Постанова № 18450303, 22.09.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
22.09.2011
Номер справи
2а-7786/11/0170/13
Номер документу
18450303
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

22 вересня 2011 р. Справа №2а-7786/11/0170/13 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Ольшанської Т.С., при секретарі Ківа А.С.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим

третя особа- Товариство з обмеженою відповідальністю "Кримська СПМК Теплицьтехмонтаж"

про визнання протиправними дій, визнання недіючим та скасування свідоцтва,

за участю:

позивача ОСОБА_1, паспорт серії НОМЕР_1,

представника відповідача ОСОБА_2, довіреність №06 від 01.03.2011,

представника третьої особи- ОСОБА_5, довіреність №8 від 01.07.2011.

Обставини справи: Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим про визнання протиправними дій, визнання недіючим та скасування свідоцтва.

Ухвалами Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 04.07.2011 відкрито провадження по справі і закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду та залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, - Товариство з обмеженою відповідальністю "Кримська СПМК Теплицьтехмонтаж".

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 26.07.2011 закрито провадження в адміністративній справі ОСОБА_1 в частині позовних вимог про визнання нечинним та скасування свідоцтва № 39/01/1/02 про реєстрацію другого випуску акцій ТОВ "Кримська СПМК Теплицьтехмонтаж".

Разом з позовом надана заява про поновлення строку звернення до суду за захистом порушених прав, свобод та інтересів. Згідно ч. 2 ст. 99 КАС України, строк звернення до суду не пропущений, оскільки про наявність реєстрації зазначеної емісії акцій позивачка дізналася 30.05.2011 з листа Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим №01/02/1209.

Позивач у судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача проти позову заперечував.

Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи та оцінивши доказі по справі в їх сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні регулюються Законом про державне регулювання ринку цінних паперів. Згідно із статті 1 цього Закону державне регулювання ринку цінних паперів - це здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.

Державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондовому ринку (далі ДКЦПФР). Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат ітериторіальні органи.

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи (стаття 6 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”).

Статтею 7 Закону передбачено, що одним з головних завдань Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку є здійснення державного регулювання та контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних на території України.

На виконання вказаного завдання Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює реєстрацію випусків цінних паперів та інформації про випуск цінних паперів, у тому числі цінних паперів іноземних емітентів, що є в обігу на території України.

На виконання Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” розроблене Положення про територіальні органи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яке затверджено рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 14.05.1997 №9 (далі по тексту Положення).

Відповідно до пункту 1 Положення територіальний орган Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку є складовою частиною системи Комісії, яка здійснює державне регулювання ринку цінних паперів у відповідному регіоні у межах повноважень, визначених цим Положенням. Територіальний орган утворюється за наказом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, є підпорядкованим і підзвітним Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Територіальними органами Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку є територіальні управління та територіальні відділення.

Територіальні управління Комісії створюються в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, м. Києві та Київській області та областях України (пункт 4 положення).

Відповідно до пункту 3 Положення територіальний орган реалізує у Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, у м. Києві та Київській області і в областях України завдання, покладені на Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку Законом України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в України”. При цьому голова територіального органу є уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (пункт 8 Положення).

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність субєктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Судом встановлено, що 19 вересня 2003 року територіальним управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим було зареєстровано випуск акцій (з урахування додаткової емісії в сумі 501916,50 грн.) та видано ЗАТ “Кримська СПМК Теплицтехмонтаж” свідоцтво про реєстрацію випуску простих іменних акцій, номінальною вартістю 0,50 грн., у кількості 2773405,00 шт., на загальну суму 1386703,50 грн., форма випуску документарна.

Закрите акціонерне товариства “Кримська СПМК Теплицтехмонтаж”, є юридичною особою, що зареєстрована виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради 12.08.1999, ідентифікаційний код 04784458.

Відповідно до статей 24, 25 Закону України “Про господарські товариства” від 19.09.1991 №1576-ХП ( в редакція що діяла станом на час виникнення спору) встановлено, що акціонерним визнається товариство, яке має статутний фонд, поділений на визначену кількість акцій рівної номінальної вартості, і несе відповідальність за зобов'язаннями тільки майном товариства. До акціонерних товариств належать: закрите акціонерне товариство, акції якого розподіляються між засновниками і не можуть розповсюджуватися шляхом підписки, купуватися та продаватися на біржі.

Статтею 38 зазначено Закону було передбачено, що акціонерне товариство має право збільшувати статутний фонд, якщо всі раніше випущені акції повністю сплачені за вартістю не нижче номінальної. Збільшення статутного фонду здійснюється в порядку, встановленому Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, шляхом випуску нових акцій, обміну облігацій на акції або збільшення номінальної вартості акцій.

Положенням про порядок збільшення (зменшення) розміру статутного фонду акціонерного товариства, що затверджено рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 8 квітня 1998 р. N44 (у редакції рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринкувід 16 жовтня 2000 р. N158), зареєстроване у Мінюсті України 27 жовтня 2000 р. N753/4974(що діяло до 08.04.2007) зазначено, що шляхами (способами) збільшення розміру статутного фонду акціонерного товариства може бути а) збільшення кількості акцій існуючої номінальної вартості; б) збільшення номінальної вартості акцій. Джерелами збільшення розміру статутного фонду акціонерного товариства (пункт 2 Положення №44) можуть бути виключно:

а) додаткові внески (вклади), якими можуть бути будинки, споруди, обладнання та інші матеріальні цінності, цінні папери, права користування землею, водою та іншими природними ресурсами, будинками, спорудами, обладнанням, а також інші майнові права (у тому числі на інтелектуальну власність), грошові кошти, у тому числі в іноземній валюті;

б) реінвестиція дивідендів.

При цьому заборонено:

а) поєднувати джерела збільшення розміру статутного фонду, зазначені в підпунктах "а", "б" п. 2 цього Положення, а також за рахунок індексації основних фондів;

б) поєднувати способи збільшення розміру статутного фонду, зазначені в п. 3 цього Положення;

в) приймати рішення про збільшення розміру статутного фонду товариства до повної оплати всіх раніше випущених акцій за ціною не нижче номінальної;

г) приймати рішення про збільшення розміру статутного фонду товариства до реєстрації усіх попередніх випусків акцій.

Порядок збільшення розміру статутного фонду акціонерного товариства за рахунок джерел, передбачених підпунктом "а" п. 2, для закритого акціонерного товариства включає таку послідовність дій:

а) прийняття рішення про збільшення розміру статутного фонду акціонерного товариства та оформлення протоколу згідно з чинним законодавством України;

б) розподіл акцій додаткового випуску;

в) прийняття загальними зборами акціонерів рішення щодо внесення до статуту товариства змін, пов'язаних зі збільшенням розміру статутного фонду;

г) реєстрація змін до статуту акціонерного товариства, пов'язаних зі збільшенням розміру статутного фонду;

ґ) реєстрація випуску акцій;

д) оформлення та депонування нового глобального сертифіката випуску акцій (у разі бездокументарної форми випуску акцій);

е) внесення інформації до системи реєстру власників іменних цінних паперів (у разі документарної форми випуску акцій);

є) виготовлення бланків та видача акціонерам сертифікатів акцій (у разі документарної форми випуску акцій).

Під час розгляду справи зясоване, що 19.08.2003 відбулися загальні збори акціонерів Закритого акціонерного товариства “Кримська СПМК Теплицьтехмонтаж” на яких були присутні 6 акціонерів та їх представників, які володіють 1262488 голосами, що складає 71,34% статутного фонду товариства. У пункті 3 порядку денного зазначено питання про збільшення статутного фонду Товариства, питання 4 передбачало проведення розподілу акцій додаткового виску, питання 5 затвердження змін до статуту товариства.

Під час розгляду питання 3 було запропоноване збільшити статутний фонд ЗАТ шляхом додаткового випуску акцій, що відповідає способу збільшення статутного фонду, передбаченому у ст. 38 Закону України " Про господарські товариства".

Відповідно до статті 6 Закону України "Про цінні папери і фондову біржу" від 18.06.1991 №1201-ХП (що втратив чинність з 13.05.2006) рішення про випуск акцій приймається засновниками акціонерного товариства або загальними зборами акціонерів акціонерного товариства. Рішення про випуск акцій оформляється протоколом. Протокол рішення про випуск акцій повинен обов'язково містити:

фірмове найменування емітента та його місцезнаходження;

розмір статутного фонду або вартість основних і оборотних фондів емітента;

цілі та предмет його діяльності;

зазначення службових осіб емітента;

найменування контролюючого органу (аудиторської фірми);

дані про розміщення раніше випущених в обіг цінних паперів;

мету випуску акцій;

зазначення категорій акцій;

кількість іменних акцій та акцій на пред'явника;

кількість привілейованих акцій;

загальну суму емісії і кількість акцій;

номінальну вартість акцій;

кількість учасників голосування та порядок його проведення;

порядок виплати дивідендів;

строк і порядок передплати акцій та їх оплати;

строк повернення коштів при відмові від випуску акцій;

черговість випуску акцій (при випусках їх різними серіями);

порядок повідомлення про випуск і порядок розміщення акцій;

права власників привілейованих акцій;

переважне право на придбання акцій при новій емісії.

Судом встановлено, що у протоколі №2 загальних зборів акціонерів закритого акціонерного товариства “Кримська СПМК Теплицьтехмонтаж” від 19.08.2003, усі вимоги статті 6 Закону дотримані. В протоколі зазначено фірмове найменування емітента: закрите акціонерне товариство “Кримська СПМК Теплицьтехмонтаж”, його місцезнаходження, розмір статутного фонду 884786,00 грн., цілі та предмет діяльності, службові особи емітента, найменування органу контролю незалежна аудиторська фірма “Сервіс-Аудит”, дані про розміщення раніше випущених в обіг цінних паперів: перша емісія була здійснена шляхом випуску 1769572 шт. простих іменних акцій, номінальною вартістю 0,50 грн. кожна на загальну суму 884786,00 грн., мета випуску акцій залучення додаткових коштів для поповнення обігових коштів, а також розміщення діяльності товариства, зазначена категорія акція проста іменна, привілейовані акції не випускаються, форма випуску акцій документарна, загальна суму емісії 501916,50 грн., і кількість акцій 1003833 шт., номінальна вартість акцій 0,50 грн., кількість учасників голосування 1262388 голосів, або 71,34% від загальної кількості голосів. Порядок проведення голосування відкритий. Порядок виплати дивідендів 1 раз на рік за підсумками календарного року. Строк і порядок розміщення акцій та їх оплата: акціонери подають заяви в довільній формі із зазначенням кількості акцій, які акціонер має придбати в строк до 15.08.2003. Після затвердження розподілу акцій додаткового випуску загальними зборами акціонерів 20, 21 серпня 2003 року будуть укладені відповідні договори. Оплата здійснюється грошовими коштами або іншими видами вкладів. Не пізніше ніж через 3 місяців після реєстрації випуску акцій товариства в ДКЦПФР особа, що сплатила повну вартість акцій, отримує сертифікат акцій. Черговий випуск акцій однією серією “В”, порядкові номери 1 1003833. Порядок повідомлення про випуск: поштовий реєстр надіслання рекомендованої поштової кореспонденції від 24.06.2003, оголошення в газетах “Вісник. Цінні папери”№№144-145 від 27.06.2003, “Крымские известия”№117 від 30.06.2003. Переважне право на придбання акцій при новій емісії мають всі акціонери товариства у кількості, пропорційній їх частці у статутному фонді на дату прийняття рішення про нову емісію акцій. Збитків станом на 19.08.2003 товариство не має Кошти, отримані від емісії акцій не підуть на покриття збитків.Прийнято рішення збільшити статутний фонд Товариства.

Під час розгляду питання щодо розподілу акцій додаткового випуску було встановлено, та зафіксовано у протоколі, що від ОСОБА_4 надійшла заява придбати 469995 шт. акцій на загальну суму 234997,50 грн., що пропорційно його частці в статутному фонді, а також бажання придбати залишок акцій, що випускаються додаткового. Заяви від інших акціонерів не надходили. Залишок складає 533838 шт. Рішенням загальних зборів затверджений розподіл акцій додаткового випуску: ОСОБА_4 підписується на 1003833 акції.

Рішення загальних зборів затверджені зміни до статут товариства: пункт 11. Статутний фонд товариства складає 1386702,50 грн., який розподіляється на 2773405 простих іменних акцій номінальною вартістю 0,50 грн.

На момент проведення відповідних дій порядок реєстрації випуску акцій закритих акціонерних товариств був врегульований Положенням, що було затверджено рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 червня 2002 р. N167, зареєстроване у Мінюсті України 16 липня 2002 р. за N587/6875.

Як зазначено у пункті 2.1. Положення, не пізніше 60 календарних днів з дати державної реєстрації статуту або змін до статуту товариства, пов'язаних із зміною розміру статутного капіталу, товариство повинно подати до реєструвального органу документи для реєстрації випуску акцій.

Судом встановлено, що 21.08.2003 виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради затверджені зміни до статуту Закритого акціонерного товариства “Кримськая СПМК Теплицьтехмонтаж”.

21.08.2003 ЗАО "Кримська СПМК Теплицьтехмонтаж" надало заяву про реєстрацію випуску акцій до Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим.

Перелік документів, що повинно надати товариство для реєстрації випуску акцій, зазначений у пункті 2.2. Положення, це: а) заява про реєстрацію випуску акцій, складену згідно з додатком 2; б) рішення про випуск акцій, що оформлено протоколом; в) зміни (доповнення) до статуту товариства, що оформлені окремим додатком до статуту або шляхом викладення статуту у новій редакції, пов'язані із зміною розміру статутного капіталу, чи їх нотаріально засвідчену копію; г) нотаріально засвідчена копія статуту товариства (у разі реєстрації випуску акцій при створенні товариства та у разі прийняття рішення про зміну розміру статутного капіталу іншим, ніж загальні збори акціонерів, органом товариства для підтвердження повноважень цього органу); ґ) проміжна фінансова звітність за звітний період, що передував кварталу, у якому подаються документи для реєстрації випуску акцій, у складі балансу та звіту про фінансові результати (для банків - звіту про прибутки та збитки), засвідчена підписами та печатками емітента та аудитора (аудиторської фірми), а також висновок аудитора (аудиторської фірми) та довідку про фінансовий стан, що засвідчена підписом та печаткою аудитора; д) довідка, засвідчена підписами та печаткою реєстратора про передачу реєстру власників іменних цінних паперів (при додатковому випуску акцій у документарній формі) або депозитарію, з яким укладено договір про обслуговування випуску цінних паперів (при бездокументарній формі); е) довідка, засвідчена підписами та печатками емітента (при першому випуску - уповноважених осіб засновника), про сплату кожним з акціонерів або засновників не менше 50 % номінальної вартості акцій до дня реєстрації статуту або змін до статуту товариства, пов'язаних із збільшенням розміру статутного капіталу товариства (при першому випуску акцій - до дня скликання установчих зборів), з переліком внесків, унесених в оплату за акції із зазначенням дат і номерів документів, які підтверджують сплату; є) копія свідоцтва про державну реєстрацію акціонерного товариства, засвідчену підписом уповноваженої особи та печаткою товариства; ж) копія свідоцтв про реєстрацію попередніх випусків акцій, засвідчені підписом уповноваженої особи та печаткою товариства; з) копія, засвідчена підписом уповноваженої особи та печаткою товариства, опублікованого згідно з вимогами статей 41, 43 Закону України "Про господарські товариства", повідомлення про проведення загальних зборів акціонерів товариства, на яких прийнято рішення про випуск акцій чи зміну розміру статутного капіталу, про внесення змін до статуту товариства, пов'язаних зі зміною розміру статутного капіталу товариства, та довідка, засвідчена підписом уповноваженої особи та печаткою товариства, яка свідчить про персональне повідомлення усіх акціонерів про проведення цих загальних зборів (згідно з порядком, установленим у статуті товариства); и) копія звіту про оцінку майна (акта оцінки майна), засвідчену підписом уповноваженої особи та печаткою товариства, яка подається, якщо до статутного капіталу товариства вноситься майно господарських товариств з державною часткою (часткою комунального майна) для визначення вартості внесків засновників (акціонерів) товариства; і) довідка, засвідчена підписом уповноваженої особи та печаткою товариства, про відсутність заперечень кредиторів щодо зменшення розміру статутного капіталу товариства (у разі прийняття рішення про зменшення розміру статутного капіталу товариства).

Як зазначає позивач, в порушення зазначених умов, відповідачем не був належним чином перевірений факт повної оплати раніше випущених акцій за вартістю не нижче номінальної.

Судом встановлено, що до заяви про реєстрацію випуску акцій від 21.08.2003 №68 ЗАТ “Кримська СПМК Теплицьтехмонтаж” був наданий аудиторський висновок аудиторської фірми “Сервіс-аудит”від 16.09.2003, за яким зазначено про таке. Статутний капітал станом на 30.06.2003 складав 884786,00 грн. і був повністю сформований. Довідкою від 21.08.2003 №70 ЗАТ “Кримське СПМК Теплицьтехмонтаж” підтверджує, що акціонер ОСОБА_4 сплатив 100% номінальної вартості додаткового випуску акцій у сумі 501916,50 грн. відповідно до договору міни цінних паперів від 20.08.2003 31, внесок 1003833 акцій закритого акціонерного товариства “Харківська СПМК Теплицьтехмонтаж” загальною номінальною вартістю 501916,50 грн. переданий згідно акту приймання передання цінних паперів від 20.08.2003. Зазначене також підтверджується висновком аудитора від 16.09.2003.

Зазначені відомоті підтверджуються також наданами позивачем копіями балансів підприємства за 2002,2003, де зазначений статутний фонд у розмірі 884 тисяч грнивень.

Відповідно до статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Позивачем не доведено та належними доказами не підтверджений факт того, що на момент проведення реєстрації випуску акцій повна сплата раніше випущений акцій не відбулася.

Відповідно до пункту 1.5. Положення відмова в реєстрації випуску акцій складається у разі:

а) невідповідності поданих документів вимогам законодавства;

б) порушення встановленого законодавством порядку проведення випуску цінних паперів та порядку зміни розміру статутного капіталу;

в) порушення порядку скликання та/або проведення загальних зборів акціонерів, на яких прийнято рішення про випуск акцій чи зміну розміру статутного капіталу (фонду) (далі - капітал), про внесення змін до статуту товариства, пов'язаних зі зміною розміру статутного капіталу товариства;

г) порушення переважного права акціонерів на придбання додатково випущених акцій;

ґ) прийняття уповноваженою особою реєструвального органу або судовими органами рішення про зупинення обігу (розміщення) цінних паперів, яке є чинним на дату реєстрації, у порядку, передбаченому законодавством;

д) відсутності будь-якого з документів, визначених у п. 2.2 та 2.3 цього Положення.

Інші причини не можуть бути підставами для відмови в реєстрації випуску акцій.

Позивачем не наведено обставин, та матеріалами справи спростовуються, обставини того, що відповідачем не застосований спосіб відмови у реєстрації випуску акцій у звязку з наявністю передбачених підстав.

Стаття 19 Конституції України визначає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Оцінюючи правомірність дій та рішень органу власних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у статті 2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, встановлюючи при цьому чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії): на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до статті 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обовязковість яких надана Верховною Радою України.

Судом не встановлено порушення принципу законності під час проведення реєстрації випуску акцій ЗАТ “Кримська СПМК Теплицьтехмонтаж” територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим.

Крім того, що стосується клопотання позивача про поновлення строку звернення до суду за захистом порушених прав, свобод та інтересів, то на думку суду він не пропущений, оскільки про наявність реєстрації зазначеної емісії акцій позивачка дізналася 30.05.2011 з листа Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим №01/02/1209.

Відповідно до ч.ч. 1,2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Позовну заяву подано 01.07.2011, тобто в межах строку звернення до суду за захистом порушених прав, свобод та інтересів.

З урахування наведеного, суд вважає адміністративним позов таким, що задоволенню не підлягає.

У судовому засіданні, яке відбулось 22.09.2011, оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Відповідно до вимог ч.3 ст. 160 КАС України повний текст постанови виготовлений та підписаний 29.09.2011.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163,167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. У задоволенні адміністративного позову відмовити.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Ольшанська Т.С.