Постанова № 18510023, 22.03.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.03.2011
Номер справи
2а-6306/10/0470
Номер документу
18510023
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

22.03.2011

<копія >

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 березня 2011 р. Справа № 2а-6306/10/0470

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Рищенко А. Ю. <Текст > розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурора Дзержинського району м. Кривого Рогу в інтересах держави в особі Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі до Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна організація № 8" про стягнення податкового боргу у розмірі 42 813, 86 грн., - ВСТАНОВИВ:

25.05.2010 року Прокурор Дзержинського району м. Кривого рогу в інтересах держави в особі Південної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційної організації № 8» про стягнення податкового боргу у сумі 42813, 86 грн.

В обґрунтування своїх позовних вимог, з урахуванням уточнень, позивач зазначив, що Комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційна організація № 8», у звязку із несвоєчасною сплатою має податковий борг за погодженими податковими зобовязаннями на загальну суму 42813, 86 грн.

Просить суд звернути стягнення на активи Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційної організації № 8» в рахунок погашення заборгованості перед бюджетом на суму 42813, 86 грн.

У судове засідання сторони не зявились, проте надали клопотання про розгляд справи без їх участі.

Відповідно до ч. 4 ст. 122 КАС України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Суд, вивчивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, вважає необхідним даний позов задовольнити повністю з наступних підстав.

06.05.2001 року відповідач зареєстрований виконавчим комітетом Криворізької міської ради Дніпропетровської області як субєкт підприємницької діяльності юридична особа, про що свідчить копія Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи.

Згідно Довідки № 325 від 23.03.2010 року Комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційна організація № 8» було взято на облік платників податків у Південній міжрайонній державній податковій інспекції у м. Кривому Розі Дніпропетровської області 23.03.1995 року за № 1128.

Відповідно до ч.1 ст. 67 Конституції України, кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно ст. 4, ст. 9, п. 1, 5 ч.1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 року № 1251-XII, (чинний на момент виникнення правовідносин між сторонами), платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обовязок сплачувати податки і збори (обовязкові платежі) у встановлені законами терміни, у звязку з чим вони повинні подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів).

Як вбачається з матеріалів справи, податковий борг відповідача виник в результаті донарахування штрафних (фінансових) санкцій та несплати в установлені строки самостійно задекларованих сум з податку на додану вартість, податку на прибуток приватних підприємств, земельного податку з юридичних осіб.

З податку на додану вартість:

30.07.2009 року нараховано залишок несплаченого платежу по декларації № 9000460122 від 20.07.2009 року в сумі 33982, 45 грн.; 20.08.2009 року нараховано платежу по розстрочці за договором № 55 від 30.06.2009 року в сумі 21987, 33 грн.; 31.08.2009 року нараховано платежу по декларації № 54527 від 20.08.2009 року на суму 33819, 00 грн.; 21.09.2009 року нараховано платежу по розстрочці за договором № 55 від 30.06.2009 року в сумі 21987, 33 грн.; 20.10.2009 року нараховано платежу по розстрочці за договором № 55 від 30.06.2009 року в сумі 21987, 33 грн.; 20.10.2009 року нараховано платежу по розстрочці за договором № 82 від 30.09.2009 року в сумі 52619, 67 грн.; 30.10.2009 року нараховано платежу по декларації № 9001449186 від 19.10.2009 року у сумі 45543, 00 грн.; 30.11.2009 року нараховано платежу по декларації № 9002041161 від 25.11.2009 року у сумі 90020, 00 грн.; 21.12.2009 року нараховано платежу по розстрочці за договором № 55 від 30.06.2009 року в сумі 43974, 68 грн.; 21.12.2009 року нараховано платежу по розстрочці за договором № 82 від 30.09.2009 року в сумі 105239, 33 грн.; 30.12.2009 року нараховано платежу по декларації № 9002322889 від 21.12.2009 року у сумі 41171, 00 грн.; 22.02.2010 року нараховано платежу по розстрочці з договором № 10 від 19.01.2010 року в сумі 7615, 30 грн.; 22.03.2010 року нараховано платежу по розстрочці за договором № 10 від 19.01.2010 року у сумі 7615, 30 грн.; 22.03.2010 року нараховано платежу по розстрочці за договором № 20 від 02.03.2010 року у сумі 17582, 00 грн.

Відповідно до п. 5. 1. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ (чинний на момент виникнення правовідносин між сторонами), податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Відповідно до пп. 16.1.1. п. 16.1. ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання, позивачем було нараховано пеню за період з 01.01.2010 року по 01.04.2010 року у сумі 16186, 37 грн., за період з 12.06.2009 року по 31.12.2009 року у сумі 66363, 29 грн.

З податку на прибуток приватних підприємств, що належать до комунальної власності:

10.12.2009 року нараховано платежу по розстрочці за договором № 73 від 19.08.2009 року у сумі 35608, 99 грн.; нараховано пені за період з 01.01.2010 року по 01.04.2919 року у сумі 330, 02 грн.; нараховано пені за період з 12.06.2009 року по 31.12.2009 року у сумі 6874, 85 грн.

З земельного податку з юридичних осіб, який виник в результаті несплати у встановлений термін узгоджених податкових зобовязань за землю та донарахування штрафних санкцій. В обґрунтування заявленого, позивач посилається на ч. 1, 2 ст. 14 та ст. 17 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.2010 року, № 2535-ХІІ (чинний на момент виникнення правовідносин між сторонами).

Так, відповідно до ч. 1, 2 ст. 14 вказаного Закону, платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.

Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України «Про плату за землю» (чинний на момент виникнення правовідносин між сторонами), податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

30.11.2009 року позивачем було донараховано залишок штрафних санкцій у сумі 17561, 29 грн. за актом невиїзної документальної перевірки від 19.1.2009 року № 328/153/13440031 з питання дотримання граничних строків сплати до бюджету земельного податку.

Згідно п. 6.1 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі, коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

За результатами перевірки Південною міжрайонною державною податковою інспекцією у м. Кривому Розі прийняте податкове повідомлення-рішення № 0003901503/0 від 20.11.2009 року в сумі 33954, 78грн., отримане відповідачем 30.11.2009 року.

У пп. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» вказано, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у визначені строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Відповідно до п. 5.3.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах «а» - «в» підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Вищевказане податкове повідомлення-рішення в адміністративному та судовому порядку відповідачем не оскаржувалось, а тому відповідно до пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 вказаного Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» є узгодженим. Крім того, відповідачем було частково сплачено суму заборгованості у розмірі 16393, 49 грн.

Відповідно до п. 1.3 ст. 1 вказаного Закону, податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

30.12.2009 року позивачем нараховано по строку згідно Розрахунку № 1599 від 27.01.2009 року у сумі 1730, 30 грн.

01.02.2010 року позивачем нараховано по строку згідно Розрахунку № 1599 від 27.01.2009 року у сумі 1730, 30 грн.

02.03.2010 року позивачем нараховано по строку згідно Розрахунку № 9000028100 від 22.01.2010 року у сумі 1647, 28 грн., 30.03.2010 року позивачем нараховано по строку згідно Розрахунку № 9000028100 від 22.01.2010 року у сумі 1674, 28 грн.

На підставі пп. 16.1.1. п. 16.1. ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», позивачем було нараховано пені за період з 01.01.2010 року 01.04.2010 року у сумі 278, 95 грн., за період з 12.06.2009 року 31.12.2009 року у сумі 278, 95 грн.

Відповідно до п. 17.1.7 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф.

Відповідно до пп.10.1.1. п. 10.1 ст. 10 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі, коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків.

Відповідно до п. 1.7 ст. 1 вказаного Закону, активи платника податків - кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Згідно пп. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Згідно з вимогами пп. 6.2.2, пп. 6.2.3, пп. 6.2.4 п. 6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» Південною міжрайонною державною податковою інспекцією у м. Кривому Розі відповідачу були направлені перша податкова вимога від 08.08.2002 року № 1/651 на суму 1250, 20 грн., та друга податкова вимога від 11.09.2002 року № 2/937 на суму 137, 85 грн., які були отримані відповідачем 09.08.2002 року та 16.09.2002 року відповідно.

Позивачем були направлені відповідачу Листи щодо необхідності погашення податкового боргу, проте податковий борг за погодженими податковими зобовязаннями відповідачем сплачений не був.

Відповідно заяви про уточнення позовних вимог від 04.11.2010 року за період з 01.04.2010 року по 01.11.2010 року відповідачем було частково сплачено податковий борг.

Отже, станом на 01.11.2010 року загальна сума заборгованості відповідача,з урахуванням уточнень, складає 42813, 86 грн. (основний борг за податковими зобовязаннями 35608, 99 грн., пеня 7204, 87 грн.).

Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне адміністративний позов задовольнити повністю.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 12, 60, 86, 160, 161, 163 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний Прокурора Дзержинського району м. Кривого рогу в інтересах держави в особі Південної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі до Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційної організації № 8» про стягнення податкового боргу у сумі 42813, 86 грн. - задовольнити повністю.

Звернути стягнення на активи Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційної організації № 8» в рахунок погашення податкового боргу на користь державного бюджету України з податку на прибуток підприємств і організацій, які належать до комунальної власності у сумі 42813 (сорок дві тисячі вісімсот тринадцять) грн. 86 коп. (р/р 33217861700020, код платежу 11020201, одержувач ВДК у м. Кривому Розі, Дніпропетровської області, код ОКПО 24230992, банк одержувача ГУДК у Дніпропетровській області, МФО 805012).

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення виготовлення постанови в повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо субєкт владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови.

Суддя <(підпис) >

< Список >

< Список >

< Список >А. Ю. Рищенко

< Текст >