Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. К.Каменєва, 8, корп. 1 Вн. № 27/222
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
19 вересня 2011 року 09:22 Справа № 2а-10194/11/2670
За позовомДержавної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва
до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1
про стягнення заборгованості у розмірі 1000,00 грн.,
Суддя О.В.Головань
Секретар Г.А.Тітова
Представники:
Від позивача ОСОБА_3 - п/к (дов. від 06.07.11 р.)
Від відповідачане з'яв.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про стягнення з Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 заборгованості з єдиного податку за 2008 рік у розмірі 1000,00 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 15.07.11 року відкрито провадження у адміністративній справі, закінчене підготовче провадження та призначено її до розгляду у судовому засіданні 22.08.11 року.
В судовому засіданні 22.08.11 року була оголошена перерва.
До судового засідання 19.09.11 року представник відповідача не з'явився; з адреси, що міститься у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців - АДРЕСА_1 - направлена судом поштова кореспонденція повернулася з поміткою "за закінченням терміну зберігання".
Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Направлена судом кореспонденція доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, і не змогла бути вручена відповідачу з незалежних від суду причин.
В судовому засіданні 19.09.11 р. оголошено резолютивну частину постанови про задоволення позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд,
ВСТАНОВИВ:
Субєкт підприємницької діяльності фізична особа ОСОБА_1 (надалі відповідач) зареєстрований Дніпровською районною у м. Києві державною адміністрацією 31.10.06 р. (реєстраційний номер 20008123294), що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Статтею 2 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" вiд 03.07.1998 №727/98 передбачено, що суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
Згідно приписів ст. 4 наведеного Указу форма та порядок видачі свідоцтва про право сплати єдиного податку встановлюються Державною податковою адміністрацією України і є єдиними на всій території України.
Для переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єкт малого підприємництва подає письмову заяву до органу державної податкової служби за місцем державної реєстрації. Суб'єкт малого підприємництва - юридична особа обов'язково зазначає, яку ставку єдиного податку ним обрано.
Заява подається не пізніше ніж за 15 днів до початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу) за умови сплати всіх установлених податків та обов'язкових платежів за попередній звітний (податковий) період.
Рішення про перехід на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності може бути прийняте не більше одного разу за календарний рік.
Відмову від застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності і повернення до раніше встановленої системи оподаткування суб'єкти малого підприємництва можуть здійснювати з початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу) у разі подання відповідної заяви до органів державної податкової служби не пізніше ніж за 15 днів до закінчення попереднього звітного (податкового) періоду (кварталу).
У відповідності до вимог п. 2 Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого Наказом ДПА України вiд 29.10.1999 № 599 підставою для видачі Свідоцтва є подання суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою письмової заяви згідно з додатком 1 до цього Порядку та платіжного документа (квитанція, копія платіжного доручення з відміткою банківської установи) про сплату (перерахування) єдиного податку за період не менше ніж календарний місяць. Заява має бути подана не пізніше ніж за 15 днів до початку кварталу, з якого він обирає спосіб оподаткування доходів за єдиним податком за умови сплати всіх установлених податків та обов'язкових платежів, термін сплати яких настав на дату подання заяви.
Свідоцтво видається на зазначений в заяві термін, але в межах календарного року. У разі щомісячної сплати єдиного податку, його сплата здійснюється не пізніше 20-го числа місяця, наступного за ним, в якому здійснювалася попередня сплата єдиного податку.
Відповідно до п. 3 ст. 9 Закону України «"Про систему оподаткування", платник податків зобовязаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені терміни.
Статтею 2 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" також встановлено, що суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Як вбачається з матеріалів справи, у 2008 році на підставі заяви відповідача від 02.06.08 року та квитанції від 04.06.08 року про сплату 200,00 грн. єдиного податку його було переведено на спрощену систему оподаткування, про що було видане свідоцтво на 2008 рік, з 03.07.08 року.
Заяву про відмову від сплати єдиного податку та перехід на систему оподаткування відповідач не подавав.
Отже, відповідач з урахуванням сплати єдиного податку у червні 2008 року, повинен був у 2008 році сплатити ще 1000,00 грн. єдиного податку (200 грн. за 5 місяців). Однак, згідно облікової картки платника податку інших коштів відповідачем не було сплачено.
Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Матеріалами справи підтверджується. що за відповідачем обліковується заборгованість з єдиного податку у розмірі 1000,00 грн.
Відповідно до п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
На адресу відповідача було направлено першу податкову вимогу № 1/2343 від 25 10.09.08 року про сплату податкового боргу за узгодженим податковим зобовязанням з єдиного податку у сумі 400,00 грн., яка була отримана відповідачем 29.12.09 р. згідно повідомлення про вручення поштового відправлення.
Друга податкова вимога № 2/201 від 29.01.09 року про сплату податкового боргу за узгодженим податковим зобовязанням з єдиного податку у сумі 1000,00 грн. повернулася без вручення "за закінченням терміну зберігання", про що було складено акт №11 від 01.04.09 р. про неможливість вручення податкової вимоги та розміщення на дошці оголошень.
Станом на день розгляду спору відповідачем заборгованість перед бюджетом в розмірі 1000,00грн. не погашена.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно зі ст. 3 зазначеного Закону органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.
Відповідно до пункту 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно пп. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Згідно з пп. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини, а також стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
У зв'язку з тим, що податковий борг виник до набрання чинності Податковим кодексом України (01.01.11 р.), суд, розглядаючи спір по суті, застосовує положення Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", чинного станом на час виникнення спірних правовідносин.
Керуючись ст.ст. 160-163, 186 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь держави (р/р 34122999700005; одержувач: УДК у Дніпровському районі міста Києва; код одержувача 26088819; банк одержувача: ГУДК у місті Києві, МФО 820019) податковий борг у розмірі 1000,00 грн.
3. Постанова може бути оскаржена в порядку ст. 186 КАС України.
Суддя О.В.Головань
Повний текст постанови
виготовлено і підписано 26.09.11 р.