Постанова № 18515574, 04.10.2011, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.10.2011
Номер справи
4610/11/2170
Номер документу
18515574
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 жовтня 2011 р. Справа № 2-а-4610/11/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Анісімова О. В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом прокурора Комсомольського району м. Херсона в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,

встановив:

Прокурор Комсомольського району м. Херсона звернувся до адміністративного суду в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області (далі по тексту - позивач або Головавтоінспекція) з позовом про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі по тексту - відповідач або ФОП) суму фінансових санкцій у розмірі 510,00 грн.

Ухвала про відкриття скороченого провадження у адміністративній справі направлена відповідачеві 20.09.2011 рекомендованим листом. Згідно із поштовим повідомленням з відміткою про вручення, ФОП отримав вказане відправлення 21.09.2011. Станом на 04.10.2011 заперечень від відповідача не надходило.

Таким чином, строки для надання заперечень, передбачені ч. 3, ст. 183-2 КАС України, спливли. Враховуючи вищевикладене та на підставі п. 2, ч. 5, ст. 183-2 КАС України суд вважає за можливе розглянути дану справу у порядку скороченого провадження.

Відповідно до змісту позовної заяви та доданих до неї документів, суть спору полягає у наступному.

Так, Законом України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 № 2344-ІІІ (далі по тексту - Закон № 2344-ІІІ) та Правилами надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.1997 № 176 у редакції, вкладеній у постанові Кабінету Міністрів України від 26.09.2007 № 1184 (далі по тексту - Правила) встановлені вимоги, що пред'являються до перевізників під час здійснення господарської діяльності щодо надання послуг пасажирського автомобільного транспорту. 02.06.2011 посадовими особами Головавтоінспекції здійснювалась перевірка перевізників. За результатом перевірки складено акт перевірки, згідно якого виявлене порушення ФОП полягає у наступному: експлуатація транспортного засобу легкового автомобіля DAEWOO LANOS з номерним знаком НОМЕР_1, облаштованого як таксі (на даху автомобіля встановлено розпізнавальний ліхтар таксі), під керуванням водія ОСОБА_1, без наявності ліцензійної картки. На підставі акту начальником Головавтоінспекції 29.06.2011 винесено постанову № 122773 про застосування до ФОП фінансових санкцій у розмірі 510,00 грн. Строк оскарження зазначених постанов сплив, строк сплати фінансових санкцій настав, на момент подачі позову вони відповідачем не сплачені, у зв'язку із чим позивач просить їх стягнути.

Дослідивши наявні у справі матеріали, суд встановив наступні обставини.

До спірних правовідносин слід застосовувати норми Закону № 2344-ІІІ, Правил, а також Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567(далі по тексту - Порядок).

ОСОБА_1 є фізичною особою-підприємцем, що здійснює господарську діяльність у сфері перевезень пасажирів на автомобільному транспорті.

Статтею 60 Закону № 2344-ІІІ встановлено відповідальність за порушення вимог до надання послуг на автомобільному транспорті. Крім того, визначено, що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Відповідно до п. 3 Порядку органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та Севастополі. З вищевикладеного слідує, що органи Головавтоінспекції мають право здійснювати перевірки щодо дотримання суб'єктами господарської діяльності, які здійснюють перевезення пасажирів автомобільним транспортом, встановлених законом вимог щодо надання таких послуг, застосовувати фінансові санкції за виявлені порушення, а також звертатись до адміністративного суду з позовом про стягнення суми фінансових санкцій у разі їх несплати боржником. Виходячи із змісту ст. 60 КАС України, органи прокуратури мають право звертатись до суду з позовом в інтересах держави в особі суб'єктів владних повноважень, у тому числі і органів Головавтоінспекції. Таким чином, право прокуратури звертатись до суду із позовом є похідним від такого права суб'єкта владних повноважень, в інтересах якого звертається прокурор.

Законом № 2344-ІІІ встановлені вимоги, що пред'являються до перевізників у зв'язку із здійсненням ними підприємницької діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів автомобільним транспортом, у тому числі на таксі.

Так, відповідно до ст. 1 Закону № 2344-ІІІ під таксі розуміють легковий автомобіль, обладнаний розпізнавальним ліхтарем оранжевого кольору, який встановлюється на даху автомобіля, діючим таксометром, сигнальним ліхтарем із зеленим та червоним світлом, розташованим у верхньому правому кутку лобового скла, і який має нанесені композиції з квадратів, розташованих у шаховому порядку на дверцятах автомобіля з лівого та правого боків, призначений для надання послуг з перевезення пасажирів та їхнього багажу в індивідуальному порядку. Згідно із 9 цього ж Закону передбачено, що діяльність по перевезенню пасажирів на таксі підлягає ліцензуванню.

Статтею 39 Закону № 2344-ІІІ встановлено перелік документів, які повинний мати автомобільний перевізник фізична особа, що здійснює перевезення пасажирів на таксі. Так, автомобільний перевізник зобовязаний мати ліцензію, інші документи, передбачені законодавством України, а водій таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка (документ, який містить реєстраційні дані ліцензії та транспортного засобу), інші документи, передбачені законодавством України.

02.06.2011 посадовими особами Головавтоінспекції проводилась перевірка перевізників на таксі у м. Херсоні. За результатом перевірки автомобіля DAEWOO LANOS з номерним знаком НОМЕР_1 складено акт перевірки № 218495, згідно якого виявлене порушення ФОП полягає у наступному: експлуатація ОСОБА_1 легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки. Водій, ОСОБА_1, з актом ознайомлений та надав пояснення наступного характеру (російською мовою): "В такси ездит мой сын, а я ездил на т. о.", про що свідчить відповідний запис у акті.

На підставі акта перевірки та положень ст. 60 Закону № 2344-ІІІ начальником Головавтоінспекції винесено постанову від 29.06.2011 № 122773 про застосування фінансових санкцій у розмірі 510,00 грн.

Статтею 60 Закону № 2344-ІІІ за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки передбачено накладення штрафу у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Враховуючи, що виявлені порушення стосуються експлуатації легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без оформлення ліцензійної картки, а також те, що відповідно до п. 5, Підрозділу 1, Розділу ХХ Податкового кодексу України розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян становить 17 гривень, то сума фінансових санкцій, застосованих позивачем, є вірною: 17 гривень х 30 = 510 гривень. Постанова про застосування фінансових санкцій разом із супровідним листом надіслана до ФОП 01.07.2011 та отримана ним 04.07.2011, про що свідчить копія поштового повідомлення з відміткою про вручення у матеріалах справи.

Згідно із п. 28 Порядку фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову. Таким чином, строк сплати фінансових санкцій відповідачем сплив 19.07.2011. Всупереч цьому, на момент подання позову борг по сплаті фінансових санкцій ФОП не погашено.

Виходячи з вищевикладеного, суд дійшов висновку, що сума фінансових санкцій, застосованих до відповідача, повинна бути стягнена, тому адміністративний позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 158-163, 167, 183-2 КАС України, суд -

постановив:

Адміністративний позов прокурора Комсомольського району м. Херсона в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державного бюджету України суму фінансових санкцій у розмірі 510 (п'ятсот десять) гривень 00 коп. на розрахунковий рахунок 31116106700002 УДК у Херсонській області, МФО 852010, Держбюджет м. Херсон, код доходу 21081100, код ОКПО 24104230, МФО 852010.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Анісімов О.В.

кат. 3.7.2