Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2 УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
30 вересня 2011 р.р. 2а-10684/11/1370
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Гулкевич І.З., перевіривши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «НОВЕКС»до Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова про визнання нечинним висновку Акту та скасування податкового повідомлення-рішення, -
встановив :
29 вересня 2011 року Товариство з обмеженою відповідальністю «НОВЕКС»(далі - позивач) звернулось у Львівський окружний адміністративний суд з позовом до Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова, в якому просить суд:
-визнати нечинним висновок Акту від 18.03.2011 року №185/23-2/32893614 про результати планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «НОВЕКС»код за ЄДРПОУ 32893614 з питань взаємовідносин з ПП «Львівкомфортгруп-К»за грудень 2009 року, викладені на с. 6, про завищення Товариством з обмеженою відповідальністю «НОВЕКС»податкового кредиту за грудень 2009 р. на суму 29595,59 грн.;
- скасувати податкове повідомлення-рішення ДПІ у Личаківському районі м. Львова від 30 березня 2011 р. № 0001002320/7196.
Відповідно до вимог ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Згідно ч.2 ст.4 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Згідно з п.1 ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Акт державного або іншого органу - це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин. Підставами для визнання акту недійсним є невідповідність його вимогам чинного законодавства та/або визначеній законом компетенції органу, який видав цей акт. Умовою визнання акту недійсним є також порушення у зв'язку з прийняттям відповідного акта прав та охоронюваних законом інтересів позивача.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач ставить питання про визнання нечинним висновку Акту від 18.03.2011 року №185/23-2/32893614 про результати планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «НОВЕКС»код за ЄДРПОУ 32893614 з питань взаємовідносин з ПП «Львівкомфортгруп-К»за грудень 2009 року, викладені на с. 6, про завищення Товариством з обмеженою відповідальністю «НОВЕКС»податкового кредиту за грудень 2009 р. на суму 29595,59 грн.
Згідно п. 3 Наказу № 1001 від 23.12.2010 року зареєстрованого в Мінюсті 06.01.2011 року № 10/18748 «Про затвердження Положення про порядок подання та розгляду скарг платників податків органами державної податкової служби», дія цього Положення не поширюється на розгляд скарг платників податків на податкові повідомлення - рішення та рішення, які зазначені в пунктах 1 і 2 цього Положення, які оскаржено в судовому порядку.
Окрім того адміністративний суд розглядає позовні заяви про визнання недійсними тільки обов'язкових для виконання рішень державних та інших органів. Не можуть оспорюватись в адміністративному суді акти документальної перевірки або дії службових осіб підчас проведення перевірки та документування наслідків перевірки, листи, оскільки ці акти не мають обов’язкового характеру, по своїй правовій природі не породжують, не змінюють і не припиняють прав та обов’язків.
Таким чином, порушення своїх прав та інтересів позивач пов’язує саме із змістом акту документальної перевірки дотримання податкового законодавства.
Відповідно до Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом ДПА України від 22.12.2010 р. № 984, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.01.2011 р. за № 34/18772, акт документальної перевірки - службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки фінансово-господарської діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби. Акт документальної перевірки складається у двох примірниках та підписується посадовими (службовими) особами органу державної податкової служби, які проводили перевірку, а також посадовими особами платника податків або його законними представниками. За результатами розгляду керівником органу державної податкової служби (його заступником) акта перевірки, заперечень посадових осіб платника податків або його законних представників та інших матеріалів перевірки, у терміни та порядку, встановлені Податковим Кодексом, приймаються відповідні податкові повідомлення-рішення.
Отже, за своїм правовим значенням акт документальної перевірки дотримання податкового законодавства не є тим рішенням суб’єкта владних повноважень, яке в силу п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України може бути предметом оскарження в порядку адміністративного судочинства, оскільки, по-перше, акт перевірки є службовим документом, який підтверджує факт проведення перевірки і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог законодавства, по-друге, акт перевірки лише фіксує обставини встановлені під час проведення перевірки, факти виявлених порушень законодавства та не є остаточним документом, який зобов'язує платника податків до вчинення будь-яких дій. Таким документом буде прийняте податковим органом на підставі акту перевірки податкове повідомлення-рішення.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження у адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
З огляду на викладене суд вважає, що слід відмовити у відкритті провадження у даній справі в частині позовних вимог щодо визнання нечинним висновку Акту від 18.03.2011 року №185/23-2/32893614 про результати планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «НОВЕКС»код за ЄДРПОУ 32893614 з питань взаємовідносин з ПП «Львівкомфортгруп-К»за грудень 2009 року, викладені на с. 6, про завищення Товариством з обмеженою відповідальністю «НОВЕКС»податкового кредиту за грудень 2009 р. на суму 29595,59 грн.
Керуючись ст.109, 160, 165 КАС України, суд, -
ухвалив:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «НОВЕКС»до Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова про визнання нечинним висновку Акту та скасування податкового повідомлення-рішення в частині позовних вимог щодо визнання нечинним висновку Акту від 18.03.2011 року №185/23-2/32893614 про результати планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «НОВЕКС»код за ЄДРПОУ 32893614 з питань взаємовідносин з ПП «Львівкомфортгруп-К»за грудень 2009 року, викладені на с. 6, про завищення Товариством з обмеженою відповідальністю «НОВЕКС»податкового кредиту за грудень 2009 р. на суму 29595,59 грн.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подала, до суду апеляційної інстанції.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали. П’ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.
Суддя Гулкевич І.З.
З оригіналом згідно
Суддя Гулкевич І.З.