Постанова № 18392976, 28.09.2011, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.09.2011
Номер справи
2а/1570/2919/2011
Номер документу
18392976
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 2а/1570/2919/2011

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 вересня 2011 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Самойлюк Г.П.

за участю секретаря: Бжассо В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі справу за адміністративним позовом заступника прокурора Київського району міста Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафу у сумі 510 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов позов заступника прокурора Київського району міста Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, в якому позивач просив стягнути з відповідача фінансові санкції у розмірі 510 грн.

Законний представник та представник позивача в судовому засіданні, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві, позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили їх задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату та час судового засідання був повідомлений належним чином та завчасно, про що свідчать наявні в матеріалах справи повідомлення про вручення судових викликів.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників прокуратури та позивача, суд встановив наступні обставини та факти.

19.10.2006 року виконавчим комітетом Одеської міської ради зареєстровано фізичну особу-підприємця ОСОБА_1, номер запису про державну реєстрацію № 2556000 0000 049418. Згідно листа ДПІ у Київському районі міста Одеси №13395/9/29-02 від 12.05.2011р., ФОП ОСОБА_1 перебуває на податковому обліку (а.с.22).

06.09.2010 року державними інспекторами відділу державного контролю територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області на підставі направлення на перевірку №009770 від 03.09.2010р. по вул. Банківській, 3 у м. Одесі було здійснено перевірку транспортного засобу "DAEWOO SENS", державний номер НОМЕР_1, що належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 (а.с.6).

Під час перевірки було встановлено, що здійснюється експлуатація легкового автомобіля облаштованого як таксі без наявності ліцензійної картки.

За наслідками проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт було складено акт № 197331 від 06.09.2010р.(а.с.6).

20.09.2010р.Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 було направлено запрошення на розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт, яке отримано останнім 28.09.2010 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.7,9)

За результатами розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт 29.09.2010р. т.в.о. начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області Барбул І.О. було винесено постанову № 110790 про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій у сумі 510 грн., копія якої була направлена відповідачу листом від 30.09.2010р. за №4619/02. Зазначена постанова була отримана відповідачем 12.10.2010р., про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.6,10).

Заслухавши пояснення законного представника та представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, проаналізувавши положення чинного законодавства, суд дійшов висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.

Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 121 Конституції України на органи прокуратури покладається представництво інтересів держави в суді у випадках, визначених законом.

Згідно ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру" представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.

Згідно наказу Мінтрансзв'язку України N 888 від 14.12.05р. "Про затвердження Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті", територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в областях є територіальними структурними підрозділами Головавтотрансінспекції без права юридичної особи, утворюються відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою КМУ від 08.09.04р. N 1190 "Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті", мають печатку зі своїм найменуванням і зображенням малого Державного Герба України. Територіальні управління відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні: здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів; дотриманням вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом: здійснюють державний нагляд за забезпеченням безпеки перевезень суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування.

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. N 1567 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (далі-Порядок).

Відповідно п. 2 Порядку державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб'єктів господарювання, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.

П. 4 Порядку встановлено, що державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.

Як вбачається з матеріалів справи, 29.09.2010р. державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області було проведено перевірку, в ході якої встановлено, що здійснюються експлуатація легкового автомобіля об лаштованого як таксі без наявності ліцензійної картки.

Закон України "Про автомобільний транспорт" № 2344-III від 05.04.2001 року (надалі Закон № 2344-III ) визначає засади організації та діяльності автомобільного транспорту.

Статтею 1 Закону України № 2344-III дано визначення поняття таксі, це легковий автомобіль, обладнаний розпізнавальним ліхтарем оранжевого кольору, який встановлюється на даху автомобіля, діючим таксометром, сигнальним ліхтарем із зеленим та червоним світлом, розташованим у верхньому правому кутку лобового скла, і який має нанесені композиції з квадратів, розташованих у шаховому порядку на дверцятах автомобіля з лівого та правого боків, призначений для надання послуг з перевезення пасажирів та їхнього багажу в індивідуальному порядку.

Згідно ч. 1 ст. 39 Закону України № 2344-III, автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Відповідно до ч.6 ст. 39 Закону України № 2344-III документами для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі є: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.

Під час перевірки було встановлено, що у відповідача відсутня ліцензійна картка, відповідач здійснював експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого, як таксі без наявності ліцензійної картки, внаслідок чого до нього відповідно до ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки застосовано штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Постанова про застосування фінансових санкцій № 110790 від 29.09.2010 року була направлена відповідачу та отримана останнім 12.10.2010 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.

Згідно п. 28 Постанови КМУ № 1567 фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач постанову № 110790 від 29.09.2010 року про застосування фінансових санкцій не оскаржив, добровільно штраф не сплатив, про оплату позивача не повідомив.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Таким чином, враховуючи наведене та оцінюючи наявні в матеріалах справи письмові докази у сукупності, суд дійшов висновку, що позивач довів суду законність та обґрунтованість позовних вимог та вони підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 7, 8, 9, 11, 71, 86, 94,159-164,167 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов заступника прокурора Київського району міста Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, - задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ІН НОМЕР_2, місцезнаходження: АДРЕСА_1) фінансові санкції у сумі 510 (пятсот десять гривень) грн. на користь держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області, які спрямувати на р/р 31117106700002, Банк: ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, отримувач: ГУДКУ в Одеській області, код: 23213460, код платежу 21081100.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції в порядку та строки, встановлені ст.186 КАС України.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст.254 КАС України.

Суддя:

28 вересня 2011 року