятості осіб (але не вище за середній рівень у галузях національної економіки відповідної області) в розрахунку на рік.
Порядком визначено, що дотація - це кошти Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд), що надаються роботодавцю для покриття витрат на заробітну плату осіб, які працевлаштовані на постійну роботу за направленням державної служби зайнятості.
Згідно пунктів 2.3.3, 2.3.6 укладених договорів та Порядку, ВАТ «Монастириський молочний завод»зобовязується щомісяця протягом пяти робочих днів після виплати заробітної плати особі, працевлаштованій з наданням дотації, надавати центру зайнятості довідку встановленої форми про нараховану та виплачену заробітну плату особі працевлаштованій за направленням центру зайнятості та сплату страхових внесків відповідно до законодавства, дотримуватися умов та порядку надання дотацій, забезпечити цільове використання дотацій.
Виплата дотації Монастириським районним центром зайнятості проводилось на підставі поданих роботодавцем - ВАТ «Монастириський молочний завод»довідок про нараховану та виплачену заробітну плату особі, працевлаштованій за направленням центру зайнятості, та сплату страхових внесків відповідно до законодавства за відповідний місяць, із обов'язковим зазначенням дати виплати заробітної плати працівникам та її суми, підписаних головним бухгалтером та директором підприємства і скріплених печаткою підприємства.
Судом встановлено, що на момент подання документів про відшкодування коштів, які затрачено відповідачем на оплату праці працівників, які працюють на дотаційних робочих місцях, роботодавцем фактично не було виплачено заробітну плату у розмірах вказаних у довідках про нараховану та виплачену заробітну плату, чим нанесено шкоду центу зайнятості.
Тобто центр зайнятості не відшкодовував витрати роботодавця на оплату праці працівників, а фактично їх авансував в наслідок недостовірності поданих роботодавцем даних про час фактичної виплати заробітної плати. Вказані обставини не спростовуються представником відповідача.
Факт подачі головою правління ВАТ «Монастириський молочний завод»фіктивних довідок про виплачену заробітну плату за період з липня по грудень 2008 року, підтверджується, зокрема, ухвалою апеляційного суду Тернопільської області від 23.02.2011 року (а.с. 100 - 101).
Згідно пункту 5.6 вищезазначених договорів у разі недостовірності поданих роботодавцем даних, використання з порушенням чинного законодавства та перешкоджання роботодавцем проведенню перевірки центром зайнятості виплата дотацій припиняється. Роботодавцем відшкодовуються центру зайнятості заподіяна шкода.
Відповідно до п. 15 Порядку у разі недостовірності поданих роботодавцем даних роботодавець повинен відшкодувати Фонду суму заподіяної шкоди з урахуванням індексації на рівень інфляції (обчислюється шляхом множення суми заподіяної шкоди на добуток індексу зростання цін на споживчі товари від місяця, в якому було заподіяно шкоду, до місяця, що передує місяцю її повернення, поділених на 100) (щомісячні індекси споживчих цін публікуються Держкомстатом).
Добуток індексів споживчих цін відповідно до даних Держкомстату за червень 2008 по вересень 2010 становить 1.287. Сума дотацій, яка підлягає поверненню з урахуванням індексації на рівень інфляції становить: 79713,07 грн. х 1.287 = 102591,44 грн.
Тобто, подання відповідачем недостовірних даних центру зайнятості призвело до заподіяння шкоди позивачу з урахуванням індексації на рівень інфляції на загальну суму 102591,44грн.
Як вбачається із наявних в матеріалах справи документів, рішення про відшкодування коштів (у вигляді повернення суми отриманої дотації) в сумі 102591,44 грн., оформлене у вигляді Наказу № 69 від 18 жовтня 2010 рокуразом із повідомленням про необхідність сплати коштів та розрахунком суми, було отримано позивачем. У встановлений 15-денний строк з моменту його отримання, відповідачем не були перераховані кошти до Монастириського районного центру зайнятості, що є підставою для стягнення сум отриманої дотації із врахуванням індексації у розмірі 102591,44 грн. в судовому порядку.
За таких обставин, оцінивши зібрані по справі докази, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги про відшкодування шкоди з відповідача по справі ВАТ «Монастириський молочний завод»в сумі 102591,44 грн., підлягають до задоволення як такі, що підтвердженні матеріалами справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства.
Відповідно до ст. 94 КАС України судовий збір та судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 2, 69, 70, 71, 94, 128, 160-163, КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Монастириський молочний завод»(код 14053566) на користь Монастириського районого цетру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов"язкового державного соціального страхування на випадок безробіття суму отриманої дотації із врахуванням індексації у розмірі 102591,44 грн. ( сто дві тисячі пятсот девяносто одну гривню 44 копійки) на рахунок №37176300901375, код 21162273, МФО 838012 в ГУДК в Тернопільській області.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки передбачені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
/Постанова складена в повному обсязі та підписана 3 червня 2011року/
Головуючий суддяМандзій О.П.
копія вірна
СуддяМандзій О.П.