Постанова № 18451567, 22.09.2011, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.09.2011
Номер справи
2270/9093/11
Номер документу
18451567
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Копія

Справа № 2270/9093/11

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 вересня 2011 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіШевчука О.П.

при секретаріЗаїці О.В.

< за участі >< перелік сторін > розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом <в особі ><в чиїх інтересах >Українсько-Німецького спільного підприємства "Агро-Поділля" <3-тя особа >до Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому , Головного управління Державного казначейства України у Хмельницькій області <3-тя особа >про визнання дій протиправними та стягнення з Державного бюджету України відшкодування бюджетної заборгованості з податку на додану вартість, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому, Головного управління Державного казначейства України у Хмельницькій області провизнання протиправними дії та стягнення з Державного бюджету бюджетної заборгованості з податку на додану вартість.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що 09.12.2010 року по результатах перевірки відповідачем складений акт № 12624/23-7/14300622 про результати позапланової виїзної перевірки з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ. Відповідно до Акту, перевіркою підтверджено заявлену позивачем суму податку на додану вартість у вересні 2010 року в сумі 170900,00 грн.

В квітні та червні 2011 року на адресу Українсько-Німецького спільного підприємства "Агро-Поділля" з ДПІ у м. Хмельницькому надійшли листи, з яких позивачу стало відомо, що підтверджена перевірками невідшкодована сума ПДВ у розмірі 170900,00 грн. зменшена в картці особового рахунку позивача.

Позивач вважає, що правове обґрунтування таких дій податкового органу відсутнє, жодна норма законодавства не передбачає вчинення таких дій податковим органом та просить суд визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому щодо зменшення в картці особового рахунку Українсько-Німецького спільного підприємства "Агро-Поділля" заявленої до бюджетного відшкодування податку на додану вартість у сумі 170900,00 грн., по декларації з ПДВ за вересень 2010 року та стягнути з Державного бюджету України на користь Українсько-Німецького спільного підприємства "Агро-Поділля" бюджетну заборгованість з податку на додану вартість по декларації за вересень 2010 року у сумі 170900,00 грн.

Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили суд задовольнити позов в повному обсязі.

Представники відповідача - ДПІ у м. Хмельницькому в судовому засіданні заперечили проти позову та просили суд відмовити в його задоволені оскільки сума бюджетного відшкодування, у встановлені законодавством України терміни, не відшкодована. Податковим кодексом України не передбачено порядку проведення бюджетного відшкодування сум податку на додану вартість, заявлених в період дії Закону України "Про податок на додану вартість" та не відшкодованих станом на 01.01.2011 року. Законом України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" від 23.12.2010 року №2857-IV не передбачено погашення невідшкодованих сум ПДВ платникам, що мали право на бюджетне відшкодування у відповідності до Закону України "Про податок на додану вартість".

Представник відповідача - Головного управління Державного казначейства України в судовому засіданні заперечили проти позову та просили суд відмовити в його задоволені оскільки на виконання вимог Постанови Кабінету Міністрів України №39 від 17.01.2011 року "Про затвердження Порядку взаємодії органів державної податкової служби та органів державної казначейської служби в процесі відшкодування податку на додану вартість", а також Порядку взаємодії між органами державної податкової служби України, Міністерства фінансів України та Державного казначейства України в процесі відшкодування податку на додану вартість за висновками органів державної податкової служби України та погашення простроченої бюджетної заборгованості з податку на додану вартість шляхом видачі облігацій внутрішньої державної позики, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації, Міністерства фінансів України та Державного казначейства України від 03.08.2004р. № 451/501/132, зареєстрованого Міністерством юстиції України 04 серпня 2004 року за № 971/9570 Державна податкова адміністрація України не надала Державному казначейству України реєстр суб'єктів підприємницької діяльності з визначенням розміру відшкодування податку на додану вартість з бюджету Українсько-Німецькому спільному підприємству "Агро-Поділля", а тому унеможливили виконання вказаного відшкодування з податку на додану вартість.

Вислухавши пояснення представників позивача, представників відповідачів, дослідивши докази по справі , оцінивши належність та допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний звязок доказів в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов слід задовольнити з наступних підстав.

Судом встановлено, що 09.12.2010 року за результатами перевірки ДПІ у м.Хмельницькому складений акт за №12624/23-7/14300622 про результати позапланової виїзної перевірки з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ. Відповідно до п. 1 Акту, перевіркою підтверджено заявлену Українсько-Німецьким спільним підприємством "Агро-Поділля" суму податку на додану вартість по декларації за вересень 2010 року в сумі 170900,00 грн.

До органу державного казначейства ДПІ у м.Хмельницькому передано висновки про суми бюджетного відшкодування ПДВ : №23 від 21.02.2011 р., в розмірі 75000грн, №26 від 03.03.2011 р., в розмірі 95900грн.

Управлінням державного казначейства у м.Хмельницькому повернуто ДПІ у м.Хмельницькому висновок №23 від 2-1.02.2011 р. - 10.03.2011 р. №03-14/341, висновок №26 від 03.03.2011 р.-16.03.2011 р. №03-29/369.

Сума бюджетного відшкодування, у встановлені законодавством України терміни, не відшкодована. В квітні та червні 2011 року на адресу позивача з ДПІ у м. Хмельницькому надійшли листи за вих.№11363/10/23-7 та за вих.№21612/10/23-7 від 30.06.2011 року, з яких позивачу стало відомо, що підтверджена перевірками невідшкодована сума ПДВ у розмірі 170900 грн. була зменшена в картці особового рахунку Українсько-Німецького спільного підприємства "Агро-Поділля".

Відповідно до п.п.7.7.4., 7.7.5 п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. При цьому платник податку в п'ятиденний термін після подання декларації податковому органу подає органу Державного казначейства України копію декларації, з відміткою податкового органу про її прийняття, для ведення реєстру податкових декларацій у розрізі платників.

До декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування, копії погашених податкових векселів (податкових розписок), у разі їх наявності, та оригіналів п'яти основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій, у разі наявності експортних операцій.

Протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування.

Податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Згідно п.п.7.7.6 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» на підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку податкового органу.

Крім того, відповідно до п.п.7.7.10 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» джерелом сплати бюджетного відшкодування (у тому числі бюджетного боргу) є загальні доходи Державного бюджету України. Забороняється обумовлювати або обмежувати виплату бюджетного відшкодування наявністю або відсутністю доходів, отриманих від цього податку в окремих регіонах України. Аналогічні положення містить п.п.200.17 ст.200 Податкового кодексу України.

Таким чином, нормами вказаних нормативно-правових актів бюджетне відшкодування сум ПДВ не ставиться в залежність від Закону України «Про державний бюджет на 2011 рік».

Отже, дії ДШ у м. Хмельницькому щодо зменшення бюджетного відшкодування по декларації за вересень 2010 р. в картці особового рахунку є протиправними так як не ґрунтується на жодному нормативному акті і не передбачені чинним законодавством України.

Вказаний порядок проведення відшкодування сум ПДВ з бюджету порушено відповідачем і підстави відмови в послідуючому відшкодуванні не ґрунтуються на вимогах Закону, а тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги правомірні та підлягають задоволенню.

У відповідності зі статтею 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, водночас частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать органи державної податкової служби) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 186 255, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Українсько-Німецького спільного підприємства "Агро-Поділля" задовольнити в повному обсязі.

Визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому щодо зменшення в картці особового рахунку Українсько-Німецького спільного підприємства «Агро-Поділля», заявленої до бюджетного відшкодування податку на додану вартість у сумі 170900 грн. 00 коп.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Українсько-Німецького спільного підприємства «Агро-Поділля» ( 29000, Хмельницька область, місто Хмельницький, вулиця Водопровідна, будинок 75, ідентифікаційний код 14300622) бюджетне відшкодування з податку на додану вартість по податковій декларації з ПДВ за вересень 2010 року в сумі 170900 грн. ( сто сімдесят тисяч дев`ятсот гривень) 00 коп.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Українсько-Німецького спільного підприємства «Агро-Поділля» судовий збір в сумі 1703 грн. 40 коп.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Повний текст постанови виготовлено 23 вересня 2011 року

< чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >

Суддя/підпис/О.П. Шевчук

"Згідно з оригіналом" СуддяО.П. Шевчук