Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 березня 2011 р. Справа № 2-а-6480/10/2070
Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Мельнікової Л.В.
Суддів: Григорова А.М. , Подобайло З.Г.
при секретарі Співак О.А.
розглянувши у відкритому судовому засідання у місті Харкові апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова та Харківського міжрайонного транспортного прокурора на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 02 листопада 2010 року по справі за позовом Дочірнього підприємства "Харківський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "ДАК "Автомобільні дороги України до Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова за участю Харківського міжрайонного транспортного прокурора про скасування податкових повідомлень-рішень, -
В с т а н о в и л а:
У травні 2010 року Дочірнє підприємство "Харківський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" (далі ДП "Харківський облавтодор") звернулося до суду з адміністративним позовом, яким з урахуванням уточнень позовних вимог просить скасувати податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова (далі ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова):
- № 0000912305/0 від 16 березня 2010 року та № 0000912305/1 від 28 травня 2010 року, яким визначено суму податкового зобов'язання за платежем частина прибутку (доходу) господарських організацій, що вилучається до бюджету у розмірі 194.665 грн., у тому числі основний платіж 129.210 грн. та 65.455 грн. штрафні санкції;
- № 0000892305/0 від 16 березня 2010 року та № 0000892305/ 1 від 28 травня 2010 року яким визначено податкове зобов'язання за платежем податок на прибуток у розмірі 4.763.549 грн., утому числі основний платіж 2.365.198 грн. та штрафні санкції 2.398.351 грн.;
- № 0000902305/0 від 16 березня 2010 року та № 2102305/ 1 від 28 травня 2010 року, яким визначено податкове зобов'язання за платежем податок на додану вартість у розмірі 2.648.691 грн., у тому числі за основним платежем 1.765.794 гривні та штрафні санкції 882.897 грн.
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 02 листопада 2010 року позовні вимоги ДП "Харківський облавтодор" задоволено.
Не погоджуючись з постановою суду ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова та Харківський міжрайонний транспортний прокурор, в апеляційних скаргах, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просять скасувати постанову Харківського окружного адміністративного суду від 02 листопада 2010 року та прийняти нове рішення, яким в задоволенні позовних вимог ДП "Харківський облавтодор" відмовити.
Заслухавши суддю-доповідача, вислухавши пояснення сторін, розглянувши надані письмові докази в їх сукупності, доводи апеляційних скарг, колегія суддів вважає, що апеляційні скарги ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова та Харківського міжрайонного транспортного прокурора підлягають частковому задоволенню, а постанову Харківського окружного адміністративного суду від 02 листопада 2010 року відповідно приписів п. 4 ч.1 ст. 202 КАС України слід частково скасувати, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що фахівцями ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова проведена планові виїзна перевірка ДП "Харківський облавтодор" з питань дотримання позивачем податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2008 по 30.09.2009 року, за результатами якої складено акт № 1409/2305/31941174 від 05.03.2010 року.
Перевіркою встановлено порушення:
1. п 5.1, пп. 5.2.1 п.5.2., пп. 5.3.9, п. 5.3 ст. 5, пп. 11.2.1 п. 11.2 ст. 11 Закону України від 28.12.1994 №334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств", зі змінами та доповненнями, що призвело до заниження валового доходу за IV квартал 2008 року у розмірі 2619 грн. та завищення валових витрат за Ш квартал 2008 року у розмірі 7.276.564 грн., за ІУ квартал 2008 року у розмірі 2.052.397 грн., за І квартал 2009 року у розмірі 112726 грн. Таким чином, за наслідками перевірки донараховано податку на прибуток 2.332.895 грн., в тому числі за III квартал 2008 року у розмірі 1.819.141 грн., за ІУ квартал 2008 року у розмірі 513.754 грн. та зменшено суму від'ємного значення об'єкту оподаткування податком на прибуток за І квартал 2009 року в сумі 112.726 грн., півріччя 2009 року в сумі 112.726 грн., за 9 місяці 2009 року в сумі 112.726 грн.;
2. п. 1 Порядку відрахування у 2008 році державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу), затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2008 № 158, внаслідок чого занижено суму дивідендів та прирівняних до них платежів, що сплачуються до бюджету за 2008 рік на суму 11.610 грн., у тому числі за Ш квартал 2008 року у розмірі 4.110 грн., за ІV квартал 2008 року у розмірі 7.500 грн.
3. п. 1 Порядку відрахування у 2009 році державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу), затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2009 N184 ДП "Харківський облавтодор" повинно було відрахувати частину чистого прибутку (доходу), визначеного виходячи з обсягу чистого прибутку (доходу), розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, та розміру відрахувань частини чистого прибутку (доходу), визначеного відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" у розмірі 117.600 грн., у тому числі за І квартал 2009 року у розмірі 93.900 грн., за II квартал 2009 року у розмірі 14.700 грн., за III квартал 2009 року у розмірі 9.000 грн.
4. пп. 7.8.2 п. 7.8 ст. 7 Закону України від 28.12.94 № 334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" зі змінами та доповненнями ДП "Харківський облавтодор занижено авансовий внесок по податку на прибуток у розмірі ставки, яка встановлена п. 10.1 ст. 10 даного Закону, нарахованої на суму дивідендів, які належать до сплати, на загальну суму 32.303 грн., в тому числі за результатами фінансово-господарської діяльності за 2008 рік в розмірі 2.903 грн.(за III квартал в сумі 1.028 грн., за ІУ квартал 2008 року в сумі 1875 грн.), за результатами фінансово-господарської діяльності за 9 місяців 2009 року в розмірі 29.400 грн.(за І квартал в сумі 23.475 грн., за II квартал 2009 року в сумі 3.675 грн., за III квартал 2009 року в сумі 2.250 грн.).
5. пп. 7.4.1, пп. 7.4.4 п. 7.4 ст. 7 Закону України від 03.04.1997 168/97-ВР "Про податок на додану вартість", зі змінами та доповненнями, що призвело до заниження податку на додану вартість в загальній сумі 1.765.794 грн., у тому числі за липень 2008 у розмірі 344.141 грн., за серпень 2008 року у розмірі 740.741 грн., за вересень 2008 року у розмірі 370434, за жовтень 2008 року у розмірі 292.086 грн., за грудень 2008 року у розмірі 18.392 грн.
На підставі висновків акта перевірки та відхилення скарг позивача, ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова прийнято податкові повідомлення-рішення № 0000892305/0, № 0000902305/0 ,№ 0000912305/0 від 16.03.2010 року та № 0000912305/1, № 0000892305/1, № 2102305/1 від 28.05.2010 року, якими ДП "Харківський облавтодор" визначено суму податкового зобов`язання з податку на прибуток на загальну суму 4.763.549 грн., з податку на додану вартість на загальну суму 2.648.689,50 грн. та за платежем частини прибутку (доходу) господарських організацій, що вилучається до бюджету на загальну суму 194.665 грн.
Фактично підставою для виникнення спірних правовідносин послугувало наявність у позивача статусу унітарного підприємства та віднесення контролюючим органом до складу валових витрат будь-які витрати, які не підтверджені відповідними розрахунками, платіжними та іншими документами, обовязковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення податкового обліку, та витрати використанні у власній господарської діяльності.
Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" валові витрати виробництва та обігу - сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності.
Поняття господарської діяльності визначено п.1.32. Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", відповідно до якого господарська діяльність - будь-яка діяльність особи, направлена на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та суттєвою. Під безпосередньою участю слід розуміти зазначену діяльність особи через свої постійні представництва, філіали, відділення, інші відокремлені підрозділи, а також через довірену особу, агента або будь-яку іншу особу, яка діє від імені та на користь першої особи.
Згідно з п.п.5.2.1 п.2 ст.5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" до складу валових витрат включаються суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду у зв'язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг) і охороною праці, у тому числі витрати з придбання електричної енергії (включаючи реактивну), з урахуванням обмежень, установлених пунктами 5.3 - 5.7 цієї статті.
Не належать до складу валових витрат будь-які витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення податкового обліку (п.п. 5.3.9 п. 5.3 ст. 5 вказаного Закону).
За визначенням п.1.4 ст.1 Закону України "Про податок на додану вартість" поставка товарів - будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатної поставки товарів (результатів робіт) та операції з передачі майна орендодавцем (лізінгодавцем) на баланс орендаря (лізингоотримувача) згідно з договорами фінансової оренди (лізингу) або поставки майна згідно з будь-якими іншими договорами, умови яких передбачають відстрочення оплати та передачу права власності на таке майно не пізніше дати останнього платежу.
Як вбачається з матеріалів справи між ПП "Техоснастка" (код ЄДРПОУ 32632867, м. Кривий Ріг) (Постачальник) та ДП "Харківський облавтодор" (Покупець) укладено Договір постачання №0301 від 03.01.2006 року.
Згідно умов договору Постачальник зобовязується поставити та передати у власність Покупця товар, а Покупець зобовязується прийняти товар та оплатити його на умовах цього Договору. Поставка товару здійснюється на умовах СРТ Правил "Інкотермс" в редакції 2000 року. Перехід права власності на товар відбувається в момент передачі товару Покупцю. Покупець повинен оплатити вартість поставленого товару шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок Постачальника на протязі 45 календарних днів з моменту отримання товару.
На виконання умов даного договору з урахуванням додаткових угод, відповідно до накладних за період з 01.07.2008 року по 19.02.2009 року ПП "Техоснастка" передав, а ДП "Харківський облавтодор" прийняв товарно-матеріальні цінності на загальну суму 11.197.857,88 грн., в т.ч. ПДВ 1.866.309,67 грн. (без ПДВ 9.331.548,21 грн.).
В бухгалтерському обліку ДП "Харківський облавтодор" вищевказані операції відображені наступним чином: Д-т рах.20 "Запаси", К-т рах.631 "Розрахунки з вітчизняними постачальниками", Д-т рах.644 "Податковий кредит", К-т рах.631 "Розрахунки з вітчизняними постачальниками", Д-т рах.641 "Розрахунки за податками", К-т рах.644 "Податковий кредит".
Відповідно виписки руху грошових коштів ДП "Харківський облавтодор" по розрахунковому рахунку №260073011278 в ПХФ АКБ "Базис" за період з 01.07.2008 року по 30.09.2009 року проведено оплату в адресу ПП "Техоснастка" за отримані товарно-матеріальні цінності на загальну суму 14.647.970,89 грн., в т.ч. ПДВ 2.441.327,83 грн.
Згідно акта перевірки, контролюючим органом встановлено, що відповідно до висновку спеціаліста почеркознавчої експертизи від 12.02.2010 року №53 Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області Науково Дослідного Експертно-криміналістичного Центру експертизи - документи (видаткові та податкові накладні) ПП "Техоснастка" були підписані особами, причетність яких до ПП "Техоснастка" не доведена.
Також відповідачем зазначено, що відповідно до наданої звітності, а саме податкові розрахунки комунального податку, та звітність за формою 1-ДФ, протягом перевіряємого періоду на підприємстві лічився один робітник (директор), сумісників - немає. Крім того, за даними бази даних "Система автоматизованого співставлення податкового кредиту та зобов'язань у розрізі контрагентів, декларацій по податку на додану вартість", декларації з податку на прибуток (додаток до декларації К1/1) ПП "Техоснастка" не має на балансі основних фондів.
Таким чином ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова вважає, що ДП "Харківський облавтодор" неправомірно віднесено до складу валових витрат - витрати на придбання товарно-матеріальних цінностей, отриманих від ПП "Техоснастка" у загальній сумі 9.331.549 грн., у тому числі у ІІІ кварталі 2008 року у розмірі 7.193.666 грн., у ІV кварталі 2008 року у розмірі 2.025.157 грн., у І кварталі 2009 року у розмірі 112.726 грн.
Згідно ст.9 Закону України від 16.07.1999 р. №996-XIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" передбачено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарських операцій, а якщо це неможливо безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.
Отримані товарно-матеріальні цінності від ПП "Техоснастка" за період з 01.04.2008 року по 01.03.2009 року були відпущені по видатковим накладним (транзит) ДП "Харківський облавтодор" в адресу філій підприємства на загальну суму 9.331.548,21 грн.
Правомірність віднесення ДП "Харківський облавтодор" до складу валових витрат придбання матеріалів у ПП "Техоснастка" підтверджують первинні документи (видаткові накладні, рахунки,сертифікати якості, сертифікати відповідності, паспорти, документи на транспортування товару) які в повному обсязі знаходилися в місцях розвантаження товару, тобто по філіях підприємства. Зазначені філії були перевірені по завданню податковими інспекціями за місцем їх розташування.
Таким чином, згідно первинних документів ДП "Харківський облавтодор" за період з 01.07.2008 року по 31.03.2009 року отримало від ПП "Техоснастка" товарно-матеріальні цінності на загальну суму 11.197.857,88 грн., в т.ч. ПДВ 1.866.309,67 грн. (без ПДВ 9.331.548,21 грн.) та здійснило компенсацію за поставлений товар грошовими коштами.
Колегія суддів також погоджується з висновком суду першої інстанції, щодо неправомірності нарахування ДП " Харківський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" частини чистого прибутку (доходу) у розмірі 15 відсотків з огляду на наступне.
Згідно ст. 73 Господарського кодексу України, під державним унітарним підприємством слід розуміти підприємство, яке утворено компетентним органом державної влади в порядку на базі відокремленої частини державної власності, як правило , без поділу її на частки , і входить до сфери його управління, в своєму найменуванні містить слова "державне підприємство", не несе відповідальності за зобовязаннями власника і органу влади до сфери управління якого воно входить. При цьому орган державної влади, до сфери управління якого входить підприємство, є представником власника і виконує його функції у межах. визначених цим Кодексом та іншими законодавчими актами. Майно державного унітарного підприємство перебуває у державній власності і закріплюється за таким підприємством на праві господарського відання чи праві оперативного управління. Органом управління державного унітарного підприємства є керівник підприємства, який призначається органом , до сфери управління якого входить підприємство, і є підзвітним цьому органові.
Відповідно до п.1.1. статуту ДП "Харківський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України"підприємство створене відповідно до наказу Державної служби автомобільних доріг України від 9.04.2002 року "156 на власності Відкритого акціонерного товариства "ДАК "Автомобільні дороги України", останнє є засновником позивача (п.3.3).
Засновником та акціонером Відкритого акціонерного товариства "ДАК "Автомобільні дороги України"в свою чергу у відповідності до п.5.1. положень статуту останнього є держава в особі Державної служби автомобільних доріг України.
У відповідності до п. 6.3. статуту Відкритого акціонерного товариства "ДАК "Автомобільні дороги України"ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України"є власником майна, переданого їй засновником до статутного фонду.
Наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 25 травня 2004 року № 97 затверджено Державний класифікатор України Класифікацію організаційно правових форм господарювання. Обєктом класифікації є визначені чинним законодавством організаційно-правові форми юридичних осіб та їх відокремлені підрозділи: філії, представництва, а також підприємці фізичні особи, які не мають статусу юридичної особи.
Відповідно до п.3.2.1.3. наведеного наказу Державна акціонерна компанія ( Товариство) акціонерне товариство, державна частка у статутному фонді якого перевищує пятдесят відсотків чи становить величину, яка забезпечує державі право вирішального впливу на господарську діяльність цієї компанії.
Згідно п. 3.1.4.1. наказу Державне унітарне підприємство утворюється компетентним органом державної влади в розпорядчому порядку на базі відокремленої частини державної власності, як правило без поділу її на частки, і входить до сфери його управління. Найменування державного унітарного підприємства повинно містити слова "державне підприємство". Державі унітарні підприємства діють як державні комерційні або казенні.
Таким чином із врахуванням вищевикладеного, колегія суддів відзначає, що державний класифікатор України розрізняє поняттям державного підприємства.
З наданого позивачем листа Фонду державного майна України від 16.09.2002 року № 10-16-11524 щодо передачі в оренду майна, що увійшло до статутного фонду ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" майно, що увійшло до статутного фонду ВАТ , не є державним, належить товариству.
Таким чином, засновник позивача державна акціонерна компанія акціонерне товариство, державна частка у статутному фонді якого перевищує пятдесят відсотків і становить величину, яка забезпечує державі право вирішального впливу на господарську діяльність цієї компанії. Вищим органом управління Компанії виступає засновник, що виконує при управлінні функції загальних зборів засновників ( учасників, акціонерів). Форма власності загальнодержавна корпоративна ( державна), проте майно, передане засновником до статутного фонду Компанії належить компанії на праві власності. Компанія не є державним підприємством ( лист Фонду Державного майна України від 12.03.2007 р. № 10-25-3817) та сплачує державі дивіденди.
Беручи до уваги вищезазначене ДП "Харківський облавтодор""Харківський облавтодор"ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" не є державним унітарним підприємством.
Положення ст. 61 Закону України від 28.12.2007 року №107 “Про державний бюджет України та 2008 рік"та про внесення до деяких актів України"встановлено, що державні унітарні підприємства ( крім державного підприємства обслуговування повітряного руху України "Украерорух" відповідно до Закону України "Про приєднання України до Багатосторонньої угоди про сплату маршрутних зборів") та їх обєднання сплачують до державного бюджету України частину чистого прибутку ( доходу ) в розмірі 15 відсотків, зменшеного на суму нарахованих і сплачених дивідендів відповідно до пункту 7.8. статті 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".
Тобто, з урахування вказаної норми права обовязок щодо сплати до Багатосторонньої угоди про сплату маршрутних зборів та їх обєднання сплачують до державного бюджету України частину чистого прибутку ( доходу ) в розмірі 15 відсотків, зменшеного на суму нарахованих і сплачених дивідендів покладено на державні унітарні підприємства та їх обєднання, до яких законодавцем за спірний період не віднесено ДП "Харківський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України".
А тому висновок відповідача про порушення позивачем пп.. 7.8.2. п.7.8. ст.7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", п. 1. Порядку відрахування у 2008 році державними унітарними підприємствами та їх обєднаннями до державного бюджету частини чистого прибутку ( доходу), затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 5.03.2008 р № 158, п.1 Порядку відрахування у 2009 році державними унітарними підприємствами та їх обєднаннями до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу), затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2009 р № 184 є необґрунтованим.
Щодо правомірності віднесення до складу валових витрат та податкового кредиту - витрат по взаємовідносини ДП "Харківський облавтодор" та ПФ "ТТВ" (код ЄДРПОУ 21219151) м. Харків) на загальну суму 132.156 грн., що призвело до заниження прибутку на суму 27,6 тис. грн., ПДВ на суму 22.026 грн. колегія суддів зазначає наступне.
Відповідно акту "Про результати невиїзної перевірки ПФ "ТТВ" (код за ЄДРПОУ 21219151) з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.01.2008 року по 30.09.2009 року" отриманого від ДПІ у Фрунзенському районі м. Харкова, встановлено, що місцезнаходження суб'єкта господарювання відповідно до установчих документів: м. Харків проспект Московський, буд. 257.
ПФ "ТТВ" направило до департаменту державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Харківського МВК рішення від 15.06.2009. № 1-06-09 засновників ПФ "ТТВ" (код ЕДРПОУ 21219151), ОСОБА_1, про ліквідацію підприємства.
За даними департаменту державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Харківського МВК, головою ліквідаційної комісії призначена ОСОБА_1, місцезнаходженням ліквідаційної комісії зазначена адреса: АДРЕСА_1.
В ході перевірки контролюючим органом отримано інформацію, відповідно до якої засновник, директор та одночасно головний бухгалтер ПФ "ТТВ" ОСОБА_1 у період взаємовідносин цього підприємства з ДП "Харківський облавтодор" була відсутня на території України (виїхала з 20.08.2006 року до 05.03.2008 року, та з 19.03.2008 року).
Слід зазначити, що валові витрати можуть бути підтверджені лише тими документами, які свідчать про реальність виконання договору, зміст, обсяг наданих послуг та їх вартість.
Документи на підтвердження фактичного здійснення господарських операцій по взаємовідносинам з ПФ "ТТВ" і ДП "Харківський облавтодор", позивачем судам першої та апеляційної інстанції не надано.
І як наслідок, ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова правомірно не прийнято податковий кредит на суму 22.026 грн. по придбанню товарів у ПФ "ТТВ".
Враховуючи вищенаведене, колегія суддів приходить до висновку про необхідність часткового задоволення апеляційних скарг ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова та Харківського міжрайонного транспортного прокурора та часткового скасування постанови Харківського окружного адміністративного суду від 02 листопада 2010 року, з прийняттям нового рішення про відмову у задоволенні позовних вимог ДП "Харківський облавтодор".
Інші доводи апеляційних скарг висновків колегії суддів не спростовують.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 185, 195, 196, 198 ч.1 п. 3, 202 ч.1 п. 4, 205, 207, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
П О С Т А Н О В И Л А:
Апеляційні скарги Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова та Харківського міжрайонного транспортного прокурора задовольнити частково.
Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 02 листопада 2010 року скасувати в частині скасування податкових повідомлень-рішень Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова № 0000892305/0 від 16 березня 2010 року, № 0000892305/1 від 28 травня 2010 року на суму основного платежу 27.534,50 грн., штрафних санкцій 13.767,25 грн. та в частині скасування податкових повідомлень-рішень Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова № 0000902305/0 від 16 березня 2010 року та № 2102305/ 1 від 28 травня 2010 року на суму 22.027,67 грн., штрафні санкції 11.013,84 грн.
В цій частині прийняти нову постанову, якою в задоволенні позовних вимог Дочірнього підприємства "Харківський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "ДАК "Автомобільні дороги України відмовити.
В іншій частині постанову Харківського окружного адміністративного суду від 02 листопада 2010 року залишити без змін.
Постанова Харківського апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання постанови у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя -(підпис)Л.В. Мельнікова
Судді (підпис) З.Г. Подобайло
(підпис) А.М. Григоров
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 22 березня 2011 року.
Згідно з оригіналом Мельнікова Л.В.