ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а/1770/3975/2011
22 вересня 2011 року 15год. 08хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Пушкової О.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Комар С.Г.,
відповідача: представник не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Кузнецовської об'єднаної державної податкової інспекції
доприватного підприємства "Індустріясервіс"
про стягнення заборгованості в розмірі 1027,31 грн, -
ВСТАНОВИВ :
Кузнецовська об'єднана державна податкова інспекція звернулася в суд з позовом до приватного підприємства "Індустріясервіс" про стягнення податкової заборгованості на загальну суму 1027,31 грн.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі, просить суд позов задовольнити - стягнути з приватного підприємства "Індустріясервіс" податкову заборгованість в загальній сумі 1027 (одна тисяча двадцять сім) грн. 31 коп., в тому числі: по податку на прибуток в сумі 347,31 грн.; по податку на додану вартість в сумі 170,00 грн.; по комунальному податку в сумі 510,00 грн.
Відповідач в судове засідання не прибув, заперечень на адміністративний позов та клопотань про відкладення розгляду справи не подавав, причини неприбуття суду не повідомив. Відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, що підтверджується матеріалами справи. Судом не визнавалася обовязковою участь відповідача в судовому засіданні.
Заслухавши пояснення представника позавача, повно і всебічно зясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі.
Судом встановлено, що 25.01.2006 року відповідач зареєстрований як юридична особа виконавчим комітетом Кузнецовської міської ради Рівненської області (а.с.4), включений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України з присвоєнням ідентифікаційного номеру 34006560 (а.с.5) та перебуває на обліку, як платник податків у Кузнецовській ОДПІ з 25.01.2006 року (а.с.6).
Станом на 08.08.2011 року згідно даних обліку позивача за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом в загальній сумі 1027 (одна тисяча двадцять сім) грн. 31 коп., в тому числі: по податку на прибуток в сумі 347,31 грн.; по податку на додану вартість в сумі 170,00 грн.; по комунальному податку в сумі 510,00 грн.
Стаття 4 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, чинного до 01.01.2011 року, покладала на платників податків обовязок подачі податкових декларацій (розрахунків). Термін подачі було визначено п."а" пп.4.1.4. п.4.1 ст.4 вказаного Закону, в силу вимог якого, податкові декларації подавалися у строк, який залежить від того, яким для того чи іншого виду податку є базовим податковий (звітний) період. Податковим періодом для податку на прибуток, відповідно до п.11.1 ст.11 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" №334/94-ВР від 28.12.1994 року, що був чинним до 01.04.2011 року, визначено календарні квартал, півріччя, три квартали, рік. Відтак, термін для подачі декларацій з податку на прибуток встановлювався протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду.
Аналогічні норми містить і ст.46 розділу II Податкового кодексу України, що набув чинності з 01.01.2011 року та п.152.9. ст.152 розділу III цього Кодексу.
В силу вимог пп.17.1.1. п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, чинного до 01.01.2011 року, платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Аналогічним чином п.120.1 ст.120 Податкового кодексу України, чинного на даний час, передбачає, що неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Згідно п.58.1. ст.58 Податкового кодексу України, у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
Згідно п.58.3. ст.58 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Відповідно до п.57.3. ст.57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 п.54.3 ст.54 ПК України, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Актом перевірки №401/15-135/34006560/129 від 24.09.2010 року зафіксовано порушення відповідачем пп.17.1.1. п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, чинного до 01.01.2011 року. На підставі зазначеного акту податковим органом винесено:
- податкове повідомлення-рішення форми "Р" №0000921550/0 від 27.10.2010 року, яким відповідачу, відповідно п."а" пп.4.2.2. п.4.2 ст.4 вказаного Закону, визначено податкове зобов"язання за штрафними (фінансовими) санкціями по податку на прибуток приватних підприємств на суму 340,00 грн., яке отримане відповідачем під розписку 27.10.2010 року, про що свідчить відмітка на корінці рішення (а.с.11);
- податкове повідомлення-рішення форми "Р" №0000921650/0 від 27.10.2010 року, яким відповідачу, відповідно п."а" пп.4.2.2. п.4.2 ст.4 вказаного Закону, визначено податкове зобов"язання за штрафними (фінансовими) санкціями по податку на додану вартість по вітчизняних товарах на суму 170,00 грн., яке отримане відповідачем під розписку 27.10.2010 року, про що свідчить відмітка на корінці рішення (а.с.13);
- податкове повідомлення-рішення форми "Р" №0000891550/0 від 27.10.2010 року, яким відповідачу, відповідно п."а" пп.4.2.2. п.4.2 ст.4 вказаного Закону, визначено податкове зобов"язання за штрафними (фінансовими) санкціями по комунальному податку на суму 340,00 грн., яке отримане відповідачем під розписку 27.10.2010 року, про що свідчить відмітка на корінці рішення (а.с.11).
Окрім того, актом перевірки №15/15-135/34006560/9 від 26.01.2011 року зафіксовано порушення відповідачем п.120.1 ст.120 Податкового кодексу України, чинного з 01.01.2011 року і на даний час. На підставі зазначеного акту податковим органом винесено:
- податкове повідомлення-рішення форми "Р" №0000071550/0 від 28.01.2011 року, яким відповідачу, відповідно до п.п.54.3.1 п.54.3 ст.54 Податкового кодексу України, визначено податкове зобов"язання за штрафними (фінансовими) санкціями по податку на прибуток приватних підприємств на суму 170,00 грн., яке отримане відповідачем під розписку 28.01.2011 року, про що свідчить відмітка на корінці рішення (а.с.12);
- податкове повідомлення-рішення форми "Р" №0000121550/0 від 28.01.2011 року, яким відповідачу, відповідно до п.п.54.3.1 п.54.3 ст.54 Податкового кодексу України, визначено податкове зобов"язання за штрафними (фінансовими) санкціями по комунальному податку на суму 170,00 грн., яке отримане відповідачем під розписку 28.01.2011 року, про що свідчить відмітка на корінці рішення (а.с.15).
Оскільки доказів оскарження відповідачем податкових повідомлень-рішень Кузнецовської об'єднаної державної податкової інспекції від 27.10.2010 року та від 26.01.2011 рокув адміністративному порядку не надано, а за даними системи КП ДАС, приватне підприємство "Індустріясервіс" з позовом про скасування податкових повідомлень-рішень №0000921550/0, №0000921650/0 та №0000891550/0 від 27.10.2010 року; №0000071550/0 та №0000121550/0 від 28.01.2011 року до Рівненського окружного адміністративного суду не зверталося, грошові зобов'язання зі сплати штрафних санкцій, визначені вказаними рішеннями, набули статусу узгоджених і підлягали сплаті в бюджет.
В силу положень пп.5.2.4 п.5.2 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, чинного до 01.01.2011 року, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження, визнається сумою податкового боргу платника податків, і на таку суму, в порядку передбаченому п.6.2. ст.6 вказаного Закону, надсилаються податкові вимоги.
Аналогічні норми передбачено і Податковим кодексом України, що набув чинності з 01.01.2011 року, згідно з п.59.1 ст.59 якого, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Однак, відповідно до п.59.5. ст.59 Податкового кодексу України, у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги, а нова вимога не виставляється.
Враховуючи вищевикладене, Кузнецовська ОДПІ виставила платнику податків податкову вимогу №1/34 від 21.12.2010 року на суму податково боргу яка рахувалась за платником податків (відповідачем у справі) станом вказану дату в розмірі 687,31 грн (а.с.16). А 12.01.2011 року податковим органом здійснено запис в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна про податкову заставу (а.с.18). Відповідно до цього, підстав для направлення платнику податку вимог в 2011 році не виникало, однак процедура стягнення вважається дотриманою.
За даними зворотного боку облікової картки платника податків - відповідача у справі сума податкового боргу останнього складає 1027 грн. 31 коп., в тому числі: заборгованість по податку на прибуток, з урахуванням нарахованих штрафних санкцій на загальну суму: 340,00 грн.+170,00грн.=510,00 грн. та часткового погашення в сумі 162,69 грн., відповідно складає: 510,00 грн. - 162,69 грн.= 347,31 грн. (а.с.9); заборгованість по нарахованих та не сплачених штрафних (фінансових) санкцій з податку на додану вартість складає 170,00 грн. (а.с. 8); заборгованість по нарахованих та не сплачених штрафних (фінансових) санкцій з комунального податку складає 170,00 грн.+340,00 грн.= 510,00 грн. (а.с.10).
Дані обставини стверджені поданим та дослідженим у судовому засіданні розрахунком виникнення податкового боргу приватного підприємства "Індустріясервіс" за період з 20.12.2010 року по 02.08.2011 року (а.с.7).
Відповідно до пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання, є податковим боргом.
Згідно з п.41.5. ст.41 Податкового кодексу України, органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.
У відповідності зі ст.124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Водночас частиною 2 ст.19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать і органи державної податкової служби) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з п.11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509-XII від 04.12.1990 року, державним податковим інспекціям надано право подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За наведених обставин, оцінивши надані позивачем докази, суд дійшов висновку, що вимоги позивача обґрунтовані, відповідають обставинам справи та наявним матеріалам, у звязку з чим позов підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з відповідача - приватного підприємства "Індустріясервіс" до місцевого бюджету м. Кузнецовська податкову заборгованість в загальній сумі 1027 (одна тисяча двадцять сім) грн. 31 коп., яку перерахувати в наступному порядку:
- по податку на прибуток в сумі 347,31 грн. - на р/р 31111009700004 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, ЗКПО 23304211, код платежу 11021000;
- по податку на додану вартість в сумі 170,00 грн. - на р/р 31113029700004 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, ЗКПО 23304211, код платежу 14010100;
- по комунальному податку в сумі 510,00 грн. - на р/р 33215828700004 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, ЗКПО 23304211, код платежу 16010200.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі проголошення в судовому засівданні лише вступної та резолютивної частиин постанови, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Друзенко Н.В.