Постанова № 18394344, 13.09.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
13.09.2011
Номер справи
2а-10408/10/2670
Номер документу
18394344
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

13 вересня 2011 року 12:38 № 2а-10408/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Маруліної Л.О., при секретарі судового засідання Крупічко Ю.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомЗаступника прокурора Подільського району міста Києва в інтересах держави в особі Державної інспекції з контролю за цінами в місті Києві

доТовариства з обмеженою відповідальністю «Асканія-Пак»

простягнення заборгованості у розмірі 1870652,02 грн.

за участю:

від позивача: Новікова О.Г.,

від відповідача: Левченко М.О.,

від прокуратури: Янківський С.В.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 13.09.2011 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст складено і підписано 16.09.2011 р.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся заступник прокурора Подільського району міста Києва в інтересах держави в особі Державної інспекції з контролю за цінами в місті Києві (далі позивач) з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Асканія-Пак» (ідентифікаційний код 32157382) (далі відповідач) про стягнення заборгованості у розмірі 1870652,02 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.07.2010 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-522/09/2670.

Стягнення економічних санкцій провадиться позивачем на підставі суми заборгованості, що не сплачена відповідачем згідно рішення Державної інспекції з контролю за цінами в місті Києві про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 79 від 11.06.2010 р.

Рішення позивача про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 79 від 11.06.2010 р. було оскаржено відповідачем до суду та скасовано постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 27.10.2010 р. по справі № 2а-9815/10/2670.

Зважаючи на оскарження Державною інспекцією з контролю за цінами в місті Києві постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 27.10.2010 р. по справі № 2а-9815/10/2670, суд зупиняв провадження у справі № 2а-10408/10/2670.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 17.05.2011 р. по справі № 2а-9815/10/2670 постанову Окружного адміністративного суду міста Києва скасовано, ухвалено нову постанову, якою у задоволенні адміністративного позову відмовлено повністю.

Зважаючи на викладене, Окружним адміністративним судом м. Києва 04.07.2011 р. поновлено провадження у справі № 2а-10408/10/2670.

В судове засідання представники сторін та прокуратури прибули.

Дослідивши матеріали справи, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Вибірковою перевіркою наданих документів бухгалтерського обліку (видаткових накладних) позивачем встановлено порушення ТОВ «Асканія-Пак»вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.07 № 1222 «Про затвердження Порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари»із змінами, п. 1.3 Розпорядження КМДА від 27.10.08 № 1464 «Про регулювання цін на основні продовольчі товари» при реалізації цукру-піску.

Протягом місяця та перевіряємого періоду у ТОВ «Асканія-Пак»збільшувались оптово-відпускні ціни на цукор-пісок більш ніж на 1 %, підприємство не декларувало зміну цін. Декларації оптово-роздрібних цін на цукор-пісок відсутні. Оптово-роздрібні ціни зросли від 5,81% по 227, 27%, що призвело до завищення не задекларованої ціни від 0,13 грн. до 13,47 грн. за 1 кг.

В результаті застосування цін з порушенням порядку обов'язкового декларування їх зміни, загальна сума необґрунтовано отриманої виручки відповідачем за період з 16.06.09 по 30.04.10 склала 935 326 грн. 01 коп.

За наслідками перевірки винесено рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 79 від 11.06.2010 р.

Дослідивши наявні у справі докази, проаналізувавши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.

Постановою Кабінету Міністрів України №1819 затверджено Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами. Згідно з п. 1 зазначеного Положення, Державна інспекція з контролю за цінами є урядовим органом державного управління, який діє у складі Мінекономіки і підпорядковується йому.

Пунктом 4 даного Положення встановлено, що Державна інспекція в межах своєї компетенції здійснює перевірки додержання порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів, а також їх економічного обґрунтування.

У відповідності до п. 5 вищезазначеного положення посадова особа органів державного контролю за цінами має право проводити в органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, підприємствах, установах та організаціях незалежно від форми власності перевірки бухгалтерських документів, книг, звітів, калькуляцій та інших документів, пов'язаних з формуванням, встановленням і застосуванням цін і тарифів; одержувати в установленому порядку від органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, підприємств, установ та організацій матеріали та інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань.

Керуючись ст. 14 Закону України «Про ціни та ціноутворення»Державною інспекцією з контролю за цінами в м. Києві відповідно до повноважень, наданих Постановою КМУ № 1819, прийнято рішення № 79 від 11.06.10 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін.

Згідно 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що діяв на момент виникнення спірних правовідносин, податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно вимог п.п.5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягненні в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Стаття 121 Конституції України на прокуратуру України покладено завдання, зокрема, щодо представництва інтересів держави в суді у випадках передбачених законодавством.

Оскільки, згідно ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру», підставою для представництва в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних та юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою , а ненадходження зазначеної суми до Державного бюджету, державі задаються матеріальні збитки, прокурор звертається до суду за захистом економічних інтересів держави, про стягнення податкового боргу.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Оскільки позивач довів правомірність заявлених ним позовних вимог, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 112, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ :

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з ТОВ «Асканія - Пак»в доход державного бюджету, р/р 31114106700003, код 21081100, одержувач УДК в Дарницькому районі м. Києва, код 26077885, банк одержувача ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019 суму необґрунтовано одержаної виручки 935 326 грн. 01 коп.

3. Стягнути з ТОВ «Асканія - Пак»в доход державного бюджету суму штрафу, р/р 31114106700003, код 21081100, одержувач УДК у Дарницькому районі м. Києва, код 26077885, банк одержувача ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019 у розмірі 1 870 652 грн. 02 коп.

Постанова набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Л. О. Маруліна