Постанова № 18393676, 19.08.2011, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.08.2011
Номер справи
2-а/1970/2139/11
Номер документу
18393676
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а/1970/2139/11

"19" серпня 2011 р. м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі головуючого судді Саадулаєва А.І.,

розглянувши у скороченому провадженні у місті Тернополі адміністративну справу

за позовом: Тернопільського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області;

до: фізичної особи підприємця ОСОБА_1;

про: стягнення фінансових санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Тернопільський транспортний прокурор, який виступає в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області (далі позивач) звернувся у Тернопільський окружний адміністративний суд з позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (далі відповідач) про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначає, що Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області проведено перевірку додержання ФОП ОСОБА_1, як самозайнятого автомобільного перевізника, вимог законодавства про автомобільний транспорт, під час якої виявлено, що 22.02.2011 року відповідач надавав послугу з перевезення пасажирів на таксі з порушенням чинного законодавства, а саме встановлено відсутність медичної довідки та сервісної книжки на автомобіль, що є порушенням абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». За наслідком перевірки складено акт №241043 від 22.02.2011 року та винесено постанову №124915 від 20.04.2011 року про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн. Станом на дату подання позовної заяви заборгованість відповідачем добровільно не сплачена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.

На підставі норми статті 183 «2»КАС України Тернопільським окружним адміністративним судом винесено ухвалу від 20.07.2011 року про відкриття скороченого провадження у справі, у якій зазначено строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення.

Копія даної ухвали надіслана відповідачу 20.07.2011 року, про що свідчить запис в довідковому листі до справи та отримана відповідачем 25.07.2011 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.

Частиною 3 ст. 183-2 КАС України встановлено, що відповідач у десятиденний строк з дня одержання такої ухвали та копій документів може подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову, однак, відповідач повідомлений належним чином про строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення, у зазначені строки заперечення до суду не подав, а тому, відповідно до статті 183-2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.

Враховуючи викладене та оцінивши повідомлені позивачем обставини, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України № 1190 від 08.09.2004 року «Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті»урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку і йому підпорядковується, є головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція).

Згідно з п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006 року «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим в містах Києві та Севастополі.

Відповідно до абз. 2 ч. 7 ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» №2344-III від 05.04.2001р. урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Згідно з ч. 11 ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.

Згідно з ст. 1 Закону України «Про автомобільний транспорт»автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.

Згідно із ч. 1 ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт»автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Згідно із ч. 8 ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт»документи для автомобільного самозайнятого перевізника є: ліцензія, ліцензійна картка, посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, сервісна книжка, медична довідка.

Як вбачається із матеріалів справи Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області проведено перевірку додержання ФОП ОСОБА_1, як самозайнятого автомобільного перевізника, вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів на таксі, результати якої оформлено в акті №241043 від 22.02.2011 року.

При проведенні перевірки виявлено, що 22.02.2011 року у відповідача під час надання послуг по перевезенню пасажирів на таксі були відсутні медична довідка та сервісна книжка, що є порушенням вимоги абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». З актом перевірки відповідач ознайомлений, про що свідчить його підпис.

Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з ч. 4 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області, 20.04.2011 року винесено постанову №124915, якою до відповідача ФОП ОСОБА_1 за порушення, передбачені абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», застосовано фінансові санкції у розмірі 1700,00 грн.

Відповідності до п. 28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

Позивачем на адресу відповідача надсилались повідомлення про розгляд акту перевірки №241043 від 22.02.2011 року та постанову №124915 від 20.04.2011 року, про що свідчить список №155 та №342 згрупованих поштових відправлень рекомендованих листів, проте фінансові санкції відповідачем станом на дату розгляду справи в суді в добровільному порядку не сплачені.

Відповідно до ст. 121 Конституції України та ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру»на органи прокуратури покладається представництво інтересів громадян і держави у судах.

Згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, враховуючи принципи рівності сторін, суд встановив, що відповідачем були порушені норми чинного законодавства України, а саме Закону України «Про автомобільний транспорт» №2344-III від 05.04.2001р., а тому, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам справи та підтверджені належними та допустимими доказами, а отже, підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись статтями 11, 14, 69, 70, 71, 94, 158-163, 167, 183-3, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1.Позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (ід. к. НОМЕР_1, АДРЕСА_1) фінансові санкції в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн., 00 коп. на користь Державного бюджету України на рахунок управління Державного казначейства у м. Тернополі в Головному управлінні Державного казначейства України у Тернопільській області р/р №31118106700002, МФО 838012, код платежу 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», код одержувача коштів 23588119.

3.Копію постанови надіслати сторонам у справі.

Постанова набирає законної сили за правилами статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддяСаадулаєв А.І.

копія вірна

СуддяСаадулаєв А.І.