Постанова № 18393779, 13.09.2011, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.09.2011
Номер справи
11502/11/2070
Номер документу
18393779
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

13 вересня 2011 р. №2а- 11502/11/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Старосєльцевої О.В. розглянувши у порядку скороченого провадження у приміщення суду справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Червонозаводському районі м.Харкова до Малого приватного підприємства фірма "Юніор-А" про припинення юридичної особи ,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просив суд припинити юридичну особу Малого приватного підприємства фірма "Юніор-А", обґрунтовуючи свої вимоги наступним.

Мале приватне підприємство фірма "Юніор-А" зареєстроване виконавчим комітетом Харківської міської ради від 23.03.1995р. та взято на облік до Державної податкової інспекції у Фрунзенському районі як платник податків з 11.04.1995 року.

В порушення діючого законодавства, відповідач не надає звіти з 2-го кварталу 2008 року, що зафіксовано актом перевірки.

Копія ухвали про відкриття скороченого провадження разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів була надіслана відповідачу, які вручені відповідачу особисто.

Відповідач у десятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження та копій документів, заперечень проти позову та необхідних документів або заяву про визнання позову до суду не подав.

Таким чином, відповідач є належним чином повідомлений про наслідки неподання заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову до суду, з огляду на що суд, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку задоволення позову, виходячи з наступного.

Суд, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.

Згідно Свідоцтва про державну реєстрацію Мале приватне підприємство фірма "Юніор-А" зареєстроване виконавчим комітетом Харківської міської ради від 23.03.1995р. Державна реєстрація Малого приватного підприємства фірма "Юніор-А" проведена за адресою: 61140, м. Харків, пр. Гагаріна,буд. 56, кв.206, що підтверджується Довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Мале приватне підприємство фірма "Юніор-А" взяте на облік як платник податків до Державної податкової інспекції у Фрунзенському районі як платник податків з 11.04.1995 року, що підтверджуються довідкою.

З акту Державної податкової інспекції у Фрунзенському районі м. Харкова від 28.07.2011 року №38-15-150 встановлено, що Мале приватне підприємство фірма "Юніор-А" не податкову звітність з 2-го кварталу 2008 року.

Мале приватне підприємство фірма "Юніор-А" станом на 28.07.2011 року заборгованості зі сплати податків не має.

Оскільки порушення вимог законодавства було вчинено відповідачем до набуття чинності Податковими кодексом України, суд при розгляді справи керується законодавством, яке діяло на час вчинення правопорушення.

Відповідно до ст. 20 Закону України «Про систему оподаткування»від 25 червня 1991 року №1251-XІІ завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків та зборів (обов'язкових платежів).

Однією з функцій, покладених на державні податкові інспекції, згідно до п. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04 грудня 1990 року №509-ХІІ є здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

Згідно п. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби наділені правом здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).

Згідно зі ст. 33 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців»№ 755-ІV від 15 травня 2003 року юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом. Юридична особа є такою, що припинилася, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.

Згідно ч. 1 ст. 51 Господарського кодексу України однією з підстав для припинення підприємницької діяльності є рішення суду у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами.

Відповідно до п. 17 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців»підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Судом встановлено, що відповідач протягом останнього року не подає податкової звітності до ДПІ у Фрунзенському районі м. Харкова.

Статтею 239 Господарського кодексу України в частині 1 одним з видів адміністративно-господарських санкцій визначено скасування державної реєстрації та ліквідацію суб'єкта господарювання. Зазначені санкції органи державної влади та органи місцевого самоврядування можуть застосовувати відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, до суб'єктів господарювання.

Відповідно до ч. 1 ст. 250 ГК України адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.

Із врахуванням вищевикладених обставин суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 8-14, 41, 71, 94, 159, 160-164, 167, 183-2, 186, 256 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Червонозаводському районі м.Харкова до Малого приватного підприємства фірма "Юніор-А" про припинення юридичної особи - задовольнити в повному обсязі.

Припинити юридичну особу Мале приватне підприємство фірма "Юніор-А" (61140, м. Харків, пр. Гагаріна,буд. 56, кв.206, ідентифікаційний код 23318874).

Постанова суду підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у десятиденний строк з дня отримання копії постанови.

Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

СуддяСтаросєльцева О.В.